USA

Odpovědět
Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16231
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 04 dub 2021, 13:12

https://echo24.cz/a/SkeCw/do-usa-se-z-m ... dent-biden
Do USA se z Mexika snažilo dostat nejvíce migrantů za 15 let. Může za to vstřícný prezident Biden
Na americko-mexické hranici v březnu zadrželi přes 171 000 migrantů, kteří se snažili dostat do Spojených států. Jde o nejvyšší počet za měsíc od roku 2006, informoval dnes deník El País. V únoru zadrželi takto na jižní hranici USA na sto tisíc migrantů a o měsíc dříve asi 78 400. Americký ministr vnitřní bezpečnosti Alejandro Mayorkas v březnu uvedl, že USA očekávají u svých jižních hranic největší migrační vlnu za 20 let.

Počty běženců, kteří utíkají ze Střední Ameriky před chudobou a vysokou kriminalitou do USA, výrazně rostou od nástupu amerického prezidenta Joea Bidena do úřadu letos v lednu. Důvodem je vstřícnější Bidenův postoj k migraci. V únoru jeho vláda například zrušila program, v jehož rámci čekali středoameričtí žadatelé o azyl na rozhodnutí amerických úřadů v Mexiku. Tímto krokem a vstřícnou rétorikou vyvolal podle analytiků Biden v migrantech falešnou představu, že hranice jsou otevřené.

Bidenova vláda se snaží zmírnit migrační vlnu jednáním s vládami středoamerických zemí. Jmenovala mimo jiné zvláštního vyslance pro Salvador, Guatemalu a Honduras, odkud přichází k americko-mexické hranici nejvíce běženců. Emisarem se stal Ricardo Zúňiga, který má honduraské předky a který minulý týden vedl americkou vládní delegaci do Mexika a Guatemaly.Zmírnit migrační vlnu ze Střední Ameriky do USA by měly také investice za čtyři miliardy dolarů (zhruba 90 miliard korun), které nová americká vláda tamním chudým zemím slíbila. Poskytnutí peněz ale podmiňuje i opatřeními proti korupci.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16231
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 04 dub 2021, 13:33

https://echo24.cz/a/SBvBU/coca-cola-mic ... ebni-zakon
Coca-Cola, Microsoft či aerolinky otevřeně zasahují do politiky. Nelíbí se jim nový volební zákon
Korporace otevřeně zasahují do politiky. Zástupy společností včetně výrobce limonád The Coca-Cola Company a aerolinek Delta Air Lines se staví proti novému volebnímu zákonu, který prosadilo republikánské vedení v americkém státě Georgia. Ten označil například americký prezident Joe Biden jako „do očí bijící útok na ústavu“. Georgia například v odpověď hlasovala o zrušení daňové úlevy na letecké palivo pro Delta Air Lines. Informuje o tom agentura Reuters nebo časopis Forbes.

Ředitel Delta Air Lines Ed Bastian krok státu odsoudil coby „nepřijatelný“ a „neshodující se s hodnotami Delty“. Delta Air Lines je s 33 000 zaměstnanci největší zaměstnavatelem v Georgii, sídlí v hlavním městě Georgie Atlantě. Zákon, který by zbavil aerolinky daňových úlev ve výši desítek milionů dolarů ročně, ale neprošel senátem a nevešel tak zatím v platnost.

Další korporace, které daly najevo odpor k zákonu, jsou například Microsoft, Twitter či investiční banka Citigroup. Mluví se zároveň o tom, že na protest proti zákonu by se z Atlanty přesunula nejvyšší profesionální baseballová liga v USA, Major League Baseball, zmínil se ředitel hráčské asociace Tony Clark.

Iniciativu proti Georgii vede ředitel farmaceutické firmy Merck & Co Kenneth Frazier a bývalý ředitel finanční společnosti American Express Kenneth Chenault. „Vyzýváme korporátní Ameriku, aby se veřejně postavila proti jakékoliv diskriminační legislativě a všem opatřením snažícím se omezit možnost Američanů volit,“ řekl Chenault Reuters.

Změna volebního zákona v Georgii přišla poté, co vznikla řada sporů ohledně regulérnosti listopadových prezidentských voleb, včetně značně kontraverzního korespondenčního hlasování. Opatření podepsané minulý týden guvernérem Brianem Kempem mimo jiné zpřísňuje požadavky na prokázání totožnosti při korespondenčním hlasování, omezuje rozmisťování schránek na hlasovací lístky a dává státním orgánům větší moc nad volbami.

Pobouření korporací a levice vyvolává také zákaz nabízet jídlo nebo vodu lidem stojícím ve frontách před volebními místnostmi. Zákon už je předmětem federální žaloby, při jeho podepisování policie v sídle guvernéra zatkla protestující demokratickou političku. Kemp nicméně ubezpečil, že zákon je „dalším krokem v zajištění spravedlnosti a bezpečnosti našich voleb“.

Georgia se přijetím nových pravidel pro hlasování stala prvním zásadním bojištěm loňských prezidentských voleb, které zpřísňuje svoje volební zákony. Podobné kroky už podnikla Iowa a republikáni zavedení nových překážek pro účast ve volbách navrhují v řadě dalších států, například na Floridě, v Texasu nebo Arizoně. Kritici tvrdí, že se snaží zkomplikovat přístup k urnám některým skupinám obyvatel, autoři návrhů se odvolávají na prevenci případných volebních podvodů.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16231
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 06 dub 2021, 11:45

https://thepostmillennial.com/vermont-o ... non-whites
Vermont offers vaccines for non-whites of any age, restricts white people to be over 50
translator píše:Štát Vermont od štvrtka umožnil komukoľvek, kto sa identifikuje ako farebná osoba, a každému členovi domácnosti tejto osoby, aby mal nárok na vakcínu COVID v akomkoľvek veku.

Ľudia, ktorí sa identifikujú ako bieli, a ich domácnosti si ešte budú musieť počkať, pretože vakcína je inak k dispozícii iba pre ľudí vo veku 50 rokov a starších:

Zákonnosť tejto politiky, nehovoriac o jej morálke, sa zdá byť prinajlepšom pochybná.
Ak máte 49 rokov a ste bieli, máte zakázané dostať vakcínu COVID teraz vo Vermonte. Ak máte 17 rokov a „identifikujete sa“ ako ktorákoľvek iná rasa (alebo ak to robí niekto vo vašej domácnosti), získate to: https://t.co/3roZLF999d— Glenn Greenwald (@ggreenwald) 2. apríla 2021
„Zákonnosť tejto politiky, nehovoriac o jej morálke, sa zdá byť prinajlepšom pochybná. Ak máte 49 rokov a ste bieli, máte zakázané dostať vakcínu COVID teraz vo Vermonte. Ak máte 17 rokov a viac „ako každá iná rasa (alebo ak to robí niekto vo vašej domácnosti), dostanete ju:“

Vyššie uvedený tweet komentoval a opätovne tweetoval pôvodný tweet, ktorý tu uviedol guvernér Phil Scott (D):
Ak sa vy alebo ktokoľvek vo vašej domácnosti identifikuje ako Čierny, domorodý alebo farebná osoba (BIPOC), vrátane kohokoľvek, kto má Abenaki alebo iné dedičstvo Prvých národov, môžu sa všetci členovia domácnosti, ktorí majú najmenej 16 rokov, prihlásiť na očkovanie! Dostaňte svoje na ?? https://t.co/hVgb9rzQPn— guvernér Phil Scott (@GovPhilScott) 1. apríla 2021
„Ak sa vy alebo ktokoľvek vo vašej domácnosti identifikuje ako Čierny, domorodý alebo farebný človek (BIPOC), vrátane kohokoľvek, kto má dedičstvo Abenaki alebo iného národa Prvých národov, môžu sa na očkovanie prihlásiť všetci členovia domácnosti, ktorí majú 16 rokov alebo viac! „

Dr. Mark Levine, komisár pre zdravie VT, vo svojom vyhlásení uviedol:
„Teraz, keď sú všetci obyvatelia Vermontu s najvyšším rizikom úmrtia na COVID - v najohrozenejšom veku a v najrizikovejších skupinách stavov - zaočkovaní, môžeme sa zamerať na prevenciu pred ďalším najvážnejším rizikom vírusu, konkrétne s kritickým ochorením na hospitalizáciu. ““

„Naše údaje nám tiež ukazujú, že v očkovaní máme ešte oveľa ďalej, aby sme pokročili.“

Ľudia prostredníctvom odpovede na tweet rýchlo poukázali na to, čo považujú za nedostatok zákonnosti zo strany štátu VT. Napríklad:
Zjavne ste nikdy neprijali právne štúdie 101 - Cassandra? (@cassy_jai) 2. apríla 2021
„Zjavne som nikdy nebral právne štúdie 101.“
Tento tweet je zločin - Jack Posobiec (@JackPosobiec) 2. apríla 2021
„Tento tweet je zločin.“
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16231
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 06 dub 2021, 17:32

https://echo24.cz/a/SVXv6/rusky-ministr ... smem-v-usa
Ruský ministr zahraničí varuje před protibělošským rasismem v USA
Ve Spojených státech bují rasismus proti bělochům a politická korektnost dovedená do extrému bude mít „politováníhodné následky“. Na to upozorňuje ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov. Rusko podporuje boj proti rasismu, ale je důležité nesklouznout k druhému extrému, jak jsme viděli například na akcích Black Lives Matter, řekl minulý týden v rozhovoru s politology ve státní televizi. Informuje o tom server Moscow Times.

„Byli jsme pionýři hnutí propagujícího rovná práva pro lidi všech barev pleti,“ prohlásil Lavrov o Rusku. Ve Spojených státech ale podle něj situace došla do extrému.

Obvinil Spojené státy ze snahy rozšířit do světa svou „kulturní revoluci“. „Hollywood mění svá pravidla tak, že všechno odráží diversitu moderní společnosti,“ dodal s tím, že to považuje za formu cenzury. „Viděl jsem černochy v Shakespearových komediích. Akorát nevím, kdy uvidím bílého Othella,“ podotkl s odkazem na slavného protagonistu tmavé pleti ze stejnojmenné tragédie z pera britského dramatika Williama Shakespearea.

„Vy vidíte, že to je absurdní. Politická korektnost vyhnaná do absurdity neskončí dobře,“ uzavřel ministr Lavrov.

Vztahy mezi oběma mocnostmi jsou poslední dobou na bodu mrazu. Nový prezident USA Joe Biden označil minulý měsíc ruského prezidenta Vladimira Putina za „zabijáka“ a pohrozil nespecifikovanou odvetou za údajné vměšování Ruska do loňských amerických prezidentských voleb. Moskva reagovala hněvivě a Putin navrhl svému americkému protějšku vést další diskuzi v přímém přenosu. To Biden odmítl s tím, že se s Putinem setká, „až nastane vhodný čas“.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16231
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 09 dub 2021, 13:42

https://cz.sputniknews.com/svet/2021040 ... nova-syna/
Média informovala o výsledcích expertízy dat z notebooku Bidenova syna
Počítačoví experti potvrdili autentičnost dopisů a fotografií Huntera Bidena, které mohou svědčit o jeho zapojení do kriminální činnosti ve sféře obchodu s drogami a prostituce, oznámil bulvární dení The Daily Mail s odvoláním na informace v notebooku, který patřil pravděpodobně synovi současného amerického prezidenta.

V říjnu roku 2020 noviny The New York Post zveřejnily řadu příspěvků na základě korespondence objevené údajně v notebooku Huntera Bidena, který byl nalezen v jedné opravně ve státě Delaware. Demokrati tuto publikaci označili za kremelskou kampaň.

Noviny oznámily, že si opatřily kopii pevného disku z tohoto notebooku, a pak se obrátily na odborníky společnosti Maryman & Associates kvůli počítačové a technické expertíze jeho obsahu. Zakladatel společnosti Brad Maryman pracoval skoro 30 let ve strukturách informační bezpečnosti FBI. Ve zprávě expertů se uvádí, že veškeré informace na notebooku jsou autentické. Podotýkají, že v průběhu výzkumu nenašli žádné stopy po fabrikaci nebo falzifikaci údajů.

Jak oznámily noviny, kromě kompromitujících fotografií notebook obsahuje dopis, v němž Biden mladší svého otce úpěnlivě prosí, aby kandidoval na prezidenta USA a zachránil tím jeho pověst. „Nezúčastníš-li se těchto voleb, nedostanu nikdy žádnou šanci na záchranu,“ uvádí se v textu dopisu z únoru roku 2019, jehož screenshot noviny zveřejnily.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 7246
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 10 dub 2021, 17:41


Michal se posunul na nevídanou úroveň, snad mu to vydrží a jeho videa budou dostupné...
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist. A. Einstein
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16231
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 11 dub 2021, 13:42

https://echo24.cz/a/SUTCE/zakladatelka- ... ske-ctvrti
Zakladatelka BLM a bojovnice proti kapitalismu si koupila vilu za 1,4 milionu dolarů v bělošské čtvrti
Spoluzakladatelka aktivistického ultralevicového hnutí Black Lives Matter (na černošských životech záleží) vyvolala vlnu kritiky poté, co si koupila dům v Los Angeles za celkem 1,4 milionu dolarů (přes 30 milionů korun) v bohaté a převážně bělošské čtvrti. Informoval o tom například server The Daily Mail.

Černošská aktivistka Patrisse Cullorsová koupila dům se třemi ložnicemi, třemi koupelnami, rozsáhlou zahradou a samostatným domem pro hosty. 37letá Cullorsová se nastěhuje do převážně "bílého sousedství". Podle sčítání lidu je zde 88 procent obyvatel bílých a pouze 1,8 procent černochů.

Agentura AP uvedla, že organizace Black Lives Matter získala v loňském roce dary ve výši 90 milionů dolarů. Není jasné, zda a jak je Cullorsová organizací placena, protože její finance jsou neprůhledné.
The left always try to deny that Black Lives Matter are a gang of Marxists, so here’s Black Lives Matter founder, Patrisse Cullors, admitting she’s a Marxist. 👍
“Let’s Just talk about it. Am I a Marxist? I do believe in Marxism!” 👇 pic.twitter.com/bCRtFKnnI0
— L
abour Are Toast! (@LabourAreToast) April 10, 2021
Dům je jen něco málo přes 30 km od jejího dětského domova ve Van Nuys, ale je to vzdálený svět. Ve své monografii z roku 2018 vypráví o tom, že ji vychovávala svobodná matka se svými třemi sourozenci v „chudém sousedství“, kde žila „ve dvoupodlažní spálené budově, kde se loupala barva.“
RT PoliticalShort "How much $ has Patrisse Cullors (BLM co-founder and “self trained Marxist”) made off of the BLM racket? Being able to afford a $1.4 million house, i’d say quite a bit. https://t.co/sL5pQa0YlP"
— DANIEL GLENN (@REALDANIELGLENN) April 11, 2021
Na Cullorsovou se za její rozhodnutí snesla vlna kritiky. Hlavně za to, že se hlásí k marxistickým hodnotám a bojuje proti kapitalismu, ale pořídí si takto drahý a velký dům. Například sociální hnutí Vallejo uvedlo, že jde o neuvážené vychvalování bohatství. „Mluvíme zde o generačním bohatství ze smrti a boje černochů."

Cullorsová založila hnutí BLM s Alicií Garzovou a Opal Tometiovou v roce 2013, v reakci na osvobozující rozsudek George Zimmermana, který zabil Trayvona Martina.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16231
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 12 dub 2021, 15:39

https://cz.sputniknews.com/svet/2021041 ... ni-rakety/
„Strašlivá pravda.“ NI zkritizoval americké mezikontinentální rakety
Časopis The National Interest zveřejnil článek s názvem „Strašlivá pravda o amerických mezikontinentálních balistických raketách“. Autor bije na poplach: „Amerika riskuje, že s technologií starou půl století, která je spojena s vážnými technickými a finančními problémy, uvízne.“

Jde o to, že společenství ohledně odzbrojení náhle opustilo své mnoho let trvající úsilí zničit mezikontinentální balistické rakety Minuteman III (MM). Mají v úmyslu si nechat padesát let starou mezikontinentální balistickou raketu v provozu, ale projekt na vytvoření nového pozemního strategického zadržovacího systému mohou zablokovat. A to navzdory skutečnosti, že nejméně tucet odborníků tvrdí, že staré rakety nelze udržovat v provozu déle než do roku 2030.

Jaký je důvod? Ukazuje se, že zastánci odzbrojení dospěli k závěru, že je levnější ponechat si starou mezikontinentální balistickou raketu, aby bylo možné s Ruskem později uzavřít důmyslnou dohodu. Podle jejich záměru bude Rusko souhlasit se zničením tří stovek svých nových supervýkonných raket výměnou za to, že USA zlikvidují Minutemana III, kterého se chystají zbavit.
„Stručně řečeno, Raketové vojsko strategického určení Ruské federace se magicky promění v charitativní organizaci,“ ironizuje komentátor.
Podle jeho názoru je tento koncept zcela neudržitelný. V této fázi je nutná modernizace celého systému, včetně infrastruktury, velení a řízení a průmyslové základny.

Potenciál jaderných sil Ruska
Potenciál jaderný sil Ruska je „zaručeně nadbytečný“, domnívá se generální konstruktér Moskevského institutu tepelné techniky, autor strategických raketových komplexů Topol, Jars a Bulava, akademik Ruské akademie věd Jurij Solomonov.
„Strategické jaderné síly musí řešit úkol zajištění národní bezpečnosti státu. Dnes je tento potenciál zaručeně nadbytečný,“ oznámil Solomonov v rozhovoru, který byl zveřejněn v jednom z čísel ruského časopisu Národní obrana.
Zároveň poznamenal, že zbraně jsou zbraně a zastavení jejich zdokonalování je prostě nemožné.
„Nesmíme mluvit o soutěživosti v tomto procesu, o politice, ale o minimálním rozumném dostatku. Přitom se minimální rozumný dostatek určuje především kritériem, o kterém jsem opakovaně mluvil na všech úrovních, včetně té nejvyšší. Mám na mysli použití univerzálního kritéria cena-efektivita,“ oznámil generální konstruktér Moskevského institutu tepelné techniky.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti