Dánsko

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10126
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Dánsko

Příspěvek od QVAK » 04 čer 2019, 12:48

Rozzuřený dav migrantů zkazil předvolební vystoupení nacionalistického politika v Dánsku

Agresivně naladěný dav migrantů neumožnil radikálně pravicovému politikovi provést svou předvolební kampaň v největším dánském ghettu. Z obav o zdraví poslance ho policisté nepustili z auta. Ten počínání strážců zákona označil za skandální. Kontroverzní dánský poslanec Rasmus Paludan, který stojí v čele protiislámské strany Stram Kurs, se minulý čtvrtek pokusil v rámci své předvolební kampaně navštívit jednu z tzv. problémových oblastí ve třetím největším dánském městě Odense. Čekal ho tam však rozzuřený dav migrantů a na místě museli zasahovat těžkooděnci. Podle prohlášení strany Stram Kurs agresivní migranti „byli v amoku“. Policie později potvrdila, že se situace na předměstí Vollsmose, které je v zemi označováno za největší dánské ghetto, vymkla kontrole.
Předměstí Vollsmose se nachází asi pouze tři kilometry od centra Odense. Žije tam kolem deseti tisíc lidí, přičemž kolem 70 % z nich jsou neevropští imigranti, převážně z Palestiny, Somálska nebo Iráku. V předměstí se celkem mluví asi 80 jazyky. Asi polovina práceschopného obyvatelstva je nezaměstnána a tři procenta dospělé populace byla souzena za nějaký druh trestního činu.
https://ac24.cz/-/rozzureny-dav-migrant ... direct=%2F

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10126
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Dánsko

Příspěvek od QVAK » 06 čer 2019, 12:53

Dánské volby vyhráli opoziční sociální demokraté. Premiér podá rezignaci

Středeční dánské parlamentní volby vyhráli podle konečných výsledků se ziskem 25,9 procenta hlasů opoziční sociální demokraté. Současný premiér Lars Lökke Rasmussen uznal porážku a uvedl, že podá demisi, informovala dnes agentura AP. Novou předsedkyní vlády se zřejmě stane šéfka sociálních demokratů Mette Frederiksenová. Ačkoliv dosáhla lepších než očekávaných výsledků, skončila Rasmussenova středopravicová strana Venstre až druhá, když získala přízeň 23,4 procenta dánských voličů. Premiér prohru uznal a uvedl, že v průběhu dneška podá rezignaci. „Měli jsme fantastické volby, vláda se ale změní,“ řekl svým příznivcům.
Velké volební ztráty zaznamenala protiimigrační Dánská lidová strana, která Rasmussenovu menšinovou vládu podporovala. Po slabém výsledku v nedávných volbách do Evropského parlamentu jí nyní svůj hlas odevzdalo pouze 8,7 procenta voličů, což je obrovský pokles oproti volbám v roce 2015, v nichž strana získala přes 21 procent.
Sociální demokraté budou mít s dalšími čtyřmi levostředovými politickými uskupeními těsnou většinu 91 křesel ve 179 členném parlamentu. Premiérův liberálně-pravicový blok získal mandátů 75. Volební účast byla vysoká, činila 84,5 procenta.

https://echo24.cz/a/S3R6z/danske-volby- ... -rezignaci

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3779
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Dánsko

Příspěvek od petrp » 02 črc 2019, 07:30

Konec nadějím Kyjeva - Dánsko nezabrzdí "Nord Stream – 2"
Tento víkend společnost - provozovatel „Nord Stream - 2“ oznámil, že trasa plynovodu bude změněna. Roury nebudou pokládány na jih od ostrova Bornholm v dánských teritoriálních vodách, jak bylo plánováno dříve, ale na severozápadě nebo jihovýchodě tohoto ostrova, uvedl autor článku Peter Mühlbauer. Podle Matthiase Warniga, výkonného ředitele „Nord Stream - 2“, podnik - provozovatel společnosti Nord Stream AG podnikl tento krok, protože „více než dva roky po podání žádosti dánská vláda neprokázala, že bude přijato rozhodnutí“. Mezitím dánský ministr zahraničních věcí Jeppe Kofod již potvrdil, že „Nord Stream - 2“ stáhl žádost ohledně dřívější trasy.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... -stream-2/
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host