Stránka 1 z 36

Německo

Napsal: 07 úno 2017, 22:43
od 225bar
Obrázek

Německo nabízí Česku sdílení vojenských letadel

Německo jedná s několika státy včetně České republiky o společném využívání většího počtu z třinácti vojenských dopravních letadel Airbus A400M, která chtěl původně Berlín prodat. Ve svém úterním vydání to napsal list Süddeutsche Zeitung. Plán má německé armádě umožnit, aby mohla dál letadla využívat.

http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/ne ... el-1328537

Re: Německo

Napsal: 16 úno 2017, 19:18
od martanus
Pouze 8% Němců si myslí, že Merkelová je správnou osobou pro výkon kancléřské funkce, ukázal průzkum

Voliči se začínají od německé kancléřky odvracet.
Poslední průzkumy veřejného mínění naznačily trend pozvolného poklesu popularity stávající německé kancléřky Angely Merkelové.
Poslední průzkum britské agentury YouGov ukázal, že 64% respondentů, kteří se ankety zúčastnili, chce v kancléřském křesle novou tvář. Dalším zajímavém údajem v průzkumu je fakt, že pouze 8% dotázaných se domnívá, že Angela Merkelová je správnou osobou pro výkon kancléřské funkce.

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/po ... 55012.html

Re: Německo

Napsal: 18 úno 2017, 12:40
od petrp
Merkelová je rozčílená, že Rusko podporuje opolčence v Donbasu

„V konfliktu na východní Ukrajině Rusko podporuje separatisty. Je to rozčilující a vyvolává to u mne znepokojení," cituje Merkelovou na mnichovské konferenci o bezpečnosti RIA Novosti.
V tomto vystoupení se projevilo koncentrované pokrytectví západních politiků. Mluví jen o „konfliktu“ a prakticky se vyhýbají pojmu „občanská válka“, kterou vyprovokovala Evropské unie, v níž je Německo lídrem, a Spojenými státy podporou násilného, protiústavního převratu na Ukrajině v zimě 2014.
V tomto „konfliktu“ se západní země včetně NATO jednoznačně postavily za násilné řešení kyjevské popřevratové vlády vůči vzdorným ruskojazyčným oblastem jihovýchodní Ukrajiny. Tedy na jednu stranu „občanské války“. Ukrajina i Evropa zavírá oči k nasazení bojovníků Pravého sektoru. V tomto konfliktu do očí bijícím způsobem jednostranně obviňují z nedodržování minských dohod Rusko a povstalce, zatímco o nedodržování dohod Kyjevem a provokacích a útočných operacích ukrajinské armády a dobrovolnických praporů mlčí.

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/ ... v-donbasu/

Re: Německo

Napsal: 18 úno 2017, 17:34
od petrp
Německo varuje USA: Nedělejte dohody s Ruskem za zády NATO!
USA nemohou vyvíjet individuální iniciativy v oblasti zahraniční politiky a uzavírat vlastní dohody s Moskvou, varovala německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová na mnichovské konferenci o bezpečnosti. Podle ní jsou každé soukromé dohody mezi USA a Ruskem v rozporu se základními principy a hodnotami NATO, píše německý časopis Der Spiegel.
Podle Ursuly von der Leyenové nemůže Trumpova vláda uzavírat dohody, například s Ruskem tak, aby to nezaznamenali její partneři. Rovněž se vyslovila proti zákazu vjezdu do USA pro lidi z některých islámských států a proti uvedených Trumpem mučení jako metody výslechu teroristů. To je v rozporu se společnými hodnotami NATO, řekla německá ministryně obrany.

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/ ... zady-nato/

Re: Německo

Napsal: 20 úno 2017, 17:39
od QVAK
Proč Německo stahuje ze světa své zlato?

Německo minulý týden stáhlo téměř polovinu svých zahraničních zlatých rezerv, a to navzdory původnímu rozvrhu. Plán přesunu těchto zásob tak Bundesbanka předběhla o celé tři roky. A jak už je to u zlata obvyklé, opět se vynořily spekulace, co se bude dít ve finančních a politických kruzích.
Němečtí bankéři tvrdí, že se tak děje podle schválené nové koncepce uschování zlata. Podle plánu má být do roku 2020 převezena do Frankfurtu polovina celé zlaté rezervy Německa.

http://www.czechfreepress.cz/emil-kalab ... zlato.html

Re: Německo

Napsal: 22 úno 2017, 09:48
od petrp
Bavorsko se chystá k zákazu burek na veřejných místech.
Návrh zákona, který by zakazoval nošení burek, nikábů či hidžábů na vybraných veřejných místech, již přijala bavorská vláda.
,,Zahalování obličeje bude zakázáno v oblastech veřejných služeb, na univerzitách, ve školách, v dětských školkách, v oblasti obecné bezpečnosti a pořádku a při volbách," uvedla ve svém prohlášení zemská vláda.
Bavorský ministr vnitra Joachim Hermann k návrhu řekl, že zahalování obličejů ,,jde proti tradicím německé společnosti". Vedoucí činitelé bavorské vlády nyní chtějí co možná nejrychleji vtělit tento zákaz do státních zákonů.

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/ba ... 55097.html

Re: Německo

Napsal: 23 úno 2017, 19:44
od martanus
Evropští detektivové zvažují vyšetřování Schulze
Evropský Úřad pro boj proti podvodům (OLAF) zvažuje, zda zahájí vyšetřování vůči kandidátovi německé sociální demokracie na kancléře Martinu Schulzovi kvůli některým jeho krokům z doby, kdy byl předsedou Evropského parlamentu. Uvedl o to dnes magazín Stern.
http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politik ... ze-1329175

Re: Německo

Napsal: 24 úno 2017, 07:49
od martanus
Čína se v loňském roce poprvé stala nejdůležitějším obchodním partnerem Německa. Překonala tak Spojené státy, které se propadly na třetí místo za Francii. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na údaje spolkového statistického úřadu.

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live- ... mecka.html

Re: Německo

Napsal: 25 úno 2017, 00:34
od kenavf
Medzinárodný škandál nemeckej rozviedky: Zahraničných novinárov odpočúva skoro 20 rokov
http://www.topky.sk/cl/11/1611613/Medzi ... o-20-rokov

Re: Německo

Napsal: 25 úno 2017, 19:31
od QVAK
Útočník najel v Německu autem do lidí. Tři zranění

Neznámý útočník najel v německém Heidelbergu do skupiny lidí na chodníku. Zranil tři osoby. K incidentu došlo v sobotu odpoledne. Informovala o tom britská BBC.

http://echo24.cz/a/i4PgS/utocnik-najel- ... ri-zraneni

Re: Německo

Napsal: 28 úno 2017, 20:33
od Polite
Spolkový úrad na ochranu ústavy (BfV) zaznamenal narast islamskych extremistov oproti roku 2013-100ks zvysil na dnesnych 1600ks z toho je 570 ,,nebezpecnych,, schopnych spachat teroristicky utok..

http://www.dw.com/en/german-intel-agenc ... er-sharing

Re: Německo

Napsal: 06 bře 2017, 22:15
od Grif
Německé ozbrojené síly prakticky úplně vyčerpaly zásoby munice, informuje Die Welt.

Střelivo pro některé druhy zbraní může stačit jen na pouhých několik dní, zatímco v letech studené války byly zásoby propočítávány tak, aby vystačily na měsíc.
V této souvislosti hodlá německé ministerstvo obrany zakoupit chybějící munici, alespoň pro útočné pušky G36 a kulomety MG4.

Podle informace listu Die Welt mají být do konce listopadu tohoto roku zásoby doplněny o 25 milionů nábojů s měkkým jádrem ráže 5,56 na 45 milimetrů.

Důraz se přitom klade na to, že munice musí obsahovat minimální množství škodlivých látek, aby nepoškozovala životní prostředí, píše Die Welt.

Dříve už německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová prohlásila, že její zem bude postupně zvyšovat vojenské výdaje až na úroveň 2% HDP. Početní stav německých ozbrojených sil má být do roku 2024 zvýšen na 198 tisíc mužů.
https://cz.sputniknews.com/svet/2017030 ... hr-munice/
https://www.welt.de/wirtschaft/article1 ... ition.html

Re: Německo

Napsal: 10 bře 2017, 13:10
od QVAK
Další německé drama: Muž se sekerou řádil na nádraží. Objevilo se VIDEO

Německý Düsseldorf prožil chvíle hrůzy. Na jednom ze zdejších nádraží řádil muž se sekerou. Šlo o další teroristický útok?
Obyvatelé Spolkové republiky Německo v západoněmeckém Düsseldorfu prožili tři hodiny před půlnocí krušné okamžiky. Na jednom ze zdejších nádraží řádil muž se sekerou. Podle vyšetřovatelů nešlo o teroristický útok, píše německý deník Die Welt. Útočník, jenž pochází z Balkánského poloostrova, zranil sedm lidí, tři velmi vážně.

Podle deníku agresor žije ve Wuppertalu a trpí duševní poruchou. V tuto chvíli leží tento psychicky narušený útočník v nemocnici.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... DEO-478882

Re: Německo

Napsal: 10 bře 2017, 23:32
od petrp
Miliony Němců ohrožuje energetická chudoba
V Německu bylo loni odpojeno od elektřiny 330 tisíc domácností. Ohroženo odpojením od dodávek energie je dokonce 6,2 milionu domácností největší evropské ekonomiky. Nerovnost a chudoba bude zřejmě hlavním tématem parlamentních voleb v Německu, které se konají 24. září. Hovoří o tom zejména levice zastoupená postkomunistickou stranou Die Linke. Levicoví politici v německém spolkovém sněmu interpelovali vládu ohledně energetické chudoby, fenoménu, kdy chudí lidé nemají finanční prostředky na to, aby platili dodávky energií, uvedlo Euro. Energetickou chudobu v zemích Evropské unie sleduje nezisková organizace EU Fuel Poverty Network. Evropská komise energetickou chudobu definuje jako stav, kdy má domácnost problém vytopit byt na teplotu 18 až 21 stupňů Celsia. V ČR je takto ohrožena každá pátá domácnost. Vláda Angely Merkelové uvedla, že loni bylo od dodávek elektřiny odpojeno 330 tisíc domácností, od plynu bylo odpojeno 44 tisíc domácností. V Německu bylo v roce 2015 podle serveru de.statista.com 40,8 milionu domácností. Bez proudu a plynu, alespoň na čas, bylo méně než jedno procento domácností. Ohroženo vypnutím elektřiny je ale až 6,2 milionu domácností, což je více než patnáct procent německých domácností, uvedl Frankfurter Allgemeine Zeitung s odkazem na data spolkového úřadu pro regulaci energií Bundesnetzagentur.

http://iuhli.cz/miliony-nemcu-ohrozuje- ... a-chudoba/

Re: Německo

Napsal: 11 bře 2017, 17:48
od QVAK
Hrozí teroristický útok. Německá policie zavřela veliké obchodní centrum

Policie uzavřela v sobotu dopoledne obchodní centrum v německém Essenu kvůli hrozbě teroristického útoku. Varovaly před ním německé tajné služby, podle kterých se na místo chystalo až několik sebevražedných atentátníků. Píše o tom The Independent s odkazem na německá média.

http://echo24.cz/a/w4x2w/hrozi-terorist ... ni-centrum

Re: Německo

Napsal: 11 bře 2017, 19:20
od QVAK
QVAK píše:
10 bře 2017, 13:10
Další německé drama: Muž se sekerou řádil na nádraží. Objevilo se VIDEO

Německý Düsseldorf prožil chvíle hrůzy. Na jednom ze zdejších nádraží řádil muž se sekerou. Šlo o další teroristický útok?
Obyvatelé Spolkové republiky Německo v západoněmeckém Düsseldorfu prožili tři hodiny před půlnocí krušné okamžiky. Na jednom ze zdejších nádraží řádil muž se sekerou. Podle vyšetřovatelů nešlo o teroristický útok, píše německý deník Die Welt. Útočník, jenž pochází z Balkánského poloostrova, zranil sedm lidí, tři velmi vážně.

Podle deníku agresor žije ve Wuppertalu a trpí duševní poruchou. V tuto chvíli leží tento psychicky narušený útočník v nemocnici.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... DEO-478882
Už to z německé policie leze: Útočník z nádraží byl uprchlík, původně z Kosova... Ale terorista to nebyl

Útok na nádraží v německém Düsseldorfu, který se odehrál ve čtvrtek večer, spáchal uprchlík, který dorazil do Německa z Kosova. Přiznala to německá policie na oficiální tiskové konferenci. Nadále však odmítá potvrdit teroristický motiv jeho činu.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... byl-479113

Re: Německo

Napsal: 12 bře 2017, 00:01
od El Diablo
Zabránili jsme teroru, věří Němci po uzavření obchodního centra v Essenu
11. března 2017 19:09, aktualizováno 20:56
Německá policie se rozhodla na celou sobotu uzavřít obchodní středisko v západoněmeckém Essenu kvůli věrohodnému varování od zpravodajských složek před bezprostřední bezpečnostní hrozbou. Policie předpokládá, že svým opatřením zabránila teroristickému útoku v jednom z největších obchodních center v Německu.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nemecko-essen-uz ... anicni_hro

Re: Německo

Napsal: 12 bře 2017, 09:57
od El Diablo
V Essenu se podařilo zabránit teroristickému útoku, uvedly úřady. Podezírají IS
Německé úřady se domnívají, že se jim podařilo překazit plánovaný útok na obchodní centrum v Essenu. To bylo v sobotu celý den zavřené. Člověk, který útok osnoval, je údajně napojený na extremistickou organizaci Islámský stát. Uvedla to agentura DPA.
https://www.novinky.cz/zahranicni/43185 ... ji-is.html

Re: Německo

Napsal: 12 bře 2017, 17:12
od QVAK
El Diablo píše:
12 bře 2017, 09:57
V Essenu se podařilo zabránit teroristickému útoku, uvedly úřady. Podezírají IS
Německé úřady se domnívají, že se jim podařilo překazit plánovaný útok na obchodní centrum v Essenu. To bylo v sobotu celý den zavřené. Člověk, který útok osnoval, je údajně napojený na extremistickou organizaci Islámský stát. Uvedla to agentura DPA.
https://www.novinky.cz/zahranicni/43185 ... ji-is.html
Podezřelý z teroru v Essenu je na svobodě. Druhý stále u výslechu

Muž, kterého v sobotu odvedli policisté k výslechu v souvislosti s hrozícím teroristickým útokem v obchodním centru v německém Essenu, je na svobodě. Druhý podezřelý zůstal zadržený i během neděle. Pozadí hrozby, kterou má mít na svědomí Islámský stát, policisté stále prošetřují. Informovala o tom německá verze serveru The Local s odkazem na místní policii.

http://echo24.cz/a/iLMRf/podezrely-z-te ... u-vyslechu

Re: Německo

Napsal: 12 bře 2017, 21:03
od martanus
Integrace migrantů se vůbec nepovedla, prohlásil ,,politicky nekorektní" šéf německých policejních odborůhttp://www.securitymagazin.cz/zpravy/vi ... 55338.html