USA

Odpovědět
Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 3374
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: USA

Příspěvek od WuVirr » 16 dub 2018, 10:36

"Ruce ze Sýrie!" - Protiválečné demonstrace odsuzující útoky vedené USA proti Sýrii


Protesty prosti agresi USA vůči Sýrii v Oaklandu

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2946
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 16 dub 2018, 12:02

MÉDIA: TRUMP TRVAL NA ÚTOKU NA RUSKÉ OBJEKTY V SÝRII, ŠÉF PENTAGONU MU TO ROZMLUVIL

Donald Trump byl připraven zaútočit v Sýrii i na ruské a íránské objekty, šéf Pentagonu James Mattis byl však proti, píše list The Wall Street Journal s odkazem na vlastní zdroje.
Mattis podle novin navrhl Bílému domu tři varianty útoku. První variantou byl útok na syrské objekty mající vztah k chemickým zbraním. Druhá měla širší okruh cílů, včetně výzkumných středisek v oblasti chemických zbraní a objektů vojenského velení.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12709-tr ... f-pentagon
https://www.wsj.com/articles/trump-bowe ... 1523837509

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2946
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 17 dub 2018, 14:17

TRUMP BLOKUJE PLÁNY NA DALŠÍ PROTIRUSKÉ SANKCE; RUSKÉ AKCIE I RUBL LETÍ NAHORU

Jaké by mohlo být druhé kolo ekonomických sankcí uvalených na Moskvu kvůli otrávení bývalého ruského špiona Sergeje Skripala, to už nás nemusí trápit kvůli Bílému domu, který, jen co si v pátek vyhrál s koordinovaným raketovými útokem na Sýrii, tak svůj poslední plán na další kolo sankcí „dal k ledu“.
Ty sankce byly vypracovány v posledních týdnech jako součást menu připravené jako potenciální odvetná opatření v případě dalšího chemického útoku v Sýrii nebo jiného provokativního chování Ruska.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12723-tr ... akcie-rubl

petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 2430
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 17 dub 2018, 23:46

USA varovaly Itálii před důsledky zrušení sankcí proti Rusku!
Zvláštní vyslanec americké administrativy na Ukrajině Kurt Volker varoval italské orgány, že možné jednostranné zrušení sankcí proti Rusku vytvoří problémy Itálie ve vztazích s Evropskou unií. „Itálie nemůže zrušit sankce vůči Rusku bez vážných následků,“ řekl Volker, a připomněl, že sankce proti Moskvě „nejsou italská a evropská opatření“. Jednostranné rozhodnutí Říma o této věci by vedl k vážným problémům ve vztazích s EU, zdůraznil zvláštní vyslanec USA. Není však zvláštní, že zástupce Spojených států amerických zde hovoří jako exekutivní člen Evropské unie? Takové vyhrůžky zavání opravdu velmi tuhou "demokracií".

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... oti-rusku/
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
"Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat." - B. Franklin

Juraj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1212
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: USA

Příspěvek od Juraj » 18 dub 2018, 13:47

Pentagon priznava, ze v Syrii pracuju zoldnieri spolu s americkymi vojakmi. Stvrtrocna sprava spomina celkove 5508 takych "pomocnikov," ktorí sa zucastnuju aktivit v dvoch bojovych zonach a prvykrat ide aj o Syriu. Minuly kvartal sa v sprave hovorilo len o kontraktoroch v Iraku, polovica z nich boli miestni, alebo z tretich krajin, zvysok z USA. Celkovy pocet bol o 581 nizsi ako v sucasnej sprave.
V sprave sa tvrdi, že ide len o podporu 2 000 amerických vojakov v Syrii dodavkami tepleho jedla, benzinu atd. Viac ako 30% z nich podporuje logistiku a udrzbu, 27% pomaha s podporou a vystavbou americkych vojenskych zakladni v Syrii. Pentagon tvrdi, že uloha kontraktorov v Syrii nie je takticka podpora, ako to v minulosti robil Halliburton, alebo na druhej strane Wagnerovci
http://www.al-monitor.com/pulse/origina ... -iraq.html

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host