Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Odpovědět
Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4035
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od martanus » 19 říj 2018, 05:27

V americkém fondovém trhu jsou vloženy úspory Američanů, ale i peníze penzijních fondů, ale dokonce i organizací, jako například Centrální banky Švýcarska, která je jednou z největších akcionářů společnosti Apple.

https://cz.sputniknews.com/nazory/20181 ... sa-hrozba/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10183
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od QVAK » 25 říj 2018, 16:38

„Do háje s dolarem!“ Švýcarské noviny píší, jakým příkladem je Rusko pro Západ

Už několik let se Rusko snaží „seskočit z dolarového háčku“. Bez zahraniční pomoci to však není tak jednoduché, píší noviny Neue Zürcher Zeitung. Mimochodem, dnes jsou politikou Washingtonu rozhněváni dokonce i západní partneři USA a „političtí vůdci, kteří dříve uznávali hegemonii dolaru", uvádí švýcarský deník.
Tak už několik let se Ruská federace snaží „seskočit z dolarového háčku" a podniká k tomu různé kroky: například zavádění vlastního platebního systému, prodej amerických státních obligací a uzavírání obchodních smluv s partnery v národních měnách, vypočítává autor článku Christian Steiner.
obsahuje i zajímavé grafické vyjádření
https://www.nzz.ch/wirtschaft/zum-teufe ... ld.1430034
https://ac24.cz/-/-do-haje-s-dolarem-sv ... direct=%2F

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3783
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od petrp » 15 úno 2019, 19:59

Súd rozhodol: Obvinení ruskí športovci boli čistí
Ruskí športovci, ktorí boli falošne obvinení na základe dopingovej aféry na zimných olympijských hrách v Soči v roku 2014, sa mohli vyhnúť zákazu športovania a reprezentovania, ak by Medzinárodný olympijský výbor (MOV) nezakryl skutočnosti o ich nevine, vyhlásil ruský právnik zastupujúci športovcov. Švajčiarsky najvyšší súd zamietol odvolanie MOV proti rozhodnutiu Súdu pre rozhodcovské konanie vo veci športu (CAS) z 1. februára 2017 o oslobodení 28 ruských športových reprezentantov z dopingových obvinení počas zimných olympijských hier v roku 2014.

Predstavitelia MOV prijali rozhodnutie so “sklamaním”, ale oznámili, že pozastavia ďalšie trestanie športovcov. Ale medzitým však ubehli roky a športovci sú poškodení hlavne tým, že sa po Soči v roku 2014 nemohli zúčastniť nasledujúcich zimných olympijských hier v roku 2018 v Pchjongčangu. Olympijská disciplinárna komisia obvinila Rusov, že sú súčasťou štátneho dopingového programu, na základe tvrdení bývalého riaditeľa moskovského antidopingového laboratória Grigorija Rodčenkova.

Nemecká právnická firma Wieschemann Lawyers uviedla, že “neexistujú žiadne faktické dôkazy o Rodčenkových tvrdeniach o udalostiach v Soči” a “MOV vážne porušil procesné práva športovcov a dokonca zadržiava dôkazy z obhajoby a súdu”. To, že “Rodčenkov ako svedok klamal”, potvrdil aj Christof Wieschemann, advokát ruského bežeckého lyžiara Alexandra Legkova, ktorého sa MOV pokúsila zbaviť zlatých a strieborných olympijských medailí. Navyše má potvrdené, že olympijskí úradníci opätovne testovali vzorky obvinených ruských športovcov koncom roka 2016 a všetky mali “negatívne výsledky”.

https://www.hlavnespravy.sk/sud-rozhodo ... i/1645674#
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10183
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od QVAK » 24 bře 2019, 21:55

Ve Švýcarsku lze štvát proti muslimům a oslavovat masakr v Christchurchi. Úřady to nepostihují

"Kdyby bylo takových jako on (míněn je novozélandský atentátník Brenton Tarrant) víc, už bychom vyhráli a zachránili náš národ. Protože tomu tak není, míříme dále vstříc zániku." Takový výrok napsal na Facebooku pod falešným jménem šéf basilejské extrémně pravicové Strany národně orientovaných Švýcarů (PNOS). Podobné nenávistné projevy nejsou na sociálních sítích ve Švýcarsku nijak výjimečné. Jejich pisatelé z pravicové scény se však nějakého postihu ze strany domácích úřadů obávat nemusejí.
Důvodem je jedna zvláštnost alpské republiky, napsal švýcarský list Sonntags Blick. Švýcarsko totiž strikně odděluje teroristické a násilně extremistické aktivity. Jiné země takové rozdíly nedělají. Přívržence krajní pravice tak domácí rozvědka, Spolková zpravodajská služba (NDB), nemůže ze zákona sledovat. Extrémní pravičák nemůže být pro stát teroristou, poznamenává list.
To je zásadní rozdíl od islamistů. V praxi to vypadá tak, že když nějaký ozbrojený islamista na Facebooku nadšeně oslavuje Islámský stát (IS), může mu NDB napíchnout telefon, otevírat poštu nebo špehovat v jeho počítači. Jednání islamistů je považováno za terorismus.

https://echo24.cz/a/SeitJ/ve-svycarsku- ... epostihuji

Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1487
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od Svarboj » 21 kvě 2019, 18:13

Švýcaři v referendu přijali přísnější regulaci zbraní, pro byly dvě třetiny voličů

Švýcaři v neděli v referendu přijali evropské regulace pro držení zbraní. Podle politologického insitutu gfs.bern pro nová pravidla hlasovalo 64 procent voličů. Držení zbraní a střelba je ve Švýcarsku historickou tradicí. Muži si smějí například ponechat pušky, se kterými absolvovali vojenskou službu. Zpřísnění vyžaduje Evropská unie a je podmínkou, aby Švýcarsko zůstalo součástí schengenského prostoru.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/svy ... 191330_lac

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3783
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od petrp » 05 čer 2019, 08:21

MUS: Jeden mostecký privatizátor za mřížemi. Proč ne ostatní?
Petr Kraus je vůbec prvním „mosteckým privatizátorem“, který se ocitl v alpské zemi za mřížemi. Nad manévrem švýcarské policie se však vznášejí některé otazníky ohledně možného dvojího metru. Proč do vězení zamířil zrovna Kraus, a nikoliv i ostatní odsouzení manažeři někdejšího státního kolosu?

http://ceskapozice.lidovky.cz/mus-jeden ... -tema_houd
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4387
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od skflanker_ » 05 črc 2019, 21:40

Viac než 40 švajčiarskych vojakov museli náhle hospitalizovať
Viac ako 40 švajčiarskych vojakov a brancov, ktorí sa zúčastňovali na školení elektronického vedenia vojny, dostalo nečakane vážne zdravotné problémy. Prejavovali sa "masívnou nevoľnosťou", pričom niektorí zvracali a mali hnačku, uviedla vo štvrtok 04.07.2019 večer agentúra DPA s odvolaním sa na oznámenie armády. Ministerstvo obrany vo vyhlásení uviedlo, že ochorelo 43 regrútov akadémie v Jassbachu asi 40 km juhovýchodne od hlavného mesta Bern...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/51 ... talizovat/ z 05.07.2019

Počas školenia vo Švajčiarsku náhle ochorelo 43 vojakov
Všetkých mužov hospitalizovali v nemocniciach, štyria sú v kritickom stave.
...Zdravotné problémy, ktorých príčina zatiaľ nie je známa, sa vyskytli v popoludňajších hodinách u najmenej 43 mužov. Všetkých hospitalizovali v nemocniciach, pričom 4 z nich sú v kritickom stave, povedal hovorca armády Daniel Reist....
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22161346/pocas-sk ... jakov.html z 05.07.2019

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti