Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9696
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 09 srp 2019, 23:08

Británii postihl rozsáhlý výpadek proudu. Nefungovaly semafory, rušily se spoje

Londýn a další části Anglie a Walesu v pátek večer postihl rozsáhlý výpadek proudu, který způsobil problémy na silnicích a na železnicích. Informovala o tom britská média. Podle anglické distribuční společnosti UK Power Networks výpadek způsobilo selhání celostátní rozvodné sítě. V Londýně podle tamního dopravního podniku přestaly fungovat některé semafory, problémy hlásí londýnské metro i státní železniční dopravce Network Rail.
„Máme zprávy o výpadku proudu, který zasahuje velkou část Londýna a jihovýchodu (Anglie). Domníváme se, že toto je způsobeno selháním sítě National Grid, které ovlivňuje naše zákazníky,“ uvedla firma UK Power Networks na twitteru.
Problémy ohlásila také společnost Western Power Distribution (WPD), která dodává elektřinu spotřebitelům na jihozápadě Anglie, v regionu Midlands a ve Walesu. „Aktuálně se potýkáme s významným problémem v národní elektrické infrastruktuře,“ uvedla WPD na twitteru krátce po 18:00 SELČ. O hodinu později informovala, že dodávky byly u všech jejích odběratelů obnoveny.

https://echo24.cz/a/Sjgmq/britanii-post ... y-se-spoje

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 3875
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od martanus » 11 srp 2019, 07:10

:sipka:

Rozsáhlý výpadek dodávek elektřiny ve Spojeném království byl způsoben současným výpadkem dvou zdrojů
Včera okolo 17. hodiny došlo ve Spojeném království, včetně oblastí Londýna, k částečnému výpadku dodávek elektřiny. Na hodinu se ocitlo bez elektřiny přes milion obyvatel. Narušena byla železniční i letecká přeprava v dopravní špičce, kdy některé z vlaků zůstaly stát až do dnešních brzkých ranních hodin. Důvodem byl současný výpadek dvou velkých zdrojů, paroplynové elektrárny a offshore větrného parku.

„Jako provozovatel přenosové soustavy nevyrábíme elektrickou energii přímo, ale pouze využíváme poskytovanou energii k řízení systému a vyvážení nabídky a poptávky. Hlavní příčina včerejšího problému neležela v našem systému, ale byla to vzácná a neobvyklá událost, téměř simultánní ztráta dvou velkých zdrojů, plynové elektrárny a offshore větrného parku, v 16:54. Aktuálně spolupracujeme s provozovateli na objasnění, co způsobilo ztrátu výkonu,“ uvedl k události ve svém dnešním vyjádření britský provozovatel přenosové soustavy National Grid ESO.
https://oenergetice.cz/zahranicni/rozsa ... ou-zdroju/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9696
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 13 srp 2019, 18:13

Většina Britů preferuje brexit za každou cenu, vyplývá z průzkumu

Většina Britů podporuje plán premiéra Borise Johnsona, který chce na konci října vyvést zemi z Evropské unie za jakoukoli cenu. Vyplývá to z průzkumu zveřejněného v pondělí webem deníku The Telegraph, podle něhož by 54 procentům dotázaných nevadilo, kdyby Johnson vyřadil z rozhodování o případném neřízeném brexitu parlament.
Britští politici i politologové jsou nejednotní v názoru, zda by Dolní sněmovna dokázala Johnsonovi jakýmkoli způsobem včetně vyjádření nedůvěry zabránit v tom, aby uskutečnil brexit bez dohody. Ponechat parlamentu možnost vyjádřit se k Johnsonovým plánům by podle ankety chtělo 46 procent respondentů.
Průzkum, který pro konzervativní deník podporující britský odchod z EU uspořádala společnost ComRes, potvrzuje rostoucí trend podpory konzervativců po Johnsonově nástupu do jejich čela na konci července.

https://echo24.cz/a/SZxji/vetsina-britu ... z-pruzkumu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9696
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 14 srp 2019, 14:38

Nový zákaz v Británii. Na řadě jsou stereotypní reklamy s klišé o mužích a ženách

Ve Velké Británii poprvé zakázali dvě reklamy na základě nového pravidla, které nedovoluje při propagaci výrobků přisuzovat mužům a ženám stereotypní role. Podle regulačního úřadu, který v zemi na reklamy dohlíží (ASA), se nepatřičná klišé objevila v reklamách amerického výrobce potravin Mondelez a automobilky Volkswagen.
Videa v odkazu:
https://echo24.cz/a/SA8Hj/novy-zakaz-v- ... h-a-zenach

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4248
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od skflanker_ » 15 srp 2019, 20:19

USA žiadajú Gibraltár o ďalšie zadržiavanie iránskeho tankera
USA skrížili snahy britských a gibraltárskych predstaviteľov o zmiernenia napätia s Iránom.
USA požiadali vo štvrtok 15.08.2019 Gibraltár o ďalšie zadržiavanie iránskeho supertankera, ktorý v britskom zámorskom území zastavili pre podozrenie z porušenia sankcií EÚ zakazujúcich dodávky ropy do Sýrie. Skrížili tým snahy britských a gibraltárskych predstaviteľov o zmiernenia napätia s Teheránom, informovala agentúra AP...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22190535/usa-ziad ... nkera.html z 15.08.2019

Británia prepustila iránsky ropný tanker zadržaný v Gibraltári
Británia prepustila vo štvrtok 15.08.2019 iránsky ropný tanker Grace 1, ktorý jej námorné sily zadržali 04.07.2019 vo vodách britského zámorského územia Gibraltár. Gibraltársky súd o prepustení iránskeho supertankera Grace 1 rozhodol aj napriek žiadosti USA, aby takéto rozhodnutie nevydával. Iránsky veľvyslanec v Británii Hamíd Bajídinežád podľa televízie Sky News uviedol, že tanker čoskoro opustí gibraltárske vody. USA sa podľa neho „zúfalo“ snažia zablokovať jeho prepustenie, ale utrpeli „hanebnú porážku“...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/52 ... ibraltari/ z 15.08.2019

Británia prepustila iránsky ropný tanker zadržaný v Gibraltári
Briti zadržali tanker začiatkom júla 07/2019.
..."Na základe ubezpečení, ktoré sme dostali, už neexistujú primerané dôvody na to, aby bol (tanker) Grace 1 naďalej zadržiavaný," uviedol predseda gibraltárskej vlády Fabian Picardo. Iránsky tanker Grace 1 zadržali príslušníci Britského kráľovského námorníctva 04.07.2019 v britskom zámorskom území Gibraltár. Stalo sa tak na základe podozrenia, že vezie ropu do Sýrie a tým porušuje sankcie Európskej únie voči Damasku. Toto obvinenie však Teherán popiera...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22190770/britania ... ltari.html z 15.08.2019

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4248
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od skflanker_ » 15 srp 2019, 20:54

Veľká Británia od 14.08.2019 zakázala vývoz ponorných zariadení do Ruska
Veľká Británia od 14.08.2019 zakázala iba vývoz ponorných zariadení + súvisiaceho vybavenia + software + technológie do Ruska. Ako dôvod uviedli, že Rusko rozvíja svoje schopnosti napríklad pre prerušenie podmorských komunikačných káblov.
Zdroj https://www.gov.uk/government/publicati ... -to-russia z 14.08.2019 a klon https://ria.ru/20190815/1557541730.html z 15.08.2019

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9696
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 18 srp 2019, 17:59

Americkým soudům navzdory. Gibraltar odmítl dál blokovat íránský tanker, ten odpluje

Gibraltar v neděli odmítl žádost Spojených států, které na základě pátečního příkazu soudu ve Washingtonu žádaly, aby úřady tohoto britského teritoria dál blokovaly íránský ropný tanker. Informoval o tom na twitteru list Gibraltar Chronicle. Plavidlo zadržel Gibraltar začátkem července kvůli podezření, že veze ropu do Sýrie, což zapovídají sankce Evropské unie. O propuštění tankeru ve čtvrtek rozhodl gibraltarský soud.
Tanker, který původně nesl jméno Grace 1 a plul pod panamskou vlajkou, byl přejmenován. Podle agentury Reuters je už patrné, že loď má nyní na trupu nové jméno Adrian Darya-1 a vlaje nad ním íránská vlajka. Zatím stále kotví u Gibraltaru, na místo ale dorazila nová posádka, a loď tak může vyplout už v neděli nebo v pondělí.
„Na cestě jsou dva týmy techniků, kteří připraví loď na vyplutí… Vycházíme z toho, že tanker bude moci vyrazit na cestu ještě večer,“ uvedl na twitteru íránský velvyslanec v Británii Hamíd Bajídínedžád.

https://echo24.cz/a/Sc4bz/americkym-sou ... en-odpluje

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3724
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od petrp » 18 srp 2019, 21:08

Z ROMÁNU 1984 SE STAL POLICEJNÍ MANUÁL
Na britském serveru Spiked, který se často věnuje otázkám svobody slova, vyšel rozhovor s Harrym Millerem. Ten se v lednu 2019 stal v Británii známý tím, že jej policie vyšetřovala kvůli retweetnutí „závadného limericku“. (Poznámka: limerick je krátká básnická forma, většinou žertovného rázu.)

spiked: Co se při policejním vyšetřování stalo?
Harry Miller: Bylo to v lednu, zrovna jsem šel nakupovat a seděl jsem na parkovišti, když mi zazvonil telefon z práce a říkali mi, že do kanceláře přišel policajt a chce se mnou mluvit. Dali mi jeho číslo a já jsem mu zavolal. Vůbec jsem netušil, o co jde. Řekl mi, že mě hledají kvůli transfobním projevům nenávisti (transphobic hate speech). Někdo z jihu si stěžoval. Řekl prý, že mé pracoviště je kvůli mně velmi ‘nebezpečným’ místem. To se mi zdálo směšné. Zeptal jsem se policisty: ‘Spáchal jsem nějaký zločin?’. Řekl: ‘Ne, nespáchal jste žádný zločin.’

Policie měla třicet mých tweetů. Zeptal jsem se policisty: ‘Co je nejhorší, co máte? Co se nejvíce blíží hranici nebezpečného zločinu?’ Řekl: ‘No, ten limerick.’. Na to jsem mu odpověděl, že žádný limerick jsem nenapsal. A on řekl: ‘Ne, ale retweetnul jste ho.’ Přečetl mi ho a já na to, ‘To si snad děláte srandu’. Nebyl to ani limerick, byl to kus textu feministické písničky. Řekl mi, že s tím musím přestat. Zeptal jsem se znovu, čeho špatného jsem se dopustil. A v ten okamžik mi řekl tu nesmrtelnou větu: ‘Musím prověřit vaše myšlení.’

Vyprávěl jsem mu o Georgi Orwellovi. 1984 měl být dystopický román, ne policejní manuál. Nikdy o Georgi Orwellovi neslyšel, takže to nepochopil.

https://pravyprostor.cz/z-romanu-1984-s ... ni-manual/
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5018
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od Juraj » 19 srp 2019, 12:58

Zadržaný iránsky tanker vyplával z Gibraltaru aj napriek úsiliu USA o zablokovanie jeho plavby
V zdôvodnení príkazu na zadržanie supertankera amerického ministerstva spravodlivosti z piatku (16.8.) sa píše, že došlo k pokusu o "protiprávny prienik do amerického finančného systému s cieľom podpory nezákonných dodávok z Iránu do Sýrie realizovaných iránskymi revolučnými gardami", ktoré USA považujú za zahraničnú teroristickú organizáciu.
https://www.teraz.sk/najnovsie/iransky- ... lanok.html

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3724
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od petrp » 20 srp 2019, 18:55

Británie přestane posílat své zástupce na řadu schůzek Evropské unie, aby se mohli soustředit na brexit.
Chodit budou Britové jen na taková jednání, která jsou v národním zájmu země, uvedl dnes v prohlášení britský ministr pro brexit Stephen Barclay. "Od nynějška půjdeme jen na takové schůzky, které jsou opravdu důležité, omezíme naši účast o více než polovinu a tak ušetříme stovky hodin," uvedl Barclay. "Je smysluplné, aby odcházející stát ´osvobodil´ úředníky z jednání EU a umožnil jim, aby své schopnosti lépe zaměřovali na naše okamžité národní priority," dodal. Britští diplomaté a úředníci budou docházet například na unijní schůzky týkající se bezpečnosti. Británie má podle současných plánů odejít z Evropské unie 31. října.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/brita ... it/1788957
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9696
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 24 srp 2019, 14:54

Jen bláznivý nápad? Skupina britských poslanců chce zakázat soukromé vlastnictví aut

Část britských poslanců z výboru pro vědu a technologie v čele s šéfem tohoto výboru Normanem Lambem (Liberální demokraté) chce zakázat osobní vlastnictví automobilů. Politici se totiž domnívají, že jinak nemůže být Británie počínaje rokem 2050 uhlíkově neutrální, což si jako cíl stanovila vláda. Poslanci zároveň kritizují další termíny, podle nich by se měla přestat prodávat automobily se spalovacími motory dříve, než jaké jsou současné vládní plány. Informuje o tom britský server AutoExpress.
Zpráva poslanců zpochybňuje soukromé vlastnictví automobilů s tím, že není slučitelné s dekarbonizací a snížením emisí. „Z dlouhodobého hlediska se nezdá být pravděpodobné, že by rozšířené vlastnictví osobních automobilů bylo slučitelné s významnou dekarbonizací.
https://echo24.cz/a/SsYg7/jen-blaznivy- ... nictvi-aut

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti