USA

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6850
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 14 úno 2021, 11:53

Trump: Čeká nás hodně práce, ale společně to dokážeme!
Bývalý prezident Donald Trump učinil prohlášení poté, co Senát hlasoval o jeho osvobození ve svém druhém procesu obžaloby s poměrem hlasů 57-43.

Donald Trump
Nejprve chci poděkovat svému týmu specializovaných právníků a dalším za jejich neúnavnou práci při prosazování spravedlnosti a obraně pravdy. Mé nejhlubší poděkování patří také všem senátorům a členům Kongresu USA, kteří hrdě stáli za ústavou, kterou všichni ctíme, a za posvátné právní zásady v srdci naší země.
Naše vážená ústavní republika byla založena na nestranném právním státu, nepostradatelné ochraně našich svobodů, našich práv a svobod. Je smutným komentářem k naší době, že jedna politická strana v Americe dostává volný průkaz k očernění právního státu, hanobení vymáhání práva, povzbuzování davů, omlouvání výtržníků a transformaci spravedlnosti na nástroj politické pomsty a pronásledování, zrušit a potlačit všechny lidi a jejich stanoviska, s nimiž nesouhlasí. Vždycky jsem a vždy budu zastáncem neochvějného právního státu, hrdinů vymáhání práva Američanů pokojně a čestně diskutovat o problémech dne bez zlomyslnosti a nenávisti.

Toto byla další fáze největšího lovu na čarodějnice v historii naší země. Žádný prezident nikdy neprošel ničím podobným a pokračuje to, protože naši oponenti nemohou zapomenout na téměř 75 milionů lidí, což je vůbec nejvyšší počet hlasů pro prezidenta, kteří pro mě hlasovali jen před několika měsíci. Chtěl bych také vyjádřit svou vděčnost milionům slušných, pracovitých, zákony dodržujících občanů milujících Boha a zemi, kteří v těchto velmi obtížných a náročných dobách statečně podporovali tyto důležité zásady.

Naše historické, vlastenecké a krásné hnutí, abychom učinili Ameriku znovu skvělou, teprve začalo. V následujících měsících se s vámi musím o to podělit a těším se na pokračování naší neuvěřitelné společné cesty k dosažení americké velikosti pro všechny naše lidi. Nikdy nic takového neexistovalo! Čeká nás hodně práce a brzy se dostavíme s vizí jasné, zářivé a neomezené americké budoucnosti. Společně není nic, čeho bychom nemohli dosáhnout. Zůstáváme jedním lidem, jednou rodinou a jedním slavným národem před Bohem a je naší odpovědností zachovat toto nádherné dědictví pro naše děti a pro další generace Američanů.

Kéž vám všem Bůh žehná a Bůh navždy žehná Spojeným státům americkým.

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... -dokazeme/
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6089
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 15 úno 2021, 08:36

Spotové ceny elektřiny v USA vyletěli k závratným výšinám, někde až o 2 672%. Stejně tak i ceny plynu

https://www.zerohedge.com/energy/energy ... imits-grid


Obrázek
Obrázek

Předpověď počasí modely ukazují, že polární vír bude pokračovat v nalévání Arctického vzduch do hodně z centrální USA i okolo 20 února.
Obrázek
V důsledku toho vydal texaský provozovatel energetické sítě ERCOT prohlášení varující před „energetickou nouzí“ a hrozícími „opakujícími se výpadky“

http://www.ercot.com/news/releases/show/225151

Ceny zemního plynu napříč rovinatými státy prudce stouply na nikdy předtím neviděné úrovně v důsledku polárního víru ...
z 3,46 $ před týdnem na 9 $ ve středu, 60,28 $ Čtvrtek a v pátek šílených 377,13 $, což je za pár dní nárůst o 32 000%
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 15 úno 2021, 15:08

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... li-dukazy/
Trumpovo obvinění selhalo: Demokraté zfalšovali důkazy!
Americký senát odmítl osoudit bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Nancy Pelosiová se stala první vůdkyní většiny žen ve Sněmovně reprezentantů, která usilovala o dvě neúspěšná řízení o obžalobě.

V průběhu týdne se demokraté stále více vystavovali obžalobě všech dob na poslední chvíli, včetně manipulovaných videí Donalda Trumpa, která záměrně přerušila jeho hlavní poselství demonstrace „mírumilovného a vlasteneckého“ za účelem usvědčení Trumpa „podněcování k povstání“.

Demokraté museli odvolat údajný citát senátora Mika Leeho, když namítal, že to neřekl. Zfalšovali tweet od Trumpovy zastánkyně Jennifer Lynn Lawrenceové prostřednictvím Photoshopu s modrým „ověřeným“ znakem, který Lawrence nemá, aby zvýšili význam dámy, a tweet nesprávně citovali. Lawrence tweetovala ne „přinést kavalérii“, což demokraté interpretovali jako „výzvu k násilí“, ale „přivedeme Kalvárii do Washingtonu“, což je odkaz na ukřižování Krista.

Aby vyvrátil tvrzení, že Trump vyzýval k násilí, odvoláním „bojujte jako čerti“, Trumpův právník David Schoen přehrál videoklip všech výzev demokratů k násilí a „bojujte jako peklo“. Demokratka Stacey Plaskett označila toto video za „rasistické“, protože mnoho výzev k násilí pocházelo od černých politiků.

Video také vyvrátilo konspirační teorii, podle níž Trump po násilných protestech v Charlottesville v roce 2017 označil pravicové extremisty a bílé nacionalisty za „velmi jemné lidi“. Přehrajete-li celý citát, Trump výslovně zcela jasně odsuzuje „neonacisty a bílé nacionalisty“.

Když si demokraté uvědomili, že se jejich odporná obvinění rozpadají, změnili v sobotu pravidla a chtěli předvolávat svědky, protože svědek údajně slyšel Trumpa telefonovat 6.1. jak ospravedlňuje útok na Kapitol. Republikánský senátor z Texasu Ted Cruz poté pohrozil, že jako prvního svědka zavolá většinovou vůdkyni ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiovou. Republikáni obvinili Pelosiovou, že neudělala dost pro udržení bezpečnosti Kapitolu, přestože Donald Trump doporučil požadavek 10 000 národních gardistů.

Poté bylo hlasování rychle naplánováno. 57 obžalovaných hlasovalo pro obžalobu, včetně 7 republikánů, ale mnohem méně než 17 republikánů, které by bylo nutné pro dvoutřetinovou většinu.

Trumpův právník Michael van der Veen ve zprávě Fox News uvedl, že byl napaden jeho rodinný dům. „Celá moje rodina, moje advokátní kancelář, moje firma jsou napadena,“ řekl van der Veen viditelně dojatý.

V rozhovoru pro CBS van der Veen řekl: „Co se stalo 6.1. na Kapitolu bylo hrozné. Ale to, co se stalo v tom „Kapitolském procesu“, nebylo daleko od toho. Prokurátoři zfalšovali důkazy. Neprovedli řádné vyšetřování, takže když došlo na senátní proces, museli padělat důkazy. Když jsme to našli a odhalili, bylo to šokující. To byl rozhodující faktor pro mnoho senátorů. Američané to nemohou přijmout. Musíte se pečlivě podívat, zda by tito lidé měli být vašimi poslanci. “

Když moderátorka Lana Zak z CBS uvedla tuto manipulaci důkazů na pravou míru, van der Veen se rozzlobil a obvinil média ze současného rozkolu v zemi. „Média musí začít říkat pravdu." Jsou to média, která nás rozdělují. Jste krvežízniví pro hodnocení publika. Již jste položili otázku s určitým předpokladem. Myslím, že je neuvěřitelné, že chcete svou otázkou naznačit, že je v pořádku „trochu“ falšovat důkazy. Zjistili jsme další nedovolenou manipulaci a možná jednoho dne budou zveřejněny. Tento případ jsme vyhráli a nyní je třeba prozkoumat chování těchto členů. Je to prostě nezodpovědné. A média by k tomu měla být upřímná.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 16 úno 2021, 15:51

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/nar ... o-podzimu/
Národní garda má ve Washingtonu zůstat nejméně do podzimu
Členové americké Národní gardy, kteří hlídkují v citlivých oblastech u Kapitolu, budou nejspíš muset zůstat po většinu roku 2021.

Rada národní bezpečnosti požádala ministerstvo obrany, aby se obrátilo na kapitolskou policii ohledně toho, jak nejlépe plánovat přítomnost Národní gardy po polovině března, podle interního e-mailu.

Tunel u Kapitolu byl zcela zaplněn vojáky.
On the final day of the impeachment trial of the former president, the threat of political violence on the Capitol is still so serious the entire Cannon-Capitol tunnel is filled with troops pic.twitter.com/ylhvGxyUiL
— Jonathan Martin (@jmartNYT) February 12, 2021
Agentury se mají setkat, aby o problémech diskutovaly příští středu.

Náklady na udržení Národní gardy ve Washingtonu D. C. až do března, by podle zpráv měly stát půl miliardy dolarů.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 17 úno 2021, 19:53

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/tru ... azat-like/
Trumpa přivítalo obrovské množství lidí. Youtube musel u Bidena zakázat lajky
Donald Trump vystoupil na oslavě Dne prezidenta na Floridě. Kolonu přivítalo více než tisíc lidí, který kromě skandování USA znělo: „Víme, že jsi vyhrál a vědí to i poražení!“. (Foto: Twitter)

YouTube včera opět zasáhl u současného prezidenta Bidena a vypnul u něj líbí – nelíbí.
Not My President Joe Biden’s Presidents’ Day message is getting ratio’d so hard they had turn off the comments to spare themselves some humiliation. I expect YouTube will manipulate this later at the White House’s request. 😂 pic.twitter.com/8OLCwffYCG
— Acquitted.😎Big Shot Gangster (@shot_gangster) February 15, 2021

COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 18 úno 2021, 12:53

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/joh ... epokojich/
John Sullivan dostal 35 tisíc dolarů od CNN a NBC za záběry uvnitř Kapitolu při nepokojích
John Sullivan (sympatizant BLM, Antifa) dostal 35 tisíc dolarů od CNN a NBC za záběry uvnitř Kapitolu při nepokojích. (Foto: Twitter)
Sullivan byl mimo jiné obviněn z účast na nepokojích v Kapitolu 6. ledna.
Is this who everyone is talking about… on… CNN? pic.twitter.com/IP6Szo58Bz
— Tim Young (@TimRunsHisMouth) January 15, 2021
BREAKING: CNN’s Jade Sacker penetrating the Capitol with a member of BLM/Antifa cheering, “We did it!” And then asking her conspirator if he was filming, he said he’d delete it, he lied. CNN was in on it. pic.twitter.com/FVhotiAwcP
— @amuse (@amuse) January 15, 2021

„We gotta… we gotta burn this.
We gotta get this shit burn[t]“
– John Sullivan, Antifa Presshttps://t.co/Sz77u6S7gj https://t.co/uy0VQS2a9o pic.twitter.com/NgdJTLLVAt
— 𝕲. 𝕶. 𝕮𝖍𝖊𝖘𝖙𝖊𝖗𝖕𝖔𝖘𝖙𝖎𝖓𝖌 (@graphiccons) January 12, 2021
Obrázek
Obrázek
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 18 úno 2021, 12:55

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/zap ... ezidentem/
Zapomněl? Biden uvedl, že vakcína neexistovala, než se stal prezidentem
Zapomněl, že veřejně dostal vakcínu, nebo to byla jen hra na občany? Biden uvedl, že vakcína na Covid-19 neexistovala, než se stal prezidentem. Video jako důkaz níže.

Joe forgot he got the vaccine before he became president. pic.twitter.com/Bcn0wXMufK
— @amuse (@amuse) February 17, 2021
Takže toto bola fejková vakcinácia?
Obrázek
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 18 úno 2021, 18:37

videá aktuálne z Texasu https://rusnext.ru/news/1613664579235457COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6850
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 18 úno 2021, 21:46

CNN a NBC platily aktivistovi Antify za záběry z vniknutí do Kapitolu
Tři zpravodajské agentury zaplatily muži, který se sám označuje jako aktivista Antify, a byl obviněn z údajného spáchání trestného činu během vniknutí do amerického Kapitolu 6. ledna za videozáznamy, které zachytil během chaosu. CNN, NBC a Australian Broadcasting Corp. (ABC) zaplatily Johnu Earlovi Sullivanovi tisíce dolarů za použití videoklipů, které natočil uvnitř budovy, podle nového soudního řízení. CNN zaplatila 35 000 $, NBC zaplatila 35 000 $ a ABC zaplatila 2375 $, podle faktur, které byly podány u amerického okresního soudu pro District of Columbia. Šestadvacetiletý Sullivan byl 6. ledna zatčen a obviněn z více trestných činů, včetně násilného vstupu, občanských nepokojů a výtržnictví.

http://www.novarepublika.cz/2021/02/cnn ... fy-za.html
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 20 úno 2021, 12:56

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... -covid-19/
Třetina americké armády odmítá očkování proti COVID-19
Představitelé Pentagonu ve středu oznámil, že zhruba jedna třetina americké armády odmítá očkování vakcínou proti COVID-19, a to navzdory značné míře infekce koronavirem v ozbrojených silách.

Generálmajor Jeff Taliaferro na jednání Kongresu odhalil vysokou míru odmítnutí, protože americké ministerstvo obrany nadále klasifikuje očkování proti COVID-19 jako dobrovolné, protože ještě není souhlas Federálního úřadu pro kontrolu léčiv s povinným očkováním.

„Míra přijetí očkování je někde na hranici dvou třetin,“ uvedl Taliaferro a zdůraznil, že tento údaj je založen na „startovacích datech“.

Mluvčí Pentagonu John Kirby uvedl, že neexistují žádné podrobné vojenské údaje o očkování, ale řekl, že dosud bylo podáno více než 916 500 vakcín.

Kirby uvedl, že míra odmítnutí je na stejné úrovni jako u běžné populace, kde vakcína nebyla nabízena zdaleka tak široce.

„My v armádě v zásadě zrcadlíme míru přijetí vakcíny americkou společnosti,“ řekl Kirby novinářům.

Vláda přitom zaúkolovala armádu a Národní gardu, aby jejich členové pomohla očkovat veřejnost.
Kirby uvedl, že do konce tohoto týdne bude očkováno více než 1 milion příslušníků armády.

„Pentagon stanoví, že většina standardních očkování je povinná pro vojenský personál. Ale protože vakcíny COVID-19 byly schváleny pouze v naléhavých případech, nelze je lidem vnucovat,“ řekl Kirby.

„Právně máme skutečně stop, aby to pro naše vojáky a jejich rodiny bylo povinné.“ upozornil Kirby. K tomu poznamenal, že ministr obrany Lloyd Austin vakcínu už dostal .

„Ministr chce, aby muži a ženy udělali to nejlepší a nejinformovanější rozhodnutí pro sebe, pro své zdraví a zdraví svých rodin,“ řekl Kirby..
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

DJW
Výkonný redaktor
Příspěvky: 575
Registrován: 16 dub 2018, 11:45

Re: USA

Příspěvek od DJW » 20 úno 2021, 13:14

martanus píše:
04 úno 2021, 11:28
Bezpečnostné previerky FBI pre žiadateľov o nákup zbrane za január dosiahli historického maxima - 4,3 milióna žiadostí za mesiac :!:
https://www.foxnews.com/us/fbi-gun-back ... s-firearms
Nikdy nebudeš 100% pripravený na všetko. To nevadí. Začni tam kde si a použi to čo máš k dispozícii.

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 6862
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: USA

Příspěvek od kenavf » 20 úno 2021, 21:29

Ako je to s tými hroznými mrazmi v Texase :sad: Dallas minimum -16°C trvajúce pár hodín, inak priemer cca -10°C.
https://www.timeanddate.com/weather/usa ... &year=2021
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3227
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: USA

Příspěvek od Rado Info » 20 úno 2021, 21:35

Spojené státy zasáhly sněhové bouře a mráz. V Texasu jsou bez elektřiny a topení miliony lidí
17. února 2021
Nejméně 20 obětí už mají sněhové bouře a tuhé mrazy v USA. Varování před nebezpečným počasím platí na místech od Kanady až po Mexiko. Z amerických států je na tom nejhůř jižanský Texas. Ten má jako jediný v celé zemi samostatnou, od zbytku oddělenou rozvodnou síť elektřiny, která zkolabovala. I právě teď jsou v Texasu víc než tři miliony domácností či institucí bez proudu a ničivé mrazy a sníh tam někteří přirovnávají k nejhorším hurikánům.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/sni ... 2171236_pj


Biden schválil vyhlášení velké katastrofy pro mrazy sužovaný Texas. Lidem chybí pitná voda i elektřina
20. 2. 2021
Americký prezident Joe Biden v sobotu schválil vyhlášení velké katastrofy v Texasu, který sužují nebývalé mrazy. S odvoláním na Federální agenturu pro řešení krizových situací (FEMA) o tom informovala agentura Reuters. Šéf Bílého domu tím uvolnil cestu pro další federální finanční pomoc pro stát. Pojišťovny očekávají kvůli počasí v Texasu rekordní ztráty. Současné mrazy v USA zřejmě připravily o život téměř 60 osob.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/tex ... 201720_ada

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6850
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 21 úno 2021, 10:07

Katastrofa v Texasu? Stačilo ji vyvolat během pár dní -11° :mrgreen:
texas.jpg
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6850
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 21 úno 2021, 10:34

Mráz jako v Texasu
Houston má najednou jiný problém. Stát, který si spojujeme s kosmickými výboji, prožil hrůzy ledové zimní bouře bez elektřiny a potravin, a teď bude i bez vody, protože má popraskané nezateplené vodovodní trubky.
Texas, který prožil týden sněhové bouře a prudkého mrazu s dlouhými výpadky dodávek elektřiny, se zatím začíná vzpamatovávat jen z toho druhého. V pátek už mělo mít zhasnuto jen zlomek z maximálních tří milionů obyvatel. Jenže teď zase chybí voda a potraviny. V centru pozornosti je Texaská rada pro spolehlivé dodávky elektřiny ERCOT, která má pod kontrolou 90 procent texaské sítě. Dříve si libovala, že síť je vlastní a k tomu hodně izolovaná od ostatních, ale teď by potřebovala pomoc alespoň v té trošce, kterou umožňuje spojení s Mexikem a východním pobřežím USA. Jenže tam na tom byli podobně a nebylo moc co nabídnout.

Elektrárny možná selhaly, ale píáristy má texaská rada dobré. A tak se vytasila s myšlenkou, že to, co vypadalo jako katastrofa, byl ve skutečnosti hrdinský čin, jak tento nepoddajný stát zachránit. Jen díky jí nebylo hůř. Ano, vypínala proud, ale jenom proto, aby se to nezhroutilo úplně na dlouhé měsíce. Kdo za to může? Kdo jiný než obnovitelné zdroje, tedy slunečníky a větrníky. Chyběly prý „vteřiny nebo minuty“ do naprostého zhroucení.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/kome ... o-v-texasu
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 21 úno 2021, 13:55

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/pok ... ve-koukat/
Pokud si myslíte, že volby v roce 2020 byly chaotické, tak budete teprve koukat
H.R.1 sjednocuje do jednoho 791stránkového návrhu zákona všechny špatné nápady, jak uspořádat volby, a nařizuje jednotlivým státům zavést všechno to, díky čemu byly volby v roce 2020 tak chaotické.

...
+ dlhý článok
Veľmi výživné :!: :mrgreen:
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 21 úno 2021, 14:24

https://echo24.cz/a/SJHAr/trump-nesmi-b ... e-hrbitova
„Trump nesmí být oslavován.“ Demokraté ho chtějí zákonem vykázat i ze hřbitova
Demokraté představili návrh zákona, který by zbavil Donalda Trumpa některých privilegií, jež tradičně náleží bývalým prezidentům Spojených států. Zákon by třeba zakazoval, aby prezident, který čelil dvakrát impeachmentu, byl pohřben na Arlingtonském národním hřbitově ve Washingtonu, informuje Washington Examiner.

Demokratičtí předkladatelé zákona se nijak netají tím, že zákon je reakcí na rétoriku bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Ten také doposud jako jediný prezident USA v celé historii čelil impeachmentu (proces ústavní žaloby) dvakrát. V obou případech však žalobu ustál.

Zákon, který demokraté představili ve Sněmovně na konci ledna, by v budoucnu mohl zakázat použití federálních fondů k uctění památky bývalých prezidentů, a to konkrétně těch, kteří čelili dvakrát procesu impeachmentu. Dále by také znemožňoval použití vládních prostředků k „vytvoření nebo zobrazení jakéhokoli symbolu, památníku nebo sochy připomínající dvakrát obžalovaného prezidenta“.

Pokud bude zákon schválen, bude v případě Donalda Trumpa bránit třeba i tomu, aby po něm byla pojmenována nějaká z federálních budov, nebo dokonce i pozemků. Bývalý prezident by mimo jiné kvůli zákonu ani nemohl být pohřben na Arlingtonském národním hřbitově, kde leží například prezident John Fitzgerald Kennedy a členové jeho rodiny, William Howard Taft (27. prezident USA), senátor Hiram Bingham a další známé osobnosti.

Podle prohlášení Lindy Sanchezové, která stojí za novou legislativou, si prezident, který byl dvakrát obžalován, nezaslouží pocty, které náleží bývalým prezidentům. „Nikdy bychom neměli oslavovat nenávistného Donalda Trumpa jako prezidenta. Tento zákon zajišťuje, že nebude existovat nic, co by v budoucnu vedlo k velebení nenávisti – ani budova, socha, nebo dokonce lavička v parku,“ uvedla kongresmanka.

Kritika zákona ze strany republikánské strany na sebe nenechala dlouho čekat. Kritici uvádí, že Kongres by se měl zaměřit na pandemii koronaviru místo řešení otázky, kde bude Trump pohřben.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6089
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 21 úno 2021, 20:13

Zajímavý článek se spoustou grafů

Demografie je (temný) osud
Někteří lidé chtějí, aby se ekonomika zdála komplikovaná. Tak to není. Každý, některé grafy zobrazující americkou ekonomiku ... prostřednictvím demografických údajů .
https://www.zerohedge.com/economics/dem ... rk-destiny


Obrázek
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6089
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 22 úno 2021, 08:54

Texaská žena dostalas účet 11 000 dolarů za elektřinu. asi 250 00 KčПервоисточник публикации: https://politikus.ru/video/134557-zhit ... 1-000.html
Politikus.ru
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6089
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 22 úno 2021, 21:14

Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JEAM a 2 hosti