Necitujte zbytečně předchozí příspěvky, stačí odkaz! Nevkládejte sem videa z FB - vyžaduje přihlášení a ostatní je nevidí!
Takovéto příspěvky budou smazány!

USA

Odpovědět
QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 4996
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 11 říj 2017, 11:52

TRUMP OKOMENTOVAL MOŽNOST ZAČÁTKU TŘETÍ SVĚTOVÉ VÁLKY

Donald Trump okomentoval výrok senátora-republikána Boba Corkera o tom, že politika nynějšího amerického předáka může zahnat USA „na cestu k třetí světové válce“. Prezidentovo prohlášení bylo zveřejněno na webu Bílého domu. Podle Trumpových slov byly na „špatné cestě" předchozí americké administrativy. V průběhu posledních 25 let byly USA „na cestě k velmi vážnému problému — takovému, jaký svět ještě nikdy neviděl", prohlásil Trump. „Věřte mi, že jsme nyní na správné cestě", řekl.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11237-tr ... tova-valka

Přestože od voleb v USA uplynul téměř rok, je zřejmé že Hillary Clintonová stále trpí a není schopna překonat svoji volební prohru s Donaldem Trumpem.
Podle jejího názoru se Putin „chce pomstít" za zhroucení SSSR a rozšíření NATO. Rovněž trvá na tom, že v případě Putina šlo o „osobní urážku". V rozhovoru pro The Sunday Times, bývalá americká prezidentská kandidátka Hillary Clintononová připouští, že se cítí „strašnou odpovědnost“ za to, že nemohla přijít na to, jak porazit Trumpa. „Věc není v tom, že jsem prohrála, jako spíše v tom, s kým jsem prohrála. To je hluboce znepokojující, protože kdybych prohrála s někým, koho bych nazvala „normálním republikánem", jednoduše bych s ním nesouhlasila," řekla Clintonová.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11238-cl ... inec-putin

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 4996
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 12 říj 2017, 12:25

martanus píše:
02 zář 2017, 21:34
V 21:00 MSK ruská obchodní mise ve Washingtonu, se dostala pod kontrolu americké strany. Teď je právě prohledána.
RT vede živé vysílání.


http://politikus.ru/events/98640-yarki ... ktami.html// Je divné že RF se nesoudí pro nezákonné jednání. Budovu vlastní RF, a USA bez soudu na základě politického rozhodnutí provádí prohlídku.
To narušuje právní stát
Kočkování pokračuje

Moskva vyhlásila rozhodný protest Washingtonu kvůli odstranění státních vlajek RF z diplomatického majetku v USA, prohlásila ve čtvrtek mluvčí ruského MZV Maria Zacharovová.

MZV USA informovalo o vlajkách odstraněných z konzulátu RF v San Francisku
„Včera jsme se dozvěděli o nové a oficiálně říkám nepřátelské akci americké vlády proti našim diplomatickým úřadům. Z budov ruského obchodního zastupitelství ve Washingtonu a generálního konzulátu v San Francisku, jež byly dříve obsazeny agenty amerických tajných služeb, byly strženy ruské vlajky," řekla Zacharovová na brífinku.

https://cz.sputniknews.com/svet/2017101 ... oly-rusko/

Uživatelský avatar
martanus
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2260
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 12 říj 2017, 12:53

Prognoza se naplnuje


Amerika si půjčuje nejdráže za posledních šest let
Financování Americe podražilo jen za poslední měsíc až o třetinu. Bondy vlády ve Washingtonu zažily během posledního měsíce jeden z letošních nejsilnějších výprodejů, málo totiž vynášejí. Za pětiletou půjčku Americe chce aktuálně trh roční úrok až dvě procenta. To je o pětinu více než na počátku září.
http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomi ... et-1338468
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 4996
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 12 říj 2017, 16:59

UNESCO straní Palestině. USA spolek opouští, protože je protiizraelský

Spojené státy opustí na konci roku 2018 Organizaci Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). V prohlášení to dnes uvedlo americké ministerstvo zahraničí. Krok souvisí s několika rezolucemi, jež organizace v minulosti přijala a které Washington vnímá jako protiizraelské. UNESCO vyjádřilo nad krokem hlubokou lítost.
Šéfka organizace Irina Bokovová uvedla, že rozhodnutí Washingtonu organizace „hluboce lituje“ a označila jej za ztrátu pro „rodinu Spojených národů“. „Univerzalita je základním předpokladem pro plnění poslání UNESCO budovat mír a mezinárodní bezpečnost tváří v tvář nenávisti a násilí, bránit lidská práva a lidskou důstojnost,“ uvedla Bokovová.
Spojené státy přestaly už v roce 2011 posílat organizaci UNESCO příspěvky poté, co se jejím členem stala Palestina. Ke stejnému kroku tehdy přistoupil i Izrael.

https://echo24.cz/a/pZntm/unesco-strani ... iizraelsky

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 2847
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 13 říj 2017, 07:00

Google nebo Ústřední Politbyro?
Opakovaně jsem vzpomínal, že jsem s internetem začal právě v době, kdy už byl pěkně rozjetý vyhledavač AltaVista. Vyhledávání s ním bylo takové, že pokud jste zadali jedno slovo alá "zesilovač" (vše samozřejmě anglicky - tedy "amplifier") vyskočilo vám spoustu stránek, které obsahovaly toto slovo a bylo znát, že AltaVista se snaží stránky třídit i dle kvality, ale také bylo vidět, že většina "váhy" té které stránky je spíše daná její návštěvnosti a "proslulosti" ve smyslu jestli se o ni zminují tehdejší "portály" jako Yahoo, Lycos, Excite atd...
Pokud jste zadali dvouslovnou kombinaci alá "logaritmický zesilovač" bylo hledání už více o náhodném prohledávání desítek nesetříděných odkazů než o "kvalitní informaci na první dobrou".

Pak se objevil Google a jeho první verze se chubila tím, že pokud zadáte více slov najde stránky které obsahují VŠECHNA zadaná slova, setříděné dle jejich hodnocení zvaného "page rank", které bylo skutečně geniální, protože pokud někdo vynalezl "logaritmický zesilovač" překvapivé konstrukce - jeho kamarádi a nadšenci na něj odkazovali, pak jej někteří našli na Googlu, pokud se jim líbil odkazovali na něj taky a brzy začal vyskakovat ve výsledcích pěkně vysoko, přestože jej Yahoo, Lycos, Excite, atd. ignorovaly.

V té době byl Google malá firma s Pagem, Brinem a dalšími 20 maníky - jenomže pak se Google uvrtal do byznysu s internetovou reklamou a měl nutkání zvyšovat své zisky. Takže de-facto zahodil (nebo upozadil) jak princip že najde všechna slova, tak princip "page ranku".
Nastalo období "personalizovaného vyhledávání" - vskutku pekelné. Paní Kubáčová hledá puntíkované šaty, protože jsme pečlivě skrytí za firewallem a NATem, Google nerozliší kdo je kdo a tak celý můj internet obsahuje puntíkované šaty. Já sleduju na YouTube ruský sitkom "6 кадров" a situace je ještě horší, protože paní Kubáčové vyskakují podpatkové lodičky bordelového typu ne v shoppinu v Ostravě, ale v azbuce (kterou neumí) ve slevě v e-shoppu v Moskvě! Po určité době byla situace tak špatná, že i datasheet LM324 mi vyskakoval v ruském překladu.

Tím že Google "ve jménu prachů" zahodil objektivní kritéria vyhledávání - otevřel pandořinu skříňku. Sám jsem kdysi pesimisticky spekuloval, že jedna z příčin III. světové války může být, že "personalizované vyhledávání" způsobí, že každý najde, co chce slyšet. Arabi o zlých Židech (Evropanech). Evropani o líných Arabech s bombou (nožem, dodávkou, náklaďákem) - a už se to mele.

To jsem byl ještě optimista. Google totiž v poslední době přidal k vyhledávacímu algoritmu "subjektivní faktor". Pravděpodobně na vysokém vedení firmy sedí nějaká komis, která rozhoduje, které téma dostane "body navíc", aby vyskakovalo výše a které téma je "fake news" a zmizí z vyhledávání úplně. Takže si dáme malý testík. Klikejte na odkazy a odpovězte si na otázky:

Vyhledávací dotaz: "White woman with child" neboli "bílá žena s dítětem" - kolik je ve vyhledávání obrázků, které jsou požadovány tj. bílá žena A bílé děcko? (Na tohle si fakt kliknětem stejně jako na následující příklad. Budete se divit i ušima. Editor)
"Happy american couple" neboli "šťastný americký pár" - kolik tam nadete štastných párů typických Američanů ?
A na závěr perlička : "American Inventors" - neboli "Američtí vynálezci" - Ano je tam Ben Franklin, který byl politik a spíše vědec než vynálezce, ale zkuste tam najít třeba vynálezce letadla bratry Wrightovy, nebo Edisona ?
Mimochodem jeden z Googlovských "Amerických vynálezců" mě zaujal. Jedná se o jistého Charlese S.L. Bakera, který údajně vynalezl radiátor ústředního topení. Když jsem podrobně zkoumal historii parního a horkovodního topení - o nějakém Bakerovi ani slovo - maximálně zmínky o firmě Baker, vyrábějící "Bakerovy radiátory" kolem roku 1900 tedy 85 let po skutečném vynálezu radiátoru. (Vynalezen 1815 Jamesem Wattem jako "odpadní produkt" parního stroje a také poprvé použit v jeho vlastním domě, v prototypu už v roce 1807.) Během pátrání "personalizované vyhledávání" Googlu začalo něco tušit - takže teď mě zaplavuje Bakerem senátorem, Barkerem stavitelem varhan, dokonce hercem, jen Charles S.L. Baker - topenář už pro mně neexistuje. Prostě hnus velebnosti - přepisování reality jak z Orwella
Jinými slovy po 20 letech neustálého zlepšování Googlu - AltaVista znovu vede, protože ta se pletla neúmyslně, zatímco Google lže cíleně. Google je pokažený a potřebuje čas na opravu!! Komis asi zasedala tak dlouho a bojovala za společenský pokrok tak intenzivě, až výsledky vyhledávání začaly vypadat jako personální obsazení ministerstev v Zimbabwe. Pokud se ke mnou uváděným vyhledávacím dotazům vrátíte za půl roku - jistě to bude lepší, protože ve vyhledávacím algoritmu bude přesně pro tyto dotazy výjimka (aby Google vybředl z ostudy), ale jsou tísíce a tisíce dalších dotazů, které nemají speciální "patch" - a tam se Googlovské lhaní projeví plnou silou.

Co tedy dělat než se Google vzpamatuje? Jistou dobu jsem používal (a propagoval) Microsoftí BING, který to má s pravdou poněkud lepší, ale hlavně je to jiná firma, takže neexistuje ďábelská vazba : YouTube - výsledky hledání - reklamy všude. V posledních 2 měsících jsem přešel na DuckDuckGo - což je vyhledavač, který se chlubí tím, že každému na celém světe poskytuje stejné výsledky bez "personalisace" a že se řídí objektivními kritérii ve stylu bývalého googlovského page ranku "padni komu padni". Jsem s ním plně spokojen. Jediné slabé místo jsou detaily českých reálií, často z doby komunismu, které Google zvládá lépe, neb má v Česku pobočku, která zajišťuje, že úroveň lhaní zde je stejná jako v Americe. Příklad : DuckDuckGo nenašlo rozumný odkaz pro Park Kultury a oddechu Julia Fučíka.

Mimochodem DuckDuckGo je prý firma s 21 zaměstnanci. Takže druhé poučení, které se táhne od Chrenka, Babiše, přes Gatese, Sorose po Brina je: "Jakmile se z firmy stane megakorporace, začne mít podivné nesrozumitelné zájmy, takže od ní pravdu ani nic dobrého nelze čekat."

Což mě vede k jedovaté myšlence - zákaz Google v některých zemích (třeba v Číně) se tradičně vykládá jako snaha omezit svobodu slova v nedemokratickém režimu. Poťouchlý Kubáč se ptá: "Na které straně spojnice čínská vláda - Google se to omezení svobody slova vlastně nalézá?"

A poslední poznámka: nespekulujte o pravdě, až budete "Googlit" něco důležitého, třeba příznaky možné vaší choroby. To by se vám mohlo přitížit už z vědomí, kdo všechno a s jakou motivací kecal do informací, které se vám mají objevit, a tím zhoršil jejich kvalitu proti variantě "padni komu padni".
http://www.zvedavec.org/komentare/2017/ ... itbyro.htm
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
"Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat." - B. Franklin

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 4996
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 13 říj 2017, 10:07

QVAK píše:
08 říj 2017, 18:29
woxia píše:
07 říj 2017, 09:55
Střelba v USA - věnujte pozornost videu v úseku od 1:20

Pozor, zraněné osoby a krev 18+.
Posuny ve vyšetřování: Paddock byl na Blízkém východě, o střelbě si dělal poznámky

V pokoji 32. patra hotelu Mandalay Bay Resort v Las Vegas, odkud Stephen Paddock střelbou usmrtil 59 lidí a více jak 500 jich zranil, byl nalezen růžový papír popsaný propočty týkajících se vzdálenosti a trajektorie střelby. O posunech ve vyšetřování informoval americký server CNN s odvoláním na zdroj seznámený s jeho průběhem. Britský Independent uvedl, že oblasti Středního východu pod nadvládou džihádistů jsou kvůli Paddockovu možnému napojení na organizaci Islámský stát předmětem zájmu šetřících orgánů.

https://echo24.cz/a/p4q3d/posuny-ve-vys ... l-poznamky
FBI OČITÝM SVĚDKŮM MASAKRU V LAS VEGAS SMAZALA OBSAH TELEFONŮ A POČÍTAČŮ

Zaměstnancům Route 91 vrátili jejich zařízení s vymazanými všemi videi a zprávami.
Pracovníci na festivalu Route 91, během nějž Stephen Paddock rozpoutal svůj masakr, údajně dostali své telefony a počítač od FBI zpět, jen aby poté zjistili, že jim všechny zprávy a videa z té noci útoku vymazali. Podle obyvatele Las Vegas, který vystavil příspěvek na Facebook: „Spousta lidí, co pracovala pro Route 91, řekla, že jim dnes už vrátili jejich mobily. Všichni ale říkají, že jim jejich mobily úplně vyčistili! Všechny zprávy a informace z toho víkendu úplně zmizely. Zažil to ještě někdo?“

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11247-fb ... on-pocitac

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 1432
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: USA

Příspěvek od Skeptik » 14 říj 2017, 08:16

:dobre: :dobre: :dobre:
Schizofrenie v posledním stádiu - chybí už jen Marťani
Rusové k ovlivnění voleb použili i Pokémony, tvrdí CNN

Rusko se snažilo ovlivnit americkou politiku i pomocí populární aplikace Pokémon Go, která svým uživatelům prostřednictvím chytrého telefonu umožňuje odchytávat virtuální postavy. Moskva se pomocí hry pokoušela šířit rasovou nesnášenlivost, tvrdí americká televizní stanice CNN. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová k tomu v pátek uvedla, že CNN při své neschopnosti najít pravé viníky rasové nesnášenlivosti v USA nařkla jako vždy Rusko.
…............
"Afroameričané podle CNN zřejmě definují svoji občanskou pozici na základě hry chytající pokémony. Takto neschopně odůvodnila televize příčiny vzniku rasových problémů v současných Spojených státech. Znovu za to můžou Rusové … a jimi ovládaní pokémoni,“ komentovala na facebooku zprávu CNN mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.
https://echo24.cz/a/paNQU/rusove-k-ovli ... -tvrdi-cnn
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

false_flag
Výkonný redaktor
Příspěvky: 538
Registrován: 27 čer 2017, 23:20

Re: USA

Příspěvek od false_flag » 15 říj 2017, 00:18

Tak to byla první myšlenka co mne napadla.. o Marťanech. Ale nesmál bych se. Pokud by na to někdo vypsal kurz tak bych si na tvrzení v kvalitních US médiích během příštích 12 měsíců vsadil. Stačí když si vzpomenou na tohle:

Jak říkají oficálně představitelé US: důkazy pro naše tvzení nejsou potřeba, všichni to na sociálních sítích přece viděli :blbec: :blbec:

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 4996
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 15 říj 2017, 12:55

Larry Flynt nabízí deset miliónů dolarů za špínu na Trumpa

Vydavatel pornografie Larry Flynt nabízí až deset miliónů dolarů (218 miliónů Kč) za informace, které by mohly vést k zahájení procesu impeachmentu, ústavní žaloby, jež by amerického prezidenta Donalda Trumpa zbavila úřadu. Informovala o tom agentura AP s tím, že Flynt nabídku zveřejnil v celostránkovém inzerátu v nedělním vydání listu The Washington Post.
Během loňské předvolební kampaně zakladatel pornografického časopisu Hustler nabídl odměnu jednoho miliónu dolarů tomu, kdo poskytne videoklip usvědčující republikánského prezidentského kandidáta Trumpa z neuctivého chování k ženám.

https://www.novinky.cz/zahranicni/45191 ... rumpa.html

P.S. Zoufalství na pokračování.

Or-Hor
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1020
Registrován: 08 dub 2017, 07:47
Bydliště: Český kras

Re: USA

Příspěvek od Or-Hor » 16 říj 2017, 11:57

Třicet procent Američanů soudí, že země směřuje ke třetí světové válce. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění institutu YouGov, o němž informovala televize CBS News. Téměř polovina dotázaných možnost třetí světové války připouští, žádné obavy nemá 22 procent Američanů.
Necelé dvě pětiny účastníků průzkumu se domnívají, že válka USA se Severní Koreou je nevyhnutelná. Opak si myslí 62 procent dotázaných, kteří doufají, že válce s KLDR je možné se vyhnout.
https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/ ... 50427.html
Tam credere omnia vitium est quam nil credere

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 2847
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 16 říj 2017, 18:42

5 let v zajetí Talibanu. Dezertoval jsem, přiznal americký voják :blbec:
Americký voják Bowe Bergdahl se u vojenského soudu přiznal, že během svého nasazení v Afghánistánu dezertoval a ohrozil bezpečnost své jednotky. Informovala o tom agentura Reuters. Seržantovi, kterého Spojené státy dostaly z rukou Talibanu po téměř pěti letech výměnou za pět zadržených radikálů, hrozí až doživotní vězení.

http://zpravy.idnes.cz/bowe-bergdahl-af ... anicni_aha
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
"Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat." - B. Franklin

Uživatelský avatar
Polite
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1337
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: USA

Příspěvek od Polite » 18 říj 2017, 10:26

Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 4996
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 18 říj 2017, 11:16

Havajský soud zablokoval Trumpův protiimigrační dekret

Federální soud v Honolulu zablokoval zářijový protiimigrační dekret amerického prezidenta Donalda Trumpa, který zakazoval vydávání přistěhovaleckých víz občanům osmi států. Soud vydal své rozhodnutí jen několik hodin před tím, než mělo o půlnoci místního času prezidentské nařízení vstoupit v platnost.

https://echo24.cz/a/pZGaQ/havajsky-soud ... cni-dekret

Uživatelský avatar
martanus
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2260
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 20 říj 2017, 07:52

Rozpočet USA s vyšším schodkem: Americký Senát těsně schválil návrh rozpočtu na fiskální rok 2018, a odstranil tak zásadní překážku úsilí prezidenta Donalda Trumpa o daňovou reformu. Pokud bude schválena, rozpočtový schodek se v příštích deseti letech navýší o 1,5 biliónu dolarů (32,6 biliónu Kč).

// otázkou zůstává kdo USA bude kupovat jejich dluhopisy a v jaké výši ;)
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2260
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 20 říj 2017, 14:59

Polovina uhelných elektráren již oznámila datum svého odstavení
Hlavní důvod odstavování uhelných elektráren ovšem zůstává neměnný. Tímto důvodem je neudržitelnost ekonomiky jejich provozu v dlouhodobém horizontu.

Oficiální prohlášení uvádí, že počátkem roku 2018 dojde k odstavení obou uhelných elektráren o celkovém jmenovitém výkonu 2,3 GW.
http://oenergetice.cz/uhli/usa-polovina ... odstaveni/
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host