Německo

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3673
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Německo

Příspěvek od petrp » 30 črc 2018, 12:21

JW: Marné čekání na důkaz Merkelové o zapojení Ruska do Salisbury
„Rusko stojí za otravou bývalého špiona Sergeje Skripala a jeho dcery v Salisbury,“ - tyto výroky britské strany stačily německé vládě, aby hned vyhostila z Německa několik ruských diplomatů, napsal Junge Welt. Zatím však ani obyvatelům Německa, ani poslancům Bundestagu nebylo uděleno právo dovědět se, na základě jakých údajů - údajně obdržených od Londýna – přijalo vedení v Berlíně toto rozhodnutí, rozhořčilo se německé vydání.

Již podruhé v krátké době odmítla německá vláda odpovědět na parlamentní dotaz týkajícího se atentátu v Salisbury, řekla v rozhovoru s Junge Welt poslankyně Bundestag z Levicové strany Heike Henselová. Rakousko potvrzuje, že žádné důkazy proti Rusku neexistují! Jak noviny sdělily, německá vláda také odmítla sdělit, zda německé tajné služby a Bundeswehr opravdu vlastní nervově-paralytickou látku „Novičok". Vláda se odkázala jen na tvrzení, že „v zájmu státu jsou tyto údaje tajné“.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... salisbury/
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

Pepe Razzi
Výkonný redaktor
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Německo

Příspěvek od Pepe Razzi » 31 črc 2018, 14:28

Frankfurtská Gayparáda byla nenápadně olemovaná civilními dodávkami zatíženými nádržemi s vodou na obranu proti případnému útoku zdivočelého kamionu.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9141
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 31 črc 2018, 14:58

Velká rvačka Romů v Německu – židle, lahve, pálky

Obyvatelé německého Gelsenkirchenu se stali svědky neobvyklé podívané na ulici Schlossstraße okolo páté hodiny odpoledne. Podle svědků se dvě romské rodiny poprali uprostřed silnice. Do incidentu bylo zapojeno minimálně 50 lidí. Při rvačce byly použity pálky, lahve, dokonce i židle.


https://ac24.cz/-/velka-rvacka-romu-v-n ... direct=%2F

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 859
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Německo

Příspěvek od homer » 04 srp 2018, 00:50

Deník Die Welt se věnuje postupné proměně německé společnosti v multikulturní prostředí, kde roste počet přistěhovalců, a naopak klesají počty rodilých Němců.
Loni na podzim zveřejnil americký think-tank Pew Research Center analýzu, která se zabývala vývojem muslimské populace v jednotlivých evropských státech. Také z této předpovědi vzešlo Německo jako přistěhovalecká země, kde významně roste počet příslušníků muslimské menšiny. Zatímco aktuálně tvoří muslimové asi osm procent, tak v roce 2050 by se vyznavači Alláha mohli na německé společnosti podílet již ze dvaceti procent.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... lem-546340

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9141
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 07 srp 2018, 17:34

Spadla klec. Němci jdou po krku prvním nevěstám Islámského státu

Dlouho to bylo velmi obtížné. Ženy, které cestovaly do Islámského státu a vrátily se z válečných zón zpět do Německa, zůstávaly na svobodě. Justice je nechávala ba pokoji. Časy se však změnily a před německý soud půjdou dvě Němka z IS, které se vrátily do vlasti. O soudu s bývalou členkou Islámského státu informují Deutsche Welle a magazín Der Spiegel.
Prvními obviněnými se stanou 27letá Jennifer W. a 31letá Sabina S. Jeniffer odcestovala na území ovládané Islámským státem v roce 2014, tedy v době, kdy IS obsadil rozsáhlá území v Iráku a Sýrii a jeho členové zahájili své brutální tažení, ve kterém páchali hromadné popravy, zotročování, znásilňování žen a další zločiny.
Jennifer byla mezi roky 2014-2016 členkou mravnostní policie IS. Její „rajón“ se nacházel nejprve ve Fallúdži a později v Mosulu, kde dohlížela na to, aby se ženy chovaly a oblékaly podle požadavků IS, za což dostávala plat mezi 70-100 americkými dolary měsíčně. Jennifer i Sabine byly konvertitky.

https://echo24.cz/a/SMvh6/spadla-klec-n ... keho-statu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9141
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 08 srp 2018, 23:19

Německo bude do 48 hodin vracet migranty registrované ve Španělsku

Německo uzavřelo dohodu se Španělskem o vracení migrantů zachycených na německých hranicích, kteří se již dříve zaregistrovali ve Španělsku. Oznámila to německá vláda.
Mluvčí německého ministerstva vnitra Eleonore Petermannová řekla, že dohoda byla uzavřena v pondělí a začne platit od soboty. Migranti zadržení při kontrolách na německé hranici, kteří se předtím zaregistrovali ve Španělsku, budou vraceni do 48 hodin. Podle Petermannové Madrid za to na oplátku nic nežádá.
Mluvčí německého ministerstva vnitra rovněž prohlásila, že Berlín vede rozhovory na stejné téma i s Řeckem a Itálií, odkud přichází do Německa ještě více migrantů než ze Španělska.
https://echo24.cz/a/SLkZ4/nemecko-bude- ... -spanelsku

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9141
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 09 srp 2018, 17:17

Omezte přídavky na děti cizinců, ozývá se z Německa

V Německu sílí tlak na omezení přídavků na děti cizinců, jejichž celková částka neustále roste. Letos v červnu byly tyto dávky podle agentury DPA poslány 268.336 dětem žijícím mimo Německo v Evropské unii nebo evropském hospodářském prostoru. To je ve srovnání s koncem loňského roku nárůst o 10,4 procenta. Škrty v přídavcích a změny v předpisech žádají zejména radnice měst, které zřejmě oprávněně poukazují na to, že v řadě případů jsou peníze vypláceny na základě podvodů.
Statistiky ukazují, že prudce roste především počet příjemců těchto dávek z východní Evropy. Starostové jsou na základě vlastních zkušeností v této souvislosti přesvědčení, že se jedná o cílenou migraci „do sociálního systému“ Německa. Nárok na přídavky na děti mají občané EU v zásadě v každé členské zemi, v níž pracují nebo bydlí. V Německu se u prvních dvou dětí jedná o 194 eur (4972 korun), u třetího o 200 eur a u každého dalšího dítěte o 225 eur.
Podle úřadů je na děti občanů jiných zemí unie, kteří mají přihlášené bydliště v Německu, ale jejichž potomci v Německu nežijí, měsíčně vypláceno kolem 50 milionů eur, ročně tedy tyto náklady přesahují 600 milionů eur.

https://echo24.cz/a/SfAmV/omezte-pridav ... -z-nemecka

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9141
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 10 srp 2018, 16:49

Německý ministr našel originální způsob, jak se zbavit migrantů

Počet žádajících o azyl v Evropě od roku 2010 stálé roste. Německý ministr pro hospodářskou spolupráci a rozvoj Gerd Müller našel způsob, jak se dá všechno změnit. Otevření evropského trhu pro africké zboží pomůže Africe se rozvíjet a také zastaví proud běženců, kteří se snaží nelegálně dostat do Evropy, řekl Müller v rozhovoru pro list Die Welt.
Africká zemědělská výroba musí být dopuštěna na evropský trh bez celních tarifů a kvót za účelem toho, aby miliony lidí v Africe dostali práci, domnívá se ministr. Kvůli tvrdým hygienickým a fytosanitárním standardům v EU narážejí afričtí výrobci na problémy při prodeji své produkce. Müller také předpokládá, že africké země mají vzít zpátky migranty, kteří nelegálně přijeli do Evropy. Výměnou za to EU otevře své hranice pro ty, kteří přijedou hledat práci legálně.
https://ac24.cz/-/nemecky-ministr-nasel ... direct=%2F
https://www.welt.de/politik/deutschland ... geben.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9141
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 12 srp 2018, 14:14

Německo: Vzestup salafistů

"Salafisté se považují za obránce originálního, původního islámu... V důsledku toho chtějí salafisté založit "teokracii" podle svého výkladu práva šaría, v němž by už liberální demokratický řád neplatil." - Výroční zpráva německého Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV).
"Pod rouškou humanitární pomoci se islamistům podařilo radikalizovat migranty. V minulosti se salafisté snažili oslovovat zejména migranty, navštěvovali ubytovny pro uprchlíky a nabízeli pomoc. Cílovou skupinou byli nejen dospělí migranti, ale také dospívající bez doprovodu, kteří jsou kvůli své situaci a věku zvláště náchylní k misionářským aktivitám salafistů." - Výroční zpráva německého Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV). Zpráva BfV ukazuje přímý vztah mezi nárůstem antisemitismu v Německu a vzestupem islamistických hnutí v zemi: "Nepřátelský obraz judaismu proto tvoří ústřední pilíř propagandy všech islamistických skupin.... To představuje významnou výzvu pro mírové a tolerantní soužití v Německu."

http://www.czechfreepress.cz/evropa/nem ... fistu.html

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4097
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Německo

Příspěvek od skflanker_ » 12 srp 2018, 19:11

Nemecko zrušilo zákaz používania nacistických symbolov v PC hrách
V Nemecku ale naďalej platí Trestný zákon používanie nacistických symbolov na verejnosti v reálnom svete a propagácia nacizmu. Zrušili iba zákaz pre video a PC hry = podľa tvorcov hier ide o umenie.
Zdroj http://www.usk.de/service/presse/detail ... adaequanz/ z 09.08.2018
Zdroj https://edition.cnn.com/2018/08/10/euro ... index.html z 10.08.2018

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9141
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 14 srp 2018, 22:08

Záchytná centra pro migranty chce mít po Bavorsku i Sasko

Takzvaná záchytná centra pro migranty chce mít po Bavorsku i druhá německá spolková země sousedící s Českou republikou, a to Sasko. Plánuje dvě zařízení v Drážďanech, informovala dnes agentura DPA. Drážďanská zařízení mají mít každé kapacitu pro 500 až 750 migrantů. „Pro mě nejsou záchytná centra nové instituce, ale proces,“ řekl dnes saský ministr vnitra Roland Wöller. Cílem je podle něj zkrácení azylového řízení a zajištění právoplatných rozhodnutí.

https://echo24.cz/a/S248Q/zachytna-cent ... ku-i-sasko

Německo obvinilo přívržence IS z plánování útoku

Německé státní zastupitelství obvinilo údajného přívržence organizace Islámský stát (IS) z plánování teroristického útoku. Devětadvacetiletý muž chtěl podle úřadů najet automobilem do stánků kolem ledové plochy na Zámeckém náměstí v Karlsruhe, oznámila dnes spolková prokuratura.
Obviněný Němec Dasbar W. se údajně v roce 2016 v Iráku podrobil výcviku IS na ostřelovače. Loni se vrátil do Německa a začal s přípravami na útok. Od října 2017 se neúspěšně ucházel o práci u několika zásilkových služeb jako řidič.
https://echo24.cz/a/SRpkA/nemecko-obvin ... vani-utoku

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9141
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 15 srp 2018, 18:03

Německá vláda připravila návrh zákona o zavedení třetího pohlaví

Německá vláda dnes schválila návrh zákona, který umožní zavedení třetího pohlaví v úředních dokumentech. K tomuto kroku vyzval loni v prosinci německý ústavní soud orgány výkonné a zákonodárné moci. Doposud lze při narození dítěte zaznamenat jako pohlaví buď mužské, nebo ženské, anebo kolonku nechat nevyplněnou. Vláda nyní svou předlohu zákona postoupí parlamentu. Ústavní soud stanovil zákonodárcům lhůtu ke schválení uvedené změny do konce letošního roku.
Tímto opatřením se má umožnit získání pozitivní identity rovněž osobám, jež se necítí patřit k mužskému, ani ženskému pohlaví. Brzy by měly následovat změny v dalších normativních aktech, které se týkají transsexuálních osob.
Pokud parlament třetí pohlaví do konce roku skutečně schválí, stane se Německo první zemí v Evropě, která tak učinila.

http://www.ceska-justice.cz/2018/08/nem ... o-pohlavi/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9141
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 15 srp 2018, 18:46

Hromadný převoz 46 migrantů provázelo z Německa 101 policistů

V Kábulu ve středu přistálo letadlo s dalšími 46 afghánskými migranty hromadně deportovanými z Německa. K zajištění bezpečnosti je při letu doprovázelo 101 policistů. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na sdělení spolkového ministerstva vnitra.
Jedná se o již patnáctý hromadný letecký převoz migrantů od prvního takového letu, který se uskutečnil v prosinci 2016. Celkem už bylo takto do Afghánistánu vráceno 349 lidí. I tuto zatím poslední přepravu provázela silná kritika.
https://echo24.cz/a/SE8jL/hromadny-prev ... -policistu

Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1328
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Německo

Příspěvek od Svarboj » 17 srp 2018, 15:51

Táhni, spílali Merkelové v Drážďanech odpůrci přistěhovalců

Stovky krajně pravicových demonstrantů v Drážďanech protestovaly proti kancléřce Angele Merkelové při její návštěvě saské metropole. Účastníci protestu svolané protiimigračním hnutím Pegida, vyzývali šéfku německé vlády k rezignaci. V Drážďanech se však souběžně konala také manifestace na podporu političky.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/nemecko-merkelo ... nicni_luka

viz fotogalerie "neonacistů" uvnitř článku je výmluvná

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1387
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Německo

Příspěvek od classix » 17 srp 2018, 19:30

Německo usnadní zaměstnávání nově příchozích ze zemí mimo EU. Firmy už nebudou muset přednostně hledat Němce

Německá vláda chce usnadnit zaměstnávání lidí přicházejících ze zemí mimo Evropskou unii. Jeden z návrhů spočívá v tom, že zaměstnavatelé napříště nebudou mít povinnost přednostně na danou pracovní pozici hledat německé občany. Příslušný dokument má k dispozici agentura Reuters, podle níž chce vláda zmírnit chronický nedostatek pracovních sil.
Spolková vláda má podle Reuters už brzy rozhodnout o návrhu, který by kvalifikovaným pracovníkům z neunijních zemí umožnil hledat si práci v Německu.

"Upravíme koncepci kvalifikované pracovní síly a zaměříme se na tři oblasti: potenciál domácích, evropských a světových kvalifikovaných pracovníků," citovala agentura Reuters z vládního dokumentu, jehož hlavním navrhovatelem je ministr vnitra Horst Seehofer. Šéf bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) je sice zastáncem tvrdé linie v migrační politice, ale už v červenci slíbil, že předloží návrh imigračních pravidel pro kvalifikované pracovníky.
Plán by se však mohl ukázat jako citlivá záležitost v zemi, v níž protiimigrační nálady dopomohly k vzestupu krajně pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) a v níž spory ohledně azylové politiky v červenci málem vedly k pádu vlády kancléřky Angely Merkelové, poznamenala Reuters.

Nový legislativní návrh se zaměřuje především na uvolnění migrační politiky vůči kvalifikovaným pracovníkům ze zemí mimo EU. Občané unie využívají v bloku principu volného pohybu pracovních sil.

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků a mladých lidí ochotných podstoupit vyučení trvající až 3,5 roku vyvolává mezi manažery v největší evropské ekonomice obavy. Německo sice jenom v roce 2015 přijalo více než milion uprchlíků, ale neschopnost většiny z nich prokázat se nějakou kvalifikací a nedostatečné znalosti němčiny neumožnily zaplnit jimi nedostatek pracovních sil. V Německu tak zůstává neobsazených rekordních 1,2 milionu pracovních míst.
Podle nového vládního návrhu mají dostat vyučení pracovníci příležitost přijít do Německa, aby si tam během určité doby hledali práci, jestliže splňují kvalifikační a jazyková kritéria. Během tohoto období nebudou mít přístup k německým sociálním dávkám, ale budou moci vykonávat méně kvalifikované práce, aby si vydělali nějaké peníze, uvádí se v návrhu.

Proces posuzování kvalifikace se má urychlit a zjednodušit. Vláda rovněž chystá ve vybraných zemích příslušnou informační kampaň.

Problém získávání kvalifikovaných pracovníků z nečlenských zemí EU se Němci pokoušejí řešit už dvě desítky let. Na přelomu století vážně zvažovala příslušné zákony levicová vláda Gerharda Schrödera. Na odpor se jim ale důrazně postavila konzervativní opozice se svou tehdy novopečenou šéfkou Angelou Merkelovou.

https://www.info.cz/evropska-unie/nemec ... 35532.html

Německá Willkommen Politik v novém kabátu, je vidět že Merklová byla tlačena v roce 2015 svazama podnikatelů a průmyslníků, kteří potřebovali levnou pracovní sílu a pomoc “uprchlíků” byla až na posledním místě. Ale místo miliónů pracovníků se jim tam nahrnulo milión nevzdělaných kozo*rdů, jenom připomenu jak dlouho češi a slováci museli čekat na otevření německého pracovního trhu.
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti