Rusko

Odpovědět
Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Rusko

Příspěvek od WuVirr » 17 lis 2018, 17:17

:sipka:
Video z bombového sebevražedného atentátu na kontrolním stanovišti v Grozném

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Rusko

Příspěvek od WuVirr » 17 lis 2018, 18:22

Ve Státní dumě prohlásili, že plány USA a Ukrajiny bojovat proti SP-2 jsou marné

První místopředseda výboru Státní dumy pro energetiku Igor Ananskich okomentoval v rozhovoru s RT prohlášení ministra zahraničních věcí USA Mika Pompea o plánech Washingtonu společně s Kyjevem pracovat na zastavení realizace projektu Severní proud 2.

Podle poslancových slov jsou podobné pokusy „marné, protože nemají žádné opodstatnění".
Severní proud 2 postupuje podle harmonogramu a já nepochybuji, že Gazpom včas spustí projekt… Proto by měl Pompeo přemýšlet o svých poblémech a na Ukrajině si prostě sednout za jednací stůl a projednat podmínky tranzitu plynu přes Ukrajinu tak, aby to bylo podle tržních podmínek a ne pomocí politických demarší," uvedl.
Více zde: https://cz.sputniknews.com/svet/2018111 ... veni-SP-2/

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11232
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 18 lis 2018, 23:12

:sipka: :sipka:
Video z bombového sebevražedného atentátu na kontrolnom stanovišti v Groznom z iného uhlu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Rusko

Příspěvek od QVAK » 19 lis 2018, 20:15

Rusko přehodnotilo kauzu Magnitského. Byl prý otráven

Ruská justice přešla do protiútoku v případu Sergeje Magnitského, auditora britské společnosti Hermitage Capital, který za podezřelých okolností zemřel v ruském vězení v roce 2009.Ruská generální prokuratura podle agentury TASS zahájila trestní stíhání zakladatele Hermitage Capital Williama Browdera kvůli podezření ze zločinného spiknutí. Podle ruských médií se prokurátoři domnívají, že Magnitskij byl z popudu Browdera otráven. Browder obvinění označil za „kafkovské“ a za odpověď Moskvy na aféru okolo otrávení Skripalových, ze kterého Londýn podezírá agenty ruské armádní rozvědky GRU, zatímco Moskva tato podezření odmítá.
Magnitskij ve službách Browderovy Hermitage Capital údajně shromáždil důkazy o značných zpronevěrách vysoce postavených ruských činitelů. Sám auditor byl ale obviněn z daňových úniků a uvězněn. Ve vazbě přišel za nejasných okolností o život, údajně ho ubili dozorci. Za jeho smrt nebyl nikdo potrestán, naopak posmrtně byl odsouzen z daňových úniků, stejně jako v nepřítomnosti Browder.
Generální prokurátora ale oznámila, že „dodatečná analýza“ prokázala přítomnost „diverzních chemických látek“ v organismu Magnitského. Jde prý o složité sloučeniny, které mohou být vyrobeny jen ve specializovaných laboratořích takových zemí, jako jsou USA, Francie nebo Itálie.
Znovu byly navíc otevřeny případy smrti tří Browderových partnerů, kteří byli podle Atmoňjeva zavražděni. I v jejich těle byly prý nalezeny jedy.

https://echo24.cz/a/ShdtF/rusko-prehodn ... ry-otraven

1stCLJan
Výkonný redaktor
Příspěvky: 553
Registrován: 07 úno 2017, 20:33

Re: Rusko

Příspěvek od 1stCLJan » 19 lis 2018, 20:40

Ruská generální prokuratura považuje za dost pravděpodobné, že auditor Sergej Magnitskij byl zavražděn na rozkaz zakladatele fondu Hermitage Capital Williama Browdera jako jeden z jeho nejbližších spolupachatelů.

„Magnitského a další spolupachatele zločinů Braudera mohli otrávit chemickými látkami se sloučeninami hliníku," míní prokuratura. Podle jejího názoru je verze o otravě Magnitského v zájmu Browdera potvrzena výpovědí novináře Lurjeho, který byl jeho spoluvězněm.

Poradce generálního prokurátora Nikolaj Artěmjev také sdělil, že vůči finančníku Browderovi bylo zahájeno nové trestní stíhání: „Minulý pátek bylo přijato rozhodnutí o novém trestním stíhání Browdera podle příznaků založení kriminálního spolku a jeho řízení, tedy zločinu podle článku č. 210, část 1 Trestního zákoníku RF." Řekl, že ruské pořádkové orgány zjistily společnosti na Kypru, v Lotyšsku a Švýcarsku, které měnily na hotovost a praly pro Browdera stovky milionů dolarů.

Tverský soud v Moskvě odsoudil v prosinci 2017 Browdera v nepřítomnosti k devíti letům odnětí svobody. Byl shledán vinným ze záměrného bankrotu, způsobení škod státu ve výši 3,5 miliardy rublů. Finančník zorganizoval v letech 2004-2005, jak vyplývá z rozsudku, bankrot společnosti Dalnjaja step s pomocí transakcí přes banku HSBC.

Generální prokuratura zaslala po vynesení rozsudku do Interpolu další žádost o zadržení Browdera, který dnes žije v Londýně, a o jeho extradici do Ruska

https://cz.sputniknews.com/svet/2018111 ... i-browder/

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2246
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Rusko

Příspěvek od El Diablo » 19 lis 2018, 21:09

Číňané potichu kácejí Sibiř. Z tajgy se stává pustina, hrozí katastrofa
19. listopadu 2018 21:00
Čínské firmy za zády Moskvy masivně vytěžují lesy na Sibiři. Zatímco Rusko zákonem omezuje vlastní vývozce dřeva, čínští dřevaři využívají trhlin v systému a surovinu si za zlomek ceny exportují sami. O jejich často nelegální činnosti v řídce osídlených oblastech se ale v Moskvě nemluví. Neregulovaná těžba mezitím dělá z ruské tajgy pustinu, varují svorně aktivisté, odborníci i ruská média.
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/cina-rusko-kace ... nicni_baje
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

1stCLJan
Výkonný redaktor
Příspěvky: 553
Registrován: 07 úno 2017, 20:33

Re: Rusko

Příspěvek od 1stCLJan » 19 lis 2018, 23:08

Čína může zůstat bez ruského dřeva

Rusko může dočasně zakázat vývoz dřeva do Číny, řekl ministr přírodních zdrojů a ekologie Dmitrij Kobylkin během vládní hodiny v Radě federace.


„Čína je hlavním trhem, kam se vyváží dřevo. Ministrovi (ČLR — pozn. red.) jsem prostě řekl jednu prostou věc. Podle té nálady prezidenta (Ruska — pozn. red.) a předsedy vlády, pokud v nejbližší době nenastolíme pořádek i ze strany Číny, zcela zastavíme dovoz dřeva do Číny," řekl ministr.

Kobylkin také navrhl zástupcům čínské vlády, aby bylo v Rusku postaveno 10-20 semenářských komplexů k obnově lesů.

„Vy potřebujete dřevo, tak nám obnovte les," dodal.

Podle Kobylkinových slov zástupci Číny vyjádřili ochotu projednat vytvoření komplexů s cílem obnovy ruských lesů. „Odpověď se nepřijímá," namítla předsedkyně Rady federace Matvijenková. „Očekáváme program, mezirezortní, jakýkoliv, tvrdá a vážná opatření. Věřte, že nám Čína ani nikdo jiný nepomůže, pokud sami u sebe nenastolíme pořádek," uvedla.

V minulém roce rusko-čínský obrat zboží v lesním průmyslu ve srovnání s rokem 2016 stoupl o 23 procent a tvořil 4,8 miliard dolarů
https://cz.sputniknews.com/byznys/20181 ... sko-drevo/

PS: Pro upřesnění článku na Idnesu v předešlém příspěvku.
Na Idnes zase lžou , samozřejmě že lesy na vládní úrovni v Rusku řeší a jasně dali najevo Číně, že pokud ihned nezalesní vytěžené oblasti lesů, bude těžení a vývoz dřeva do Číny zakázán. Posvícení si na jednání Čínských těžebních firem bude druhá etapa restrikcí. Jak vyplývá z jednání rady o stavu Ruských lesů evidentně jsou Rusové kvůli dřevu pěkně rozčílení.

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Rusko

Příspěvek od WuVirr » 20 lis 2018, 09:48

Putin slíbil reakci na Spojené státy při odchodu od smlouvy INF

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Rusko

Příspěvek od Juraj » 20 lis 2018, 19:20

Rusko sa spolu s Cinou snazilo o zvratenie noveho mandatu OPCW, podla ktoreho moze organizacia urcit aj povodcu chemickeho utoku. To sa nepodarilo. Agentura AFP dalej dodava, ze podla tohto noveho mandatu OPCW urci spatne od roku 2013 vinnikov chemickych utokov v Syrii
http://www.teraz.sk/zahranicie/opcw-odm ... lanok.html

Zaujimave, ze jedinym mediom, ktore spomenulo tuto zmenu aj s retroaktivitou voci Syrii bol "konspiracny" Slobodný vyber. To bolo totiz jedine medium, ktore si spravu OPCW precitalo v originale...
https://slobodnyvyber.sk/komentar-zmena ... neho-prava

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Rusko

Příspěvek od WuVirr » 21 lis 2018, 09:18

OPCW se stává trestním orgánem, který potěší Západ


Lavrov hovoří na setkání ruské Rady pro mezinárodní záležitosti (OPCW)

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Rusko

Příspěvek od WuVirr » 21 lis 2018, 09:23

Britští odborníci objevili propagandu Kremlu v Ruském animáku "Máša a medvěd" :dobre:

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Rusko

Příspěvek od WuVirr » 21 lis 2018, 10:15

Ruská centrální banka informovala o problémech s čínskými bankami kvůli sankcím

Některé čínské komerční banky široce pojímají sankce třetích zemí vůči Moskvě, řekl vedoucí zastupitelství Centrální banky RF v Číně Vladimir Danilov.
„Praxe z posledních doslova dvou až tří dnů ukazuje, že tento problém existuje," řekl na fóru Investice a finanční možnosti na ruském trhu kapitálu, který pořádají Moskevská burza a Šanghajská burza cenných papírů.
Více zde: https://cz.sputniknews.com/svet/2018112 ... na-sankce/
_____

Hyperzvuk, PVO, REB: Putin postavil úkoly ruskému zbrojnímu průmyslu

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 4072
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Rusko

Příspěvek od lasib » 21 lis 2018, 10:56

Ukrajinské ministerstvo pre správu dočasné okupovanie územia odhalilo podľa satelitných snímkov deformácie na stavbe Krymského mosta :roll: :
- V oblasti umelého nábrežia z Krymského polostrova sú objekty s vertikálnymi posunmi rýchlosťou 89 milimetrov (pokles) na 52 milimetrov za rok (rasta) (obrazok v modrom okne),
- V strednej časti preklenutia železničného mosta sa oblúk ž zdvíha rýchlosťou až 30 milimetrov ročne, ale oblúk cestného mosta klesá rýchlosťou až 32 milimetrov za rok (obrázok v červenej okne),
- Na ploche Tuzlského ostrova sú dve nebezpečné oblasti: prvá časť slivky sa pohybuje rýchlosťou 10 až 90 milimetrov za rok (brazok v modrom okne). Druhá je, že objekty v blízkosti mostíka sa znižujú rýchlosťou až 83 milimetrov za rok (graf v červenom ráme)," píše sa v správe.
Obrázek
Obrázek
https://censor.net.ua/photo_news/309798 ... invot_foto

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Rusko

Příspěvek od QVAK » 21 lis 2018, 11:19

V Radě Federace promluvili o reakci Ruska na založení americké základny v Polsku

V úterý polský ministr obrany Mariusz Blaszczak oznámil v rozhovoru pro Polský rozhlas, že vytvoření americké vojenské základny v Polsku (Fort-Trump) je vyřešenou záležitostí.https://polskieradio24.pl/7/129/Artykul ... atpliwosci
„Rusko má jistě rozsáhlý vojenský potenciál, velmi přesné zbraně s dlouhým dosahem. Skutečnost, že pokud bude vytvořena taková základna, dojde k opětovnému zaměřování, aby bylo možné tuto hrozbu lokalizovat, to je jasné. Jednoznačně vnímáme tuto základnu jako jasnou hrozbu pro nás," uvedl Klincevič.
„Ovšem, opakovaně jsme říkali, že obyvatelé zemí, ve kterých se objeví americké základny, budou velmi vážně ohroženi, pokud budou z těchto základen podniknuty agresivní činy proti Rusku, a na to by se nemělo zapomínat," uvedl Klincevič.

https://cz.sputniknews.com/svet/2018112 ... -v-Polsku/

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Rusko

Příspěvek od WuVirr » 21 lis 2018, 17:17

Diverzifikace obranného průmyslu je klíčovým strategickým úkolem

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Rusko

Příspěvek od WuVirr » 22 lis 2018, 09:15

Prezident Putin diskutoval s vládou o budoucnosti ruského obranného průmyslu

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Rusko

Příspěvek od WuVirr » 23 lis 2018, 08:44

Jaké technické změny čekají na Moskvu v příštích letech?

1stCLJan
Výkonný redaktor
Příspěvky: 553
Registrován: 07 úno 2017, 20:33

Re: Rusko

Příspěvek od 1stCLJan » 23 lis 2018, 21:24

Jak se vytváří z Ruska říše zla aneb jak si západ plátí známé na vlivné osobnosti aby prudili a vytvářeli propgandu proti Rusku.

Hackerská skupina Anonymous zveřejnila většinu materiálů o britském projektu Integrity Initiative. Tato organizace zahájila svou činnost v roce 2015 a je financována prostředky britské vlády. Konkrétně napomáhá vedení informační války s RF. Informace byla poskytnuta portálem CyberGuerrilla.

Z dokladů plyne, že tajné služby a Ministerstvo zahraničí Velké Británie platí některým známým lidem za vedení hybridní války s Ruskem a odpor ruské propagandě.

Podle ruského zdroje každoročně dva miliony liber utrácí za to, aby lídři pokračovali ve vedení protiruského směru.
V těchto zveřejněných dokladech je oznámeno, že projektu se účastní novináři, vědci, vojáci a zástupci politické sféry.

V seznamech agentů, kteří se podílejí na informační válce, se ocitl Vladimir Ashurkov — ruský podnikatel, ředitel Fondu boje proti korupci a přívrženec ruského politika Alexeje Navalného, také odsouzený za vlastizradu — a britský vědec Igor Suťagin.

V materiálech jsou také jména mezinárodního finančníka, zakladatele a investora fondu Hermitage Capital Williama Browdera a americké britské novinářky, spisovatelky a autorky knih o Gulagu Anny Applebaumové.

Kromě toho projekt Integrity Initiative protlačuje řešení nutná pro Velkou Británii v takových zemích, jako je Španělsko, Itálie, Francie, Řecko, Litva, Norsko a jiné.

Anonymous je mezinárodní síť aktivistů a hackerů, kteří nemají určitého zástupce. Bojují za přístupnost informací a vystupují proti libovůli vlád a korupci, omezení svobody v různých sférách životu.

https://www.cyberguerrilla.org/blog/ope ... ainst-all/

https://cz.sputniknews.com/svet/2018112 ... ropaganda/

PS: Kolik a kdo je asi na výplatní pásce agentů z Čech ? Pár tipů bych věděl :trefa
------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Státní Duma RF reaguje na zjištěné skutečnosti o západním propagandě proti Rusku


Státní duma RF okomentovala prohlášení Anonymous

Musíme v Rusku promyslet myšlenku vytvoření speciální jednotky, která se bude v kybernetickém prostoru soustředit na boj proti zásahům do vnitřních záležitostí RF a také bude čelit informační válce, myslí si místopředseda výboru Státní dumy pro obranu Jurij Švytkin.

„Musíme tuto otázku promyslet, ale je možné, že budeme muset vytvořit speciální jednotku na boj proti kybernetickým útokům, protože jsme se dnes dostali na novou technologickou úroveň, kterou proti nám aktivně využívají západní státy, zároveň nás obviňují z útoků, což neodpovídá skutečnosti," uvedl Švytkin.

„Možná ruskému ministru vnitra za účelem vypracování návrhu na zajištění kybernetické bezpečnosti vůči našemu státu připravím odpovídající poslanecký dotaz," dodal poslanec.

Hackerská skupina Anonymous dříve informovala o objevení dokumentů, které odhalují činnost projektu Integrity Initiative, který Londýn pravděpodobně používal pro zasahování do vnitřních záležitostí evropských států. Na webu skupiny se uvádí, že oznámený cíl projektu je informační odpor Rusku.

https://cz.sputniknews.com/svet/2018112 ... anonymous/

strojmir
Výkonný redaktor
Příspěvky: 776
Registrován: 27 úno 2017, 23:58

Re: Rusko

Příspěvek od strojmir » 23 lis 2018, 22:48

Jsem dnes poslouchal ČR Plus v autě a bylo tak kratší povídání o Wagnerově armádě. Šlo o to, že se prý přesouvá ze Sýrie do Afriky - Středoafrická republika, kde při mapování jejich činnosti prý nedávno zahynuli tři ruští novináři a pak Lybie. Ale taky tam zaznělo, že jeden navrátivší se veterán této armády poskytl rozhovor ruské BBC a v něm tvrdil, že dříve měli smlouvy nyní je nemají. Jen projdou testy, dostanou známku a prakticky jedou na černo. Problém je v tom, že žoldnéřské armády jsou v Rusku oficiálně nelegální a Rusko jejich činnost prý popírá. Tahle situace ale pro ty lidi znamená problémy. Protože plat co berou je sice relativně slušný, hlavně na ruské poměry, ale není to na nějaké doživotní zajištění. A oni tak nemají žádné sociální výhody, ani slušný důchod i když bojují za Rusko. No nakonec se prý někteří rozhodli řešit věc tím, že ji dali mezinárodnímu tribunálu v Haagu, což je tedy celkem překvapivá informace. Reuters tvrdí, že tucet ruských organizací veteránů plánuje napsat státnímu zástupci u soudu v Haagu, který vyšetřuje válečné zločiny o údajném nelegálním náboru civilistů pro války v zahraničí. Zatím to ale nikdo pořádně nekomentoval, ten zástupce to odmítl. https://www.rferl.org/a/reuters-report- ... 92901.html
Ten komentář z radia se dá dohledat v záznamech ČR Plus v pořadu : zprávy, aktuální události doma i ve světě v 16.00, je to asi v poslední třetině.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5400
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 23 lis 2018, 23:35

Podľa týždennej infografiky ktorú zverejnili noviny «Красная звезда» od piatka 16.11.2018 do štvrtka 22.11.2018:
+ Ruská PVO svojimi prostriedkami sledovala 10 lietajúcich aparátov iných krajín letiacich v blízkosti štátnej hranice Ruska ktoré vykonávali prieskum (minule 16), a boli realizované 4 hotovostné vzlety stíhačov PVO (minule 3)
+ V rámci modernizácie techniky do Ruskej armády zaradené nové / modernizované kusy techniky: mobilné radary pre malé výšky "Kasta 2-2", ukončená oprava transportného lietadla Il-76, radarový komplex "Nebo-M"
+ V Rusku v rámci medzinárodných zmlúv a dohôd vykonalo kontrolu USA + Poľsko (Dohovor o nešírení A-zbraní) a Nemecko + Nórsko (OBSE Viedenský dohovor 2011)
Zdroj - Infografika http://redstar.ru/vooruzhyonnye-sily-ro ... edelyu-27/ + http://мультимедиа.минобороны.рф/multim ... otoGallery z piatka 23.11.2018

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti