„V zemi s cenzurou může věřit oficiálním zprávám jen blbec.“ V. Havel (Tvrzení nelze ověřit z nezávislých zdrojů)
„První obětí každé války je pravda.“ Aischylos

USA

Odpovědět
Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20326
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: USA

Příspěvek od puma » 17 čer 2022, 04:49

Joe Biden vyhlásil, že se rozhodl uvalit protiruské sankce, které vyvolaly krizi na globálním trhu s palivy a potravinami, jako nejvyšší velitel, a nikoli politik, který přemýšlí o volbách.
https://t.me/rian_ru/167540
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

tiger
Redaktor
Příspěvky: 353
Registrován: 21 úno 2020, 10:19

Re: USA

Příspěvek od tiger » 17 čer 2022, 12:19

https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... i-40400000

Konflikt na Ukrajině vyprazdňuje americké sklady zbraní

Spojeným státům ubývají zásoby zbraní, které posílají na Ukrajinu, uvedla analýza agentury Bloomberg. Na Ukrajině byla použita třetina zásob amerických protitankových raket Javelin a čtvrtina ručních protiletadlových střel Stinger. Obnovení výroby stingerů ale zabere rok.
Protitankové řízené střely Javelin patří k nejúčinnějším zbraním proti ruské obrněné technice. Podle Bloombergu se s jejich pomocí podařilo zničit na 400 ruských tanků a stovky obrněných vozidel. Na Ukrajinu bylo dodáno 7000 javelinů, což je třetina počtu, které měly USA ve skladech. Pokud se budou dodávat další, během několika měsíců se vyprázdní jejich zásoby.

Spotřebována byla ve válce na Ukrajině také čtvrtina amerických zásob ručních protiletadlových střel (MANPADS) typu Stinger. Při stávajícím objemu dodávek dojdou jejich zásoby během příštího roku. Jejich výrobce Raytheon uvedl, že obnovení výroby zabere rok. Americká armáda na to už vyčlenila 625 milionů dolarů.

Americké zbrojovky budou muset přidat
Analýza však upozorňuje, že nejde jen o krátkodobé výpadky. Vojenští plánovači i dodavatelé zbraní upřednostňují dodávky velkých platforem, jako jsou letadla nebo letadlové lodě před výrobou jednotlivých zbraní a munice.

Situaci také komplikují výpadky dodávek čipů od dob pandemie covidu. Protože americký vojenskoprůmyslový komplex slábne, je pro Pentagon obtížnější dosáhnout navýšení výroby. Koncentrace obranného průmyslu, komplikovaná pravidla pro uzavírání smluv i nedostatek kvalifikovaných pracovníků vedly ke snížení počtu zbrojovek, takže chybí konkurence. Zpráva Pentagonu z roku 2020 varovala před alarmujícím počtem případů, kdy armáda závisí jen na jediném, často slabém dodavateli kritických komponent.

Kalinac
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2093
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: USA

Příspěvek od Kalinac » 21 čer 2022, 16:46

Medveděv označil čas za nevhodný pro nová jednání se Spojenými státy o START-3

Načasování nových jednání se Spojenými státy o Smlouvě o opatřeních k dalšímu omezení a omezení strategických útočných zbraní (START-3) je nyní nevhodné. To je uvedeno v prohlášení místopředsedy Bezpečnostní rady Ruské federace Dmitrije Medveděva v jeho telegramovém kanálu.
"Jako člověk, který byl přímo spojen s START-3 a podepsal ji v roce 2010, považuji čas na nová jednání za nejnevhodnější," napsal.

Medveděv zdůraznil, že v loňském roce byla situace pro jednání o nové dohodě odlišná, ale nyní jsou vztahy se Spojenými státy v mrtvé zóně ("mrtvé zóně"). Zároveň poznamenal, že prodloužení START-3 bude záviset na rozhodnutí prezidenta Ruska.
Podle Medveděva nemusí být jednání se Spojenými státy v tuto chvíli vedena, protože to není výhodné pro Moskvu. Místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace se domnívá, že Amerika sama by měla požádat o dialog a ocenit interakci s Ruskem "jako zvláštní milost".
Medveděv navíc připomněl, že během zasedání 15. valného shromáždění OSN v roce 1960 první tajemník Ústředního výboru KSSS Nikita Chruščov bouchl botou do pódia. Podle jeho názoru se jedná o osvědčenou metodu komunikace se Spojenými státy na téma jaderných zbraní.
Jak uvedl Life, dřívější ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov řekl, že Moskva nabízí Spojeným státům, aby začaly diskutovat o smlouvě, která by nahradila START nyní. Podle něj nedostatek kontaktů s Ruskem v otázkách strategické stability po vypršení platnosti této dohody neodpovídá zájmům Ameriky.

https://life.ru/p/1503215

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 12035
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Kaj chceš...

Re: USA

Příspěvek od petrp » 22 čer 2022, 14:53

Amerika se po 30 letech chystá na omezení držení zbraní. Důvodem jsou masové střelby
Spojené státy americké, kde právo každého držet zbraň je zakotveno ve druhém dodatku americké Ústavy z roku 1791, se chystá na velkou restrikci držení zbraní. Dnes v noci o tom rozhodl americký senát. Přičemž podle Ústavy „právo lidu držet a nosit zbraň nesmí být omezováno a dobře organizovaná domobrana je v zájmu svobodného státu“.
https://ekonomickydenik.cz/amerika-se-p ... e-strelby/

A to je začátek konce USA... :mrgreen:
„Všechno, co se stane jednou, už se nemusí stát nikdy. Ale všechno, co se stane dvakrát, určitě se stane i potřetí.“ ...

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20326
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: USA

Příspěvek od puma » 22 čer 2022, 17:03

Biden vyzval Kongres a vlády států, aby zavedly moratorium na daně z pohonných hmot po dobu 3 měsíců v boji proti rostoucím cenám. Průměrné ceny benzínu v USA dosáhly dalšího rekordu a poprvé v historii překonaly 5 dolarů za galon.
https://t.me/rian_ru/168318
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 26936
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 23 čer 2022, 15:45

https://pravyprostor.net/zajimave-zpravy-z-ameriky/
Zajímavé zprávy z Ameriky


I do našich médií už začínají pronikat první ozvěny republikánského sjezdu v Texasu. A je to síla. Těch zhruba 5 100 delegátů, kteří se před pár dny sešli v texaském Houstonu, totiž odhlasovalo a na papír „hodilo“ věci, které se v dnešním hyperkorektním světě jeví až neskutečné, kacířské a revoluční.

Světová média s pohoršením zmiňují hlavně požadavek na vypsání referenda, o vystoupení Texasu z unie USA. Ale politicky mnohem výbušnější potenciál má asi jiný bod závěrečného dokumentu. Ten o minulých volbách. Texasští Republikáni v něm veřejně a písemně sdělují, že presidentské volby byly, podle nich, veliký podvod. Doslova tu prohlašují: „Odmítáme ověřené výsledky prezidentských voleb v roce 2020 a domníváme se, že úřadující prezident Joseph Robinette Biden Jr nebyl legitimně zvolen lidem Spojených států.“ Bod byl přijat drtivou většinou přítomných delegátů.

I další články republikánského usnesení působí, jako z jiného světa. Jako ozvěna z dob, kdy byl svět ještě normální. Posuďte sami:
– Požadavek, aby se studenti v Texasu učili, že život člověka začíná oplodněním a aby byly studentům (v rámci výuky) promítány ultrazvuky gestujících plodů.

– Návrh změny texaské ústavy tak, aby byla odstraněna pravomoc zákonodárného sboru „regulovat nošení zbraní „.

– Doporučení přistupovat k homosexualitě jako k „abnormální volbě životního stylu“.

– Doporučení považovat poruchu pohlavní identity za „skutečný a extrémně vzácný stav duševního zdraví“ a vyžadovat, aby oficiální dokumenty uváděly pouze „biologické pohlaví“

– Požadavek zajištění „svobody cestování“, prostřednictvím odmítnutí Bidenůva plánu čisté energie, jakož i odmítnutím tak zvané „kalifornské politiky proti řidičům“, zahrnující úsilí o změnu jízdních pruhů pro použití chodci, cyklisty a hromadnou dopravou

– Odmítnutí některých Covidových nařízení z minulé doby, jako například roušky na veřejnosti

– Požadavek na zrušení FEDu, národní centrální banky, a zaručení práva používat alternativy k hotovosti, včetně kryptoměn.

Pravověrní, američtí liberálové, jsou samozřejmě „zděšeni“ a „pohoršeni“. CNN, jejich hlásná trouba naříká, že: „..nyní už neexistují žádné limity pro to, o co by ještě republikánská základna mohla usilovat – ať už jde o odmítání volebních výsledků, nebo přijímání dalších zákonů, založených na extrémních náboženských přesvědčeních. A to by mělo hluboce znepokojit každého Američana, který chce žít v demokratické republice.“ Docela, jako by se jim to začínalo sypat.

Ano, jde pouze o jeden ze států USA. Navíc o stát, který má od nepaměti jakousi rebelskou image. Ale změna nálady pod povrchem začíná být jasně patrná. Pohár přetekl. Od zdvořilého, tichého nesouhlasu s progresivistickými výstřelky, začínají běžní lidé, zdánlivě zahnaní do kouta, přecházet k protiútoku. K bouchnutí do stolu a jasné, hlasité a veřejné formulaci svých názorů. Ať už se ječící aktivisté a progresivní média třeba na hlavu staví.

Je samozřejmě jasné, že jedna vlaštovka jaro nedělá. A že šílení progresivisté mají v USA stále velice silnou pozici. Ale blíží se „midterm elections“. A zanedlouho poté i nové presidentské volby. Z těchto důvodů má význam, informovat o závěrech jednoho lokálního republikánského sjezdu v jednom americkém státě i u nás. V naší české kotlince. Raději zavčas a preventivně.

Abychom se za nějaké dva roky nedivili, jaké že to hodnoty nová americká administrativa tlačí. Ať už do světa, nebo do kolonií. Jako třeba k nám. Abychom si v údivu neukroutili hlavu, že už najednou nefrčí svatby buzíků, že ustal tlak na právo vousatého transsexuála na vstup do dívčích šaten, nebo že i ten boj za záchranu planety (prostřednictvím sebrání aut, nedělních řízků a dovolené běžným lidem), jaksi povážlivě ochladl.

Ne, Amerika by se v případě nové, republikánské administrativy ve své namyšlenosti, rozpínavosti a asertivitě nijak výrazněji nezměnila. Ale v běžném životě by ubyla spousta iritujících nesmyslů, někam do děr by zalezla část život otravujících (odněkud placených) neziskovek a aktivistů a o něco málo by se snad snížil nápor drobné, každodenní šikany normálního, bílého, pracujícího člověka.

Tak držme Republikánům palce. Držíme je tím i sobě.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

treerat
Redaktor
Příspěvky: 75
Registrován: 11 kvě 2022, 14:54

Re: USA

Příspěvek od treerat » 24 čer 2022, 10:45

Rozpad USA začíná v Texasu
Text: Dmitrij Bavyrin
Republikáni jako vládnoucí strana v Texasu vyzvali k referendu o odtržení od USA v roce 2023. To, že proces rozbití USA zahajují Texasané právě nyní, je přes všechnu antirecesistickou ekonomiku za Bidenova vedení poněkud nečekané. Jaká je šance, že se kdysi nezávislá Texaská republika stane americkou obdobou DNR?
"Vláda porušila naše právo na samosprávu. Právo na změnu bylo rovněž ignorováno, odmítnuto a zrušeno. Ponecháváme si právo na odtržení od USA a zákonodárný sbor by měl v souladu s tím vypsat referendum."
Takových proklamací bylo v roce 2014 na ukrajinském (tehdy ještě) Donbasu mnoho, ale tohle, to je Texas, Spojené státy americké. Navíc proklamaci o plebiscitu s možným odtržením nepřijali političtí šílenci (ve "Státu osamělé hvězdy", jak se Texasu říká, se vždycky našlo dost zcela karikaturních zastánců "neodtržení", jejichž výzvy nebere nikdo vážně), ale vládnoucí strana - texaská odnož republikánů, která se sešla v Houstonu na dalším sjezdu - sjezdu vítězů.
Za Floresovým úspěchem v těsně demokratickém regionu stojí Joe Biden. Inflace na 40letém maximu s rostoucí tendencí, prudce rostoucí ceny benzínu a počínající recese - to vše zasáhlo hispánskou komunitu v Texasu více než bělochy, protože jsou sociálně zranitelnější a mají nižší příjmy. V důsledku toho je podpora současného prezidenta v této skupině již na 24 procentech, což je horší než u kteréhokoli jiného demokrata v historii pozorování.
Povzbuzeni tímto úspěchem se texaští republikáni rozhodli přijít s trumfy. Na svém sjezdu nejenže vyzvali k referendu o budoucnosti Texasu, ale také prohlásili, že Bidena nepovažují za legálně zvoleného prezidenta - je pro ně "úřadujícím prezidentem".
Jinými slovy, pokud se Bílý dům odváží vystupovat proti secesi, nemá na to zákonné právo. To se obvykle označuje jako krize moci, která je provázena občanskou válkou.
Zdá se, že to není nic nového. Texasané na takovýto obrat čekali rok a půl.
Texas byl prvním republikánským státem, který zažaloval všemocný Nejvyšší soud USA - a kdyby bylo žalobě vyhověno, Donald Trump by byl prezidentem ještě čtyři roky. Žaloba však byla zamítnuta (mimo jiné i hlasy konzervativních soudců) a mainstreamový tisk následně označil každého, kdo pochyboval o čestnosti Bidenova vítězství, za spoluviníka pokusu o státní převrat - obsazení budovy Kongresu protestujícími v den oficiálního vyhlášení výsledků voleb.
Navzdory tomuto zastrašování se myšlenka nové secese jižních států a především Texasu stala jednou z dominantních v nové americké politické sezóně. Bidenovým úkolem bylo nastolit ve Spojených státech diktaturu jedné strany přijetím několika nepopulárních reforem - volební, migrační a kontroly médií. A republikáni měli v podstatě jen dvě možnosti, jak se bránit - napadnout novinky u Nejvyššího soudu (pokud ovšem nebudou rozšířeny na úkor liberálů, což je další z předpokládaných reforem) a pohrozit Washingtonu secesí s tím, že pokud neustoupíte své představě o omezení práv států, zničíte s ní celou zemi.
Zvláštností událostí v Houstonu je však to, že k tak drastické iniciativě nebyl žádný objektivní důvod. Bílý dům zapomněl na své přelomové reformy vůbec myslet - prezident je tak nepopulární a neefektivní, že je nelze realizovat ani na čistě technické úrovni. Předvídatelnou vyhlídkou je ztráta Kongresu a proměna Bidena v "chromou kachnu" se změnou moci za dva a půl roku, nikoliv demokratická diktatura.
Pokud k tomu nebyl žádný objektivní důvod a nyní není moc co namítat, proč se republikáni z Texasu rozhodli spustit proces rozbití země?
Noviny VZGLYAD podrobně psaly o dobrodružné historii připojení Texasu k USA a jeho významu pro zemi. Je to země přísného amerického patriotismu (pětina americké armády jsou Texasané), ale zároveň si uvědomuje svou vlastní "hodnotu".
V každém texaském baru si příznivci texaské nezávislosti vyslechnou historky o tom, jak Yankees okupovali tuto bujnou zemi a že Texas je jediný stát, který vstoupil do USA jako mezinárodně uznaný stát, a proto má zvláštní práva a měl by nezávislost vrátit, pokud se "komunisté ve Washingtonu" zbláznili.
Havajské ostrovy totiž nebyly jediným (ani prvním), plně etablovaným státem, který byl proti vůli obyvatelstva začleněn do USA, tím byl Texas. Ale texaský "svidomost"(?), kterou podle různých propočtů vyznává 10-20 % obyvatel státu, je dojemný a z hlediska ruských zájmů potenciálně užitečný fenomén, tak proč ho koupat v skepsi - ať žije, třeba se bude hodit.
V blízké budoucnosti to pravděpodobně nebude užitečné: americká ekonomika a státnost mají před sebou ještě dlouhou cestu, než se myšlenka nezávislého Texasu stane skutečně populární. Místní republikáni se zjevně domnívají, že jde z jejich strany o řízený proces (což je technicky vzato pravda; výzvu k referendu v zákonodárném sboru formulovala dominantní strana v tomto shromáždění), a jejich poselstvím se zdá být, že Biden přivedl zemi k takovému dnu, že hrozí její rozpad.
Ve skutečnosti se ještě nezhroutí. Před volbami jen zvyšují sázky.
Proto Biden ve snaze odvrátit obvinění zastrašuje republikány "Putinovou pěstí v Evropě", která pro ně musí být děsivější než vysoké ceny benzinu, ale ignoruje začátek secese v Texasu, procesu, který má být historický.
Pokud však republikáni budou i nadále trvat na svém, obrátí se to proti nim. Budou prohlášeni za nepřátelskou sílu, která se snaží zničit velmoc, nebo něco podobného. Mohlo by to fungovat.
Myšlenka jednoty je pro Američany velmi důležitá. Hlavní myšlenkou Yankees během občanské války vlastně nebylo zrušení otroctví (několik otrokářských států bojovalo i za Lincolna), ale udržení země v jejích původních hranicích.
Myšlenka texaských vlastenců vypadá spíše jako závratný úspěch než jako plnohodnotný pokus o vydírání, natož jako projekt na zničení Spojených států. Pokud však spor o práva států opět dospěje až k občanské válce, otázka podpory texaské domobrany se bude muset řešit nikoli na úrovni novinových článků, ale na úrovni ruské Rady bezpečnosti. Taková je dnešní doba.
Zdroj: https://vz.ru/politics/2022/6/23/1164121.html
Překlad: www.DeepL.com/Translator (free version)

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20326
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: USA

Příspěvek od puma » 24 čer 2022, 19:23

Ve dnech 26. až 28. června se Skupina G7 bude zabývat myšlenkou USA zavést světový strop na ceny ropy. https://t.me/tass_agency/143485
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9896
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 27 čer 2022, 22:19

Vlak Amtrak s 243 cestujícími vykolejil v Missouri
Vlak Amtrak s 243 cestujícími vykolejil v pondělí poblíž Mendonu ve státě Missouri, uvádí CNN . Vlak kolem 1342 CT narazil na veřejném přejezdu do sklápěče.
"Na palubě je přibližně 243 cestujících s prvními zprávami o zranění," uvedli představitelé společnosti. "Místní úřady v současné době pomáhají zákazníkům a na pomoc jsme nasadili prostředky společnosti Amtrak."
Cestující řekl deníku The Daily Beast , že vykolejení se zdálo být „událostí s hromadnými oběťmi“.
https://www.zerohedge.com/markets/amtra ... s-missouri

Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20326
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: USA

Příspěvek od puma » 28 čer 2022, 19:40

USA zítra oznámí vyslání nových kontingentů armády, námořnictva a letectva do Evropy.
Oznámil to poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan, uvedla BBC.
"Zítra dojde ke konkrétním oznámením o dlouhodobém nasazení pozemních, námořních a vzdušných sil," řekl.
Většina sil bude nasazena na Balkáně, v Pobaltí a na východních hranicích s Ruskem, dodal Sullivan během briefingu.

Poradce uvedl, že aliance přijme historický soubor závazků týkajících se rozmístění sil. Kontingenty zůstanou na místě i po skončení ukrajinské krize. Poznamenal však, že USA posilují své síly v Evropě ani ne tak kvůli ruským akcím, ale kvůli "dlouhodobé změně strategické reality". Konkrétně bude oznámeno, že na základně v jižním Španělsku budou umístěny další dva torpédoborce amerického námořnictva. Sullivanův brífink se konal na palubě letadla, kterým Joe Biden odlétal na summit NATO.
https://t.me/stranaua/49484
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8108
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 28 čer 2022, 20:11

Úrady SŠA zastavili ropný tanker smerujúci z Ruska do New Orleans
Úrady SŠA zastavili ropný tanker ktorý smeroval z Ruska do mesta New Orleans (Louisiana). Podľa WSJ tanker patrí do gréckej spoločnosti TMS Tankers Ltd. a bol najatý švajčiarsko-holandskou spoločnosťou Vitol Company. Tanker opustil prístav na polostrove Taman v Čiernom mori (územie Krasnodar) začiatkom 06/2022 a mal v nedeľu 03.07.2022 prísť do New Orleans. Úrady nepovolili vyloženie tankera, pohraniční a colní úradníci v súčasnosti tanker kontrolujú.
Zdroj https://www.wsj.com/articles/oil-tanker ... 1656429086 + klon https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/15061147 z 28.06.2022

Odpovědět