USA

Odpovědět
Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10742
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: USA

Příspěvek od puma » 27 srp 2020, 08:26

Pentagon bude bojovat s Ruskem po celém světě
Šéf Pentagonu Mark Esper řekl, že Spojené státy musí být připraveny na konfrontaci s Ruskem a Čínou po celém světě. Reported by Reuters .

Šéf Pentagonu poznamenal, že Rusko a Čína jsou přítomny v různých částech světa. Esper poznamenal, že Spojené státy musí být připraveny bojovat s těmito zeměmi na Blízkém východě, v Arktidě, Evropě a Indo-tichomořském regionu. Dodal, že pro úspěšný boj bude Washington investovat do vývoje nových generací technologií.
https://lenta.ru/news/2020/08/27/battle/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5730
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 27 srp 2020, 12:14

Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2862
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: USA

Příspěvek od Rado Info » 27 srp 2020, 20:32

Ekonomika Spojených států rekordně spadla
Ekonomika Spojených států ve druhém čtvrtletí klesla podle zpřesněných údajů v přepočtu na celý rok o rekordních 31,7 procenta.
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... .seznam.cz

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6004
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 28 srp 2020, 13:14

Fox News: George Floyd byl předávkovaný
Včera, přesně tři měsíce po Floydově smrti, Minnesotské úřady konečně zveřejnily pitevní zprávu z 1. června.
"Dr. Baker dospěl k závěru, že George Floyd měl v těle tolik metamfetaminu a fentanylu, že kdyby se jeho tělo našlo doma, byla by jako zřejmá příčina smrti předávkování. Ve Floydově krvi byla, cituji, „koncentrace fentanylu, která je za normálních okolností smrtelná.“ Konec citátu," poznamenal redaktor.

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... d-policii/

PS: Upraveno, překladatel původního článku je zřejmě absolvent soc. věd, nebo tatar...
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!
"Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы" Джугашви́ли Иосиф Виссарионович

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 13549
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 28 srp 2020, 21:46

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... elo-635184
Hurikán rasista. Trefil se tam, kde žijí černoši. Ano, to skutečně zaznělo
Hurikán Laura devastuje oblast Mexického zálivu, čímž zvýrazňuje environmentální nerovnost. Jak píše server DeníkReferendum.cz, úniky ze zasažených průmyslových komplexů zhoršily již tak zdevastované životní prostředí pro místní černošské komunity.

I hurikán může způsobit rasismus. Environmentální. Povedlo se to hurikánu Laura, který ve čtvrtek udeřil na pobřeží Mexického zálivu. Ten upoutal pozornost i tím, že nerovně dopadá na převážně černošské komunity žijící v okolí průmyslových komplexů na pobřeží států Louisiana a Texas.

Bouře velmi výrazně zasáhla petrochemický komplex ve městě Lake Charles, kde způsobila několik požárů a úniků nebezpečných látek, čímž došlo k dalšímu výraznému znečištění ovzduší. Jak píší komentátoři New York Times John Schwartz a Hiroko Tabuchi, znečištění dopadá právě na černošské komunity více.

„Tento jev nazývají environmentálním rasismem, či ekologickou nespravedlností. Následky hurikánu Laura pak systémovou nerovnost ještě zvýraznily. Environmentální právnická organizace Earthjustice, americká obdoba českého Franka Bolda, právě z těchto důvodů zveřejnila prohlášení, kde upozorňuje také na riziko rychlejšího šíření koronaviru v zasažených komunitách,“ poznamenává k tomu DeníkReferendum.cz.

Obdobně komentátoři psali i o hurikánu Katrina, kdy například studie ukazují, že deset let po hurikánu se bílým Američanům žije mnohem lépe než předtím, ale menšiny si pohoršily.

Laura, hurikán, který udeřil rychlostí až 240 km/h, způsobila mohutné záplavy, výpadky proudu a její řádění nepřežilo minimálně šest lidí.
To proste len tak nevymyslíš....

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5496
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: USA

Příspěvek od WuVirr » 29 srp 2020, 12:22

Něco málo ke střelbě ve městě Kenosha, během protestů. Kdy byla napadena dobrovolná hlídka a 17 letý mladík Kyle Rittenhouse.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg


zdroj: https://vk.com/syriantube?w=wall-55849790_1496349

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 13549
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 30 srp 2020, 15:19

https://echo24.cz/a/SKsSd/zemrel-zasany ... eden-mrtvy
„Zemřel zas*aný fašista.“ V Portlandu vypukly boje mezi BLM a stoupenci Trumpa, jeden mrtvý
Jeden člověk byl zastřelen v Portlandu v americkém státu Oregon, kde v sobotu pozdě večer místního času (dnes nad ránem SELČ) propukly násilné potyčky mezi různými skupinami demonstrantů. Podle agentury Reuters zatím není zcela jasné, zda s tím úmrtí souvisí. Město je v posledních třech měsících dějištěm často násilných protestů proti rasismu a policejní brutalitě.

Potyčky vypukly, když centrem města projížděl průvod asi 600 aut s příznivci republikánského prezidenta Donalda Trumpa. S nimi se střetli lidé podporující militantní hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Snažili se cestu, kterou průvod aut projížděl, zablokovat, po Trumpových stoupencích házeli různé předměty. Ti po nich zase stříleli paintballové kuličky a stříkali na ně pálivý sprej.
Antifa rioters are throwing projectiles at the Trump caravan driving through downtown Portland. There are no police. #PortlandRiots pic.twitter.com/2Jz4sLZMS3
— Andy Ngô (@MrAndyNgo) August 30, 2020
Policie uvedla, že několik lidí zatkla a že při přestřelce zemřel jeden člověk. Další informace o něm ale policisté nezveřejnili. "Mohu potvrdit přestřelku s jedním mrtvým a že jsme v rané fázi vyšetřování případu zabití," uvedl zástupce policejního sboru. Dodal, že zatím není jasné, zda tento incident souvisí se střety mezi protestujícími, jež se odehrály v té samé oblasti.

List The New York Times s odvoláním na dva nejmenované svědky nicméně napsal, že skupinka lidí se pohádala s jinými lidmi v autě a kdosi začal střílet. Muž, který byl při střelbě zabit, prý měl na hlavě čepici se symboly portlandské „krajně pravicové“ skupiny Patriot Prayer, jejíž členové se s protestujícími proti údajnému policejnímu násilí střetli
Portlandská policie úmrtí muže potvrdila. Odmítla ale prozatím potvrdit jeho identitu a vydat o případu další informace. Oblast byla coby místo činu vyklizena a vyšetřovatelé žádají občany, aby se mu vyhýbali.

Na videích z města je ale slyšet zvolání: „Hej, máme tady Trumpova přívržence!“, následované dvěma výstřely.
New video of Portland murder shows this was an expressly political crime. “Hey, we got a Trumper right here!” Two shots fired. pic.twitter.com/tHZurcBtRc
— Richard (@Wildman_AZ) August 30, 2020
Jedna z žen, které promluvily ke shromážděným militantům Black Lives Matter, zase prohlásila, že ji „nemrzí, že tu dneska zemřel zas*aný fašista“.
“I am not sad that a f—ing fascist died tonight,” says a woman at the antifa gathering in downtown Portland. The crowd laughs and cheers. The ID of the deceased is not confirmed but he is believed to be a Trump & blue lives supporter. #PortlandRiots pic.twitter.com/XV6471FSuF
— Andy Ngô (@MrAndyNgo) August 30, 2020
Protesty v mnoha amerických městech, včetně Portlandu, se rozhořely poté, co v květnu při brutálním zásahu bělošského policisty v Minneapolisu zemřel černoch George Floyd. V Portlandu panuje napětí mezi různými skupinami demonstrantů a dochází ke střetům. Trump začátkem července do Portlandu poslal příslušníky federálních sil na ochranu federálního soudu, nicméně podle místních úřadů to situaci ještě zhoršilo. Stovky lidí byly v souvislosti s nepokoji zatčeny.

Agentura AP připomíná, že Trump ve svém čtvrtečním projevu k nominačnímu sjezdu republikánů o Portlandu mluvil jako o liberálním městě, jež ovládlo násilí. Z údajné potřeby navrátit „zákona a pořádku“ do ulic amerických měst udělal jedno z hlavních témat své kampaně před listopadovými prezidentskými volbami.
https://ac24.cz/-/antifa-se-pokusila-bl ... direct=%2F
Antifa se pokusila blokovat průjezd podporovatelů Trumpa, následovala sprcha pepřového spreje
Antifa se pokusila fyzicky blokovat auta podporující Trumpa při jízdě v centru Portlandu. Spolujezdci použili pepřový sprej. (Foto: Twitter)
Antifa rioters try to physically block the Trump cars from driving in downtown Portland. They get maced instead of run over. #PortlandRiots pic.twitter.com/qx3mJFz24K
— Andy Ngô (@MrAndyNgo) August 30, 2020
Antifa gets pepper sprayed by patriots while trying to block traffic. pic.twitter.com/f2OcwUjS0A
— Ian Miles Cheong (@stillgray) August 30, 2020

Marfil
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1209
Registrován: 18 úno 2017, 14:08

Re: USA

Příspěvek od Marfil » 30 srp 2020, 21:58

Antifa pochoduje mestom Oakland a kričí Smrť Amerike.


Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6038
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 31 srp 2020, 21:36

Požiar na US ľadoborci USCGC Healy (WABG-20)
Utorok 18.08.2020 o cca 21:30 hod. miestneho času bol na ľadoborci USCGC Healy (WABG-20) hlásený požiar v strojovni - bol cca 60 námorných míľ od lokality Seward na Aljaške a mal demonštrovať vplyv USA v Beringovom mori, pozdĺž americko-ruskej námornej hraničnej čiary v Arktíde. Tým musel prerušiť všetky plánované operácie v Arktíde a smeruje do svojho domovského prístavu v meste Seattle, štát Washington na opravu.
USCG teda v prevádzke ostali už len ľadoborce USCGC Polar Star (WAGB-10) + USCGC Mackinaw (WLBB-30).
Zdroj https://news.usni.org/2020/08/25/coast- ... -cancelled z 25.08.2020

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 13549
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 01 zář 2020, 13:45

https://echo24.cz/a/Sqw4b/divka-organiz ... sy-policie
Dívka organizovala protest BLM, přišel jí účet za přesčasy policie
Osmnáctiletá dívka z New Jersey organizovala shromáždění hnutí Black Lives Matter. Akce se zúčasnilo pouze něco mezi 30 až 40 lidmi, nicméně organizátorku překvapil účet, který jí po demonstraci přišel. Bylo jí naúčtováno skoro 2 500 dolarů (téměř 59 tisíc korun) za práci policie. Informoval o tom server The Hill.

Žena jménem Emily Gilová uvedla, že dostala účet od starosty Englewood Cliffs na přesně 2 499,26 dolarů „za přesčasy policie způsobené vaším protestem“. Kromě účtu obdržela také dopis. V něm se uvádělo, že městští funkcionáři museli najít na poslední chvíli příslušníky policie, kteří budou kvůli akci pracovat přesčas, protože se s úředníky organizátorka protestu nesetkala před akcí.

Gilová říká, že se s úředníky nechtěla setkat kvůli obavám z koronaviru a její návrh na online schůzku byl zamítnut. Úředníci včetně starosty s ní prý přestali komunikovat.

Starosta Mario Kranjac se hájil tím, že to není poprvé, kdy byl občanům zaslán účet za přesčasy policistů. „Vždy účtujeme. Ať už jde o cyklistický závod, běžecký závod nebo jakoukoliv jinou událost, kdy je potřeba naše přítomnost, vždy účtujeme organizátorům přesčasy.“
Kranjac však nakonec otočil a účet stáhl. „Bylo mi řečeno, že za přesčasy policie na soukromých akcích mají platit organizátoři. Nikdy to nebylo myšleno jako pokuta, spíš jako poplatek,“ řekl serveru CBS. Stáhnutím platby chtěl ujistit občany, že ústavní práva člověka budou plně respektována.

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 2013
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: USA

Příspěvek od homer » 02 zář 2020, 17:14

Prezident Trump prohlíží škody po protestech v Kenosha ve státě Wisconsin, po nedělní policejní střelbě na Jacoba Blakea
32656752-8686693-President_Trump_surveys_damage_in_Kenosha_Wisconsin_Tuesday_in_t-a-46_1598994450744.jpg
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... -town.html

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6038
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 02 zář 2020, 21:15

III. test medzikontinentálnej rakety Minuteman III v roku 2020

https://youtu.be/kDt1bjXsPwI zverejnené 02.09.2020, dĺžka videa 1:12 min.
V stredu 02.09.2020 o 02:03 hod. pacifického času (o 10:03 hod. MSK) v Kalifornii (Vandenberg Air Force Base) otestovali medzikontinentálnu balistickú raketu Minuteman III. 3 testovacie hlavice zasiahli ciele na Maršalových ostrovoch (cca 6,76 tisíc km). Podľa posledne známych údajov má USA k dispozícii ešte cca 450 rakiet uvedeného typu. V roku 2019 USAF vypísalo výberové konanie na vývoj novej rakety, technická životnosť pre existujúce rakety končí v 2030.
Zdroj https://topwar.ru/174703-ssha-proveli-t ... n-iii.html z 02.09.2020

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10742
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: USA

Příspěvek od puma » 03 zář 2020, 08:26

Bojovat novým způsobem a zapomenout na vše, co se dříve učilo - americké ministerstvo obrany mění koncept války. Podle místopředsedy sboru náčelníků štábů generála Johna Haytena je hlavním cílem konfrontovat Rusko a Čínu ve 30., 40. a 20. letech 20. století. Program by měl být připraven do konce tohoto roku.
https://ria.ru/20200903/-pentagon-1576537552.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 2013
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: USA

Příspěvek od homer » 03 zář 2020, 09:05

Za srpen přibylo v USA 640 000 nových prvovlastníků zbraní. Důvody pro pořízení první zbraně jsou primárně ekonomický pokles, občanské nepokoje a možný nástup Bidena, který je známý svojí protizbraňovou agendou.
https://freebeacon.com/2020-election/au ... Rq1pwzg7bA

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4277
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: USA

Příspěvek od IgorT » 03 zář 2020, 09:13

USA uvalili sankcie na prokurátorku medzinárodného súdu, vyšetruje amerických vojakov
TASR 02.09.2020 20:12
Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo oznámil v stredu uvalenie sankcií na prokurátorku Medzinárodného trestného súdu (ICC) Fatou Bensoudovú, informovala agentúra AFP. Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo oznámil v stredu uvalenie sankcií na prokurátorku Medzinárodného trestného súdu (ICC) Fatou Bensoudovú, informovala agentúra AFP.
3-2.jpg
3-2.jpg (5.98 KiB) Zobrazeno 3121 x
Pompeo takisto uviedol, že sankciám vrátane obmedzenia vstupu do Spojených štátov budú čeliť aj ostatní, ktorí Bensoudovej vo vyšetrovaní asistujú......
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/56 ... h-vojakov/

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5730
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 03 zář 2020, 19:16

Americký obchodní deficit stoupá k nejvyšší hodnotě od roku 2008
https://www.zerohedge.com/economics/no- ... ghest-2008

Obrázek

Obchod se zbožím klesl na nejnižší hodnotu za posledních 20 let, zatímco služby klesly na nejslabší od srpna 2012

Obrázek
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6004
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 04 zář 2020, 18:26

DWN: Zpravodajské agentury USA slídily nezákonně - jak tvrdil Snowden!
Americký soud rozhodl o nezákonném použití programu Národní bezpečnostní agentury, který předtím odhalil bývalý důstojník tajné služby Edward Snowden, napsal Deutsche Wirtschafts Nachrichten. V rozhodnutí se uvádí, že tajné služby porušily zákon o skrytém sledování pro účely zahraničních zpravodajských služeb a možná dokonce i ústavy. Snowden věřil, že taková věta odůvodňuje jeho kroky k odhalení spywaru.

Americký soud rozhodl o nezákonnosti masivního a neoprávněného sledování Američanů pomocí programu Národní bezpečnostní agentury (NSA), který byl dříve odhalen bývalým důstojníkem CIA Edwardem Snowdenem, uvedl Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Rozhodnutí poukazuje, že tajné shromažďování telefonních údajů od milionů občanů USA bez jejich svolení je porušením zákona Covert Intelligence Surveillance Act a možná i ústavy. Kromě toho se ukázalo, že vedoucí tajných služeb, kteří se snažili chránit program před veřejnou kritikou, prostě lhali.

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... l-snowden/
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!
"Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы" Джугашви́ли Иосиф Виссарионович

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 13549
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 05 zář 2020, 20:45

https://ac24.cz/-/v-new-yorku-do-davu-p ... direct=%2F
V New Yorku do davu protestujících vjelo auto
Neznámý muž autem projel davem účastníků protestní akce Black Lives Matter na Times Square v New Yorku, tři lidé byli lehce zraněni, oznámily noviny The New York Daily News s odvoláním na policii. (Foto: Twitter)

Podle informací novin se ve čtvrtek večer sešlo v okolí náměstí na Manhattanu asi 300 lidí.

Pořádali demonstraci s požadavkem „rasové spravedlnosti“ v souvislosti se smrtí Afroameričana, který byl v Rochesteru zabit policisty.

​Demonstranti na vozovce do řady postavili jízdní kola ve snaze zastavit provoz. Auto značky Ford Taurus přijelo k řadě jízdních kol. Zpočátku se auto zastavilo, pak ale davem projelo.

Noviny podotýkají, že auto zasáhlo tři cyklisty, kteří se mu postavili do cesty. Byli lehce zraněni a ošetřili je na místě lékaři dobrovolníci.

Car drives through protesters, Times Square, New York City, Thursday, September 3, 2020 pic.twitter.com/yMadwNYJSI
— DataInput (@datainput) September 4, 2020

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5730
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 06 zář 2020, 09:50

Skupina zasvěcených z Demokratické strany a bývalých funkcionářů Obamovy a Clintonovy éry, stejně jako kádr neokonzervativních republikánů „nikdy Trump“, strávili posledních několik měsíců prováděním simulací a „válečných her“ ohledně různých scénářů voleb „doomsday“ v roce 2020.

Členové TIP se setkali v červnu, aby uspořádali čtyři „válečné hry“, které simulovaly „temných 11 týdnů mezi Dnem voleb a Inaugurací“
Podle několika mediálních zpráv o skupině zvaných Transition Integrity Project (TIP) ospravedlňují tato cvičení jako konkrétní přípravu scénáře, kdy prezident Trump prohraje volby 2020 a odmítne opustit úřad, což může vést k ústavní krizi. Nicméně, podle tip je vlastní dokumenty , dokonce i jejich simulace kladoucí „jasné vítězství“ pro Trumpa v nadcházejících volbách vyústila v ústavní krizi , protože se předpokládá, že kampaň Biden by odvážné kroky, jejichž cílem je zajištění předsednictví, bez ohledu na volby výsledek.
https://assets.documentcloud.org/docume ... on-and.pdf
https://www.zerohedge.com/political/bip ... s-election
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6038
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 06 zář 2020, 18:51

Trump obvinil demokratov a médiá, že proti nemu začali dezinformačnú kampaň
Americký prezident Donald Trump je presvedčený, že Demokratická strana a americké „falošné médiá“ proti nemu zahájili rozsiahlu dezinformačnú kampaň.
"Demokrati spolu s skorumpovanými a klamlivými médiami zahájili rozsiahlu dezinformačnú kampaň, aká tu ešte nikdy nebola. Povedia čokoľvek, rovnako ako svoje nedávne klamstvá o mne a armáde, a budú dúfať, že sa to zakorení," napísal v nedeľu 06.09.2020 prezident ma Twiter
Zdroj https://twitter.com/realDonaldTrump/sta ... 8313538560 + https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/9384537 z 06.09.2020


Doterajšie výdaje kandidátov na YT
Len na portáli YouTube (Google) doposiaľ kandidát Trump a jeho tým na predvolebnú kampaň minuli 65 miliónov $ (od 01.07.2020 do 05.09.2020 cca 30 miliónov $). Kandidát Biden a jeho tým minuli 33 miliónov $. Počas volieb v 2016 (Klintonová-Trump) sa kampaň hlavne viedla na FB, Trump v 2016 na YT mimul 10 miliónov $. Voľby sú 03.11.2020.
Zdroj https://www.politico.com/news/2020/09/0 ... ack-408576 a klon https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/9384919 z 06.09.2020

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti