Informace z oblasti - Východní Evropa

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3232
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Východní Evropa

Příspěvek od QVAK » 20 úno 2018, 11:03

POROŠENKO MÁCHAL ŠPINAVOU POMUCHLANOU VLAJKOU EU V POLOPRÁZDNÉM SÁLE, UVEDLA ZACHAROVOVÁ. DEN POTÉ PŘEDNESL PROJEV LAVROV

V Kyjevě mohutně anoncované vystoupení Porošenka na právě zahájené konferenci o bezpečnosti v Mnichově se konalo před poloprázdným sálem. Takové záběry ukázal 5. kanál, který patří ukrajinskému prezidentovi a který vysílal přímý přenos z této události.
Jak uváděl PolitNavigator, v předvečer předseda výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti Konstantin Kosačev oznámil, že Porošenko neobdržel právo na plnohodnotný projev na Mnichovské bezpečnostní konferenci.
Obrázek

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12190-po ... acharovova

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 3732
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Informace z oblasti - Východní Evropa

Příspěvek od WuVirr » 12 bře 2018, 18:20

V EU vyzvali Gazprom, aby splnil závazky týkající se dodávek na Ukrajinu

Gazprom musí zcela splnit své povinnosti týkající se dodávek plynu na Ukrajinu, prohlásila nejvyšší představitelka diplomacie EU Federica Moheriniová.
„Projednali jsme skutečnost, že Gazprom zastavil dodávky plynu na Ukrajinu, které byly předem zaplaceny. Podle našeho názoru Gazprom musí zcela splnit své závazky a Evropská komise, zastoupená členem EK Šefčovičem (viceprezident EK pro energetickou unii Maroš Šefčovič — pozn.red.), vynakládá maximální úsilí k vyřešení této situace," řekl Mogheriniová na briefingu na základě výsledků setkání s ukrajinským premiérem Volodymyrem Hrojsmanem.
Více zde: https://cz.sputniknews.com/byznys/20180 ... shortening

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 3732
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Informace z oblasti - Východní Evropa

Příspěvek od WuVirr » 18 bře 2018, 12:16

V OBSE jsou znepokojeni situací s ruskými volbami na Ukrajině

Parlamentní shromáždění OBSE vyslovilo znepokojení v souvislosti se záměrem ukrajinských úřadů zablokovat přístup občanů RF k volebním místnostem na Ukrajině a zdůraznilo, že to může omezit jejich volební právo, řekl Sputniku zdroj z OBSE.
„V dopisu je vyjádřeno znepokojení kvůli zveřejněným plánům na zablokování hlasování v ruských diplomatických misích na Ukrajině. Uvádí se, že to může vést k omezení volebních práv ruských občanů žijících na Ukrajině. Toto právo jim má být poskytnuto, přejí-li si ho využít," prohlásil spolubesedník agentury.
Více zde: https://cz.sputniknews.com/russia-elect ... ina-Rusko/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů