Itálie / Taliansko

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Itálie

Příspěvek od QVAK » 01 srp 2018, 20:51

Šup zpátky s vámi. Matteo Salvini učinil zásadní krok k migrantům

Světová média se věnují případu více než stovky zachráněných migrantů, které italská loď vrátila zpět do bodu, odkud se vydali na cestu do Evropy. Podle nevládních neziskových organizací a OSN italská strana porušila mezinárodní právo. Ačkoli nemalá část evropské veřejnosti i politiků volá po vracení zachráněných migrantů na Středozemním moři zpět k severním břehům Afriky, odkud se vydali na cestu do Evropy, v praxi nepůjde o příliš proveditelné řešení. Tento týden italská loď Asso 28 zachránila sto osm afrických migrantů od utonutí a dopravilo je zpět k libyjským břehům. Přestože záchranná operace stále mnoho peněz i úsilí, stala se terčem ostré kritiky.
Na celý incident reagoval také italský ministr vnitra Matteo Salvini. V jednom ze svých tweetů informoval, že italská pohraniční stráž zachránila v posledních dnech přes šest stovek migrantů. „Neziskovkám a obchodníkům s lidmi se hroutí byznys? Velmi dobře, protože my v tom budeme pokračovat,“ napsal Salvini nejprve v prvním tweetu. V následujícím komentáře potom vyloučil, že by do záchranné operace libyjské strany byla italská loď vůbec zapojena. „Něcotakového tvrdí jen neziskovky a špatně informovaní levicoví politici,“
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... tum-546122
https://zpravy.idnes.cz/ngo-uprchlik-it ... nicni_zuch

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Itálie

Příspěvek od QVAK » 06 srp 2018, 17:47

Italský ministr rodiny vyzývá ke zrušení zákona o nenávistné mluvě zneužívaného globalisty jako „ideologická zbraň“

Tento týden byla zraněna žena z Nigérie Daisy Osakue, když na ni vrhl jistý muž vajíčko z projíždějícího vozidla, kterým ji zasáhl do tváře. Podle vlastní výpovědi Osakue si ji ten agresor nejspíš spletl s prostitutkou. Zprávy uvádí, že asi 80 procent všech ženských imigrantek v Itálii se pustilo do prostituce, kdy je to často proti jejich vůli. Osakue řekla, že ti chlapi „hledali nějakou barevnou holku, protože to je zóna, kde se holky, co šlapou chodník, nachází velmi hojně, a tak si mě vzhledem k té obvyklosti tady spletli v domnění, že jsem jedna z nich, a se uchýlili k tomuto gestu.“
„Tyto události z posledních dnů se čím dál více vyjasňují jako zneužívání rasismu jako ideologické zbraně globalistů a jejich lokajů (tj. určitých žurnalistů a komentátorů mainstreamu i určitých partají),“ napsal do facebookového příspěvku v pátek ministr rodiny Lorenzo Fontana. Karta rasismu se zneužívá „aby se přes ni zdvihal prst nad Italským lidem, který je falešně obviňován z každé ohavnosti, aby se u většinového občanstva vyvolal pocit viny za to, koho volili a za to, jak se netolerovatelně nedistancují od rétoriky většinového smýšlení,“ tvrdil.
„Jestli dnes nějaký rasismus existuje, tak je to v první řadě ten, který zneužívají média mainstreamu proti Italům,“ řekl. „A k čemu to je? Lidé, kteří nesmýšlí přesně podle předpisu a jsou si vědomí a hrdí na svou vlastní identitu a historii, jsou globalisty zastrašováni, protože takové lidi nelze vykořisťovat.“
Média amerického mainstreamu zareagovala rychlým zlořečením návrhu pana Fontany, kdy Washigton Post tvrdil, že odpůrci fašismu z Druhé světové války vyzvali k okamžitému vyhození pana Fontany.

https://ac24.cz/-/italsky-ministr-rodin ... bm_cur%3D1
breitbart.com

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Itálie

Příspěvek od QVAK » 12 srp 2018, 12:48

Italský ministr občankách obnovuje „matka“ a „otec“ a ruší „rodič jedna a dva“

Italský ministr vnitra Matteo Salvini ve svém posledním kroku na obhajobu tradiční rodiny vyhlásil, že budoucí identifikační formuláře budou žádat o vyplnění matky a otce místo „rodiče jedna“ a „rodiče dva“. „Budeme hájit přirozenou rodinou založenou na svazku mezi mužem a ženou,“ dodal. Tento buřičský ministr vnitra rovněž zopakoval svůj odpor k náhradnímu mateřství nebo k „pronájmu děloh“ a zopakoval svůj slib podpořit ministra rodiny Lorenza Fontanu politikami střiženými na zvýšení porodnosti v Itálii.
„Řekli mi, že na webových stránkách ministerstva jsou formuláře pro vydávání elektronických občanek s kolonkami ‚rodič 1 a rodič 2‘,“ řekl Salvini s dodatkem: „Hned jsem tu webovou stránku nechal změnit, aby se obnovily definice ‚matka‘ a ‚otec‘ – je to sice jen malé gesto, ale udělám vše možné, aby to tak bylo stanoveno v Ústavě.“ „Budeme hájit přirozenou rodinou založenou na svazku mezi mužem a ženou,“ dodal.
https://ac24.cz/-/italsky-ministr-obcan ... direct=%2F
https://www.breitbart.com/london/2018/0 ... arent-two/

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Itálie

Příspěvek od Juraj » 12 srp 2018, 13:06

Cely rozhovor Matteo Salviniho, media z toho vyberaju len niektore casti
https://slobodnyvyber.sk/media-o-salvin ... ale-casti/
Treba si vsimnut temy, ktore v tom rozhovore presadzuje a potom si pozriet prieskum IPSOS
https://slobodnyvyber.sk/taliansko-nova ... izmu-o-33/
Salvini ide presne po tych temach, ktore Talianov najviac trapia. Niet sa co divit, ze tu vladu miluju najviac za poslednych 8 rokov

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Itálie

Příspěvek od QVAK » 23 srp 2018, 20:08

Nenecháme je vystoupit. Itálie odmítá pustit do země migranty z lodě Diciotti

Italský ministr vnitra Matteo Salvini opět hájil své rozhodnutí nepustit do země migranty z lodě Diciotti, která kotví už třetí den na Sicílii, dokud nedostane slib, že si je rozdělí země EU. Salvini uvedl, že všichni přicházejí do Evropy ilegálně a že jen plní svůj předvolební slib snížit migraci a zajistit bezpečnost. Z lodi Diciotti se v noci vylodili na břeh nezletilí běženci, uvedla agentura ANSA.
Loď Diciotti italské pobřežní stráže vyzdvihla 190 běženců z moře minulý týden. Salvini tvrdí, že vzala běžence na palubu v maltských vodách poté, co jim Malta neposkytla pomoc. Maltské úřady se hájí, že migranti nebyli v ohrožení života. Italská pobřežní stráže už minulý týden 13 běženců z lodi ve vážném zdravotním stavu přepravila na ostrov Lampedusa. Se zbylými migranty pak doplula tento týden na Sicílii.
V noci na čtvrtek se z lodě Diciotti vylodilo na pevninu 29 nezletilých, zbylých 148 migrantů na lodi ale podle Salviniho zůstane, dokud státy EU neslíbí, že si je přerozdělí.

https://echo24.cz/a/SHVx6/nenechame-je- ... e-diciotti

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Itálie

Příspěvek od QVAK » 26 srp 2018, 01:20

Italové nechali z lodě Diciotti vystoupit 16 migrantů. Je podezření na tuberkulózu

Loď Diciotti italské pobřežní stráže, která už pátý den kotví s desítkami afrických migrantů v sicilském přístavu, opustilo v sobotu 16 běženců. Nařídily to úřady kvůli jejich zdravotnímu stavu, protože mají podezření na tuberkulózu. Zdravotníci v sobotu rozhodli, že 11 žen a pět mužů by mělo být z lodi přemístěno do zdravotnického zařízení, protože u nich mají podezření na tuberkulózu.

https://echo24.cz/a/SkTwd/italove-necha ... uberkulozu

Hra o migranty na lodi Diciotti skončila. Všichni mohou na sicilský břeh

Více než stovka migrantů z lodě Diciotti, která už pátý den kotví na Sicílii, může vystoupit na pevninu. O většinu z nich se postará italská katolická církev, část jich přijme Irsko a Albánie. Oznámil to v sobotu večer italský ministr vnitra Matteo Salvini. Ten dosud odmítal běžence vpustit na pevninu a naléhal na země EU, aby Itálii, která se v posledních letech potýká s masovou vlnou migrace, s běženci pomohly. Krátce před tím italská média informovala, že prokurátor na Sicílii zahájil kvůli zadržování migrantů na lodi Diciotti formální vyšetřování Salviniho.

https://echo24.cz/a/SKNn3/hra-o-migrant ... ilsky-breh

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4890
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Itálie

Příspěvek od martanus » 28 srp 2018, 16:40

Sicilská sopka Etna minulý týden začala chrlit lávu až do výšky 150 metrů.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/et ... 47ab5f122/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5126
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Itálie

Příspěvek od petrp » 31 srp 2018, 17:12

V Itálii se chtějí někteří zbavit rázného Salviniho. Má být vyšetřován kvůli uprchlíkům
Soeren Kern z amerického think-tanku Gatestone Institute si všímá vyšetřování italského ministra vnitra Mattea Salviniho, které již bylo proti němu formálně zahájeno. Salvini je vyšetřován kvůli údajnému únosu, protože znemožnil ilegálním migrantům vystoupit z lodi v sicilském přístavu. Započetí šetření je politickým krokem, jehož cílem je potlačit vládní politiku v oblasti přistěhovalectví a může způsobit ústavní krizi,“ varuje Kern s tím, že sicilský prokurátor Luigi Patronaggio zahájil vyšetřování Salviniho za „únos, nezákonné zatčení a zneužití moci“. Ministr vnitra a šéf strany Liga se však vinen rozhodně necítí.

„Pokud mě chcete vyslýchat či dokonce zatknout, protože jsem hájil hranice a bezpečnost mé země, jsem na to hrdý a těším se na to. Vyšetřovat někoho za to, že brání práva Italů, je ale jinak velká hanebnost,“ reagoval Salvini, který se dle svých slov nehodlá vyhnout vyšetřování díky své imunitě. Jak připomíná Kern, šetření bylo zahájeno poté, co Salvini coby šéf ministerstva vnitra a místopředseda vlády zabránil více než 150 eritrejským migrantům vystoupit z lodi Diciotti v sicilském přístavu Catania.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... kum-549685
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Itálie

Příspěvek od QVAK » 03 zář 2018, 01:30

Salvini byl obviněn z vydírání Evropské unie a zanedbávání výkonu úřadu!

Obvinění ministra vnitra Mattea Salviniho byla prokuraturou rozšířena z nezákonného zadržování osob a zneužití pravomoci, také o zanedbání výkonu úřadu, účelové omezování osobní svobody a nátlak na Unii s cílem vynutit si přerozdělování běženců.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/15663/
https://tg24.sky.it/cronaca/2018/08/30/ ... ccuse.html

P.S. K pochopení textu v italštině postačuje Googl překladač.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5126
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Itálie

Příspěvek od petrp » 21 zář 2018, 08:26

Italské město Verona zbavilo Porošenka titulu „čestný občan“
"Rozhodnutí o zrušení se projeví okamžitě," řekl člen veronské městské rady Vito Comencini. Porošenko se stal v roce 2016 čestným občanem Verony za to, že Itálii bylo Ukrajinou vráceno 17 historických obrazů ukradených z Veronského muzea. Titulem čestného občana Verony byl Porošenko oceněn na konci května 2016, jako uznání za vrácení 17 děl nalezené na Ukrajině, ukradené z Castelvecchio muzea ve Veroně. To byl nápad primátora Flavia Tosiho, který podporoval rozvoj spolupráce s Kyjevem. Rozhodnutí městské rady ve Veroně udělit Porošenkovi titul čestného občana se setkalo s nedorozuměním a protesty mnoha občanů a veřejných organizací v regionu Benátsko. Potvrdilo to tak Tosiho spěch a povrchnost a lidé kritizovali Kyjev za jeho politiku na Donbasu.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... tny-obcan/
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5240
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Itálie

Příspěvek od skflanker_ » 23 zář 2018, 19:43

Ruská fregata "Admirál Essen" v Čiernomorskej flotily zavítala na Sicíliu do prístavu Messina
Pri príležitosti 110. výročia od zemetrasenia a veľkej cunami v roku 1908 kde ruské námorníctvo pomáhalo pri záchrane na Sicíliu do talianskeho prístavu Messina zavítala Ruská fregata "Admirál Essen" v Čiernomorského flotu.
V roku 2012 ruským námorníkom ktorý ako prvý prišli v roku 1908 zachrániť obyvateľov mesta postavili pamätník / pomník. Loď tam bude do pondelka 24.09.2018.
Zdroj https://tass.ru/armiya-i-opk/5594978 z 23.09.2018

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Itálie

Příspěvek od QVAK » 03 říj 2018, 19:54

Policisté zatkli světoznámého starostu města Riace za napomáhání nelegální migraci

Domenico Lucano, starosta středověkého města Riace na jihu Itálie, které bývá považováno za vzor integrace migrantů, byl umístěn do domácího vězení. Prokuratura jej mimo jiné podezřívá, že vědomě napomáhal nelegální migraci, informoval deník La Repubblica. Časopis Fortune v roce 2016 zařadil nyní 60letého Lucana mezi 50 nejvýznačnějších světových lídrů.
Policie uvedla, že Lucano a jeho partnerka Tesfahun Lemlemová organizovali fingované sňatky mezi místními muži a migrantkami a nastavili „jednoduchý a efektivní“ systém, který pravidla ohýbal tak, aby běženci dostali v Itálii povolení k pobytu. Lemlemová nemůže z nařízení prokuratury město dále obývat.
https://echo24.cz/a/Sd2Ud/policiste-zat ... ni-migraci

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Itálie

Příspěvek od QVAK » 14 říj 2018, 16:06

Konec „Eldoráda“? Migranti musí pryč z italského Riace, které bylo vzorem integrace

Migranti, které přijalo jihoitalské město Riace považované za vzor integrace, budou přesunuti jinam. Nařídilo to ministerstvo vnitra, z jehož pokynu mají být v městě zastaveny i všechny programy spojené s uprchlíky, informovala dnes italská média. Přesuny běženců do jiných center mají začít příští týden. Ministerstvo si dále vyžádalo rozpis všech výdajů města.Starosta Domenico Lucona se chce proti nařízení resortu vnitra odvolat.
"Jak jen nikoho může napadnout, že zničí 'model Riace', který bezpočet lidí, politiků, intelektuálů a umělců označilo za výjimečnou zkušenost," konstatoval Lucano. "Chtějí nás zničit,"dodal.
"Nesrovnalosti (v účetnictví obce) jsou formálního rázu a není jich příliš. Navíc nijak nesouvisí s kvalitou celého programu. Jeho uzavření je nepřiměřené rozhodnutí," myslí si Gianfranco Schiavone ze sdružení Asgi, které se imigrací zabývá z právního hlediska.

https://echo24.cz/a/SuHZ8/konec-eldorad ... -integrace

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5126
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Itálie

Příspěvek od petrp » 14 říj 2018, 20:35

Česko-italská blogerka Monika Pilloni ohlásila z Itálie, že ve městě Ala, kde měl vystoupit ministr vnitra Matteo Salvini, vybuchla před jeho příjezdem bomba.
V sídle místní organizace strany Liga ve městě Ala vybuchla bomba. Stalo se tak předtím, než na místo přijel šéf Ligy Matteo Salvini. Informuje o tom blogerka Monika Pilloni. Výbuch se ozval přibližně ve dvě hodiny v noci. Nikdo nebyl zraněn jen proto, že kancelář byla prázdná. Kdyby v kanceláři někdo byl, mohl být vážně zraněn. Nad kanceláří žijí dvě rodiny s malými dětmi. Policie oblast zabezpečila a zamezila vstupu dalších lidí do ulice. Výbuchu předcházely útoky i na jiné kanceláře. Objevily se na nich sprejové nápisy. Došlo také na stánky Ligy. Teď se zdá, že se agrese vůči Lize stupňuje. Tak to alespoň vidí její členové, mezi které patří i Monika Pilloni.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... atu-555373
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Itálie

Příspěvek od QVAK » 15 říj 2018, 09:57

Bývalý italský premiér: Putin a Trump chtějí zničit Evropskou unii

Bývalý italský premiér Mario Monti kritizoval italské politiky Luigi Di Maio a Matteo Salviniho. Podle něj chtějí potěšit Vladimíra Putina a Donalda Trumpa, kteří chtějí "zničit Evropskou unii". "Jsem si jist, že Di Maio a Salvini - ale především Salvini - chtějí potěšit ty, kteří chtějí zničit Evropskou unii - Trumpa a Putina," řekl bývalý italský premiér v televizním pořadu Porta. "V Evropě je hodně změn a chtěl bych, aby se tato vláda změnila, ale také bych chtěl, aby pochopili, že pokud jde o získání voličů, nestačí jen křičet. A pokud opravdu chcete něco změnit, musíte vytvořit aliance," dodal Mario Monti.
Místopředseda vlády, Matteo Salvini, reagoval na expremiéra ve vysílání Radia Radicale. Salvini řekl, že nezohlední odmítnutí Evropské unie od plánu na zvýšení rozpočtového schodku v Itálii a tvrdil, že kroky jeho vlády budou přesně opačné, než co chce Brusel, píše Daily Express.
"Naše kroky budou přesně opačné než ty, co udělal Monti , předpisy uložené Evropou a vládami Renziho, Gentiloniho, Lettiho a Montiho, které zvýšily veřejný dluh a oslabily Itálii,“ reagoval Matteo Salvini.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... skou-unii/
https://www.express.co.uk/news/world/10 ... ni-eu-news

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Itálie

Příspěvek od QVAK » 16 říj 2018, 12:03

Ilegálni obyvatelia talianskych budov “privítali” novinárku kopancami a päsťami

Dňa 10. októbra 2018 bola v Palerme fyzicky napadnutá novinárka Stefania Petyx. Stalo sa tak pri nakrúcaní relácie investigatívneho typu Striscia la notizia, ktorá je vysielaná na Canale 5. Novinárka práve pracovala na kauzách nezákonne okupovaných budov. Keď do jednej z takýchto na ulici Giuseppe Savagnone prišla aj s televíznym štábom, jej ilegálni obyvatelia ju privítali kopancami a päsťami. Zletela zo schodov. Zranenú novinárku previezli do nemocnice. Technické zariadenia štábu sú zničené. Incident je zdokumentovaný na videu. http://www.striscialanotizia.mediaset.i ... 1884.shtml
A reakcia vlády? Minister vnútra Matteo Salvini zvolal príslušné inštitúcie zaoberajúce sa bezpečnosťou, aby zakročili a vedenia miest, aby zabezpečili vysťahovanie nelegálnych obyvateľov budov. Aj na svojom facebookovom profile vyjadril Salvini podporu zranenej novinárke a odhodlanie zamedziť nezákonnej okupácii budov.
https://www.hlavnespravy.sk/ilegalni-ob ... mi/1550554

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Itálie

Příspěvek od QVAK » 21 říj 2018, 02:11

Napětí kolem migrantů. Italský ministr vnitra vysílá na francouzskou hranici policisty

Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini po dalším převozu migrantů v automobilu francouzského četnictva přes hranici a jejich vysazení na italském území oznámil, že rozmístí na hranici s Francií italské policisty. "Hlídkové vozy byly vyslány do Claviere, aby tam kontrolovaly a chránily hranici," citovala agentura APA Salviniho sobotní oznámení na jeho twitterovém účtu.
Salvini zveřejnil na svém facebooku video, zachycující auto francouzského četnictva v italském pohraničním středisku Claviere. Z auta vystupují tři migranti. Prefektura francouzského departementu Hautes-Alpes to označila za "normální postup" dohodnutý mezi francouzskou a italskou policií. Poukázala kromě toho na to, že odpovídá evropskému právu. Salvini to ale rázně popřel.
https://echo24.cz/a/SZepU/napeti-kolem- ... -policisty

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Itálie

Příspěvek od QVAK » 22 říj 2018, 00:22

viewtopic.php?f=13&t=168&start=105#p62443

Salviniho zprostili obvinění ze zadržování migrantů, „Hájil národní zájmy,“ zní odůvodnění

Italský ministr vnitra a šéf protiimigrační Ligy Matteo Salvini byl zproštěn obvinění z nezákonného zadržování migrantů a omezování jejich osobní svobody v kauze lodi Diciotti. Oznámila to italská média. Speciální justiční orgán, takzvaný ministerský soud, v Palermu shledal jako prokázané, že se ministr Salvini nedopustil žádného přestupku, nýbrž že jen hájil „národní zájmy“, citovala z italského tisku agentura APA.

https://echo24.cz/a/Sri9f/salviniho-zpr ... oduvodneni

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5126
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Itálie

Příspěvek od petrp » 02 lis 2018, 14:26

Záplavy v Itálii dosahují dost velkých rozměrů. Bleskové povodně si v minulých dnech vyžádaly i několik obětí.
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Itálie

Příspěvek od QVAK » 21 lis 2018, 18:29

Evropské komise trvá na svém: Italský rozpočet je pro ni nepřijatelný

Evropská komise (EK) potvrdila své původní hodnocení, podle něhož je návrh rozpočtu na rok 2019 předložený italskou vládou v závažném nesouladu s doporučeními, která Římu komise nabídla letos v červenci. Z analýzy rozpočtových dopadů podle místopředsedy komise pro euro a sociální dialog Valdise Dombrovskise plyne, že Itálie svým vysokým zadlužením porušuje unijní pravidla a komise má důvod zahájit s Římem řízení pro nadměrný deficit. Komisař pro hospodářské a měnové záležitosti, daně a cla Pierre Moscovici zdůraznil, že řízení nyní ještě přímo nezačíná.

https://echo24.cz/a/SUfiV/evropske-komi ... prijatelny

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host