Ukrajina

Odpovědět
Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10224
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Ukrajina

Příspěvek od skflanker_ » 29 črc 2020, 21:21

puma píše:
27 črc 2020, 22:30
Doprovod P-8A Poseidonu Su-27 ozbrojených sil Ukrajiny v průběhu cvičení Sea Breeze 2020 ...
Presnejšie foto z uvedeného letu Ukrajinského Suchoja Su-27UB modrá 71 aj s tým čo mal pod trupom pri uvedenom lete:
20200729.jpg
Zdroj https://vk.com/wall-123538639_1528587 z 29.07.2020

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 29 črc 2020, 23:53

Reznikov navrhuje zapojit Británii a Spojené státy do vyjednávání o okupaci Krymu a Donbassu
Velká Británie a USA jako signatáři Budapešťského memoranda by se měly zapojit do procesu vyjednávání na okupovaných územích. Tuto myšlenku vyjádřil místopředseda vlády pro reintegraci dočasně okupovaných území Reznikov.

K této myšlence mám pozitivní přístup, protože je tu jeden příběh, na který jsme dlouho zapomněli. To je Budapešťské memorandum, ve kterém jsou USA a Velká Británie mezi signatáři. Zdá se mi, že jako seriózní hráči na mezinárodní platformě jako strategičtí partneři Ukrajina, bylo by dobré, kdyby se mohli připojit k jednáním a pomoci Ukrajině obnovit naši územní celistvost a svrchovanost v mezích, které jsou mezinárodně uznávány, “řekl Reznikov.

Soustředil se na potřebu vytvořit novou vyjednávací platformu pro diskusi o otázce Krymu.

24. července promluvil premiér Ukrajiny Denis Shmygal o závěrečné fázi formování koncepce mezinárodní platformy „Krym je Ukrajina“. Platforma bude mít zpočátku konzultační a poradní formát s přechodem na vyjednávání.
https://112.ua/ato/reznikov-predlagaet- ... 44642.html

Kyjev zvažuje možnost podání žádosti o vydání občanů Ukrajiny zadržených v Bělorusku spolu s údajně zaměstnanci soukromé vojenské společnosti Wagner. Oznámil to ve středu náměstek ministra Rady bezpečnosti a obrany Ukrajiny (NSDC) Krivonos.
Podle Krivonose již tuto otázku adresoval ukrajinskému ministerstvu zahraničí.

„Neměli bychom uvažovat o takovém návrhu, aby nám byli vydáni? O této otázce se diskutuje, jak na to. Bylo by to hezké,“ řekl Krivonos.

Domnívá se, že „by to posílilo normální vztahy mezi Ukrajinou a Běloruskem a podnítilo by to zlepšení vztahů.“
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/9081149
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 30 črc 2020, 08:09

Davida Zhvania odvysílal: Jak byl převrat na Ukrajině financován

Jen útržky nejzajímavějšího, co tam řekl, zatím to není nikde přepsané: "Chci okomentovat některá obvinění, které byly vůči mě vznesena, Porošenko mě nazval Prachbotem, že to, co zveřejňuji dělám pro peníze, obviňuje mě, že jsem za pět let pobýval šestkrát v Moskvě, Porošenko mě nemá z čeho obviňovat, snaží se mě jen zdiskreditovat a utvrzuje své straníky, že se mi nedá věřit. .." "V důkazech figurují i záznamy o mém překračování hranic do Běloruska, opravdu jsem často létal, a pro mé lety existují důvody, nebyla to žádná zrada, žádný zločin, nelétal jsem za ukradené peníze na Maledivách". "Chci upozornit na jednu věc, že zprávy o mnohých překročení hranice Porošenkem přes malý hraniční přechod jsou v SBU, to jest v SBU kterou ovládá přítel prezidenta Ivan Bakanov, který i nadále bere úplatky, to se dělo už za Porošenka, a nyní připravuje sesazení prezidenta Zelenského, já být na místě prezidenta, tak bych se nad tím vážně zamyslel, jinak bych si myslel, že prezident Zelenský je spojenec Porošenka." "Bývalý ministr zahraničí Klimkin vyhlásil, že mi žádné peníze nepředal, je to čistá manipulace, já jsem neřekl, že mi měl předávat peníze, ale, že příjemce byl vysoce postavený německý úředník, a dovolte mi připomenout Klimkinu, že osobně předával 5 mil EUR vysoce postavenému úředníku na velvyslanectví v Německu. Klimkin i Porošenko o tomto velice dobře vědí. Jsem připraven podat svědectví před prokuraturou, jestli ne Ukrajinskou, tak Německou." Proč mě teď špiní Porošenko a Klimkin? Proč se bojí mluvit veřejně? Protože se bojí, že řeknu daleko více pravdy a vím toho hodně..".. V první etapě převratu nikdo nepředpokládal, jak to skončí, že Turčinov bude zabíjet lidi." ... "Financování převratu se provádělo několika způsoby, jedním z vnějších zdrojů financování bylo velvyslanectví Litvy, přes které se předávaly peníze a zbraně a vnitřním kanálem byl Demon bank, mám dokumenty, které potvrzují má slova, ještě jednou se obracím na hlavního prokurátora země, aby mě vyslechl, jsem připravený svědčit jako svědek, nebo jako obviněný, jsem připravený převzít odpovědnost za své činy."


Zákaz proruských stran na Ukrajině je o krok blíže


V Sevastopolu byl zatčen příslušník ruské armády za vlastizradu ve prospěch Ukrajiny
„Federální bezpečnostní služba Ruské federace ve městě Sevastopol zadržela příslušníka Černomořské flotily, který shromažďoval a předával informace obsahující státní tajemství Hlavnímu ředitelství zpravodajské služby Ministerstva obrany Ukrajiny,“ uvádí úřad ve svém prohlášení.

Kdy konkrétně došlo k zadržení, není upřesněno, ale je známo, že soud již umístil vojáka do vazby.
https://sptnkne.ws/DjhE
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 30 črc 2020, 12:54

Kyjev se rozhodl požadovat vydání „militantů“ zadržených poblíž Minska
Podle běloruského ministerstva zahraničí mají někteří zadržení ukrajinské občanství a zúčastnili se bitev v Donbassu. Kreml uvedl, že neuznává jejich ukrajinské občanství, protože je považuje všechny za Rusy.

Ukrajinské úřady mají v úmyslu požadovat vydání „militantů“ zadržených v Bělorusku, uvádí zprávy Interfax-Ukrajina, citujíc tiskovou službu SBU.
https://www.rbc.ru/politics/30/07/2020/ ... 3eab082ceb

Kravčuk souhlasil s tím, že povede ukrajinskou delegaci v Trilaterální kontaktní skupině pro Donbass
https://112.ua/politika/kravchuk-soglas ... 44711.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 4682
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Ukrajina

Příspěvek od Rado Info » 30 črc 2020, 15:17

Apartmán Michaila Saakašviliho v Oděse.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 30 črc 2020, 15:46

Peníze a zbraně pocházely z litevského velvyslanectví. Zhvania zveřejnil nová odhalení o Majdanu
Bývalý poslanec Nejvyšší rady David Zhvania, který byl v roce 2014 členem blízkého kruhu spolupracovníků Petra Porošenka, uvedl, že zdrojem financování pro uchvácení moci během Majdanu bylo litevské velvyslanectví a vnitřním kanálem byla Diamantbank.

Bývalý poslanec to uvedl ve video zprávě zveřejněné na YouTube.

"Také vím, jak byl převrat financován. Převrat byl financováno několika způsoby. Jedním z vnějších zdrojů bylo litevské velvyslanectví, jehož prostřednictvím byly převáděny peníze a zbraně. A vnitřní kanál byl Diamantbank. Mám dokumenty, které potvrzují má slova. Proto znovu vyzývám generální prokurátorku Irinu Venediktovou: aby otevřela trestní případy, pozvala mě k výslechu. Ukrajinci by měli konečně zjistit pravdu o tom, co se tehdy dělo.“ řekl David Zhvania.

Všimněte si, že podle rozhodnutí Fondu pojištění vkladů patří „Diamantbank“ mezi problémové banky a měla by být zlikvidována do 23. června 2021. Bývalý poslanci Zhvania a Martynenko byli označeni za majitele finanční instituce.

Zhvania rovněž uvedl, že navzdory skutečnosti, že od prvního prohlášení uplynul týden, ve kterém řekl vše o úplatku evropskému úředníkovi za podporu Porošenka ve volbách v roce 2014, nevidí od hlavního prokurátora žádnou reakci.

„Znovu prohlašuji, že jsem byl členem zločinecké skupiny, která provedla převrat. Abych pomohl komplicům, použil jsem jak svůj politický vliv, tak své postavení vedoucího výboru pro budování státu. Tento výbor byl v té době klíčem ke státním reformám. Parlament na VIII. schůzi, jeho pravomoci přerozdělil, čímž zmizel jeho význam. Ale v roce 2014 jsem měl velmi významné pravomoci, dal jsem je komplicům,“ řekl David Zhvania.

Bývalý poslanec také uvedl, že Porošenko na něj nasadil své lidi, kteří ho v článcích obviňují z návštěvy Moskvy. Podle jeho názoru je to kvůli skutečnosti, že bývalý prezident mlčí o podstatě obvinění, a tak se snaží přesvědčit své příznivce, že zveřejněným informacím nelze věřit. Porošenko dokonce ukázal dokument o tom, že Zhvania překročil hranici s Běloruskem.

"Porošenko mohl získat dokument o překročení hranice pouze od SBU, to znamená, že SBU, která je vedena Zelenského přítelem Ivanem Bakanovem, nadále přijímá úplatky. Navíc SBU je podplácená Porošenkem, který se nyní připravuje svrhnout prezidenta," řekl Zhvania.

Kromě toho se bývalý poslanec vyjádřil ke slovům Klimkina, že ve volbách v roce 2014 nemohl převést peníze na podporu Petra Porošenka k Angele Merkelové, protože německá kancléřka nebere úplatky. "Příjemcem úplatku nebyla Merkelová. Klimkin osobně převedl 5 milionů EUR skrze velvyslanectví v Německu vysokému evropskému úředníkovi," uvedl Zhvania a dodal, že je připraven o tom svědčit během výslechu na státní zastupitelství na Ukrajině nebo v Německu.
https://strana.ua/news/281577-david-zhv ... jdana.html

Bývalý poslanec Rady obvinil litevské velvyslanectví z dodávek zbraní Euromajdanu
David Zhvania žádá generálního prokurátora Ukrajiny, aby zahájil trestní řízení týkající se jeho prohlášení.

Ex-poslanec Nejvyšší rady obvinil litevské velvyslanectví, že v roce 2014 dodalo zbraně Euromajdanu. David Zhvania zveřejnil video na svém vlastním kanálu na YouTube. Politik uvedl, že ví, „kdo financoval Majdan.“

Převrat byl financován několika způsoby. Jedním z vnějších zdrojů bylo litevské velvyslanectví, jehož prostřednictvím byly převáděny peníze a zbraně.

Politik tvrdí, že se v roce 2014 osobně pokusil vyhnout lidským obětem. Podle něj se ostatní vůdci Majdanu na Ukrajině zajímali pouze o veřejnou a mezinárodní rezonanci.

V první fázi nikdo netušil, jak to skončí. Nikdo neočekával, že Turčinov začne zabíjet lidi. Ale když začal krvavý masakr, bylo již nemožné ho zastavit.

Ex-poslanec vyzval hlavní prokurátorku Ukrajiny Irinu Venediktovou, aby zahájila trestní řízení ohledně jeho prohlášení a aby vyslechla Turčinova.
https://piter.tv/event/Eks_deputat_Radi ... romajdanu/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 30 črc 2020, 18:08

Strana.ua zveřejnila 30. července kopii dokumentu, který Dmitrij Kozak, zástupce vedoucího prezidentské správy Ruské federace, údajně poslal zástupcům Německa, Francie a Ukrajiny a uvádí, že Rusko již nemá v úmyslu se podílet na řešení situace v Donbassu na úrovni poradců vůdců normandských zemí.
Kozak dohlíží na ukrajinský směr v Kremlu a účastní se jednání o Donbassu na úrovni poradců.

Uvedený dokument, podepsaný Kozakem, říká, že pokračování jednání na úrovni poradců nemá smysl. Jako příklad lze uvést nedávnou dohodu o příměří, která byla přijata zcela na základě návrhů Ruské federace, zástupci Berlína a Paříže v této záležitosti prakticky nic neudělali.

Kromě toho se podle zástupce vedoucího ruské prezidentské správy v současné době v rámci Normandská čtyřky připravuje určitý dokument, který, jak uvedl Kozak, neposouvá mír v Donbassu blíže a nemá žádný smysl.

"Ujišťuji vás s plnou odpovědností, že nemáme v úmyslu dále se podílet na tomto nekonečném "divadle" s nekonečnou imitací bouřlivé činnosti v rámci urovnání", uvedl a navrhl, aby se poradci vůdců formátu Normandie nadále účastnili jednání pouze za účelem technické podpory schůzek hlav států a v koordinaci záležitostí, kterými se nyní zabývají, pověřili ministry zahraničních věcí.

"Strana.ua" tvrdí, že kopie tohoto dokumentu jim byla dána zdrojem v kanceláři ukrajinského prezidenta.
https://ukraina.ru/news/20200730/1028402287.html

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zástupce vedoucího prezidentské administrativy Ruska Dmitrij Kozak oznámil odstoupení Ruska od jednání o Donbassu s vedoucím ukrajinské prezidentské kanceláře Andrejem Jermakem. Uvedl to v dopise adresovaném německé kancléřce Angele Merkelové.
Kozak označil vyjednávání o Donbassu na úrovni poradců hlav států „normandského formátu“ za bezvýznamný a navrhl opustit tento formát.

Zástupce vedoucího ruské prezidentské administrativy také označil návrh dokumentu, který je vypracováván v rámci „normandského formátu“, za prázdný.

„To vede k myšlence zastavení nesmyslných jednání poradců N4 ... ujišťuji vás s plnou odpovědností, že se nehodláme dále účastnit tohoto nekonečně trvajícího „divadla “s nekonečnou imitací bouřlivé činnosti v rámci urovnání“ napsal Dmitrij Kozák.

Dodal také, že „experiment“ může pokračovat, ale bez účasti Ruska.
https://112.ua/glavnye-novosti/rossiya- ... 44742.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 31 črc 2020, 10:20

Ukrajinské ministerstvo zahraničí uvedlo, že má zájem o nové setkání N4
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/9093785

BIPARTISANSKÁ SKUPINA SENÁTORŮ ZAVÁDÍ PRÁVNÍ PŘEDPISY PRO POSKYTOVÁNÍ POMOCI A PODPORY UKRAJINĚ
WASHINGTON - senátoři USA Jim Risch (R-Idaho) a Bob Menendez (DN.J.), předseda a hodnotící člen výboru pro zahraniční vztahy Senátu, Rob Portman (R-Ohio), Chris Murphy (D-Conn.), John Barrasso (R-Wyo.) A Jeanne Shaheen (DN.H.) dnes představili ukrajinský zákon o bezpečnostním partnerství s cílem poskytnout Ukrajině bezpečnostní pomoc a strategickou podporu.

"Pohrdání mezinárodními právními předpisy a závazky Ruskou Federací, není lépe prokázáno, než nezákonným zabavením Krymu v roce 2014 a šest let tajnou vojenskou podporu pro východní ukrajinské separatisty," řekl Risch. "Navzdory těmto výzvám se Ukrajina stala hradbou proti zhoubnému vlivu Ruské federace v Evropě a vytrvalý partner Spojených států. Tento právní předpis Ukrajině a Rusku dokazuje, že Spojené státy budou při demokratickém přechodu a v obraně svrchovanosti a územní celistvosti stát za svým přítelem. Tento zákon posílí obranu Ukrajiny vojenským výcvikem a zbraněmi a posílí americkou a Evropskou diplomatickou podporu.”

...

Klíčová ustanovení právních předpisů senátorů:
- Vyžaduje zprávu o americké diplomatické podpoře Ukrajiny během příštích pěti let.
- Vybízí ministerstvo zahraničí, aby zřídilo pracovní skupinu pro Ukrajinu s příslušnými evropskými spojenci;
- Žádá administrativu, aby jmenovala zvláštního vyslance pro Ukrajinu, který bude sloužit jako styčný partner USA pro mírová jednání ve formátu Normandie, a usnadnění dialogu mezi zeměmi Černého moře.
- Povoluje zahraniční vojenské financování Ukrajiny až 300 milionů dolarů ročně, podléhá osvědčením, včetně oprávnění poskytovat Ukrajině smrtící vojenskou pomoc.
- Vyžaduje zprávu ministerstva obrany a ministerstva zahraničí o požadavcích na způsobilost a kapacitu ukrajinských ozbrojených sil, o plánu dodávat bezpečnostní pomoc USA Ukrajině a veškerá doporučení.
- Urychluje přenos nadbytečných obranných článků na Ukrajinu a vyzývá k vytvoření strategie, která by partnerské státy povzbudila k tomu, aby učinily totéž.
- Uvolňuje 4 miliony dolarů ročně na výcvik ukrajinských vojenských důstojníků prostřednictvím Mezinárodního vojenského vzdělávání a výcviku.
https://twitter.com/poroshenko/status/1 ... 6004099106

Rusko může začít dodávat zbraně na Donbass v reakci na vojenskou pomoc USA pro Kyjev - vedoucí výboru Dumy Kalašnikov
USA plánují každoročně přidělit 300 milionů dolarů na vojenskou pomoc Ukrajině, Rusko by mělo začít přemýšlet o ochraně lidí, na něž mohou být tyto zbraně nasměrovány, řekl Leonid Kalašnikov, předseda výboru Státní dumy pro záležitosti CIS, eurasijské integrace a vztahů s krajany.

"Věřím, že přidělení 300 milionů dolarů ze Spojených států na vojenskou pomoc Ukrajině, naopak, nám otevírá dveře, abychom pomohli lidem, na které chtějí z těchto zbraní střílet - DLR a LLR," řekl Kalašnikov v pátek.

Podle jeho názoru „v takových podmínkách máme také právo oficiálně dodávat zbraně těmto republikám“.

„Pokud některá ze stran, země, dodává zbraně, tím více smrtelnější, nemáme jinou možnost, než chránit tyto lidi, možná ne vojsky, ale alespoň dodávkou zbraní. A toto téma uzavřeme - neváhejme dodávat zbraně DLR a LLR. ", - uvedl.
https://www.interfax-russia.ru/rossiya- ... ssha-kievu
právo oficiálně dodávat zbraně těmto republikám = uznat je.

Ukrajina a Moldavsko požadují nahrazení ruské armády v Podněstří civilní policejní misí OBSE
https://www.ostro.org/general/society/news/594647/

Rusko vzkázalo (prostřednictvím Kozaka), že ve formátu Minsk má zájem o výsledek, ne o proces - Chaplyga
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 31 črc 2020, 15:42

Vedoucí Úřadu prezidenta Ukrajiny Andrii Yermak nazval dopis zástupce vedoucího prezidentské administrativy Dmytro Kozaka o marnosti dalších rozhovorů mezi poradci vůdců „normandského formátu“ projevem diplomatické hry a poznamenal, že proces vyjednávání právě probíhá.
https://censor.net.ua/ua/news/3211095/k ... tychna_gra

Peskov označil za překroucené zprávy o ukončení vyjednávání o Donbassu
"Pokud byl Kozakův dopis skutečně zveřejněn, pak to pravděpodobně není nejsprávnější způsob chování, pokud jde o velmi složitá jednání o urovnání konfliktu na jihovýchodní Ukrajině," uvedl mluvčí Kremlu.

"Rusko bylo, je a zůstává věrné Minské dohodě, a je přesvědčeno, že Minský komplex opatření - je základ pro pokračování hledání cest urovnání", - řekl Peskov.

"Dále, Kozák nepsal o žádné ukončení jednání, nic takového neřekl, a pokud to někdo tvrdí - tak to překrucuje," - uzavřel mluvčí hlavy státu.

Na otázku, zda je hlavní platforma normandského formátu přenášena z asistentů hlav států na ministerstva zahraničí, mluvčí Kremlu připomněl, že do této práce jsou zapojeni všichni: asistenti prezidentů, ministři zahraničí, samotné hlavy států a kontaktní skupina. Peskov ujistil, že práce bude pokračovat i na úrovni prezidentských asistentů. „No, samozřejmě,“ odpověděl na otázku.
https://rg.ru/2020/07/31/peskov-nazval- ... bassu.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 31 črc 2020, 16:41

Rozsáhlá dvoustranná taktická cvičení dnes začala v Jižním vojenském okruhu na ruské vojenské základně v Arménii, Volgogradských a Rostovských oblastech.
V předvečer byly do pohotovosti uvedené také vojenské jednotky 8 armády, umístěné v Volgogradské a Rostovské oblasti.

Taktické skupiny na úrovni praporů v plné výbavě odešly na cvičiště s kombinovanými zbraněmi Prudboj poblíž Volgogradu a Kuzminsky v Rostovské oblasti, kde začaly budovat oblasti koncentrace.

Při technické podpoře jednotek v podmínkách jejich manévrovací obrany používají technické jednotky taktiku „Syrská zeď“, která zajišťuje vytváření hromadných úkrytů pro obrněná vozidla během bojů a provádění obranných protidělostřeleckých manévrů. Během technické podpory cvičení se vypracovávají následující úkoly: vedení ženijního průzkumu nepřítele, terénu a objektů, zařízení a údržba ženijních bariér, provádění průchodů v zaminovaných oblastech, příprava a údržba tras pro pohyb vojska a manévrovacích tras.
https://function.mil.ru/news_page/count ... 752@egNews
Kuzminsky je 45km od hranice Donbassu a nedávno tam provedli tyto úpravy terénu pro jednotky a techniku, ty se do 29.7 nezměnili.

Pohraniční stráže Ukrajiny a Běloruska zahájily zvláštní operaci Zubr-2020 na hranici
Ukrajina a Bělorusko, které včera posílily ochranu společné hranice, zahájily společnou speciální operace na hranici, která potrvá do konce října. O tom informuje Státní pohraniční služba.

"V rámci boje proti nezákonným činnostem na ukrajinsko-běloruské části státní hranice byla v polovině července letošního roku zahájena společná speciální hraniční operace Zubr-2020 ... Současná opatření potrvají do konce října," uvádí se v zprávě.

Zvláštní operace se provádí každoročně na základě dohody pohraničních agentur.

Po přípravné fázi nyní probíhá hlavní fáze operace: operativní pátrání, preventivní, bezpečnostní a jiná opatření probíhají jak mimo přechody, tak v nich za účelem identifikace a potlačení nezákonných činností na státní hranici.
https://yandex.ru/turbo/s/ukranews.com/ ... dvuh-stran
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 01 srp 2020, 09:24

MZV Ukrajiny Kuleba zve Bělorusko na setkání v Lublinském trojúhelníku
https://twitter.com/ukrpravda_news/stat ... 5370530816

Kravčuk: Nevidím „zvláštní status“, ale „zvláštní systém řízení“ v nekontrolovaných regionech
Při rozhovorech Trilaterální kontaktní skupiny v Minsku nejde jen o „zvláštní status“. Uvedl to nový zástupce Ukrajiny v TCG, první prezident země, Leonid Kravčuk.

Poznamenal, že diskuse se zaměří na „zvláštní systém řízení“ v určitých oblastech regionů Doněck a Luhansk, na svobodnou hospodářskou zónu v nich. To údajně umožní neohrožovat svrchovanost a nezávislost státu.
https://donpress.com/news/01-08-2020-kr ... avleniya-v

Zákaz překročení kontaktní linie bez pojistky ukrajinské pojišťovny je nelidský a porušuje práva občanů Luhanské lidové republiky.
Takové prohlášení učinila v sobotu 1. srpna lidová milice LLR,
Jak dříve uváděl News Front , omezení se stalo známé o den dříve, a vstoupilo v platnost dnes. K překročení demarkační čáry budou nyní obyvatelé Luhanské a Doněcké lidové republiky potřebovat pojistku. Doklad musí být vydán buď ukrajinskou pojišťovnou nebo společností, která má kancelář na Ukrajině nebo dohodu s jednou z ukrajinských pojišťoven.

NM LLR upozornila na skutečnost, že Kyjev se neobtěžoval přesně vysvětlit, jak mohou obyvatelé republik získat pojistku.
https://news-front.info/2020/08/01/v-ln ... enii-kpvv/

Státní vyšetřovací úřad Ukrajiny zahájí vyšetřování proti řediteli SBU Ivanu Bakanovovi, bývalému řediteli Státního vyšetřovacího úřadu Romanu Trubovi a prezidentovi země Volodymyru Zelenskému.
Odpovídající rozhodnutí bylo učiněno Okresním soudem v Pechersku v Kyjevě v souvislosti s projednáváním trestních případů proti vůdcům Opoziční platformy - Pro život.

Dříve byly v síti publikovány zvukové nahrávky rozhovorů mezi Bakanovem a Trubou. Úředníci diskutovali o potřebě vykonstruovat trestní případy proti Viktoru Medvedčukovi, aby na něj šlo vyvíjet politický tlak. Z rozhovoru také vyplývá, že objednavatel této kampaně je prezident Ukrajiny.
"Jak vidíte, moc je nová a metody jsou staré. Proč se měnila moc? Obecně platí, že vzhledem k ústavně zaručené nedotknutelnosti prezidenta, může se dostavit k soudu jen Bakanov s Trubou. Ale to je zatím: pamatujeme si předvolební slib Zelenského odstranit imunitu pro sebe, soudce a poslance, " komentoval situaci poslanec OPZŽ Renat Kuzmin.
https://news-front.info/2020/08/01/zele ... dvedchuka/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 01 srp 2020, 11:12

Další ukrajinský expert je vyděšen „podzimní ofenzívu Ruska“
Podle UNN, během konference na téma „Výzvy a hrozby v oblasti Černého moře, editor a šéf BlackSeaNews, koordinátor pro námořní platformu expertů Andrej Klimenko řekl, že pravděpodobnost, že propuknou ruské vojenské akce v Černém moři v září až říjnu letošního roku je kolem 70-80%.

"Podle našich pocitů odhadujeme pravděpodobnost války v letošním roce v Černém moři na 70-80%." Víc než 50%. Časovým rámcem bude konec září - říjen, kdy se překrývá několik faktorů, “poznamenal Klimenko.

Mluvíme o aktivní fázi a koncentraci ruských vojenských sil v černomořském regionu během cvičení Kavkaz-2020 a místních voleb na Ukrajině.
https://news-front.info/2020/08/01/eshh ... em-rossii/
https://www.unn.com.ua/ru/news/1883700- ... 70-ekspert

ENG
Útočný dron ukrajinských ozbrojených sil napadl pozice vojáků Luhanské lidové republiky. Stalo se to na pozadí dalšího příměří.
Jak jsme předpokládali dříve, Ukrajina nebude na Donbasu dodržovat další opatření v oblasti příměří. Včera kvadrokoptéra ukrajinských ozbrojených sil vypustila tři granáty VOG-25 na pozici Lidové milice LLR poblíž dálnice Pervomajsk-Popasnaja. Tři vojáci byli zraněni. Oznámila tisková služba Lidové milice LLR. Je třeba poznamenat, že lety letadel, včetně bezpilotních letadel, jsou zakázány jak dohodami z Minska, tak dalšími opatřeními pro příměří, která vstoupila v platnost dne 27. července.
https://anna-news.info/udarnyj-bespilot ... itsii-lnr/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 01 srp 2020, 11:27

Puškov posoudil požadavek Kravčuku na poskytnutí Ukrajině 300 miliard dolarů
Vedoucí komise Federativní rady pro informační politiku a interakci s médii Alexej Puškov kritizoval prvního ukrajinského prezidenta Leonida Kravčuka za požadavek, aby zaplatil jeho zemi 300 miliard dolarů za obnovu Donbassu.

Dříve v rozhovoru s „ Apostrofem “ Kravčuk uvedl, že je třeba vytvořit zvláštní fond na obnovu Donbassu, do kterého by měly investovat Spojené státy , Velká Británie a Rusko. Bývalý prezident vysvětlil tento požadavek tím, že Ukrajina v minulosti podepsala Budapešťské memorandum a že se vzdala jaderných zbraní, které podle jeho odhadů stálo asi 300 miliard dolarů.

"Žádná země vám nedá žádné peníze. Kyjev musí nejprve získat Donbass. Peníze by zmizely dříve, než by dosáhly Donbassu, " napsal Puškov na Twitteru.
https://ria.ru/20200801/1575245956.html

Největší systém zásobování vodou: Rusko oznámilo novou metodu dodávky vody na Krym
V Rusku uvažují o vybudování velkého vodovodu Kubáň-Kerč, který zcela vyřeší problém nedostatku pitné vody na Krymském poloostrově . Jak uvádí Reportua s odkazem na Ekonomika dnes, zdroj zdůraznil, že velmi horké a suché léto 2020 přimělo úřady Ruska a Krymu vážně přemýšlet o vyřešení problému nedostatku pitné vody.

Poukazuje na to, že hned několik oblastí poloostrova skutečně trpí akutním nedostatkem a vody je katastrofálně nedostatek. Dříve bylo známo, že na Krymu začaly práce na pokládce a obnově kanálů, které budou moci přerozdělit vodu mezi velké vodní nádrže. Nyní na Krymu je postaven vodovod, který spojuje Simferopol s bělohorskou nádrží. Odborníci však poukazují na to, že se situace může ještě zhoršit na podzim, ale v srpnu se nepředpokládá problém s pitnou vodou, protože meteorologové předpovídají silné vytrvalé lijáky.

Právě z tohoto důvodu vedení uvažuje o řešení problému stavbou vodovodu, který propojí pevninský Kubáň s Kerčem. Dříve politolog z Krymu Vladislav Ganzhara zdůraznil, že na Krymu byla provedena pravidelná jednání, na kterém vláda dospěla k závěru, že bez dalšího zdroje vody se poloostrov není schopen vyrovnat s tímto problémem.
https://replyua.net/news/krym-poluostro ... -krym.html

Opoziční platforma - Pro Život vydala další silné prohlášení: Ze-moc (Zelenského) musí ukončit „divadlo“ kolem mírových jednání a zajistit politické urovnání konfliktu v Donbassu
"Diplomatické divadlo" Zelenského úřady kolem vyjednávání o vyřešení konfliktu v Donbassu zcela zkrachovalo. Vyjednavači jmenovaní Zelenským nechtějí a ani se nesnaží zajistit politické urovnání konfliktu v Donbassu. Ze-moc neplní své politické závazky a využívá setkání na mezinárodní úrovni pouze pro PR. Namísto dialogu zaměřeného na výsledky napodobuje „bouřlivou činnost“ prostřednictvím personálních změn a provokativních prohlášení o revizi Minských dohod.

Výsledkem je ohrožení vyjednávacího procesu v rámci N4 na úrovni poradců a základu formátu vyjednávání obecně. Dokladem toho je dopis zástupce náčelníka štábu ruského prezidenta Dmitrije Kozaka všem představitelům N4.

"Klidná reakce“ na současnou situaci, kterou oznámil vedoucí kanceláře prezidenta Ukrajiny Andrij Yermak, znovu svědčí o neochotě úřadů usilovat o mír a jednotu v zemi. Ze-tým je spokojen s „zmraženým konfliktem“, 25 lety nekonečné konfrontace a rozdělení Ukrajiny, na což již začali připravovat společnost. Tato pozice však nevyhovuje ukrajinským občanům. Ukrajinský lid nemá v úmyslu sedmý rok snášet dělící linie, krizi a chudobu, která byly prohloubená politikou Porošenko-Zelensky.

Opoziční platforma - Pro Život požaduje, aby vláda zastavila demagogii ohledně "složité diplomatické hry" a splnila své závazky. Ukrajina může skutečně převzít iniciativu a zaujmout aktivní postoj pouze tím, že začne pracovat na provádění politické části minských dohod. Zajištění přípravy a přijetí zákonů dohodnutých na zasedání hlav států a předsedů vlád normandské čtyřky v Paříži loni v prosinci.

Člověk může „klidně zacházet“ s dopisy politiků, ale nemůže být lhostejný k úmrtím, devastaci a chudobě lidí. Ve volbách ukrajinští občané hlasovali pro mír, ne pro cyniky, kteří se starají jen o radikály, flirtují s válečnou stranou a předvádí divadelní představení na mezinárodní scéně. Ze-moc je povinna přivést Ukrajinu k míru nebo rezignaci pro svém ideologickém inspirace v Porošenkovi.
https://zagittya.com.ua/news/novosti/ze ... basse.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42269
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 01 srp 2020, 16:09

Likvidácia niekoľko dní sa skrývajúceho "poltavského teroristu" Romana Skripnika (Роман Скрипник) v osade Opišnia (Oпишня) poltavskej oblasti.
Skripnik drží ako rukojemníka policajta - je zabitý odstrelovačom a následne vybuchne jeho vlastný granát.

https://twitter.com/AvakovArsen/status/ ... 2241541120 - video

Skripnik bol evidentne "utečený atošnik", ktorého jedinou snahou zrejme bolo dostať sa z Donbassu.

-> https://rusnext.ru/news/1595519289221358
Obrázek
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 01 srp 2020, 16:09

Ukrajina opustí minský formát pro urovnání konfliktu v Donbassu, pokud jednání dosáhnou slepé uličky. Uvedl vedoucí ukrajinské delegace v Minsku, první ukrajinský prezident Leonid Kravčuk, pro UNN.
Chci se pokusit něco udělat ... Pokud se to nezdaří a nic se nenabídne na oplátku a znovu, dělat jen to, co [Rusko] chce “, pak já sám řeknu, že formát Minsk se vyčerpal, Konec konců, Ukrajina udělala vše, co mohla ... Pokud narazíme na slepou uličku a nedokážeme tento problém vyřešit, musíme hledat jiný formát, “řekl.
https://gordonua.com/news/war/kravchuk- ... 11898.html

Poslanec za Oděsu (Opoziční platforma - Pro život) : Nikolaj Skorik: Minské dohody podporuje velké množství našich spoluobčanů, protože nikdo nechce posílat své děti do války.
Alternativou k Minským dohodám je buď „horká“ fáze války, ve které naši lidé zemřou, nebo zmrazený konflikt, který nás připraví o jakoukoli naději na návrat našich území. Uvedl to Nikolaj Skorik, který odpovídal na otázky novinářů z Kanálu 7. Podle něj neexistuje žádná alternativa k Minským dohodám, které mohou diplomaticky vrátit kontrolu nad Donbassem na Ukrajinu a zastavit lidské ztráty.

"Neměl bych být zastáncem Minských dohod, protože naše politické síly neměly s jejich podpisem nic společného." Byli podepsány v době Porošenka a on je nechtěl splnit, protože teď říkal, že tímto způsobem jen natahoval čas. Světová komunita to však považovala za nominální hodnotu a světová komunita očekává, že tyto dohody splníme. A je zřejmé, že dnes je to jediný způsob, jak tento konflikt vyřešit, “zdůraznil opoziční politik.

Zdůraznil, že Opoziční platforma - Pro život bude podporovat dohody z Minska, včetně takových věcí, jako je amnestie pro ty, kteří se nedopustili závažných zločinů; stejně jako změny týkající se zvláštního postavení těchto území ve státě, protože právě provádění politické části dohod může Ukrajině přinést mír.

"A my jsme podporováni velkým počtem našich občanů, protože nikdo nechce posílat své děti do války." Zmrazení konfliktu, které implikuje faktické odmítnutí Donbassu, není rovněž přijatelné, protože pro nás jsou všechny regiony stejně důležité. Pro mě jsou naš Doněck a Luhansk stejně významné a na stejné úrovni jako moje rodná Oděsa, Bukovina, Frankivsk, Kyjev. Jsou nedílnou součástí naší rodné země! Řekl poslanec.
https://rupor.od.ua/news/Odesskij-narde ... hen-051463

Ukrajina zařadila Bělorusko na zelený seznam pro Covid: Bělorusové nepotřebují testy a izolaci
https://interfax.by/news/policy/raznoe/1279983/

Dialog mezi Leonidem Kravčukem a Olgou Skabejevovou vyvolal ostrou reakci Ukrajinců...
Jakmile první ukrajinský prezident Leonid Kravčuk nahradil svého kolegu Leonida Kučmu jako vedoucího ukrajinské delegace v Trilaterální kontaktní skupině (TCG), upoutal pozornost nacionalistických radikálů své vlastní země. Rozhovor ukrajinského politika s televizním kanálem Rusko 1, ve kterém žertoval s ruskou moderátorkou televizního pořadu 60 minut Olgy Skabejevové, způsobil ostrou reakci mezi Ukrajinci....

Leonid Kravčuk, první den ve funkci předsedy ukrajinské delegace v TCG v Minsku, živě hovořil s ruskou propagandistkou Olgou Skabeevovou... Žertoval o Kučmovi, pozval Skabejevovou do Kyjeva," člen extrémistické skupiny UNA-UNSO zakázané v Rusku Nazar Prikhodko propukl v rozzuřenou tirádu proti Kravčukovi. Zároveň radikální nacionalista vyjádřil řadu vět ve vztahu k prvnímu prezidentovi své země, ochucenými hodnotícími charakteristikami s hojným používáním obscénního jazyka ...

Ukrajinský nacionalista se však nezastavil a na svém telegramovém kanálu pokračoval „zuřivě“ nejen o Kravčukově dobré vůli při komunikaci s ruským novinářem, ale také o obráncích nové hlavy ukrajinské delegace v TCG. Co se týče stoupenců Kravčuka, Prikhodko si také dovolil používat obscénní jazyk a vyjadřoval svou nespokojenost s nedostatkem zjevné rusofobie v chování zástupce Ukrajiny v mezinárodních jednáních k vyřešení konfliktu mezi Kyjevem a neuznanými republikami LLR a DLR.
https://politpuzzle.ru/169194-dialog-le ... ukraintsev


Řekl tam, že mají zástupci DLR a LLR sednout na auto a dojet do Kyjeva na jednání s nim, na to mu bylo odpovězeno: že nemohou dojet do Kyjeva, když je Kyjev pokládá za teroristy.

Kravčuk poskytl rozhovory ruským propagandistům a vyzval Skabejevovou, aby poslouchala Putina

Kód: Vybrat vše

https://www.pravda.com.ua/rus/news/2020/08/1/7261443/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 02 srp 2020, 00:32

Kravčuk navrhl, aby se USA účastnily schůzek třístranné skupiny v Minsku
Podle Leonida Kravčuka jsou Spojené státy nejsilnější a nejbohatší zemí, jejíž vliv pomůže vyřešit situaci v Donbassu.

První prezident Ukrajiny a nový vedoucí delegace země v Trilaterální kontaktní skupině (TCG) pro řešení situace v Donbassu Leonid Kravčuk chce umožnit Spojeným státům účastnit se procesu nastolení míru na jihovýchodě země. Bývalý prezident učinil takové prohlášení na televizním kanálu Ukrajina 24 1. srpna.
https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... 03y7P.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 02 srp 2020, 13:16

Oficiální zástupce ministerstva zahraničních věcí Ruské federace doporučila, aby se místo několika mezinárodních summitů konal jeden ukrajinský
Ukrajinský prezident Vladimir Zelenský a jeho předchůdci ve funkci hlavy státu by měli společně projednat podstatu minských dohod. Napsala to v neděli mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová na Facebook.

Tak komentovala slova bývalého prezidenta Ukrajiny a nového šéfa delegace Kyjeva v kontaktní skupině pro urovnání situace na Donbassu, Leonid Kravčuka, který prohlásil, že "ne zcela chápe zvláštní postavení Donbassu, o kterém se hovoří v minských dohodách".

"Možná by neměli pořád svolávat nekonečné mezinárodní summity, ale uspořádat jeden vnitroukrajinský? Na kterém se sejdou čtyři bývalí ukrajinští prezidenti Leonid Kravčuk, Leonid Kučma, Petro Porošenko a úřadující hlava státu Vladimir Zelensky a pokusí se pochopit, co je napsáno v minských dohodách? - napsala Zacharovová. - Účastníci jsou všichni jejich součástí: dva byli v kontaktní skupině, jeden podepisoval dokumenty z Minsku, jeden z nich je využil v předvolebním programu.

„Důležitým faktem je, že dva z těchto čtyř neměli ohledně minských dohod žádné otázky, nikdy neřekli, že by něčemu nerozuměli, energicky diskutovali o jejich implementaci ve světových metropolích a požadovali od Moskvy„ nezpomalovat tento proces. “ať vysvětlí zbývajícím dvěma, co je tam napsáno,“ dodala diplomatka.
https://tass.ru/politika/9104989

3x tankery USAF KC-135R (dva z Roty a druhý z Mildehallu) na podporu pouze jednoho US NAVY P8 nad ČM se mi zdá nemožné, ale ... + 4x USAF F-16 z Aviana
https://twitter.com/ADSB_not_ACDC/statu ... 8356379650
.
USS Porter provádí společné operace s hlavním velitelstvím USAFE-AFAFRICA dnes v Černém moři!.
Americké námořnictvo provádí společné operace s americkými leteckými silami v černém moři.

Torpédoborec Arleigh Burke USS Porter (DDG 78) s křídlatými střelami, průzkumný námořní letoun P-8A Poseidon, čtyři F-16 od 31 stíhacího křídla, Aviano Air Base, Itálie, KC-135 Stratotanker od 100 vzdušného tankovacího křídla, Mildenhall, Anglie, a MQ-9 Reaper z expediční operační skupiny 2, Miroslawiec, Polsko, provádí společné výcvikové mise v Černé moři, 2. srpna 2020.
https://twitter.com/USNavyEurope/status ... 9479843842


Jurij Dudkin vojenský a politický expert: Obávám se, že válka v Donbasu skončí úplným kolapsem ukrajinského státu
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 02 srp 2020, 21:54

Ukrajinský poslanec parlamentu Medvedčuk se svou rodinou odjel přes přechod Kalančak na dovolenou do okupovaného Krymu
https://twitter.com/krymrealii/status/1 ... 7024011264

Šéf politické strany "Opoziční platforma - Pro život" Viktor Medvedčuk dorazil na Krym, uvedl jeho tiskový tajemník Oleg Babanin.
Poslanec zde stráví dovolenou se svou rodinou. Dorazil na poloostrov přes kontrolní stanoviště „Armjansk“, uvedl jeho mluvčí.
Medvedčuk byl na dovolené na Krymu před rokem 2014. Uváděl, že miluje toto místo a plánuje ho navštívit v budoucnu. Politik zdůraznil, že považuje Krym za fakticky ruský.
https://ria.ru/20200802/1575281742.html
"Náš zdroj informuje, že Medvedčuk na Krymu uspořádá řadu schůzek s ruskými politiky, úředníky a také s osobami z ukrajinské politické emigrace." Tématem rozhovoru bude Donbass, budoucí místní volby na Ukrajině a přípravy na možný podzimní Majdan. Existují informace, že schůzka je plánována především s lidmi z okruhu Dmitrije Kozaka a Michaile Babiče, “píše telegraf kanál Legitimny blízký kanceláři ukrajinského prezidenta Zelenského.
https://novorosinform.org/823762

Vůdce DLR nevidí žádný smysl v nahrazování Kučmy Kravčukem v TCG
V důsledku změny vedoucího ukrajinské delegace v třístranné kontaktní skupině (TCG) k Donbassu nelze očekávat žádný pokrok v plnění minských dohod.

Uvedl korespondentu RIA „New Day“ , vedoucí DLR Denis Pušilin a komentoval jmenování prvního prezidenta Ukrajiny Leonida Kravčuka jako hlavního představitele Zelenského v TCG místo druhého prezidenta Ukrajiny Leonida Kučmy.

Podle něj je účinek takové změny nulový, jako by Kyjev jmenoval třetího ukrajinského prezidenta Viktora Juščenka místo Kučmy.

"Tváře se mění a nic jiného." Ukrajina není subjektem, ale předmětem vnějšího zasahování. Ať už je tam tedy Kučma, Kravčuk nebo Juščenko, nic se nezmění. Osobně si nemyslím, že se situace může změnit k lepšímu s příchodem jednoho nebo druhého zplnomocněnce Kyjeva. Toto je politika státu a vnějších sil, které mají velmi vážný dopad na to, co se děje na Ukrajině, “cituje noviny Donbass Today Pušilina.

Podle vedoucího DLR musí Kyjev začít buď plnit povinnosti přijaté na základě Minských dohod, nebo od nich odstoupit.
https://newdaynews.ru/crimea/699044.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 03 srp 2020, 10:21

Zhvania má na 4.8 09:00 další premiéru s názvem "Proč hlavní prokurátorka Irina Venediktova stále nereaguje na mé přiznání"
Vím, že spousta lidí čeká na moje videa. Zejména Petr Aleksejevič Porošenko. A také ty miliony Ukrajinců, které tento muž podvedl a okradl.

Opravdu si přeji, aby se o mé informace konečně zajímaly i orgány činné v trestním řízení.

Bohužel, hlavní prokurátorka Irina Venediktova stále nereaguje na mé přiznání. Žádám ukrajinskou veřejnost a novináře, aby vyvíjeli tlak na státní zastupitelství. Pokud prokuratura nemá zájem znát pravdu, pak pro Ukrajince by to mělo být zajímavé.

Přátelé, přihlaste se k mému kanálu, pokud chcete znát pravdu. Budu vám dál vyprávět, co vím. A vím toho hodně.


V pobočce banky v obchodním centru Leonardo v centru Kyjeva hrozí ozbrojený muž výbuchem bomby
Zdroj řekl, že lidé jsou nyní evakuováni z obchodního centra poté, co je známo, že uvnitř je muž se zbraní a že možná vzal rukojmí.

Podle náměstka ministra vnitra Antona Geraščenka k incidentu došlo v pobočce AT "Universal Bank", která se nachází v obchodním centru. Přišel tam mladý muž a řekl, že má v batohu bombu. Zaměstnanci banky odešli, ale vedoucí pobočky zůstal uvnitř ze své svobodné vůle. Policie zahájila operaci Blesk.

https://112.ua/glavnye-novosti/v-biznes ... 45077.html

V budově obchodního centra Leonardo v centrální části Kyjeva vzal muž rukojmí, zabarikádoval se a požaduje vstup do televizního vysílání.
https://zik.ua/news/crime/cholovik_iaky ... iiu_976751

Terorista, který obsadil banku v obchodním centru Leonardo, požaduje projev v televizi. Informuje o tom korespondent televizního kanálu 112 Ukrajina “ s odkazem na policisty.
https://112.ua/glavnye-novosti/muzhchin ... 45087.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 03 srp 2020, 13:07

Prý jde o občana Uzbekistánu a vysílají i jeho fotku z banky


Geraščenko: Muž, který vzal rukojmí v Kyjevě, je občanem Uzbekistánu
https://zik.ua/news/crime/cholovik_iaky ... nko_976755

Live se zásahovkou SBU Alfa https://www.pscp.tv/w/1lPJqLqlRjLGb

Právě tam jsou u teroristy novináři a vysílají živě
Muž, který vzal rukojmí v Kyjevě, požaduje živé vysílání na televizním kanálu ZIK
Novinář TV ZIK Andrij Lashch je v současné době v prostorách obchodního centra Leonardo v centrální části Kyjeva, kde uzbecký občan vzal rukojmí a hrozí výbušninou.

Nyní se náš kolega Andriy Lashch připravuje s ním mluvit podrobněji a je doprovázen speciální službou".

První záběry vysílání televizního kanálu ZIK z pobočky banky ukazují, že útočník sedí na židli a kouří cigaretu. Také požádal o kávu.
https://zik.ua/news/crime/cholovik_iaky ... zik_976760
Naposledy upravil(a) puma dne 03 srp 2020, 14:03, celkem upraveno 1 x.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Odpovědět