USA

Odpovědět
bacil
Redakční rada
Příspěvky: 282
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: USA

Příspěvek od bacil » 14 lis 2017, 00:17

Další souvislosti

McCain: Trump věří více slovům plukovníka KGB než FBI a CIA

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... fbi-a-cia/
Senátor John McCain zaútočil na prezidenta Donald Trump, který řekl, že věří ruskému prezidentovi, který opakovaně tvrdí, že jeho země nezasahovala do amerických voleb v roce 2016.

"Prezident Trump uvedl, že věří, že Vladimir Putin je upřímný, když popírá ruský zásah do prezidentských voleb v roce 2016, a znovu zdůraznil, že doufá, že v Sýrií bude spolupracovat s Ruskem", uvedl McCain ve svém prohlášení. "Nejdůležitější je, že Amerika "povýšila slovo plukovníka KGB nad slovo americké zpravodajské komunity." Spolupráce s Ruskem neexistuje, Rusko podporuje vražedný režim Asada, a to zůstává největší překážkou politického řešení které by ukončilo krveprolití v Sýrii. Vladimir Putin nehoruje pro zájmy Ameriky. Je to naivní mu věřit, ohrožuje naši národní bezpečnost. "

Ministr financí USA: Rusko neovlivnilo výsledek amerických voleb

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... fbi-a-cia/
Šéf amerického ministerstva financí Steven Mnuchin uvedl, že „vměšování" Ruska nemělo žádný vliv na výsledek amerických voleb.

Podle jeho slov viděl informaci zpravodajských služeb v této záležitosti.

„Nebudu komentovat žádné důvěrné informace, které jsem viděl, ale dovolte mi, abych jasně řekl: nikdo nevěří, že to ovlivnilo volby. Takže bez ohledu na to, co se stalo, nebyl žádný vliv (na volby). Myslím si, že americká veřejnost je připravena přejít na důležitější otázky: daňovou reformu, zahraniční politiku a národní bezpečnost," řekl Mnuchin v rozhovoru pro stanici CBS.

Podle něj prezident Spojených států Donald Trump důvěřuje informacím zpravodajské komunity.

Trump v sobotu uvedl, že během krátké schůzky v poli APEC ho Putin ubezpečil o ruském nezasahování do amerických voleb. Podle amerického prezidenta je celý příběh „ruského zásahu" umělou bariérou pro vztahy mezi oběma zeměmi, kterou položila opoziční Demokratická strana. Později ovšem také řekl, že věří americké rozvědce.

Vyšetřování údajného ruského vměšování do amerických voleb, stejně jako údajné spojení Trumpa s Ruskem, které popírají jak Bílý dům, tak Kreml, provádí FBI a Kongres.

bacil
Redakční rada
Příspěvky: 282
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: USA

Příspěvek od bacil » 15 lis 2017, 14:53

Hymna USA je rasistická

http://www.freeglobe.cz/Articles/25551- ... uvody.aspx
Kalifornské oddělení NAACP („Národní asociace pro zvýhodňování barevných lidí“) vyzvalo vládu USA, aby změnila státní hymnu. Podle zmíněné známé levicové organizace je stávající hymna USA „The Star-Spangled Banner“ rasistická.

Podle předsedkyně kalifornské NAACP Alice Huffmanové je současná hymna USA „rasistická“ a „nereprezentuje naši komunitu. Je proti černým lidem“.

Černošskoprávním aktivistům vadí zejména slova třetí sloky, která však nebývá obvykle zpívána. V ní stojí:

Žádný úkryt nespasí zaprodance a nevolníka
před děsem útěku či příšeřím hrobu...

Oborníci ale upozorňují, že slova písně, jejichž autorem byl právník a básník Francis Scott Key, jsou špatně chápána a je třeba je vnímat v dobových souvislostech.

F. S. Key, který se narodil v New Yorku, nebyl žádným stoupencem otroctví. Slovem „zaprodanec“ mínil pravděpodobně žoldáky z Hesenska bojující na straně Britů během války v roce 1812. Zmínka o „nevolníkovi“ je narážkou na britské námořní posádky, které často tvořili lidé k tomu donucení násilím.
http://www.gospelherald.com/articles/71 ... racist.htm

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1674
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 16 lis 2017, 00:30

Úžasný úspěch, zhodnotil Donald Trump svou cestu po Asii

Za „úžasný úspěch“ v projevu v Bílém domě označil prezident Donald Trump svou nedávnou asijskou cestu, která ho zavedla do Japonska, Jižní Koreje, Číny, Vietnamu a na Filipíny. V projevu, proneseném s vehemencí hodnou volební kampaně, zhodnotil americkou zahraniční politiku v prvním roce svého vládnutí. Prestiž Spojených států nebyla podle prezidenta nikdy větší než nyní. „NATO, věřte mi, je se mnou velmi spokojené, jakož i se vším, co jsem udělal,“ řekl mimo jiné Trump.

https://echo24.cz/a/pTmMU/uzasny-uspech ... tu-po-asii

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host