Rusko

Odpovědět
Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 13 úno 2021, 17:33

https://cz.sputniknews.com/svet/2021021 ... -ve-vidni/
Twitter zablokoval účet ruské delegace na jednáních ve Vídni. Následně jej bez vysvětlení odblokoval
Twitter zablokoval oficiální účet ruské delegace na jednáních o bezpečnosti a kontrole zbrojení ve Vídni. Oznámil to její šéf, diplomat Konstantin Gavrilov.

„Jaké jsou důvody? Alternativní postoj Ruska k hodnocení současné politické situace v Evropě, který zazněl na semináři OBSE o vojenských doktrínách? Blokování oficiálních účtů odrážejících oficiální principiální postoj země je jasnou cenzurou,“ napsal Gavrilov na svém osobním twitterovém účtu.
On Feb 12, @TwitterSupport blocked the official account of the RUS Arms Control Delegation (@armscontrol_rus). What are the reasons? An alternative position of RUS on the trends of the current pol-mil situation in Europe voiced at the @OSCE Seminar on Mil Doctrines? @mfa_russia
— Konstantin Gavrilov (@RusGavrilov) February 13, 2021
Při kliknutí na stránku účtu ruské delegace lze vidět, že účet byl byl dočasně zablokován.

Vedoucí delegace poznamenal, že po dobu blokace budou všechny informace zveřejněny na jeho profilu.

Jak uvedl Gavrilov pro Sputnik, ruská delegace se již v této souvislosti obrátila na podporu Twitteru a plánuje také kontaktovat generální tajemnici OBSE Helgu Schmidovou. Podle něj je nutné „donutit“ Twitter k tomu, aby se vyjádřil, protože „teď na ně bude vyvíjen tlak“.
„Twitter nás zablokoval bez vysvětlení, hulvátské. Měli jsme tam spoustu tweetů o NATO, vojenské doktríně, no a to je výsledek. Spojujeme to jen s tím, absolutně,“ dodal diplomat.
Twitter bez vysvětlení odblokoval účet ruské delegace na jednání o vojenské bezpečnosti a kontrole zbrojení ve Vídni, všichni odběratelé zmizeli, později sdělil šéf delegace Konstantin Gavrilov.
„Twitter odblokoval účet bez vysvětlení, doslova před 20 minutami. Ale všichni odběratelé jsou pryč, budeme vše znovu budovat. Obsah byl ale zachován,“ řekl Gavrilov.
Blokace Facebooku a Twitteru

Nutno podotknout, že Facebook a Twitter však blokují uživatele pravidelně.

Sociální sítě Facebook, Instagram, YouTube a Twitter již dříve zablokovaly účty amerického prezidenta Donalda Trumpa. Společným důvodem mělo být „riziko podněcování k násilí“. Twitter následně zablokoval také účet Trumpovy administrativy.

Twitter dočasně zablokoval i účet republikánky a členky Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických Marjorie Taylor Greeneové.
„Několik dnů poté, co kartel Křemíkového údolí (pozn. Silicon Valley) začal plnohodnotný útok na zmrazení svobody slova v Americe, když z online platformy vyloučil prezidenta Donalda Trumpa a vymazal neznámý počet konzervativců, se Twitter rozhodl zablokovat můj osobní účet bez poskytnutí vysvětlení,“ napsala členka Kongresu USA ve svém prohlášení na Telegramu a Facebooku.
Co se týká Rusů, pak nedávno byli zablokováni i podnikatel Jevgenij Prigožin a šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin. Společnost Konkord, vlastněná Prigožinem, uvedla, že to bylo kvůli kritice amerického prezidenta Joea Bidena. Rogozin byl dočasně zablokován poté, co kritizoval výroky bývalého amerického velvyslance v Rusku Michaela McFaula.

Na pozadí rostoucích pokusů o cenzuru na sociálních sítích připravují ruští senátoři systém pokut pro internetové giganty za nezákonná omezení aktivity uživatelů.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2898
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Rusko

Příspěvek od Svarboj » 15 úno 2021, 11:22

Lidé po celém Rusku protestují proti policejním zásahům a uvěznění Navalného

Lidé po celém Rusku zapalují na znamení protestu proti policejním zásahům a uvěznění opozičního představitele Alexeje Navalného svíčky nebo rozsvěcejí svítilny na mobilech a snímky světel pak umisťují na sociální sítě. K této formě pokojného protestu vyzval v úterý spolupracovník Navalného Leonid Volkov.
Stovky lidí kromě toho v Moskvě vytvořily na znamení solidarity s manželkou Navalného Julijou Navalnou a ženami pronásledovanými z politických důvodů lidský řetěz. Asi 70 osob se zúčastnilo podobné manifestace v Petrohradě, informoval zpravodajský server Meduza.

V hlavním městě Tatarstánu Kazani úřady povolily demonstraci "proti zatýkání během protestů, represím a za změnu volebních zákonů". Akce se však mohlo zúčastnit jen 200 lidí. Jejich počet na náměstí kontrolovala policie, která účastníky pouštěla za kovové zábrany. Podle listu Kommersant však několik dalších stovek lidí stálo za zábranami a dohromady na akci dorazilo okolo tisícovky účastníků. Přestože protest měl posvěcení úřadů, policie na něm podle portálu OVD-Info devět lidí zadržela.

Jednotícím heslem dnešních akcí je Láska je silnější než strach (Ljubov silněje stracha) a pod příslušným hashtagem také lidé přidávají fotografie na sociální sítě. Snímky většinou ukazují malé skupinky lidí se světly, někdy jen jednotlivce nebo osamocené obrazce a nápisy na sněhu vytvořené ze svíček.
https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa ... .b306634b/
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6847
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Rusko

Příspěvek od petrp » 15 úno 2021, 12:22

Lidé po celém Rusku rozsvěcejí světla na znamení protestů
I v Moskvě byla masivní účast... :lol:


"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6847
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Rusko

Příspěvek od petrp » 15 úno 2021, 13:36

Ředitel SVR Sergej Naryškin potvrdil informace ministerstva zahraničí RF o spolupráci nesystémové opozice se Západem
Ruské ministerstvo zahraničí nezveličuje, když mluví o kontaktech nesystémové opozice se Západem, a že termín "opozice" bude v řadě případů nevhodný, prohlásil ředitel Služby vnější rozvědky Ruska Sergej Naryškin. Novináři ho požádali, aby okomentoval prohlášení MZ o tom, že ruská opozice bezprostředně pracuje se Západem. Rovněž se jej zeptali, zda existují u informace Služby vnější rozvědky (SVR) o faktech spolupráce organizátorů nepovolených shromáždění se zahraničními zvláštními službami.

"MZ Ruska se ve svých komentářích nemýlí a nenadsazuje. Pouze k tomu mohu přidat, že ti, kteří přistupují na zločinné dohody se zvláštními službami zemí, které provádějí vůči RF nepřátelskou politiku, se nenazývají opozičníky. Zde se musí užívat jiný termín", odpověděl Naryškin.

9. února zástupkyně MZ Ruska Marie Zacharová prohlásila, že spolupracovníci Alexeje Navalného jsou agenti vlivu NATO a dostávají od zástupců aliance instrukce. Důvodem pro tato obvinění se stala online konference na platformě stálého zastoupení Polska při EU za účasti zástupců členských zemí Evropské unie, USA, Velké Británie a také vedoucího sítě štábů Navalného Leonida Volkova a výkonného ředitele FBK (Fond pro boj s korupcí, v Rusku označen jako zahraniční agent) Vladimíra Ašurkova.

http://www.novarepublika.cz/2021/02/red ... vrdil.html
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 2372
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Rusko

Příspěvek od homer » 15 úno 2021, 20:43

Lavrov vysvětlil, kdy došlo ke skutečnému ponížení Evropské unie
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v komentáři k prohlášení Evropské unie, že návštěva diplomata EU Josepa Borrella v Rusku skončila ponížením, uvedl, že ke skutečnému ponížení EU došlo v roce 2014, a to během krize na Ukrajině.
Řekl to na tiskové konferenci po setkání s finským ministrem zahraničí Pekkou Haavistem v pondělí 15. února.
"Tento bod obratu nastal, když na Ukrajině došlo ke státnímu převratu a Evropská unie prokázala svou naprostou bezmocnost ve vztahu k dohodě, které bylo dosaženo těsně v předvečer státního převratu mezi vládou a opozicí, a pod kterou se podepsaly Německo, Francie a Polsko“, řekl Lavrov.
Ruský ministr zahraničních věcí dodal, že v roce 2014 se ukrajinská opozice vykašlala na tyto podpisy i na názor Evropské unie, že je nezbytné tuto dohodu splnit“.
"Já si myslím, že právě v tomto okamžiku došlo ke skutečnému ponížení Evropské unie," shrnul ruský diplomat.
Připomeňme, že dne 21. února 2014 podepsal ukrajinský prezident Viktor Janukovič za přítomnosti diplomatických zástupců Polska, Německa a Francie dohodu s vůdci opozice Vitalijem Kličkem, Arsenijem Jaceňukem a Olegem Ťagnibokem o vyřešení politické krize na Ukrajině, která začala v listopadu 2013.
Dohoda stanovila návrat k ústavě z roku 2004, tj. k parlamentně-prezidentské formě vlády, vytvoření „vlády národní důvěry“, ústavní reformě a předčasným prezidentským volbám do konce roku 2014.
Rovněž stanovila stažení ozbrojených sil z centra Kyjeva, ukončení násilí a odevzdání zbraní opozicí.
Ale již 22. února 2014 parlament zbavil Janukoviče jeho pravomocí způsobem, který není stanoven ústavou (že prý se údajně sám zřekl výkonu svých ústavních pravomocí).
V Rusku pak byly události jasně definovány jako hrubé porušení dohod z 21. února a státní převrat.
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 6709815731

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6847
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Rusko

Příspěvek od petrp » 16 úno 2021, 13:54

RUSKÝ ŠPION promluvil o své práci pro české tajné služby
Bývalý poradce ředitele Státní korporace pro kosmické aktivity Roskosmos Ivan Safronov obviněný z vlastizrady v rozhovoru pro list Kommersant promluvil o svém seznámení s českým novinářem Martinem Laryšem, o kterém média uvedla, že ho naverboval.

https://www.narodninoviny.cz/rusky-spio ... ne-sluzby/
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 16 úno 2021, 16:32

https://cz.sputniknews.com/svet/2021021 ... v-nemecku/
„Byl pod ochranou tajných služeb.“ Bundestag promluvil o ochraně ruského blogera Navalného v Německu
Od chvíle svého příjezdu do Berlína až do svého návratu do Moskvy byl Alexej Navalnyj pod ochranou tajných služeb, uvádí se v odpovědi německé vlády na otázku zástupců frakce Alternativa pro Německo ve Spolkovém sněmu.
Od 22. do 31. srpna ho hlídali příslušníci bezpečnostní skupiny federálního odboru kriminální policie a poté zaměstnanci příslušných zemských útvarů téže struktury.

Německé bezpečnostní orgány zajišťovaly bezpečnost Navalného jako osobního hosta kancléřky Angely Merkelové. Během léčby v berlínské klinice Charité od 22. srpna do 23. září 2020 byl pacient střežen policisty, kteří hlídkovali po obvodu zdravotnického zařízení. Podle zpráv z médií příslušníci tajných služeb drželi stráž i na patře vedle jeho pokoje.

V den odletu z Německa 17. ledna Navalnyj a jeho manželka Julia byli odvezeni autem s majákem přímo ke schůdkům letadla. Registraci páru na let vyřizovali podle informací médií zástupci německé policie.

V srpnu loňského roku byl Navalnyj hospitalizován v Omsku poté, co se mu udělalo špatně v letadle na cestě z Tomska do Moskvy. Na základě výsledků vyšetření omští lékaři uvedli jako hlavní diagnózu metabolickou poruchu, která způsobila prudkou změnu hladiny cukru v krvi. Příčinu se nepodařilo zjistit, ale podle omských lékařů nebyly v krvi ani moči Navalného nalezeny žádné jedy.

Později byl dopraven letadlem do Německa. Poté vláda s odvoláním na vojenské lékaře uvedla, že Navalnyj byl údajně otráven látkou ze skupiny toxických bojových látek Novičok. Tyto údaje byly potvrzeny také laboratořemi ve Švédsku a ve Francii a také v Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW). V Kremlu v této souvislosti prohlásili, že Berlín neinformoval Moskvu o svých závěrech, a Ministerstvo zahraničních věcí RF tehdy zdůraznilo, že Rusko čeká na odpověď Německa na oficiální žádost ohledně této situace. Německá strana a OPCW však na tyto žádosti nijak nereagovaly.
Zároveň je známo, že německá zpravodajská služba BND měla od 90. let přístup k vojenské toxické látce Novičok.

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov na začátku února prohlásil, že kroky německých úřadů dávají veškeré důvody považovat situaci s otravou Navalného za inscenaci.

Minulý týden během setkání s hlavními redaktory ruských médií Vladimir Putin zveřejnil podrobnosti o prvním telefonickém rozhovoru se svým francouzským kolegou Emmanuelem Macronem po incidentu s Navalným. Ruský prezident především nabídl pomoc ruských odborníků při zkoumání vzorků odebraných po incidentu a ujistil, že pokud najdou „alespoň něco“, pak bude „v téže sekundě“ zahájeno trestní stíhání. Paříž i Berlín však tyto návrhy ignorovaly. V této souvislosti prezident poukázal na absurditu obvinění na adresu Ruska z neochoty spolupracovat.
Pod ochranou nemeckých tajných služieb bol svojho času aj istý Lenin. :wink:
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2898
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Rusko

Příspěvek od Svarboj » 18 úno 2021, 13:52

Potravinové protisankce pomohly Rusku lépe zvládnout pandemii

Ruští maloobchodníci nemuseli hledat nové dodavatele a nemuseli ani zužovat sortiment zboží v obchodech, jak se stalo v Evropě.

http://casopisargument.cz/?p=34072
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6454
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 18 úno 2021, 19:48

Kaliningrad sa "odpojil" od pobaltských štátov
20210218.jpg
Spoločnosť "RosTelecom" dokončila výstavbu prvého podmorského komunikačného vedenia z optických vlákien Kingisepp - Kaliningrad, enkláva je priamo napojená na sieť RF a obchádza územie susedných štátov, uviedla spoločnosť. Nová vysokorýchlostná linka zabezpečí nezávislosť a zvýši spoľahlivosť pripojenia Kaliningradu k federálnej digitálnej infraštruktúre - predtým sa používali iba pozemné vedenia prechádzajúce cez územie iných krajín. Po dovybudovaní infraštruktúry sa prevádzka spustí v 03/2021. Celková dĺžka novej trate položenej pozdĺž dna Baltského mora je 1115 km s prenosovou rýchlosťou 100 Gbps s možnosťou rozšírenia až na 8 Tbps.
Zdroj https://ria.ru/20210217/svyaz-1597845480.html z 17.02.2021

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6454
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 19 úno 2021, 19:31

skflanker_ píše:
12 úno 2021, 21:52
Podľa týždennej infografiky ktorú zverejnili noviny «Красная звезда» od piatka 05.02.2021 do štvrtka 11.02.2021...
Podľa týždennej infografiky ktorú zverejnili noviny «Красная звезда» od piatka 12.02.2021 do štvrtka 18.02.2021:
+ Ruská PVO svojimi prostriedkami sledovala 32 prieskumných pilotovaných lietadiel (minule 33) a 11 prieskumných bezpilotných lietajúcich aparátov BPLA (minule 12) iných krajín letiacich v blízkosti štátnej hranice Ruska.
+ V rámci modernizácie techniky boli do Ruskej armády zaradené nové / modernizované kusy techniky: lietadlo rodiny Suchoj Su-24 + lietadlo rodiny Iľjušin Il-76M
Zdroj - Infografika http://redstar.ru/vooruzhyonnye-sily-ro ... delyu-131/ + http://мультимедиа.минобороны.рф/multim ... otoGallery z piatka 19.02.2021

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2615
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Rusko

Příspěvek od classix » 20 úno 2021, 13:33

H5N8
První případ lidské infekce virem ptačí chřipky byl zjištěn v Rusku, uvedla v sobotu šéfka Rospotrebnadzor Anna Popova.

„Dnes chci podat zprávu o důležitém vědeckém objevu, který učinili vědci z Vector Scientific Center Federální služby pro dohled nad ochranou práv spotřebitele a dobrými životními podmínkami Ruské federace: první případ lidské infekce virem chřipky A, ptačí chřipka A (H5N8) byla potvrzena v laboratoři, “uvedla Popova během briefingu o Rossiya-24“ (VGTRK).

Popova vysvětlila, že virus byl zjištěn u sedmi zaměstnanců drůbeží farmy v jižním Rusku, kde v prosinci 2020 bylo mezi populací ptáků registrováno vypuknutí ptačí chřipky.
Podle ní byl jejich virus mírný, rizika byla „minimalizována, situace se dále nevyvíjela“ a ti, kteří se uzdravili, se cítí dobře.

"Virus je schopen přenášet se z ptáků na člověka, překonal mezidruhovou bariéru. Ale dnes se tato varianta viru chřipky nepřenáší z člověka na člověka. Čas ukáže, jak rychle následující mutace pomohou tuto bariéru překonat," řekla Popova.
Poznamenala, že jelikož je virus detekován v rané fázi, dává to čas připravit se na možné mutace, kdy může být tato chřipka přenášena z člověka na člověka, a připravit testovací systémy a vakcinační platformy.

„Údaje o infekci první osoby novou chřipkou A (H5N8) byly zaslány WHO. Stalo se tak před několika dny, jakmile jsme si byli zcela jisti výsledky. Vektor umístil data sekvenování celého genomu viru A (H5N8) v mezinárodní databázi GISAID.

https://www.interfax.ru/russia/751923
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6088
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 20 úno 2021, 18:00

Ruský soud potvrdil Navalnému trest vězení. Dobu za mřížemi mu zkrátil o šest týdnů
Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/soud-potvr ... nici_lihla


Na Krym hustě sněží, kvůli sněhu byl provoz na mostě přes Kerčský průliv na několik hodin zcela zablokován.

https://politikus.ru/video/134536-perek ... gopad.html

Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6847
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Rusko

Příspěvek od petrp » 20 úno 2021, 18:51

Zacharová: Zamítli jste návrh k Minským dohodám. Chystáte válku?
Partneři OBSE nepodpořili ruský návrh prohlášení o provádění minských dohod (Minsk-2), což může naznačovat přípravy na vojenské řešení problému, oznámila Maria Zacharova, tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí.

http://www.novarepublika.cz/2021/02/zac ... nskym.html
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6088
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 21 úno 2021, 20:33

Ministři zahraničních věcí EU budou v pondělí jednat v Bruselu, očekává SE, že dají politický souhlas s novými protiruskými sankcemi. :blbec:
Omezující opatření budou pravděpodobně zahrnovat cílené sankce proti jednotlivcům a organizacím, které budou ukládány prostřednictvím nového mechanismu sankcí EU zaměřeného na potrestání porušovatelů lidských práv.
https://www.pravda.com.ua/news/2021/02/21/7284204/
https://www.pravda.com.ua/news/2021/02/21/7284196/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6088
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 22 úno 2021, 09:14

Uniklé dokumenty odhalují rozsáhlé úsilí britské vlády o použití protiruských médií a vlivných osob na „oslabení ruského státu“
Práce Britů se zaměřila zejména na „Medusa“ a „Mediazona“. Existují stovky dokumentů odhalujících londýnský propagandistický stroj.
https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... nfluencers
https://politikus.ru/events/134564-v-se ... -v-rf.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6088
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 22 úno 2021, 20:46

Julia Navalnaya se dnes vrátila do Moskvyhttps://politikus.ru/v-rossii/134577-yu ... oskvu.html
Politikus.ru
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6088
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 23 úno 2021, 11:07

Na Krymu začala modernizace jednoho z největších plně pohyblivých radioteleskopů na světě,
RT-70 (anténní systém P-2500). Jeho uvedení do provozu je plánováno na konec dubna - začátek května 2021. V budoucnu by se zařízení mělo podílet na nových vesmírných programech.


Первоисточник публикации: https://politikus.ru/video/134590-v-evp ... -mire.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6088
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 24 úno 2021, 12:12

Amnesty International poté, co objevila jeho minulost, odvolává status Navalného jako „Vězně svědomí“ :wink:
Mezinárodní organizace pro lidská práva Amnesty International zrušila své rozhodnutí udělit status „vězně svědomí“ Alexeji Navalnému s tím, že minulá prohlášení uvězněného ruského opozičního politika o migrantech ze Střední Asie a severního Kavkazu představují projevy nenávisti.
https://meduza.io/en/news/2021/02/23/am ... ssia-today
https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... iscovering
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6088
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 25 úno 2021, 07:56

Sevastopol hlásí, že příjem vody na řece Belbek je téměř dokončen. Začíná začátkem března, vyřeší to některé problémy města s dodávkou vody.Proč se Moskvané stěhují do Sevastopolu
Porovnání Moskvy a Sevastopulu
https://colonelcassad.livejournal.com/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2898
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Rusko

Příspěvek od Svarboj » 25 úno 2021, 13:50

Západ nás chce vykolejit, prohlásil Putin. Tajná služba má zvýšit své úsilí

Ruský prezident Vladimir Putin na středeční poradě s vedením tajné služby FSB nařídil této nástupkyni sovětské tajné policie KGB zdvojnásobit úsilí při odhalování a potírání toho, co podle agentury AP označil za pokusy Západu o destabilizaci Ruska.
Současně nařídil tajné službě připravit se na provokace během nadcházejících voleb do dolní komory ruského parlamentu. Uvedl, že právo občanů svobodně si zvolit své zástupce bude ubráněno před jakýmikoliv provokacemi. Deník Kommersant k tomu dodal, že poslanci tento měsíc přijali zákon o zablokování nezákonné agitace na internetu.

Putin, který sám v minulosti býval důstojníkem KGB a ředitelem FSB, na poradě podle agentury Interfax uvedl, že loni v Rusku překazili činnost 72 pracovníkům a 423 agentům zahraničních zvláštních služeb. Zdůraznil, že nadále je třeba nepřipustit úniky tajných informací vojenského charakteru, údajů o pokrokových technologiích a perspektivním bádání ruských vědců a zbrojních podniků.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_kha
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů