Ukrajina

Odpovědět
Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 30 črc 2020, 15:46

Peníze a zbraně pocházely z litevského velvyslanectví. Zhvania zveřejnil nová odhalení o Majdanu
Bývalý poslanec Nejvyšší rady David Zhvania, který byl v roce 2014 členem blízkého kruhu spolupracovníků Petra Porošenka, uvedl, že zdrojem financování pro uchvácení moci během Majdanu bylo litevské velvyslanectví a vnitřním kanálem byla Diamantbank.

Bývalý poslanec to uvedl ve video zprávě zveřejněné na YouTube.

"Také vím, jak byl převrat financován. Převrat byl financováno několika způsoby. Jedním z vnějších zdrojů bylo litevské velvyslanectví, jehož prostřednictvím byly převáděny peníze a zbraně. A vnitřní kanál byl Diamantbank. Mám dokumenty, které potvrzují má slova. Proto znovu vyzývám generální prokurátorku Irinu Venediktovou: aby otevřela trestní případy, pozvala mě k výslechu. Ukrajinci by měli konečně zjistit pravdu o tom, co se tehdy dělo.“ řekl David Zhvania.

Všimněte si, že podle rozhodnutí Fondu pojištění vkladů patří „Diamantbank“ mezi problémové banky a měla by být zlikvidována do 23. června 2021. Bývalý poslanci Zhvania a Martynenko byli označeni za majitele finanční instituce.

Zhvania rovněž uvedl, že navzdory skutečnosti, že od prvního prohlášení uplynul týden, ve kterém řekl vše o úplatku evropskému úředníkovi za podporu Porošenka ve volbách v roce 2014, nevidí od hlavního prokurátora žádnou reakci.

„Znovu prohlašuji, že jsem byl členem zločinecké skupiny, která provedla převrat. Abych pomohl komplicům, použil jsem jak svůj politický vliv, tak své postavení vedoucího výboru pro budování státu. Tento výbor byl v té době klíčem ke státním reformám. Parlament na VIII. schůzi, jeho pravomoci přerozdělil, čímž zmizel jeho význam. Ale v roce 2014 jsem měl velmi významné pravomoci, dal jsem je komplicům,“ řekl David Zhvania.

Bývalý poslanec také uvedl, že Porošenko na něj nasadil své lidi, kteří ho v článcích obviňují z návštěvy Moskvy. Podle jeho názoru je to kvůli skutečnosti, že bývalý prezident mlčí o podstatě obvinění, a tak se snaží přesvědčit své příznivce, že zveřejněným informacím nelze věřit. Porošenko dokonce ukázal dokument o tom, že Zhvania překročil hranici s Běloruskem.

"Porošenko mohl získat dokument o překročení hranice pouze od SBU, to znamená, že SBU, která je vedena Zelenského přítelem Ivanem Bakanovem, nadále přijímá úplatky. Navíc SBU je podplácená Porošenkem, který se nyní připravuje svrhnout prezidenta," řekl Zhvania.

Kromě toho se bývalý poslanec vyjádřil ke slovům Klimkina, že ve volbách v roce 2014 nemohl převést peníze na podporu Petra Porošenka k Angele Merkelové, protože německá kancléřka nebere úplatky. "Příjemcem úplatku nebyla Merkelová. Klimkin osobně převedl 5 milionů EUR skrze velvyslanectví v Německu vysokému evropskému úředníkovi," uvedl Zhvania a dodal, že je připraven o tom svědčit během výslechu na státní zastupitelství na Ukrajině nebo v Německu.
https://strana.ua/news/281577-david-zhv ... jdana.html

Bývalý poslanec Rady obvinil litevské velvyslanectví z dodávek zbraní Euromajdanu
David Zhvania žádá generálního prokurátora Ukrajiny, aby zahájil trestní řízení týkající se jeho prohlášení.

Ex-poslanec Nejvyšší rady obvinil litevské velvyslanectví, že v roce 2014 dodalo zbraně Euromajdanu. David Zhvania zveřejnil video na svém vlastním kanálu na YouTube. Politik uvedl, že ví, „kdo financoval Majdan.“

Převrat byl financován několika způsoby. Jedním z vnějších zdrojů bylo litevské velvyslanectví, jehož prostřednictvím byly převáděny peníze a zbraně.

Politik tvrdí, že se v roce 2014 osobně pokusil vyhnout lidským obětem. Podle něj se ostatní vůdci Majdanu na Ukrajině zajímali pouze o veřejnou a mezinárodní rezonanci.

V první fázi nikdo netušil, jak to skončí. Nikdo neočekával, že Turčinov začne zabíjet lidi. Ale když začal krvavý masakr, bylo již nemožné ho zastavit.

Ex-poslanec vyzval hlavní prokurátorku Ukrajiny Irinu Venediktovou, aby zahájila trestní řízení ohledně jeho prohlášení a aby vyslechla Turčinova.
https://piter.tv/event/Eks_deputat_Radi ... romajdanu/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 30 črc 2020, 18:08

Strana.ua zveřejnila 30. července kopii dokumentu, který Dmitrij Kozak, zástupce vedoucího prezidentské správy Ruské federace, údajně poslal zástupcům Německa, Francie a Ukrajiny a uvádí, že Rusko již nemá v úmyslu se podílet na řešení situace v Donbassu na úrovni poradců vůdců normandských zemí.
Kozak dohlíží na ukrajinský směr v Kremlu a účastní se jednání o Donbassu na úrovni poradců.

Uvedený dokument, podepsaný Kozakem, říká, že pokračování jednání na úrovni poradců nemá smysl. Jako příklad lze uvést nedávnou dohodu o příměří, která byla přijata zcela na základě návrhů Ruské federace, zástupci Berlína a Paříže v této záležitosti prakticky nic neudělali.

Kromě toho se podle zástupce vedoucího ruské prezidentské správy v současné době v rámci Normandská čtyřky připravuje určitý dokument, který, jak uvedl Kozak, neposouvá mír v Donbassu blíže a nemá žádný smysl.

"Ujišťuji vás s plnou odpovědností, že nemáme v úmyslu dále se podílet na tomto nekonečném "divadle" s nekonečnou imitací bouřlivé činnosti v rámci urovnání", uvedl a navrhl, aby se poradci vůdců formátu Normandie nadále účastnili jednání pouze za účelem technické podpory schůzek hlav států a v koordinaci záležitostí, kterými se nyní zabývají, pověřili ministry zahraničních věcí.

"Strana.ua" tvrdí, že kopie tohoto dokumentu jim byla dána zdrojem v kanceláři ukrajinského prezidenta.
https://ukraina.ru/news/20200730/1028402287.html

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zástupce vedoucího prezidentské administrativy Ruska Dmitrij Kozak oznámil odstoupení Ruska od jednání o Donbassu s vedoucím ukrajinské prezidentské kanceláře Andrejem Jermakem. Uvedl to v dopise adresovaném německé kancléřce Angele Merkelové.
Kozak označil vyjednávání o Donbassu na úrovni poradců hlav států „normandského formátu“ za bezvýznamný a navrhl opustit tento formát.

Zástupce vedoucího ruské prezidentské administrativy také označil návrh dokumentu, který je vypracováván v rámci „normandského formátu“, za prázdný.

„To vede k myšlence zastavení nesmyslných jednání poradců N4 ... ujišťuji vás s plnou odpovědností, že se nehodláme dále účastnit tohoto nekonečně trvajícího „divadla “s nekonečnou imitací bouřlivé činnosti v rámci urovnání“ napsal Dmitrij Kozák.

Dodal také, že „experiment“ může pokračovat, ale bez účasti Ruska.
https://112.ua/glavnye-novosti/rossiya- ... 44742.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 31 črc 2020, 10:20

Ukrajinské ministerstvo zahraničí uvedlo, že má zájem o nové setkání N4
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/9093785

BIPARTISANSKÁ SKUPINA SENÁTORŮ ZAVÁDÍ PRÁVNÍ PŘEDPISY PRO POSKYTOVÁNÍ POMOCI A PODPORY UKRAJINĚ
WASHINGTON - senátoři USA Jim Risch (R-Idaho) a Bob Menendez (DN.J.), předseda a hodnotící člen výboru pro zahraniční vztahy Senátu, Rob Portman (R-Ohio), Chris Murphy (D-Conn.), John Barrasso (R-Wyo.) A Jeanne Shaheen (DN.H.) dnes představili ukrajinský zákon o bezpečnostním partnerství s cílem poskytnout Ukrajině bezpečnostní pomoc a strategickou podporu.

"Pohrdání mezinárodními právními předpisy a závazky Ruskou Federací, není lépe prokázáno, než nezákonným zabavením Krymu v roce 2014 a šest let tajnou vojenskou podporu pro východní ukrajinské separatisty," řekl Risch. "Navzdory těmto výzvám se Ukrajina stala hradbou proti zhoubnému vlivu Ruské federace v Evropě a vytrvalý partner Spojených států. Tento právní předpis Ukrajině a Rusku dokazuje, že Spojené státy budou při demokratickém přechodu a v obraně svrchovanosti a územní celistvosti stát za svým přítelem. Tento zákon posílí obranu Ukrajiny vojenským výcvikem a zbraněmi a posílí americkou a Evropskou diplomatickou podporu.”

...

Klíčová ustanovení právních předpisů senátorů:
- Vyžaduje zprávu o americké diplomatické podpoře Ukrajiny během příštích pěti let.
- Vybízí ministerstvo zahraničí, aby zřídilo pracovní skupinu pro Ukrajinu s příslušnými evropskými spojenci;
- Žádá administrativu, aby jmenovala zvláštního vyslance pro Ukrajinu, který bude sloužit jako styčný partner USA pro mírová jednání ve formátu Normandie, a usnadnění dialogu mezi zeměmi Černého moře.
- Povoluje zahraniční vojenské financování Ukrajiny až 300 milionů dolarů ročně, podléhá osvědčením, včetně oprávnění poskytovat Ukrajině smrtící vojenskou pomoc.
- Vyžaduje zprávu ministerstva obrany a ministerstva zahraničí o požadavcích na způsobilost a kapacitu ukrajinských ozbrojených sil, o plánu dodávat bezpečnostní pomoc USA Ukrajině a veškerá doporučení.
- Urychluje přenos nadbytečných obranných článků na Ukrajinu a vyzývá k vytvoření strategie, která by partnerské státy povzbudila k tomu, aby učinily totéž.
- Uvolňuje 4 miliony dolarů ročně na výcvik ukrajinských vojenských důstojníků prostřednictvím Mezinárodního vojenského vzdělávání a výcviku.


Rusko může začít dodávat zbraně na Donbass v reakci na vojenskou pomoc USA pro Kyjev - vedoucí výboru Dumy Kalašnikov
USA plánují každoročně přidělit 300 milionů dolarů na vojenskou pomoc Ukrajině, Rusko by mělo začít přemýšlet o ochraně lidí, na něž mohou být tyto zbraně nasměrovány, řekl Leonid Kalašnikov, předseda výboru Státní dumy pro záležitosti CIS, eurasijské integrace a vztahů s krajany.

"Věřím, že přidělení 300 milionů dolarů ze Spojených států na vojenskou pomoc Ukrajině, naopak, nám otevírá dveře, abychom pomohli lidem, na které chtějí z těchto zbraní střílet - DLR a LLR," řekl Kalašnikov v pátek.

Podle jeho názoru „v takových podmínkách máme také právo oficiálně dodávat zbraně těmto republikám“.

„Pokud některá ze stran, země, dodává zbraně, tím více smrtelnější, nemáme jinou možnost, než chránit tyto lidi, možná ne vojsky, ale alespoň dodávkou zbraní. A toto téma uzavřeme - neváhejme dodávat zbraně DLR a LLR. ", - uvedl.
https://www.interfax-russia.ru/rossiya- ... ssha-kievu
právo oficiálně dodávat zbraně těmto republikám = uznat je.

Ukrajina a Moldavsko požadují nahrazení ruské armády v Podněstří civilní policejní misí OBSE
https://www.ostro.org/general/society/news/594647/

Rusko vzkázalo (prostřednictvím Kozaka), že ve formátu Minsk má zájem o výsledek, ne o proces - Chaplyga
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 31 črc 2020, 15:42

Vedoucí Úřadu prezidenta Ukrajiny Andrii Yermak nazval dopis zástupce vedoucího prezidentské administrativy Dmytro Kozaka o marnosti dalších rozhovorů mezi poradci vůdců „normandského formátu“ projevem diplomatické hry a poznamenal, že proces vyjednávání právě probíhá.
https://censor.net.ua/ua/news/3211095/k ... tychna_gra

Peskov označil za překroucené zprávy o ukončení vyjednávání o Donbassu
"Pokud byl Kozakův dopis skutečně zveřejněn, pak to pravděpodobně není nejsprávnější způsob chování, pokud jde o velmi složitá jednání o urovnání konfliktu na jihovýchodní Ukrajině," uvedl mluvčí Kremlu.

"Rusko bylo, je a zůstává věrné Minské dohodě, a je přesvědčeno, že Minský komplex opatření - je základ pro pokračování hledání cest urovnání", - řekl Peskov.

"Dále, Kozák nepsal o žádné ukončení jednání, nic takového neřekl, a pokud to někdo tvrdí - tak to překrucuje," - uzavřel mluvčí hlavy státu.

Na otázku, zda je hlavní platforma normandského formátu přenášena z asistentů hlav států na ministerstva zahraničí, mluvčí Kremlu připomněl, že do této práce jsou zapojeni všichni: asistenti prezidentů, ministři zahraničí, samotné hlavy států a kontaktní skupina. Peskov ujistil, že práce bude pokračovat i na úrovni prezidentských asistentů. „No, samozřejmě,“ odpověděl na otázku.
https://rg.ru/2020/07/31/peskov-nazval- ... bassu.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 31 črc 2020, 16:41

Rozsáhlá dvoustranná taktická cvičení dnes začala v Jižním vojenském okruhu na ruské vojenské základně v Arménii, Volgogradských a Rostovských oblastech.
V předvečer byly do pohotovosti uvedené také vojenské jednotky 8 armády, umístěné v Volgogradské a Rostovské oblasti.

Taktické skupiny na úrovni praporů v plné výbavě odešly na cvičiště s kombinovanými zbraněmi Prudboj poblíž Volgogradu a Kuzminsky v Rostovské oblasti, kde začaly budovat oblasti koncentrace.

Při technické podpoře jednotek v podmínkách jejich manévrovací obrany používají technické jednotky taktiku „Syrská zeď“, která zajišťuje vytváření hromadných úkrytů pro obrněná vozidla během bojů a provádění obranných protidělostřeleckých manévrů. Během technické podpory cvičení se vypracovávají následující úkoly: vedení ženijního průzkumu nepřítele, terénu a objektů, zařízení a údržba ženijních bariér, provádění průchodů v zaminovaných oblastech, příprava a údržba tras pro pohyb vojska a manévrovacích tras.
https://function.mil.ru/news_page/count ... 752@egNews
Kuzminsky je 45km od hranice Donbassu a nedávno tam provedli tyto úpravy terénu pro jednotky a techniku, ty se do 29.7 nezměnili.

Pohraniční stráže Ukrajiny a Běloruska zahájily zvláštní operaci Zubr-2020 na hranici
Ukrajina a Bělorusko, které včera posílily ochranu společné hranice, zahájily společnou speciální operace na hranici, která potrvá do konce října. O tom informuje Státní pohraniční služba.

"V rámci boje proti nezákonným činnostem na ukrajinsko-běloruské části státní hranice byla v polovině července letošního roku zahájena společná speciální hraniční operace Zubr-2020 ... Současná opatření potrvají do konce října," uvádí se v zprávě.

Zvláštní operace se provádí každoročně na základě dohody pohraničních agentur.

Po přípravné fázi nyní probíhá hlavní fáze operace: operativní pátrání, preventivní, bezpečnostní a jiná opatření probíhají jak mimo přechody, tak v nich za účelem identifikace a potlačení nezákonných činností na státní hranici.
https://yandex.ru/turbo/s/ukranews.com/ ... dvuh-stran
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 01 srp 2020, 09:24

MZV Ukrajiny Kuleba zve Bělorusko na setkání v Lublinském trojúhelníku


Kravčuk: Nevidím „zvláštní status“, ale „zvláštní systém řízení“ v nekontrolovaných regionech
Při rozhovorech Trilaterální kontaktní skupiny v Minsku nejde jen o „zvláštní status“. Uvedl to nový zástupce Ukrajiny v TCG, první prezident země, Leonid Kravčuk.

Poznamenal, že diskuse se zaměří na „zvláštní systém řízení“ v určitých oblastech regionů Doněck a Luhansk, na svobodnou hospodářskou zónu v nich. To údajně umožní neohrožovat svrchovanost a nezávislost státu.
https://donpress.com/news/01-08-2020-kr ... avleniya-v

Zákaz překročení kontaktní linie bez pojistky ukrajinské pojišťovny je nelidský a porušuje práva občanů Luhanské lidové republiky.
Takové prohlášení učinila v sobotu 1. srpna lidová milice LLR,
Jak dříve uváděl News Front , omezení se stalo známé o den dříve, a vstoupilo v platnost dnes. K překročení demarkační čáry budou nyní obyvatelé Luhanské a Doněcké lidové republiky potřebovat pojistku. Doklad musí být vydán buď ukrajinskou pojišťovnou nebo společností, která má kancelář na Ukrajině nebo dohodu s jednou z ukrajinských pojišťoven.

NM LLR upozornila na skutečnost, že Kyjev se neobtěžoval přesně vysvětlit, jak mohou obyvatelé republik získat pojistku.
https://news-front.info/2020/08/01/v-ln ... enii-kpvv/

Státní vyšetřovací úřad Ukrajiny zahájí vyšetřování proti řediteli SBU Ivanu Bakanovovi, bývalému řediteli Státního vyšetřovacího úřadu Romanu Trubovi a prezidentovi země Volodymyru Zelenskému.
Odpovídající rozhodnutí bylo učiněno Okresním soudem v Pechersku v Kyjevě v souvislosti s projednáváním trestních případů proti vůdcům Opoziční platformy - Pro život.

Dříve byly v síti publikovány zvukové nahrávky rozhovorů mezi Bakanovem a Trubou. Úředníci diskutovali o potřebě vykonstruovat trestní případy proti Viktoru Medvedčukovi, aby na něj šlo vyvíjet politický tlak. Z rozhovoru také vyplývá, že objednavatel této kampaně je prezident Ukrajiny.
"Jak vidíte, moc je nová a metody jsou staré. Proč se měnila moc? Obecně platí, že vzhledem k ústavně zaručené nedotknutelnosti prezidenta, může se dostavit k soudu jen Bakanov s Trubou. Ale to je zatím: pamatujeme si předvolební slib Zelenského odstranit imunitu pro sebe, soudce a poslance, " komentoval situaci poslanec OPZŽ Renat Kuzmin.
https://news-front.info/2020/08/01/zele ... dvedchuka/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 01 srp 2020, 11:12

Další ukrajinský expert je vyděšen „podzimní ofenzívu Ruska“
Podle UNN, během konference na téma „Výzvy a hrozby v oblasti Černého moře, editor a šéf BlackSeaNews, koordinátor pro námořní platformu expertů Andrej Klimenko řekl, že pravděpodobnost, že propuknou ruské vojenské akce v Černém moři v září až říjnu letošního roku je kolem 70-80%.

"Podle našich pocitů odhadujeme pravděpodobnost války v letošním roce v Černém moři na 70-80%." Víc než 50%. Časovým rámcem bude konec září - říjen, kdy se překrývá několik faktorů, “poznamenal Klimenko.

Mluvíme o aktivní fázi a koncentraci ruských vojenských sil v černomořském regionu během cvičení Kavkaz-2020 a místních voleb na Ukrajině.
https://news-front.info/2020/08/01/eshh ... em-rossii/
https://www.unn.com.ua/ru/news/1883700- ... 70-ekspert

ENG
Útočný dron ukrajinských ozbrojených sil napadl pozice vojáků Luhanské lidové republiky. Stalo se to na pozadí dalšího příměří.
Jak jsme předpokládali dříve, Ukrajina nebude na Donbasu dodržovat další opatření v oblasti příměří. Včera kvadrokoptéra ukrajinských ozbrojených sil vypustila tři granáty VOG-25 na pozici Lidové milice LLR poblíž dálnice Pervomajsk-Popasnaja. Tři vojáci byli zraněni. Oznámila tisková služba Lidové milice LLR. Je třeba poznamenat, že lety letadel, včetně bezpilotních letadel, jsou zakázány jak dohodami z Minska, tak dalšími opatřeními pro příměří, která vstoupila v platnost dne 27. července.
https://anna-news.info/udarnyj-bespilot ... itsii-lnr/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 01 srp 2020, 11:27

Puškov posoudil požadavek Kravčuku na poskytnutí Ukrajině 300 miliard dolarů
Vedoucí komise Federativní rady pro informační politiku a interakci s médii Alexej Puškov kritizoval prvního ukrajinského prezidenta Leonida Kravčuka za požadavek, aby zaplatil jeho zemi 300 miliard dolarů za obnovu Donbassu.

Dříve v rozhovoru s „ Apostrofem “ Kravčuk uvedl, že je třeba vytvořit zvláštní fond na obnovu Donbassu, do kterého by měly investovat Spojené státy , Velká Británie a Rusko. Bývalý prezident vysvětlil tento požadavek tím, že Ukrajina v minulosti podepsala Budapešťské memorandum a že se vzdala jaderných zbraní, které podle jeho odhadů stálo asi 300 miliard dolarů.

"Žádná země vám nedá žádné peníze. Kyjev musí nejprve získat Donbass. Peníze by zmizely dříve, než by dosáhly Donbassu, " napsal Puškov na Twitteru.
https://ria.ru/20200801/1575245956.html

Největší systém zásobování vodou: Rusko oznámilo novou metodu dodávky vody na Krym
V Rusku uvažují o vybudování velkého vodovodu Kubáň-Kerč, který zcela vyřeší problém nedostatku pitné vody na Krymském poloostrově . Jak uvádí Reportua s odkazem na Ekonomika dnes, zdroj zdůraznil, že velmi horké a suché léto 2020 přimělo úřady Ruska a Krymu vážně přemýšlet o vyřešení problému nedostatku pitné vody.

Poukazuje na to, že hned několik oblastí poloostrova skutečně trpí akutním nedostatkem a vody je katastrofálně nedostatek. Dříve bylo známo, že na Krymu začaly práce na pokládce a obnově kanálů, které budou moci přerozdělit vodu mezi velké vodní nádrže. Nyní na Krymu je postaven vodovod, který spojuje Simferopol s bělohorskou nádrží. Odborníci však poukazují na to, že se situace může ještě zhoršit na podzim, ale v srpnu se nepředpokládá problém s pitnou vodou, protože meteorologové předpovídají silné vytrvalé lijáky.

Právě z tohoto důvodu vedení uvažuje o řešení problému stavbou vodovodu, který propojí pevninský Kubáň s Kerčem. Dříve politolog z Krymu Vladislav Ganzhara zdůraznil, že na Krymu byla provedena pravidelná jednání, na kterém vláda dospěla k závěru, že bez dalšího zdroje vody se poloostrov není schopen vyrovnat s tímto problémem.
https://replyua.net/news/krym-poluostro ... -krym.html

Opoziční platforma - Pro Život vydala další silné prohlášení: Ze-moc (Zelenského) musí ukončit „divadlo“ kolem mírových jednání a zajistit politické urovnání konfliktu v Donbassu
"Diplomatické divadlo" Zelenského úřady kolem vyjednávání o vyřešení konfliktu v Donbassu zcela zkrachovalo. Vyjednavači jmenovaní Zelenským nechtějí a ani se nesnaží zajistit politické urovnání konfliktu v Donbassu. Ze-moc neplní své politické závazky a využívá setkání na mezinárodní úrovni pouze pro PR. Namísto dialogu zaměřeného na výsledky napodobuje „bouřlivou činnost“ prostřednictvím personálních změn a provokativních prohlášení o revizi Minských dohod.

Výsledkem je ohrožení vyjednávacího procesu v rámci N4 na úrovni poradců a základu formátu vyjednávání obecně. Dokladem toho je dopis zástupce náčelníka štábu ruského prezidenta Dmitrije Kozaka všem představitelům N4.

"Klidná reakce“ na současnou situaci, kterou oznámil vedoucí kanceláře prezidenta Ukrajiny Andrij Yermak, znovu svědčí o neochotě úřadů usilovat o mír a jednotu v zemi. Ze-tým je spokojen s „zmraženým konfliktem“, 25 lety nekonečné konfrontace a rozdělení Ukrajiny, na což již začali připravovat společnost. Tato pozice však nevyhovuje ukrajinským občanům. Ukrajinský lid nemá v úmyslu sedmý rok snášet dělící linie, krizi a chudobu, která byly prohloubená politikou Porošenko-Zelensky.

Opoziční platforma - Pro Život požaduje, aby vláda zastavila demagogii ohledně "složité diplomatické hry" a splnila své závazky. Ukrajina může skutečně převzít iniciativu a zaujmout aktivní postoj pouze tím, že začne pracovat na provádění politické části minských dohod. Zajištění přípravy a přijetí zákonů dohodnutých na zasedání hlav států a předsedů vlád normandské čtyřky v Paříži loni v prosinci.

Člověk může „klidně zacházet“ s dopisy politiků, ale nemůže být lhostejný k úmrtím, devastaci a chudobě lidí. Ve volbách ukrajinští občané hlasovali pro mír, ne pro cyniky, kteří se starají jen o radikály, flirtují s válečnou stranou a předvádí divadelní představení na mezinárodní scéně. Ze-moc je povinna přivést Ukrajinu k míru nebo rezignaci pro svém ideologickém inspirace v Porošenkovi.
https://zagittya.com.ua/news/novosti/ze ... basse.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 13463
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 01 srp 2020, 16:09

Likvidácia niekoľko dní sa skrývajúceho "poltavského teroristu" Romana Skripnika (Роман Скрипник) v osade Opišnia (Oпишня) poltavskej oblasti.
Skripnik drží ako rukojemníka policajta - je zabitý odstrelovačom a následne vybuchne jeho vlastný granát.

- video

Skripnik bol evidentne "utečený atošnik", ktorého jedinou snahou zrejme bolo dostať sa z Donbassu.

-> https://rusnext.ru/news/1595519289221358
Obrázek

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 01 srp 2020, 16:09

Ukrajina opustí minský formát pro urovnání konfliktu v Donbassu, pokud jednání dosáhnou slepé uličky. Uvedl vedoucí ukrajinské delegace v Minsku, první ukrajinský prezident Leonid Kravčuk, pro UNN.
Chci se pokusit něco udělat ... Pokud se to nezdaří a nic se nenabídne na oplátku a znovu, dělat jen to, co [Rusko] chce “, pak já sám řeknu, že formát Minsk se vyčerpal, Konec konců, Ukrajina udělala vše, co mohla ... Pokud narazíme na slepou uličku a nedokážeme tento problém vyřešit, musíme hledat jiný formát, “řekl.
https://gordonua.com/news/war/kravchuk- ... 11898.html

Poslanec za Oděsu (Opoziční platforma - Pro život) : Nikolaj Skorik: Minské dohody podporuje velké množství našich spoluobčanů, protože nikdo nechce posílat své děti do války.
Alternativou k Minským dohodám je buď „horká“ fáze války, ve které naši lidé zemřou, nebo zmrazený konflikt, který nás připraví o jakoukoli naději na návrat našich území. Uvedl to Nikolaj Skorik, který odpovídal na otázky novinářů z Kanálu 7. Podle něj neexistuje žádná alternativa k Minským dohodám, které mohou diplomaticky vrátit kontrolu nad Donbassem na Ukrajinu a zastavit lidské ztráty.

"Neměl bych být zastáncem Minských dohod, protože naše politické síly neměly s jejich podpisem nic společného." Byli podepsány v době Porošenka a on je nechtěl splnit, protože teď říkal, že tímto způsobem jen natahoval čas. Světová komunita to však považovala za nominální hodnotu a světová komunita očekává, že tyto dohody splníme. A je zřejmé, že dnes je to jediný způsob, jak tento konflikt vyřešit, “zdůraznil opoziční politik.

Zdůraznil, že Opoziční platforma - Pro život bude podporovat dohody z Minska, včetně takových věcí, jako je amnestie pro ty, kteří se nedopustili závažných zločinů; stejně jako změny týkající se zvláštního postavení těchto území ve státě, protože právě provádění politické části dohod může Ukrajině přinést mír.

"A my jsme podporováni velkým počtem našich občanů, protože nikdo nechce posílat své děti do války." Zmrazení konfliktu, které implikuje faktické odmítnutí Donbassu, není rovněž přijatelné, protože pro nás jsou všechny regiony stejně důležité. Pro mě jsou naš Doněck a Luhansk stejně významné a na stejné úrovni jako moje rodná Oděsa, Bukovina, Frankivsk, Kyjev. Jsou nedílnou součástí naší rodné země! Řekl poslanec.
https://rupor.od.ua/news/Odesskij-narde ... hen-051463

Ukrajina zařadila Bělorusko na zelený seznam pro Covid: Bělorusové nepotřebují testy a izolaci
https://interfax.by/news/policy/raznoe/1279983/

Dialog mezi Leonidem Kravčukem a Olgou Skabejevovou vyvolal ostrou reakci Ukrajinců...
Jakmile první ukrajinský prezident Leonid Kravčuk nahradil svého kolegu Leonida Kučmu jako vedoucího ukrajinské delegace v Trilaterální kontaktní skupině (TCG), upoutal pozornost nacionalistických radikálů své vlastní země. Rozhovor ukrajinského politika s televizním kanálem Rusko 1, ve kterém žertoval s ruskou moderátorkou televizního pořadu 60 minut Olgy Skabejevové, způsobil ostrou reakci mezi Ukrajinci....

Leonid Kravčuk, první den ve funkci předsedy ukrajinské delegace v TCG v Minsku, živě hovořil s ruskou propagandistkou Olgou Skabeevovou... Žertoval o Kučmovi, pozval Skabejevovou do Kyjeva," člen extrémistické skupiny UNA-UNSO zakázané v Rusku Nazar Prikhodko propukl v rozzuřenou tirádu proti Kravčukovi. Zároveň radikální nacionalista vyjádřil řadu vět ve vztahu k prvnímu prezidentovi své země, ochucenými hodnotícími charakteristikami s hojným používáním obscénního jazyka ...

Ukrajinský nacionalista se však nezastavil a na svém telegramovém kanálu pokračoval „zuřivě“ nejen o Kravčukově dobré vůli při komunikaci s ruským novinářem, ale také o obráncích nové hlavy ukrajinské delegace v TCG. Co se týče stoupenců Kravčuka, Prikhodko si také dovolil používat obscénní jazyk a vyjadřoval svou nespokojenost s nedostatkem zjevné rusofobie v chování zástupce Ukrajiny v mezinárodních jednáních k vyřešení konfliktu mezi Kyjevem a neuznanými republikami LLR a DLR.
https://politpuzzle.ru/169194-dialog-le ... ukraintsev


Řekl tam, že mají zástupci DLR a LLR sednout na auto a dojet do Kyjeva na jednání s nim, na to mu bylo odpovězeno: že nemohou dojet do Kyjeva, když je Kyjev pokládá za teroristy.

Kravčuk poskytl rozhovory ruským propagandistům a vyzval Skabejevovou, aby poslouchala Putina

Kód: Vybrat vše

https://www.pravda.com.ua/rus/news/2020/08/1/7261443/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 02 srp 2020, 00:32

Kravčuk navrhl, aby se USA účastnily schůzek třístranné skupiny v Minsku
Podle Leonida Kravčuka jsou Spojené státy nejsilnější a nejbohatší zemí, jejíž vliv pomůže vyřešit situaci v Donbassu.

První prezident Ukrajiny a nový vedoucí delegace země v Trilaterální kontaktní skupině (TCG) pro řešení situace v Donbassu Leonid Kravčuk chce umožnit Spojeným státům účastnit se procesu nastolení míru na jihovýchodě země. Bývalý prezident učinil takové prohlášení na televizním kanálu Ukrajina 24 1. srpna.
https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... 03y7P.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 02 srp 2020, 13:16

Oficiální zástupce ministerstva zahraničních věcí Ruské federace doporučila, aby se místo několika mezinárodních summitů konal jeden ukrajinský
Ukrajinský prezident Vladimir Zelenský a jeho předchůdci ve funkci hlavy státu by měli společně projednat podstatu minských dohod. Napsala to v neděli mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová na Facebook.

Tak komentovala slova bývalého prezidenta Ukrajiny a nového šéfa delegace Kyjeva v kontaktní skupině pro urovnání situace na Donbassu, Leonid Kravčuka, který prohlásil, že "ne zcela chápe zvláštní postavení Donbassu, o kterém se hovoří v minských dohodách".

"Možná by neměli pořád svolávat nekonečné mezinárodní summity, ale uspořádat jeden vnitroukrajinský? Na kterém se sejdou čtyři bývalí ukrajinští prezidenti Leonid Kravčuk, Leonid Kučma, Petro Porošenko a úřadující hlava státu Vladimir Zelensky a pokusí se pochopit, co je napsáno v minských dohodách? - napsala Zacharovová. - Účastníci jsou všichni jejich součástí: dva byli v kontaktní skupině, jeden podepisoval dokumenty z Minsku, jeden z nich je využil v předvolebním programu.

„Důležitým faktem je, že dva z těchto čtyř neměli ohledně minských dohod žádné otázky, nikdy neřekli, že by něčemu nerozuměli, energicky diskutovali o jejich implementaci ve světových metropolích a požadovali od Moskvy„ nezpomalovat tento proces. “ať vysvětlí zbývajícím dvěma, co je tam napsáno,“ dodala diplomatka.
https://tass.ru/politika/9104989

3x tankery USAF KC-135R (dva z Roty a druhý z Mildehallu) na podporu pouze jednoho US NAVY P8 nad ČM se mi zdá nemožné, ale ... + 4x USAF F-16 z Aviana

.
USS Porter provádí společné operace s hlavním velitelstvím USAFE-AFAFRICA dnes v Černém moři!.
Americké námořnictvo provádí společné operace s americkými leteckými silami v černém moři.

Torpédoborec Arleigh Burke USS Porter (DDG 78) s křídlatými střelami, průzkumný námořní letoun P-8A Poseidon, čtyři F-16 od 31 stíhacího křídla, Aviano Air Base, Itálie, KC-135 Stratotanker od 100 vzdušného tankovacího křídla, Mildenhall, Anglie, a MQ-9 Reaper z expediční operační skupiny 2, Miroslawiec, Polsko, provádí společné výcvikové mise v Černé moři, 2. srpna 2020.Jurij Dudkin vojenský a politický expert: Obávám se, že válka v Donbasu skončí úplným kolapsem ukrajinského státu
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 02 srp 2020, 21:54

Ukrajinský poslanec parlamentu Medvedčuk se svou rodinou odjel přes přechod Kalančak na dovolenou do okupovaného Krymu


Šéf politické strany "Opoziční platforma - Pro život" Viktor Medvedčuk dorazil na Krym, uvedl jeho tiskový tajemník Oleg Babanin.
Poslanec zde stráví dovolenou se svou rodinou. Dorazil na poloostrov přes kontrolní stanoviště „Armjansk“, uvedl jeho mluvčí.
Medvedčuk byl na dovolené na Krymu před rokem 2014. Uváděl, že miluje toto místo a plánuje ho navštívit v budoucnu. Politik zdůraznil, že považuje Krym za fakticky ruský.
https://ria.ru/20200802/1575281742.html
"Náš zdroj informuje, že Medvedčuk na Krymu uspořádá řadu schůzek s ruskými politiky, úředníky a také s osobami z ukrajinské politické emigrace." Tématem rozhovoru bude Donbass, budoucí místní volby na Ukrajině a přípravy na možný podzimní Majdan. Existují informace, že schůzka je plánována především s lidmi z okruhu Dmitrije Kozaka a Michaile Babiče, “píše telegraf kanál Legitimny blízký kanceláři ukrajinského prezidenta Zelenského.
https://novorosinform.org/823762

Vůdce DLR nevidí žádný smysl v nahrazování Kučmy Kravčukem v TCG
V důsledku změny vedoucího ukrajinské delegace v třístranné kontaktní skupině (TCG) k Donbassu nelze očekávat žádný pokrok v plnění minských dohod.

Uvedl korespondentu RIA „New Day“ , vedoucí DLR Denis Pušilin a komentoval jmenování prvního prezidenta Ukrajiny Leonida Kravčuka jako hlavního představitele Zelenského v TCG místo druhého prezidenta Ukrajiny Leonida Kučmy.

Podle něj je účinek takové změny nulový, jako by Kyjev jmenoval třetího ukrajinského prezidenta Viktora Juščenka místo Kučmy.

"Tváře se mění a nic jiného." Ukrajina není subjektem, ale předmětem vnějšího zasahování. Ať už je tam tedy Kučma, Kravčuk nebo Juščenko, nic se nezmění. Osobně si nemyslím, že se situace může změnit k lepšímu s příchodem jednoho nebo druhého zplnomocněnce Kyjeva. Toto je politika státu a vnějších sil, které mají velmi vážný dopad na to, co se děje na Ukrajině, “cituje noviny Donbass Today Pušilina.

Podle vedoucího DLR musí Kyjev začít buď plnit povinnosti přijaté na základě Minských dohod, nebo od nich odstoupit.
https://newdaynews.ru/crimea/699044.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 03 srp 2020, 10:21

Zhvania má na 4.8 09:00 další premiéru s názvem "Proč hlavní prokurátorka Irina Venediktova stále nereaguje na mé přiznání"
Vím, že spousta lidí čeká na moje videa. Zejména Petr Aleksejevič Porošenko. A také ty miliony Ukrajinců, které tento muž podvedl a okradl.

Opravdu si přeji, aby se o mé informace konečně zajímaly i orgány činné v trestním řízení.

Bohužel, hlavní prokurátorka Irina Venediktova stále nereaguje na mé přiznání. Žádám ukrajinskou veřejnost a novináře, aby vyvíjeli tlak na státní zastupitelství. Pokud prokuratura nemá zájem znát pravdu, pak pro Ukrajince by to mělo být zajímavé.

Přátelé, přihlaste se k mému kanálu, pokud chcete znát pravdu. Budu vám dál vyprávět, co vím. A vím toho hodně.


V pobočce banky v obchodním centru Leonardo v centru Kyjeva hrozí ozbrojený muž výbuchem bomby
Zdroj řekl, že lidé jsou nyní evakuováni z obchodního centra poté, co je známo, že uvnitř je muž se zbraní a že možná vzal rukojmí.

Podle náměstka ministra vnitra Antona Geraščenka k incidentu došlo v pobočce AT "Universal Bank", která se nachází v obchodním centru. Přišel tam mladý muž a řekl, že má v batohu bombu. Zaměstnanci banky odešli, ale vedoucí pobočky zůstal uvnitř ze své svobodné vůle. Policie zahájila operaci Blesk.

https://112.ua/glavnye-novosti/v-biznes ... 45077.html

V budově obchodního centra Leonardo v centrální části Kyjeva vzal muž rukojmí, zabarikádoval se a požaduje vstup do televizního vysílání.
https://zik.ua/news/crime/cholovik_iaky ... iiu_976751

Terorista, který obsadil banku v obchodním centru Leonardo, požaduje projev v televizi. Informuje o tom korespondent televizního kanálu 112 Ukrajina “ s odkazem na policisty.
https://112.ua/glavnye-novosti/muzhchin ... 45087.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 03 srp 2020, 13:07

Prý jde o občana Uzbekistánu a vysílají i jeho fotku z banky


Geraščenko: Muž, který vzal rukojmí v Kyjevě, je občanem Uzbekistánu
https://zik.ua/news/crime/cholovik_iaky ... nko_976755

Live se zásahovkou SBU Alfa https://www.pscp.tv/w/1lPJqLqlRjLGb

Právě tam jsou u teroristy novináři a vysílají živě
Muž, který vzal rukojmí v Kyjevě, požaduje živé vysílání na televizním kanálu ZIK
Novinář TV ZIK Andrij Lashch je v současné době v prostorách obchodního centra Leonardo v centrální části Kyjeva, kde uzbecký občan vzal rukojmí a hrozí výbušninou.

Nyní se náš kolega Andriy Lashch připravuje s ním mluvit podrobněji a je doprovázen speciální službou".

První záběry vysílání televizního kanálu ZIK z pobočky banky ukazují, že útočník sedí na židli a kouří cigaretu. Také požádal o kávu.
https://zik.ua/news/crime/cholovik_iaky ... zik_976760
Naposledy upravil(a) puma dne 03 srp 2020, 14:03, celkem upraveno 1 x.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 03 srp 2020, 13:59

Bezpečnostní síly zadržely „kyjevského teroristu“

Muž, který se zmocnil banky v obchodním centru Leonardo, dostal příležitost vysílat živě. Mluvil s reportéry na kameru.
https://112.ua/avarii-chp/zahvatchiku-b ... 45099.html

:sipka: Média také informovala, že terorista nedávno žil v hostelu na ulici Antonovič, pracoval jako číšník v jedné z kyjevských restaurací. Údajně používal amfetamin a marihuanu a kvůli tomu ztratil místo v hostelu. Na sociálních sítích terorista napsal, že Arabové jsou zrádci. Vyhlásil boj za víru (džihád). Proti Putinovi, Kadyrovovi a dalším politikům.
https://zik.ua/article/zakhoplennia_vid ... aty_976779
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 03 srp 2020, 19:09

24.6 Prohlášení Rady federace o diskriminaci rusky mluvících občanů Ukrajiny
„Rada federace Federálního shromáždění Ruské federace vyjadřuje vážné znepokojení nad tím, že již od září 2020, kdy začnou platit ustanovení nových právních předpisů Ukrajiny o vzdělávání, je vzdělávání na vzdělávacích institucích (s výjimkou předškolních a základních úrovní) v zemi, kde miliony lidí, se hlásí k ruskému jazyku, bude téměř zcela ukrajinizováno.

Rada federace Federálního shromáždění Ruské federace ve svém prohlášení v souvislosti s přijetím zákona Ukrajiny „o vzdělávání“ (usnesení Federativní rady Federálního shromáždění Ruské federace č. 354-SF ze dne 27. září 2017) uvedla, že tento zákon je v rozporu s Ústavou Ukrajiny a závazky, které na sebe přijala Ukrajina v souladu s Rámcovou úmluvou o ochraně národnostních menšin ze dne 1. února 1995 a Evropskou chartou regionálních nebo menšinových jazyků ze dne 5. listopadu 1992, porušuje zájmy rusky mluvících obyvatel země a usiluje o úplnou ukrajinizaci.
...
Přesto, přes kritiku mnoha států a mezinárodních organizací, ukrajinské úřady pokračovaly v politice masového porušování práv rusky mluvící populace a zakotvovaly ji v ukrajinských zákonech.
...
https://drc.mid.ru/ru_RU/-/o-zaavlenii- ... an-ukrainy

1.8 112: Ukrajinské reformy škodí maďarské menšině, proto blokujeme NATO.
Reforma vzdělávání, používání jazyka a administrativní reforma mají negativní dopad na maďarskou menšinu na Ukrajině, uvedl maďarský velvyslanec v Kyjevě Istvan Idyarto.

Jak píše „112 Ukrajina“, diplomat dodal, že dokud ukrajinská strana nedosáhne pokroku při řešení těchto problémů, Maďarsko bude nadále zachovávat veto ohledně komise Ukrajina-NATO.
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... jeme-nato/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2840
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Ukrajina

Příspěvek od Rado Info » 04 srp 2020, 22:14

Na Ukrajině vzniklo nové nacionalistické hnutí "Centuria".
Centuria požaduje disciplínu, organizovanost a odhodlaní bojovat proti jakémukoli nepříteli na Ukrajině. Bude zničeno všechno, co je proti ukrajinské.“
Členové patří k různým nacionalistickým skupinám češ je spojuje kult nenávisti a násilí. CENTURIA tvrdí, že je panevropskou organizací pro identitu.
Komentář

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 06 srp 2020, 09:47

Bývalý šéf Rady bezpečnosti DLR Alexander Chodakovskij vyzval vedoucí představitele Doněcké a Luhanské lidové republiky, aby opustili Minsk jako vyjednávací platformu v reakci na vyjednávání Alexandra Lukašenka s Kyjevem o vydání ruských občanů zadržených v Bělorusku ukrajinské straně.
Ve středu 5. srpna proběhl telefonický rozhovor mezi Lukašenkem a ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským o dalším osudu tzv. bojovníků PMC Wagner zadržených na konci července. Podle Chodakovského by se od tohoto okamžiku mělo zastavit využití služeb Minsku jako vyjednávací platformy.

"Na místě [vedoucího DLR Denise] Pušilina nebo [vedoucího LLR Leonida] Pasečnika bych neriskoval své občany a zrušil bych jejich pracovní cesty do Minska, aby "diktátorovi" nebyl poskytnut směnný fond pro Ukrajinu," řekl bývalý šéf Rady bezpečnosti DLR.
https://ukraina.ru/news/20200806/1028459752.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10711
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 07 srp 2020, 10:42

Prohlášení TV „112 Ukrajina“ k pokusu o převzetí televizního kanálu ze strany SBU na příkaz prezidenta Zelenského
Okresní soud v Ševčenku v Kyjevě 6. srpna odmítl SBU a státnímu zastupitelství zabavit práva společnosti na televizní kanál “112 Ukrajina“ a jejich převod na společnost ARMA.

Televizní kanál 112 Ukrajina: "Odvolání SBU k soudu s touto žádostí se považuje za další pokus o lupičské převzetí, provedené na přímý příkaz ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. 112 Ukrajina: „Jsem si jisti, že tyto kroky úřadů jsou naprosto nezákonné.

Poté, co se Vladimír Zelenský dostal k moci, začal vyvíjet tlak na televizní kanály “112 Ukrajina", "NewsOne" a jejich majitel - uvedl opoziční poslanec Taras Kozak - dne 8. července 2019 bylo zahájeno trestní řízení č. 42019000000001445, podle kterého státní orgány vedou nezákonné, politicky motivované vyšetřování.

Pokus o útok lupičů na televizní kanál “112 Ukrajina" byl proveden na pokyn ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Příslušné úkoly byly svěřeny Bezpečnostní službě Ukrajiny a Úřadu generálního prokurátora pod kontrolou prezidenta.

V důsledku toho se hlavní vyšetřovací oddělení bezpečnostní služby Ukrajiny po dohodě s úřadem generálního prokurátora obrátilo na Kyjevský okresní soud v Ševčenku s návrhem na zabavení práv skupiny společností televizního kanálu “112 Ukrajina“ a jejich převod do správy ARMA (Národní agentura Ukrajiny pro identifikaci, vyhledávání a správu majetku získaného z korupce a jiných trestných činů).

V případě schválení takové žádosti může ARMA (státní orgán) jmenovat správce soukromého televizního kanálu “112 Ukrajina“ nebo jej prodat třetí straně v aukci. To znamená, že televizní kanál může být násilně a neodvolatelně odebrán současnému majiteli z politických důvodů.

Tyto kroky jsou nezákonné, prováděné na nejvyšší státní úrovni a představují konkrétní trestné činy: zneužití pravomoci a postavení úředníka, zneužití pravomoci bezpečnostním orgánem, úřední padělání, zneužití moci (články 364, 365, 366, 369-2 trestního zákoníku Ukrajiny) a další.

Teď soud zamítl návrh SBU a úřadu generálního prokurátora a nepodporoval nezákonný politicky motivovaný tlak na nezávislý televizní kanál. Tlak, který dnes nezávislé televizní kanály na úřadech cítí, pociťuje také soudní systém.

Současná situace vyvolává vážné obavy, že tyto pokusy se budou opakovat, a příští soudce pod tlakem prezidenta Ukrajiny, bezpečnostní služby Ukrajiny, úřadu generálního prokurátora již nebude schopen učinit spravedlivé a zákonné rozhodnutí.

"112 Ukrajina" spojuje pokus o lupičské převzetí televizní kanálu se záměrem moci zavést cenzuru v zemi v předvečer místních voleb. Kanál tvrdí, že je to také tlak prezidenta Zelenského na majitele kanálu - opozičního poslance Tarase Kozaka.
https://112.ua/obshchestvo/zayavlenie-1 ... 45572.html

Žvania dnes opět zveřejnil další své prohlášení: Kdo skutečně v roce 2014 řídil katastrofální ofenzívu a má za vinu tragédii Ilovajsk
Proč považuji za důležité oficiálně dokumentovat Porošenkovi zločiny? Protože čím více času ubíhá, tím víc se snazší uniknout odpovědnosti. Vina za katastrofální ofenzívu v roce 2014 padá na hlavu Porošenka, který v nejtragičtějších dnech Ilovajska klidně registroval offshore společnosti. V posledních červencových dnech došlo k faktickému stažení generálního štábu z řízení operace, kdy na příkaz Porošenko začal operaci řídit... Proto je důležité nezapomenout na to, kdo je Porošenko. Je důležité, aby byly jeho zločiny zdokumentovány. Nyní se znovu obracím na generální prokurátorku Ukrajiny Irinu Venediktovou. Jsem připraven svědčit, povolejte mě k výslechu. Porošenko se nesmí dostat mimo zemi, kvůli tomu co spáchal. Přátelé, budu dál mluvit pravdu o Porošenkovi a událostech těch let. Přihlaste se k odběru mého kanálu.


Žvania řekl, kdo na příkaz Porošenko řídil útok na Ilovajsk. Bývalý prezident neposlouchal generální štáb a hnal armádu vpřed
"Generální štáb varoval, že ofenziva skončí vojenskou katastrofou, ale Porošenko neposlouchal, hnal armádu vpřed. Chtěl aby mu armáda do toho nezasahovala, kdy došlo v posledních červencových dnech k faktickému odstranění generálního štábu z řízení operace, " uvedl Žvania.

Podle něj „po tom, na příkaz Porošenka, byl útok veden slavným nájezdníkem Gennadijem Korbanem.“

„Na jaře roku 2014 prokázal velkou efektivitu, když s využitím obecného zmatku najal bandity a zmocnil se s nimi části Donbassu, zejména podniků členů Strany regionů. V očích Porošenka vypadal Korban jako super efektivní manažer, později se hádali a nesdíleli kořisti v Donbassu. Na konci července to byl Korban, který nezákonně vedl bezohlednou ofenzívu a dovedl naše lidi k porážce. Jak to všechno skončilo, všichni víme - v Ilovajsku, “ řekl Žvania.
https://klymenko-time.com/novosti/zhvan ... -ilovajsk/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti