Francie

Odpovědět
QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6937
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Francie

Příspěvek od QVAK » 13 led 2018, 10:18

"Soudní džihád": Jak francouzský justiční systém napomáhá islamistům

Vypadá to tak, že ve Francii má veškeré zamlžování pojmu "terorista"jediný cíl: popřít, že islamistický terorismus představuje koordinované hnutí a že islamističtí válečníci jsou většinou francouzští občané, zapojení do války proti vlastní zemi.
Pokud popřete, že terorismus představuje válku, musíte také logicky popřít, že teroristé jsou podporováni, ukrýváni, přepravováni a financováni šedou zónou, kterou tvoří zdánlivě mírumilovní občané Francie.
V dnešní Francii je výsledkem popírání existence takové války "antirasistické" hnutí. Kdokoli, kdo si dovolí klást otázky ohledně spojení islámu či islamismu s násilím a terorismem riskuje, že bude dovlečen k soudu a tam souzen coby "rasista".
V roce 2012 to ministryně spravedlnosti Christiane Taubira zcela změnila. Nařídila všem prokurátorům najmout "diskriminační atašé", vyšetřovací soudce se specializací na případy, spojované s rasismem. Nařídila také všem prokurátorům úzce spolupracovat s "antirasistickými" organizacemi, což znamenalo těmi, které měly blízko k muslimským "antiislamofobním" organizacím.
http://www.czechfreepress.cz/evropa/sou ... istum.html

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3233
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Francie

Příspěvek od petrp » 15 led 2018, 07:23

Francouzi čekají už 100 let na zaplacení ruských dluhopisů
V lednu 1918 podepsal Lenin vyhlášku, která již neuznává "carské dluhy". Kolosální částky, které byly použity k modernizaci ruské ekonomiky v druhé polovině devatenáctého století, nebyly nikdy splaceny. Stovky tisíc francouzských majitelů dluhopisů byly ožebračeny. O sto let později jejich potomci požadují po Rusku splacení peněz investovaných jejich prarodiči.

Dluhopisy byly celou dobu schovávány v krabicích jako hračky, ale byly to ruské dluhopisy. V roce 1867 ruské železnice emitovaly vládní dluhopisy podložené zlatem. Během třiceti let investovali francouzští spořitelé celkem 15 miliard zlatých franků, což je dnes 53 miliard euro. Přibližně 400.000 lidí bojuje prostřednictvím Mezinárodní federace majitelů ruských dluhopisů, aby prosadili své práva. "Částky byly obrovské. Bylo vydáno asi 28 milionů dluhopisů. Máme asi milion kusů, to je maximum, co jsme získali. Kolik stojí dnes titul? Měli bychom se pohybovat v hodnotách od 10 do 30 000 euro," řekl Eric Sanitas, předseda federace.

Jedná se tedy o dlužnou částku deset až třicet miliard euro. Ale získat tu částku je možná beznadějné od uzavření dohody, kdy Francii bylo Ruskem v roce 1997 vyplaceno 330 milionů euro. Potomci střadatelů dostali jenom drobky nároků, které požadují, pro ně není případ zdaleka uzavřen. "Rusko se nehlásí k dluhu, ale veřejný dluh nemá žádné omezení. Musí se zaplatit. To jsou pravidla hry, " říká Eric Sanitas. Jeden z "největších finančních skandálů v historii" tak stále přitahuje pozornost .

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... dluhopisu/
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Matka idiotů je vždy těhotná...“ - Italské přísloví

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6937
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Francie

Příspěvek od QVAK » 18 led 2018, 13:22

RADIKÁLNÍ ISLAMISTÉ NÁS NAPADAJÍ, JSOU MIMOŘÁDNĚ NEBEZPEČENÍ. „NEMÁME MOŽNOSTI, JAK TO ZVLÁDNOUT,“ UVEDLA FRANCOUZSKÁ OCHRANKA

Tento týden na výzvu francouzských odborů pracovníků vězeňské služby asi sto lidí blokovalo přístupy k vězení Fleury-Merogis v pařížském předměstí. Důvodem protestů bylo napadení tří pracovníků věznice v Pas-de-Calais ze strany radikálního islamisty, a hlavním požadavkem bylo zajištění bezpečnosti při plnění jejich profesionálních povinností. „K dnešnímu dni existuje velký problém s bezpečností zaměstnanců. V Fleury-Merogis je věznice přeplněna na 150 %. Jak se to projevuje v praxi? Dnes na jednoho dozorce připadá 90 vězňů. Přidejte k tomu problém islámských teroristů, kteří jsou také v naší věznici a kteří nejsou izolováni od ostatních vězňů, s výjimkou zvláštních případů, kdy se vězeň nachází ve zvláštním bloku. Co toto vše znamená pro dozorce? Od něho se požaduje, aby věnoval zvláštní pozornost vězni s radikálními názory nebo obviněnému z terorismu. Ale dozorce má ještě dalších 89 „chovanců"", řekl zástupce vězeňské služby.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11922-ra ... t-ochranka

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 3404
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Francie

Příspěvek od skflanker_ » 22 led 2018, 20:45

Protesty francúzskych dozorcov zachvátili už väčšinu väzníc v krajine
Súčasťou protestov je úplná alebo čiastočná blokáda vstupov vo väzenských zariadení
Dozorcovia z vyše 120 väzníc v rôznych častiach Francúzska pokračujú vo svojich protestných akciách, ktorými sa domáhajú zlepšenia pracovných podmienok a posilnenia bezpečnosti pri práci s väzňami. Informoval o tom spravodajský portál France Info.
Dodal, že v snahe upokojiť situáciu prijme zástupcov dozorcov a ich odborov v pondelok 22.01.2018 ministerka spravodlivosti Nicole Belloubetová.
Táto schôdzka sa uskutoční po tom, ako odbory v sobotu 20.01.2018 odmietli návrhy vlády, a po ďalšom útoku väzňa na dozorcov, ku ktorému došlo v nedeľu 21.01.2018 vo väznici v obci Longuenesse, departement Pas-de-Calais...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/20743342/protesty ... ajine.html z 22.01.2018

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6937
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Francie

Příspěvek od QVAK » 24 led 2018, 15:00

FREXIT: MACRON PŘIZNAL, ŽE KDYBY LIDÉ MĚLI ŠANCI, TAK BY NEJSPÍŠE VEŘEJNOST HLASOVALA PRO ODCHOD Z EU

Francouzský prezident Emmanuel Macron učinil šokující přiznání, že francouzská veřejnost by „nejspíš“ hlasovala za odchod z Evropské unie, kdyby k tomu v referendu dostala šanci. Tento žurnálový chlapec globalistů daný komentář pronesl během interview s reportérem BBC Andrew Marrem.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11958-fr ... -odchod-eu

Uživatelský avatar
kozlus
Redaktor
Příspěvky: 498
Registrován: 07 úno 2017, 17:55

Re: Francie

Příspěvek od kozlus » 02 úno 2018, 07:54

Pět migrantů je v kritickém stavu po střelbě v Calais
Pět migrantů je v ohrožení života poté, co dnes byli postřeleni během rvačky v severofrancouzském Calais mezi uprchlíky z Afghánistánu a Eritreje. Informovala o tom agentura AFP, podle níž bylo zraněno dalších 18 osob.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pe ... f6b220ee8/

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6937
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Francie

Příspěvek od QVAK » 13 úno 2018, 13:01

MACRON CHCE „POLOŽIT ZÁKLADY ORGANIZACE ISLÁMU“ VE FRANCII

Základy organizace islámu budou položeny ve Francii v první polovině roku 2018. To uvedl francouzský prezident Emmanuel Macron v rozhovoru pro noviny Journal du Dimanche. „V první polovině roku 2018 chci položit základy samotné organizace islámu ve Francii… Pracujeme na strukturování islámu ve Francii a také na způsobech jeho vysvětlení, což je nesmírně důležité," cituje slova Macrona RIA Novosti. Současně odmítl zveřejnit detaily a dodal, že při realizaci záměru hodlá použít „metodou postupného posouvání".

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12120-ma ... ve-francii

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6937
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Francie

Příspěvek od QVAK » 23 úno 2018, 11:06

KANIBALISMUS V EVROPĚ: AFRIČANÉ NA PŘEDMĚSTÍ PAŘÍŽE NAPADLI MUŽE A SNĚDLI MU ČÁST OBLIČEJE

Paříž – Na pařížském předměstí Clichy-sous-Bois byli zatčeni tři muži, kteří napadli muže, kousali ho do obličeje a pak snědli kusy masa, které ukousli. Informuje o tom francouzský deník Le Parisien. Muži, kteří pocházejí z afrického ostrovního státu Kapverdy, byli zatčeni poté, co zaútočili na muže, který kráčel po ulici ve městě Clichy-sous-Bois ve východní části metropolitní oblasti Paříže v departmentu Seine-Saint-Denis. K útoku došlo v neděli v asi 18:00 tamního času. Útočníci napadenému ukousli mu kousky uší a spodního rtu. I přes tato zranění byla oběť schopna bojovat a bránit se proti útočníkům, Jednoho z nich zranil v oblasti kotníku. Přivolaná policie zatkla tři Afričany. Oběť i zraněný útočník skončili v nemocnici. Policie zadržené obvinila z napadení s trvalými následky a kanibalismu.


http://www.czechfreepress.cz/evropa/kan ... iceje.html

Uživatelský avatar
martanus
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2886
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Francie

Příspěvek od martanus » 23 úno 2018, 19:42

Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6937
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Francie

Příspěvek od QVAK » 24 úno 2018, 16:41

Loni dostal vejcem, letos Macrona na zemědělské výstavě vypískali

Několikaminutový pískot chovatelů hovězího dobytka přivítal francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, když dorazil na mezinárodní zemědělskou výstavu na jihu Paříže. Vypjatá atmosféra se podle francouzského tisku dala čekat. Zemědělcům se totiž nelíbí připravovaná dohoda Evropské unie a jihoamerického obchodního bloku Mercosur, díky níž by EU více otevřela svůj trh hovězímu masu z jihoamerických zemí.
Proti dohodě s Argentinou, Brazílií, Paraguayí a Uruguayí francouzští zemědělci po celé zemi opakovaně demonstrovali. Obávají se, že do EU by se z Jižní Ameriky mohlo dostat až 70.000 tun hovězího masa ročně. Podle nich je to ale nekalá konkurence, neboť tamní producenti mají daleko nižší náklady a v porovnání s Evropou nemusejí splňovat přísné požadavky na kvalitu a hygienu.

https://echo24.cz/a/Sfsdz/loni-dostal-v ... -vypiskali

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1488
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Francie

Příspěvek od El Diablo » 01 bře 2018, 22:54

Francie představila plán proti radikalizaci muslimů. Třetí za čtyři roky
1. března 2018 20:15
Po protiteroristickém zákonu přešla francouzská vláda k dalšímu kroku, jak v zemi zajistit bezpečí. V Lille představila nový Meziresortní výbor pro prevenci kriminality a radikalizace. Ten chce porozumět tomu, proč se mladí muslimové radikalizují. Podobných plánů však měly minulé vlády už několik.
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/francie-plan-de ... anicni_kha
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 3404
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Francie

Příspěvek od skflanker_ » 19 bře 2018, 21:21

Za pašovanie zbraní zatkli v Izraeli zamestnanca francúzskeho konzulátu
23-ročný francúzsky občan identifikovaný ako Romain Franck, patril k rozsiahlemu palestínskemu pašeráckemu gangu.
Za údajné pašovanie desiatok zbraní z pásma Gazy do Predjordánska zatkli v Izraeli zamestnanca francúzskeho konzulátu v Jeruzaleme. Informovala o tom v pondelok 19.03.2018 agentúra AP s odvolaním sa na izraelskú bezpečnostnú službu Šin bet...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/46 ... konzulatu/ z 19.03.2018
Izrael zatkol zamestanca francúzskeho konzulátu. Pašoval vraj zbrane z Gazy
Ako krytie na prepravu zbraní cez izraelskú striktne zabezpečenú hranicu s pásmom Gazy využíval zatknutý muž vozidlo konzulátu.
..Podľa vyhlásenia Šin betu bol Franck súčasťou gangu kvôli finančnému zisku a jeho zamestnávateľ o jeho konaní nevedel. Francúzsky konzulát v Jeruzaleme sa odmietol k prípadu vyjadriť a tiež potvrdiť, či bol Franck jeho zamestnancom.
Šin bet informovala, že Franck za posledný mesiac previezol 70 ručných zraní a dve útočné pušky. Podľa tohto zdroja získal uvedené zbrane od muža, ktorý pracoval vo francúzskom kultúrnom stredisku v pásme Gazy, a doviezol ich niekomu v Predjordánsku, odkiaľ boli následne predané dílerom zbraní...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/20784292/izrael-z ... -gazy.html z 19.03.2018

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 3404
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Francie

Příspěvek od skflanker_ » 20 bře 2018, 20:34

Polícia zadržala exprezidenta Sarkozyho kvôli financovaniu kampane
Francúzska polícia v utorok 20.03.2018 zadržala bývalého prezidenta Nicolasa Sarkozyho v súvislosti s vyšetrovaním údajne nezákonného financovania jeho predvolebnej kampane v roku 2007. Podľa spravodajského webu RTL exprezidenta teraz vypočúva polícia na parížskom predmestí Nanterre.
Vyšetrovanie sa týka financovania Sarkozyho kampane pred prezidentskými voľbami v roku 2007, ktoré vyhral. Politik čelí podozreniu z toho, že ho finančne podporil režim vtedajšieho líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího. Sarkozy toto tvrdenie vždy popieral...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/46 ... u-kampane/ z 20.03.2018
Francúzska polícia zadržala exprezidenta Sarkozyho pre financovanie kampane
Politik je podozrivý z toho, že ho finančne podporil režim vtedajšieho líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího.
...Suma mala byť určená na kampaň pred voľbami v roku 2007, v ktorých napokon Sarkozyho zvolili za hlavu štátu. Dokument podpísal bývalý šéf líbyjských spravodajských služieb a exminister zahraničia Músá Kúsa, informoval svojho času server Mediapart...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/20784935/francuzs ... mpane.html z 20.03.2018

dase
Redaktor
Příspěvky: 185
Registrován: 08 úno 2017, 00:47

Re: Francie

Příspěvek od dase » 23 bře 2018, 13:20

Dnes - asi teroristický útok na jihu Francie

ČT 24 : Trebes - zřejmě dva lidé mrtví, rukojmí, pachatel se hlásí k IS ...
situace ještě není pod kontrolou (uváděna střelba snad i granáty)

údajně kolem 30 let marocký původ

13:33 - Tak prý dva incidenty ??

rukojmí - policista stále v supermarketu

14:00 - údajně požadavek na propuštění teroristy z 2015 (Abdeslan), něco o pomstě za Fr. bombardování Syrie atd..

14:57 - informace o zastřelení útočníka/teroristy ... 3 oběti 2 zranění

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6937
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Francie

Příspěvek od QVAK » 23 bře 2018, 22:02

dase píše:
23 bře 2018, 13:20
Dnes - asi teroristický útok na jihu Francie

ČT 24 : Trebes - zřejmě dva lidé mrtví, rukojmí, pachatel se hlásí k IS ...
situace ještě není pod kontrolou (uváděna střelba snad i granáty)

údajně kolem 30 let marocký původ

13:33 - Tak prý dva incidenty ??

rukojmí - policista stále v supermarketu

14:00 - údajně požadavek na propuštění teroristy z 2015 (Abdeslan), něco o pomstě za Fr. bombardování Syrie atd..

14:57 - informace o zastřelení útočníka/teroristy ... 3 oběti 2 zranění
https://echo24.cz/a/SXX2e/kricel-allahu ... zastrelila

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host