Rusko

Odpovědět
Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5377
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 08 úno 2019, 20:58

Podľa týždennej infografiky ktorú zverejnili noviny «Красная звезда» od piatka 01.02.2019 do štvrtka 07.02.2019:
+ Ruská PVO svojimi prostriedkami sledovala 24 lietajúcich aparátov iných krajín letiacich v blízkosti štátnej hranice Ruska ktoré vykonávali prieskum (minule 23), a boli realizované 4 hotovostné vzlety stíhačov PVO (minule 4)
Zdroj - Infografika http://redstar.ru/vooruzhyonnye-sily-ro ... edelyu-36/ + http://мультимедиа.минобороны.рф/multim ... otoGallery z piatka 08.02.2019

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Rusko

Příspěvek od QVAK » 09 úno 2019, 09:11

Putin propustil devět generálu silových ministerstev

Prezident Ruska Vladimir Putin propustil několik generálu Ministerstva vnitra (MV), Vyšetřovacího výboru (VV), vězeňské služby (VS) a Ministerstva pro mimořádné situace (MČS). Kromě toho ruský prezident jmenoval nové zástupce do funkcí na úřadech pro ochranu práva.
Z pozic byli propuštěni generál Sergej Didenko (MČS), generálka Irina Zejbert (VV), generál Alexander Kuzněcov (MV), generál Vladimir Nikitějev (VS), generál Rafail Gilmanov (MV), generál Pavel Nikolajev (VV), generál Igor Oděra (MČS), generál Igor Panin (MČS) a generál Sergej Solopov (MV).
Dokument o propuštění generálů z funkcí byl publikován na internetové stránce pro právní informace.

https://cz.sputniknews.com/svet/2019020 ... isterstva/

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2241
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Rusko

Příspěvek od El Diablo » 11 úno 2019, 07:24


Z Iráku do Ruska bylo repatriováno 27 dětí členů organizace Islámský stát
Do Ruska bylo v neděli repatriováno 27 ruských dětí, jejichž matky jsou v Iráku zatčeny kvůli příslušnosti k Islámskému státu (IS). S odvoláním na ministerstvo pro krizové záležitosti o tom informovala agentura TASS. Otcové dětí padli v bojích IS v Iráku.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... -stat.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
Polite
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2776
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Rusko

Příspěvek od Polite » 11 úno 2019, 08:26

Matka zmiznuteho(zavrazdeneho) kapitána lode Nord , zadržanej Ukrajincami, tvrdí, že syn už je doma na Kryme živý a zdravý..
http://rusvesna.su/news/1549868023
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4980
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 11 úno 2019, 08:47

:sipka: Rozhovor s kapitánem

http://rusvesna.su/news/1549869095
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4980
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 13 úno 2019, 08:05

Zemědělské půda Ruska, Ukrajiny, Běloruska a Kazachstánu.

Obrázek

https://politikus.ru/articles/116596-ka ... stana.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Rusko

Příspěvek od WuVirr » 13 úno 2019, 10:08

Briefing o výsledcích práce na Burejské přehradní nádrži pod vedením ZMO D. Bulgakova

Beda
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1110
Registrován: 01 úno 2017, 13:27

Re: Rusko

Příspěvek od Beda » 13 úno 2019, 10:33

Sankce za incident v Kercske uzine.

https://cz.sputniknews.com/svet/2019021 ... kce-Rusko/

V te uzine je husty lodni provoz, tak o propluti musi lod pozadat a dostane poradi na propluti a muze plout az na vyzvu. Dokud byl Krym ukrajinsky ridila to Kerc, ridi to dal. ale ted je Kerc ruska. Podivejte se na tu nmapu, tam jsou krasne videt skupiny lodi na obou stranach, cekaji na propluti.

Kazda lod musi pozadat o propluti at byla Kerc ukrajinska a nebo ted ruska. Chova se nestandartne, dorazi pobrezni straz, drive ukrajinska, ted ruska. Nadlimitni, velke lode musi vzit na palubu lodivoda, nebo nasledovat lod lodivoda. To Azovske more je melke, tak velka lod s velkym ponorem by mohla najet na melcinu.

Uz Svejk rikal...poradek musi byt.
Holt tam rusove maji dost kanonu ze si poradek vynuti.

Tady je mapa s pozicema lodi, je to on-line.
https://www.marinetraffic.com/en/ais/ho ... 4.9/zoom:9

Ukrajina take zabavila ruskou lod a snazi se ji v drazbe prodat, nikdo ji nechce koupit.
https://cz.sputniknews.com/svet/2018110 ... ord-aukce/

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Rusko

Příspěvek od WuVirr » 14 úno 2019, 09:17

Lídři Ruska a Běloruska vyjednávají v Soči

1stCLJan
Výkonný redaktor
Příspěvky: 553
Registrován: 07 úno 2017, 20:33

Re: Rusko

Příspěvek od 1stCLJan » 14 úno 2019, 23:15

Jak v Jerevanu čeští amerikanofilové a Haveljugend placení z peněz vlády USA a za peníze vlády USA školí revolucionáře z Ruska a okolí, aby si svrhli vlastní vládu a vlády v jejich zemích přebrali vlády líbající USA zadek.

Pražská organizace školí a podporuje profesionální revolucionáře ve státech bývalého SSSR

Novináři ruské televize RT se tajně zúčastnili školení pro revolucionáře, které proběhlo v arménském Jerevanu. Konalo se za podpory a součinnosti pražské organizace financované americkými státními penězi. Vedoucí vysvětlovali „novinářům“ a aktivistům, jak používat lži a manipulaci k tomu, aby přinutili nic netušící davy svrhávat své vlády.

Fórum CampCamp 2018 v Jerevanu bylo sponzorováno společností Prague Civil Society Centre (Pražské centrum občanské společnosti), což je organizace placená Spojenými státy Americkými v rámci zákona o čelení nepřátelům Ameriky — Countering America's Adversaries Through Sanctions Act (CAATSA). Část 254. tohoto zákona přiděluje 250 tisíc amerických dolarů na „čelení ruskému vlivu" pro roky 2018 a 2019. Očividně si američtí zákonodárci myslí, že „ruský vliv" ohrožuje nejen NATO a jeho potenciální členy, ale i Gruzii, Moldavsko, Kosovo, Srbsko a Ukrajinu.

Jerevanské fórum dokazuje, že peníze amerického ministerstva zahraničních věcí jsou utráceny podle plánu. Manipulátoři a spin doktoři zatahují do svých „dobře placených" a pečlivě tvořených sítí stále více lidí.

Není to náhodou, že pro provedení semináře byla vybrána Arménie. Poté, co velké protesty přinutily premiéra Serže Sarkisjana k rezignaci, aktivisté nejen z celého západního světa a míří do Jerevanu za inspirací.
Je to móda a je to levné

Fóra se celkově účastnilo 150 lidí. Většina z nich byla sponzorována z Prahy. Místní účastníci byli za hrdiny. Lidé ze šesti bývalých sovětských republik dostali svoji dávku inspirace díky jejich vítězství. Když to dokázala Arménie, tak oni to dokáží také.

CampCamp je zaměřen na nové technologie, na všechno, co je v módě a co letí.

„Bojovat s autoritami musí být in, musí to být móda," učil Nikolaj Arťomenko, ředitel opozičního hnutí Vremja (Čas) z Petrohradu.

Nikolaj učil ostatní, aby byli kreativní a vymýšleli nové způsoby protestu, jejichž úkolem je převzít kontrolu nad davem.

„Musíte rozšířit vaši schopnost představivosti. Na trhu protestů existuje dnes poměrně velký problém. Protestovat začalo být velmi drahé," prohlásil. Ovšem Žeňa, aktivista ze Sibiře, ví, jak snížit náklady.

Právě mu bylo 18, už se z něho ale vyklubala hvězda na aktivistické scéně: Jeho sólové protesty se několikrát dostaly na přední stránky městských novin. Každá z jeho akcí je jako divadelní představení. Své přípravy provádí pečlivě podle trestního zákona.

„Musíte si být jistí, že jste porušili několik zákonů, abyste se vyhnuli tomu, že dostanete dvojitou pokutu," prohlásil.

Dlouhou dobu diskutoval se Sašou z Petrohradu o tom, za jaký druh veřejného protestu dostanete nejmenší pokutu a o tom, jak snížit „náklady". Saša je zkušenější, je to student práv a ví, jak protestovat, aby člověk dostal nejmenší pokuty.

Důležité je, že protesty nesmějí být chápány jako něco, za co člověk platí příliš velkou cenu. Ve světě sociálních médií může být každý reportérem, expertem, kritikem či televizním žurnalistou — tak proč nebýt revolucionářem. Občas někam nalepíte plakát, vypustíte mem na sociálních sítích, uděláte si selfie s policejním vozem, zaplatíte pokutu a jdete domů.

„Je snadné získat grant. Strávíte měsíc v České republice nebo budete pracovat pro Rádio Svobodná Evropa nebo nějaký think tank," řekl Michael Zolyan další účastnici, Polině z Omsku. Podle organizátorů je Michael „frontman sametové revoluce". Čirou náhodou je to také expert Prague Civil Society Centre.

Nejaktivnějším na semináři byla skupina z Kyrgyzstánu. Skupina mladých žurnalistů vedená Bektourem Iskanderem, který založil web Kloop.kg.

Bektourovi nevadí, že tento „festival demokracie" je placen ze zahraničí. Během přestávky potvrdil, že jeho projekt je financován společností Prague Civil Society Centre.

„Zacházejí se mnou jako rovný s rovným. Nechtějí být mým šéfem, jsem rád," prohlásil.

Bektourovy workshopy nesou název: Jak bojovat s věcmi, které nenávidíš děláním toho, co máš rád.

Workshop začíná jako jeden z klasických workshopů o sobě, kde na začátku píšete, co se vám na sobě nelíbí. Například, že máte nadváhu či jste bez partnera. Tady místo „nadváha" píšete věci, které se vám nelíbí o vaší zemi, například „totalitarismus", „korupce", „Putin" či „fake news".

Druhý krok: Vymyslete řešení pro tento „problém" za pomoci něčeho, co děláte rádi. Žeňa ze Sibiře a Boris z Dušanbe strávili 15 minut přemýšlením o tom, jak svrhnout vládu „sledováním hvězdného nebe mezi stromy". Zní to komicky, ale tito lidé otevřeně přiznali, že jim nevadí používat falzifikace a manipulaci ve „správném případě", když je to potřeba.

„Můžeme rozšířit fámu, že vláda se chystá řezat stromy," začali. Ostatní je podpořili. „Je jasné, že to není pravda, ale když vyděsíme dostatek lidí, když je přinutíme si myslet, že ztratí něco cenného, tak by to mohlo pomoci, aby byli aktivnější a začali zadávat vládě otázky," prohlásili.

Umělkyně Daša Sozanovič následně vysvětlovala ve svém workshopu, jak používat líbivé vizuální prostředky pro účely protestu.

„Obrázky fungují jak pozitivně, tak i negativně," prohlásila a dodala: „Vizuální kampaň islámského státu (IS) je příklad toho, jak obrázky působí zlo."

Dáši vlastní projekt, který nese název Chabarstán, je naopak příkladem, jak vizuální prostředky slouží „dobru". Její prezentace dělá kazašské státní televizní kanály o mnoho přitažlivější. Dáša zdůraznila, že to byla společnost Prague Civil Society Centre, kdo sjednotil všechny lidi spolupracující na jejím projektu.

Dáši obrázky dělají vše, co mohou, aby ukázaly, že utrácet státní peníze na média je velmi špatné. Nikdo ale nezmínil, že její čas, strava, náklady na cestu a ubytování bylo plně hrazeno ze státního rozpočtu Spojených států Amerických.

Další rada, kterou tu aktivisté dostávají, je, že by se měli soustředit na sociální média. V ruském případě se jedná o sociální sítě OK.ru a VK.ru, ale i na Facebook, jelikož nemůžou soutěžit s opravdovými médii. Hlavním úkolem je vyvolat v lidech reakci, aby komentovali jejich posty.

Fóra se účastnili také mladí lidé z Ruska a Běloruska, kteří „sní o zopakování jerevanského úspěchu". Ivan z Permu se za podpory publika přiznal, že přijel, aby „exportoval revoluci". A to je přesně to, co přátelé z Prahy učí lidi všechny čtyři dny fóra. Nadšení, které Ivan vyvolal, ale ochladila organizátorka Maria Sereda. Ta připomněla účastníkům bezpečnostní pravidla. Žádala, aby tento slogan nepoužívali na Twitteru, „nebo tady během minuty budeme mít všude ruské kamery".

Cílové publikum

Další věc, kterou se účastníci na fóru učili, je identifikovat cílové publikum. Musí cílit na lidi, kteří jsou citliví na propagandu liberálních hodnot. Lidé, kteří se nemíchají mezi ostatní aktivisty a nechodí na protesty, byli označeni za „ztrátu času". Jako hlavní publikum byli definováni lidé z velkých měst ve věku od 20 do 40 let s univerzitními diplomy a se středním příjmem. Vedoucí semináře věří, že to jsou lidé s největším potenciálem.

„Musíte vědět, s kým mluvíte. Je to boháč s reputací a mocí, nebo jen někdo, kdo je tak naštvaný, že by skutečně mohl něco udělat?" řekl vedoucí worshopu.

CampCamp připomíná letní tábory: zábavné aktivity ve dne a společná posezení „u ohně" večer. „Nejzkušenější revolucionáři" (z Kyrgyzstánu a Kazachstánu, obě země „stejně stagnující jako Rusko") mají to nejlepší jídlo. Mnoho účastníků se již v minulosti seznámilo v Letní škole Borise Němcova v Praze. Vedoucí se také dobře znají. Zkušenější účastníci jsou k nováčkům přátelští. Nicholas Detsch ze Spojených států vroucně přivítal žurnalistu z Kazachstánu.

Nicholas se představil jako činitel OBSE, následně hovořil o svých velkých zkušenostech ze střední Asie. Nejvíce času Detsch věnoval rozhovorům s nováčky, kteří přišli z vlastní iniciativy. Všechny nováčky přivítal a zapisoval si informace do svého sešitu.

Detsch nezmínil, že pracuje pro americkou neziskovou organizaci US Russia Foundation for Economic Advancement and the Rule of Law (organizace byla v Rusku prohlášena za nevítanou). Jeho profil nicméně zmiňuje skutečnost, že Nicholas Detsch byl jedním z prvních pozorovatelů organizace, který byl odeslán na Ukrajinu v roce 2014.

Originál materiálu s mnoha fotografiemi a ilustracemi se nachází na ruské stránce televize RT — link ZDE.
https://russian.rt.com/world/article/60 ... evolyuciyu

https://cz.sputniknews.com/svet/2019021 ... -novinari/

1stCLJan
Výkonný redaktor
Příspěvky: 553
Registrován: 07 úno 2017, 20:33

Re: Rusko

Příspěvek od 1stCLJan » 15 úno 2019, 12:10

Pokud by toto prováděli proti USA V USA by šli všichni do vězení“: Šéfka RT o pražské organizaci cvičící revolucionáře


Hlavní redaktorka kanálu RT a Sputniku Margarita Simoňanová v rozhovoru pro kanál Rossia 1 prohlásila, že organizace jako Prague Civil Society Centre, která organizovala v arménském Jerevanu výcvik profesionálních revolucionářů za peníze USA, musí učit lidi lhát, aby dosáhla svých cílů. Za podobnou činnost by v USA šli všichni do vězení, dodala.


„Vy jste odhalili technologii na přípravu převratů. Jestli to dobře chápu, tak všechny ty „demokratické" převraty v „hrozných" zemích jako je naše (Rusko — red.), připravují „hodné" země typu Spojených států, které samozřejmě nezasahují do ničích vnitřních záležitostí a mají obrovské starosti, když si myslí, že se někam vměšujeme my," prohlásil moderátor Vladimir Solovjov a požádal hlavní redaktorku televize RT a agentury Sputniku, aby vysvětlila, co její kolegové odhalili.

„Naši lidé provedli naprosto skvělé novinářské vyšetřování. Dostali se na seminář v Arménii, kde 150 lidí, hlavně mladých lidí, aktivistů a studentů, učili, jak dělat revoluci na území bývalého Sovětského svazu. Učili je za peníze Ameriky, za peníze Kongresu. Peníze byly vyčleněny na základě zákona, ve kterém je napsáno: zákon o čelení protivníkům USA," řekla Simoňanová.

Hlavní redaktorka RT a Sputniku upozornila na skutečnost, že do Jerevanu byli pozváni hlavně lidé z Ruska.

„Američtí daňoví poplatníci zaplatili, aby byl v Jerevanu proveden seminář, kam pozvali lidi ze všech zemí SNS, hlavně z Ruska, (…) kde je po dlouhou dobu, kromě párty, večeří a pohledů na krásný Jerevan, učili, jak mají dělat revoluce," prohlásila Simoňanová v rozhovoru se Solovjovem.

Podle jejího názoru by za podobnou činnost v USA šli všichni zúčastnění do vězení, a to včetně lektorů a organizátorů.

„Lež a fejk je jejich hlavní zbraní, protože pravdy není dostatek, aby bylo možné svrhnout vládu, aby bylo možné dohnat lidi do takového šílenství, aby zachtěli dělat v zemi revoluci. Nehezká pravda samozřejmě existuje — někteří veřejní činitelé kradou, skutečně existuje nespravedlivé rozdělování prostředků, korupce, nespravedlivé uvězňování. To skutečně existuje. (…) Je toho ale málo a pokud se toto podaří odhalit , tak tito lidé jsou souzeni a potrestáni u nás v Rusku. Proto toho špatného není tolik, aby lidé explodovali a vyšli na náměstí jako v Jerevanu a svrhli vládu," dodala.

Hlavní redaktorka kanálu RT a Sputniku Margarita Simoňanová v rozhovoru pro kanál Rossia 1 prohlásila, že organizace jako Prague Civil Society Centre, která organizovala v arménském Jerevanu výcvik profesionálních revolucionářů za peníze USA, musí učit lidi lhát, aby dosáhla svých cílů. Za podobnou činnost by v USA šli všichni do vězení, dodala.


„Vy jste odhalili technologii na přípravu převratů. Jestli to dobře chápu, tak všechny ty „demokratické" převraty v „hrozných" zemích jako je naše (Rusko — red.), připravují „hodné" země typu Spojených států, které samozřejmě nezasahují do ničích vnitřních záležitostí a mají obrovské starosti, když si myslí, že se někam vměšujeme my," prohlásil moderátor Vladimir Solovjov a požádal hlavní redaktorku televize RT a agentury Sputniku, aby vysvětlila, co její kolegové odhalili.

„Naši lidé provedli naprosto skvělé novinářské vyšetřování. Dostali se na seminář v Arménii, kde 150 lidí, hlavně mladých lidí, aktivistů a studentů, učili, jak dělat revoluci na území bývalého Sovětského svazu. Učili je za peníze Ameriky, za peníze Kongresu. Peníze byly vyčleněny na základě zákona, ve kterém je napsáno: zákon o čelení protivníkům USA," řekla Simoňanová.

Hlavní redaktorka RT a Sputniku upozornila na skutečnost, že do Jerevanu byli pozváni hlavně lidé z Ruska.

„Američtí daňoví poplatníci zaplatili, aby byl v Jerevanu proveden seminář, kam pozvali lidi ze všech zemí SNS, hlavně z Ruska, (…) kde je po dlouhou dobu, kromě párty, večeří a pohledů na krásný Jerevan, učili, jak mají dělat revoluce," prohlásila Simoňanová v rozhovoru se Solovjovem.

Podle jejího názoru by za podobnou činnost v USA šli všichni zúčastnění do vězení, a to včetně lektorů a organizátorů.

„Pokud by k něčemu podobnému došlo ve Spojených státech, tak by do vězení šli všichni, všichni účastníci, organizátoři i všichni ostatní by šli do vězení," prohlásila Simoňanová a dodala: „Vše, co dělali ti lidé v Jerevanu, z pohledu samých USA, to je trestný čin na mnoho let vězení."

Vedoucí rozhovoru Vladimir Solovjov položil upřesňující otázku, aby si byl jistý, zdali tomu, co hlavní redaktorka RT a Sputniku říká, zcela rozumí.

„To znamená, že je připravovali na svrhávání zákonných vlád?" ptal se Solovjov.

„Ano. Přičemž to říkali otevřeným textem. A jaké je učili metody! Neštítí se ani toho, aby k tomu používali lži," Simoňanová.

Hlavní redaktorka Sputniku zmínila, že lži jako technologie pro vytváření občanských nepokojů, fungují. Přičemž jejich účinnost mnohdy překračuje možnosti pravdy.

„Tyto technologie, bohužel, fungují. I když jsou to lži. Fake news jsou někdy účinnější než pravda," prohlásila.

Lži a vytváření falešných zpráv označila za „největší zbraň" těchto aktivistů a „novinářů", pravda a její důsledky totiž nestačí k tomu, aby bylo možné svrhnout prezidenta Putina či jiného pro ně nepohodlného politika na území bývalého Sovětského svazu.

„Lež a fejk je jejich hlavní zbraní, protože pravdy není dostatek, aby bylo možné svrhnout vládu, aby bylo možné dohnat lidi do takového šílenství, aby zachtěli dělat v zemi revoluci. Nehezká pravda samozřejmě existuje — někteří veřejní činitelé kradou, skutečně existuje nespravedlivé rozdělování prostředků, korupce, nespravedlivé uvězňování. To skutečně existuje. (…) Je toho ale málo a pokud se toto podaří odhalit , tak tito lidé jsou souzeni a potrestáni u nás v Rusku. Proto toho špatného není tolik, aby lidé explodovali a vyšli na náměstí jako v Jerevanu a svrhli vládu," dodala.

Přední ruský moderátor Vladimir Solovjov v jedné z pozdějších diskuzí věnovaných tématu lidí, kteří bojují nezákonnými metodami proti legálně zvolené vládě, prohlásil, že způsoby, jakými se těmto lidem čelí a jak se vyhledávají, připomínají metody práce se sektami.

„Metody, jak je hledají a jak s nimi pracují, připomínají práci se sektami," řekl s tím, že se „ve své podstatě jedná o asociály a nezdravé lidi". „Právě proto jich je na těch kurzech tak málo,“ dodal.

Sputnik dříve informoval o fóru CampCamp 2018, které proběhlo v arménském Jerevanu. To bylo sponzorované pražskou organizací Prague Civil Society Centre. Během tohoto fóra, jehož se účastnili lidé z bývalého Sovětského svazu, vedoucí učili novináře a aktivisty mimo jiné používat lži a manipulovat fakty tak, aby bylo možné svrhnout jim nepohodlné vlády a prezidenty. Prague Civil Society Centre fórum financovalo z peněz, které získalo od USA. Prostředky byly vyděleny v rámci amerického zákona o „čelení ruskému vlivu".
https://cz.sputniknews.com/svet/2019021 ... lucionari/


Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5377
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 15 úno 2019, 19:26

Podľa týždennej infografiky ktorú zverejnili noviny «Красная звезда» od piatka 08.02.2019 do štvrtka 14.02.2019:
+ Ruská PVO svojimi prostriedkami sledovala 19 lietajúcich aparátov iných krajín letiacich v blízkosti štátnej hranice Ruska ktoré vykonávali prieskum (minule 24), a boli realizované 4 hotovostné vzlety stíhačov PVO (minule 4)
+ V rámci modernizácie techniky boli do Ruskej armády zaradené nové / modernizované kusy techniky: transportéry BTR-MDM a vrtuľníky Mil Mi-28N
Zdroj - Infografika http://redstar.ru/vooruzhyonnye-sily-ro ... edelyu-37/ z piatka 15.02.2019

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5223
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Rusko

Příspěvek od petrp » 15 úno 2019, 20:04

Ruská policie zadržela amerického manažera Calveyho, podezírá ho z krádeže 2,5 miliardy rublů
Ruská policie v pátek v Moskvě zadržela amerického investičního manažera Michaela Calveyho pro podezření z rozsáhlých defraudací. Oznámila to agentura TASS. Zakladatel investičního fondu Baring Vostok je podle vyšetřovatelů podezřelý z krádeže 2,5 miliardy rublů (přes 850 milionů korun) z účtů banky Vostočnyj express. Zadrženi byli ještě nejméně tři další lidé.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rus ... 151412_dbr
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2283
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Rusko

Příspěvek od Svarboj » 15 úno 2019, 21:20

Putin a Lukašenko ladili noty na sjezdovce, možnost sjednocení neřešili

Politické i osobní vazby lze utužovat i na lyžařské sjezdovce. V Soči to předvedli ruský prezident Vladimir Putin a jeho běloruský protějšek Alexandr Lukašenko. Ti spolu jednali až do pátku, podle Lukašenka ale nikoli o možném vzniku společného soustátí, jak o tom spekulovali komentátoři.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_luka
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2241
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Rusko

Příspěvek od El Diablo » 16 úno 2019, 15:40

Rusko prý úspěšně otestovalo jaderný pohon pro rakety, který umožní neomezený dolet
Moskva Rusko úspěšně zakončilo zkoušky jaderného pohonu pro střelu s plochou dráhou letu Burevestnik (Buřňák). Uvedla to v sobotu agentura TASS s odvoláním na zdroj z raketového průmyslu. Dodala, že tyto informace zatím nebyly oficiálně potvrzeny.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/rusko-melo- ... ranici_ele
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Rusko

Příspěvek od WuVirr » 18 úno 2019, 12:39

Armáda Tádžikistánu a Angoly se zúčastnila " Sayanského pochodu"Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Rusko

Příspěvek od Juraj » 18 úno 2019, 17:42

Rusko dodá do Ciny nove rakety pre komplex S-400. Dovodom je poskodenie nakladu s raketami pocas burky v januari 2018 v prielive La Manche
https://tass.ru/armiya-i-opk/6131138

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5377
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 18 úno 2019, 21:03

Ruská pobrežná stráž zadržala rybársku loď z Južnej Kórey
Posádka lode má 11 členov, sú obvinení z nelegálneho rybolovu.
...Ruská pohraničná stráž zadržala 69-tonové plavidlo v Japonskom mori v nedeľu 17.02.2019 okolo 06:30 hod. miestneho času a jeho 11 člennú posádku, v ktorej je aj 5 občanov Južnej Kórey, obvinila z ilegálneho rybolovu. Plavidlo bolo eskortované do ruského prístavu Nachodka, jeho posádku ruské úrady zadržiavajú. Loď vyplávala z juhokórejskej provincie Severný Kjongsang...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22055576/rusko-za ... adkou.html z 18.02.2019

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Rusko

Příspěvek od Juraj » 19 úno 2019, 07:30

Podnikatelsky ombudsman Titov tvrdi, ze zadrzanie Calveyho (vid viewtopic.php?p=84598#p84598) je nezakonne. Podla neho ruska legislativa neumoznuje v pripade korporativnych sporov zadrzat osoby, ale "ukladá alternatívne opatrenia v podobe domáceho väzenia, zálohy a podobne."
http://www.teraz.sk/zahranicie/rusky-om ... lanok.html

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5377
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 19 úno 2019, 19:58

Ruskí vojaci dostali zákaz používať v službe mobily s internetom
Ruskí vojaci nesmú v službe používať mobily s pripojením na internet. V utorok 19.02.2019 o tom rozhodli v Moskve poslanci Štátnej dumy, uviedla agentúra DPA. Prijatý zákon má zabrániť tomu, aby vojaci na internete zverejňovali informácie o sebe alebo o svojich kolegoch. Okrem toho má zákon znemožniť aj publikovanie informácií o umiestnení jednotiek...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/50 ... nternetom/ z 19.02.2019

Ruskí vojaci nemôžu byť pripojení na internet počas služby
Zákaz sa nevzťahuje na obyčajné tlačidlové telefóny bez fotoaparátu.
...Obmedzené budú aj prístroje, pomocou ktorých je možné nahrať a zverejniť na internete zvukové nahrávky, fotografie a videá. "Zákaz sa nevzťahuje na obyčajné tlačidlové telefóny bez fotoaparátu," oznámil podľa agentúry TASS Andrej Krasov, podpredseda obranného výboru Štátnej dumy, dolnej komory ruského parlamentu...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22056738/rusko-vo ... ernet.html z 19.02.2019

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti