Irsko

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4366
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Irsko

Příspěvek od petrp » 03 bře 2017, 19:12

U irského sirotčince objevili masový hrob dětí
Podle prvních testů DNA děti pochované v objeveném hrobě byly ve věku od 35 týdnů do tří let. O úmrtí nejméně 796 dětí v letech 1925 až 1961 v sirotčinci řádu Sisters of Bon Secours ve městě Tuam a o existenci jejich neoznačených hrobů informovala v roce 2014 zpráva místní historičky Catherine Corlessové.
Ta našla písemné důkazy o úmrtích, ale jen jedno pochované dítě. Podle ní příčinou úmrtí mnoha dětí byla podvýživa a zanedbanost. Řada dětí zemřela na spalničky, tuberkulózu či zápal plic.

http://zpravy.idnes.cz/irsko-masovy-hro ... anicni_aba
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Irsko

Příspěvek od QVAK » 10 úno 2018, 12:54

IREXIT? IRSKÁ TOUHA PO OPUŠTĚNÍ EU

Tento týden proběhla v irském Dublinu akce s názvem ‚Irexit: Svobodou k prosperitě‘, na níž se diskutovalo o tom, zda by Irsko mělo opustit Evropskou unii, či ne. Ta akce proběhla tento týden v irském Dublinu v Aréně RDS. Akci organizovala skupina EFDD (Evropa svobody a přímé demokracie) a promluvili na ní hostující mluvčí včetně vůdce kampaně za Brexit Nigela Farage, irského žurnalisty Johna Waterse, profesora Anthonyho Coughlana, Dr. Karen Devine, Cormac Lucey a rady James Charity. Akci moderoval komunikační ředitel skupin EFDD Hermann Kelly.
Těsně před koncem této akce se objevil jediný protestující, který svůj protest započal hvízdáním vzadu v sále, než se pustil do mávání vlajkou EU nad hlavou. Bezpečnost tohoto muže rychle vyvedla.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12101-ir ... pusteni-eu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Irsko

Příspěvek od QVAK » 25 úno 2018, 11:03

IRSKÁ VLÁDA UPLÁCELA TISK, ABY PROPAGOVAL PLÁN NA ZVÝŠENÍ POPULACE O JEDEN MILION POMOCÍ MASOVÉ MIGRACE

Irská vláda je obviňována z uplácení žurnalistů, aby psali pochvalné zprávy o Projektu Irsko 2040.
Tento dokument odhalený vládou minulý týden spolu se závazkem utratit za to 116 miliard € vytyčuje plány na zvýšení obyvatelstva Irského národa, který čítá 4,7 milionů lidí, o další milion pomocí masové migrace. Vládní jednotka strategické komunikace zaplatila za sponzorované „novinové články“, aby to vypadalo, jako že národní a regionální tisk ten plán Irsko 2040 podporuje, když ten „nesměl obsahovat žádný k tomu negativní nebo kritický obsah,“ hlásil v pátek The Times.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12241-ir ... va-migrace

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Irsko

Příspěvek od QVAK » 25 srp 2018, 20:40

Zneužívání kněžími je hanebný zločin, řekl papež v Irsku. Nadšeně ho tam nevítají

Papež František v sobotu označil sexuální zneužívání kněžími za hanebné. Pobouření, které vyvolalo selhání církve při řešení těchto případů, je oprávněné, řekl František na úvod své návštěvy Dublinu. Podle irského premiéra Lea Varadkara zanechalo sexuální zneužívání kněžími v zemi otevřené rány. Papeže požádal, aby přeměnil slova v činy a pomohl zajistit spravedlnost pro oběti těchto činů.
František přijel do Irska na dvoudenní návštěvu, v jejímž rámci se setká i s tamními oběťmi sexuálního zneužívání kněžími „Nemohu opomenout vážný skandál v Irsku, kterým je zneužívání mladých lidí členy církve, kteří měli na starosti jejich ochranu a vzdělání,“ uvedl papež na státní recepci, které se zúčastnili některé z obětí zneužívání.
Jednou z přítomných obětí zneužívání byl i Colm O‘Gorman. Ten papežova slova kritizoval kvůli tomu, že František podle něj nepřiznal, že svou roli v zatajování zločinů hrál přímo i Vatikán.

https://echo24.cz/a/SqcrT/zneuzivani-kn ... m-nevitaji

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti