Afghánistán

Odpovědět
Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1725
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Afghánistán

Příspěvek od El Diablo » 10 srp 2018, 23:51


Opatův rozkaz: Dopadnout a ztrestat komplice atentátníka, který zabil české vojáky

Před 4 hodinami
Čeští vojáci v Afghánistánu dostali nový úkol. Náčelník generálního štábu Aleš Opata jim rozkázal dopadnout a potrestat komplice sebevražedného atentátníka, který u základny Bagrám zabil v neděli tři české vojáky. Armáda k tomu chce využít hlavně ty své příslušníky, kteří už v Afghánistánu jsou. Pomáhat jim mají i spojenecké jednotky.
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2562 ... ske-vojaky
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 2393
Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Bydliště: Doma (většinou)

Re: Afghánistán

Příspěvek od Skeptik » 11 srp 2018, 10:47

El Diablo píše:
10 srp 2018, 23:51

Opatův rozkaz: Dopadnout a ztrestat komplice atentátníka, který zabil české vojáky
To jako, že doteď se nesnažili bojovníky Tálibánu a ty co vysílají sebevražedné bojovníky dopadnout a ztrestat?
Začnou s tím až teď?

A nebo je to jen primitivní apel na nejnižší lidské pudy? Revanš. Vendeta?
Nikdo nebude beztrestně zabíjet naše vojáky. Krev za krev.
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1382
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Afghánistán

Příspěvek od classix » 11 srp 2018, 11:30

Za každého našeho vojáka, Jagdverbände vypálí afgánskou vesnici.
F0E2A311-8074-4554-96AA-2A90A4D71B97.jpeg
F0E2A311-8074-4554-96AA-2A90A4D71B97.jpeg (61.98 KiB) Zobrazeno 2191 x
https://zpravy.idnes.cz/vyznamenani-vel ... domaci_kot
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1725
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Afghánistán

Příspěvek od El Diablo » 12 srp 2018, 20:39

Britský sniper trefil teroristu kulometem ze vzdálenosti 2,4 kilometru
Odstřelovač z britského komanda SAS jedinou ranou na vzdálenost 1,5 míle (2,4 kilometru) zneškodnil v severním Afghánistánu velitele Islámského státu, napsal server deníku Daily Mail. Je to poprvé, co speciální síly nasadily do takové operace těžký kulomet Browning .50.
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... metru.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1382
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Afghánistán

Příspěvek od classix » 12 srp 2018, 21:23

Už třetí den pokračuje boj o afghánské město Ghazni

Obrázek
Mohammad Sharif Yaftali, šéf-personál afghánské armády řekl, že Ghazni nebylo ohroženo tím, že by se dostalo do rukou militantů.
Ale lidé uvnitř Ghazni říkají, že město není scela pod vládní kontrolou.
Taliban zahájil útok v pátek ranních hodinách.
Místní televizní stanice 1TV říká, že počet mrtvých se zvýšil na více než 100, ale neexistuje oficiální potvrzení.

Zprávy o tom, co se přesně děje v Ghazni, provinčním hlavním městě na klíčové cestě mezi Kábullem a Kandahárem, se těžko dostanou ověřují, co militanti poškodili telekomunikační věž.
Americká armáda, která provedla řadu leteckých úderů, aby odrazila útočníky Talibanu, odrazila počáteční útok a informovala reportéry, že je to "další neúspěšný ... pokus o zmocnění oblasti".
V neděli řekl podplukovník Martin O'Donnell, mluvčí americké armády v Afghánistánu, že afghánská armáda "nadále udržuje svoje pozice a udržuje kontrolu nad všemi vládními body".
Jeho slova opakovala generál Yafti, který řekl novinářům: "Strategická místa a centra ve městě jsou pod kontrolou afghánských sil a Taliban se skrývá uvnitř domů a obchodů a brání se."
Ale ve městě se objevuje velmi odlišný obraz.
Místní zákonodárce Chaman Shah Ehtemadi řekl agentuře Reuters: "Pouze sídlo guvernéra, policejní ředitelství a zpravodajská agentura jsou v rukou vlády."
Reportér pro zpravodajskou agenturu AFP v Ghazni řekl, že Taliban se vůbec neukrývá, ale přesouvá se po městě, kde má kontrolu nad několika policejními kontrolními stanovišti a zapálil vládní úřady.
Existují také zprávy, že silnice mimo město byla obsazena, takže je obtížné pro obyvatele uniknout.
Abdul Wakil, kterému se podařilo uprchnout, řekl pro Reuters: "V celém městě byla spáleniště, oheň a mrtvá těla."
Útok přichází jako tlak na Talibanu, který vstoupil do mírových rozhovorů s afghánskou vládou.
Rozhovory se nedávno uskutečnily v Kataru mezi Talibanem a americkými úředníky po nebývalém třídenním příměří během oslavy Eid v červnu, které byly oběma stranami dodržovány.

https://www.bbc.com/news/amp/world-asia ... ssion=true
https://www.nytimes.com/2018/08/12/worl ... liban.html
Afghánský úředník řekl, že odpověď vlády na útok Talibanu v Ghazni bylo velmi chaotické. Policisté, kteří byli obléháni v Ghazni vězení dva dny byli téměř bez munice a když dorazila afghánské armáda s dodávkami munice. Ukázalo se, že armáda používá americkou munici, zatímco policie používá ruskou munici :roll: .
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Marfil
Výkonný redaktor
Příspěvky: 696
Registrován: 18 úno 2017, 14:08

Re: Afghánistán

Příspěvek od Marfil » 14 srp 2018, 18:02

Bitevní letadlo AC-130 v afghánské bojové vřavě

V dubnu minulého roku posádka bitevního letadla AC-130U Spooky zažila výjmečnou misi při ochraně jednotky Zelených baretů a afghánské armády před přesilou islámských militantů. Během intenzivní palby se přehřály palubní zbraně a došla munice, takže se posádka vrátila na základnu pro další AC-130.

Podle kapitána Tomczacka na nižší hladině vrtulníky Apache vedly palbu ze svých 30mm kanónu a pomocí laserem naváděných střel Hellfire. Samotný AC-130U se soustředil na skupiny nepřátel a vozidla, zatímco stíhačky F-16 shazovaly na větší cíle 250 kg a 500 kg pumy.

Po vyčerpání munice se posádka AC-130U domluvila s velením na výměně letounu. Posádka tedy zamířila zpět na základnu Bagram, kde již čekal nastartovaný a municí naložený další AC-130U. Posádka po přistání rychle přesedlala do druhého letounu a opět zamířila na bojiště. Od přistání, zaparkování, přes přesun do nového AC-130U a do vzletu neuběhlo více než 19 minut.

Posádka nakonec vystřílela 416 kusů munice ze 40mm kanón, 58 kusů munice z houfnice ráže 105 mm a velmi rychle několik tisíc kusů munice z 25mm rotačního kanónu. Zbraně opět překročily své konstrukční limity a posádka musela řešit závažné poruchy zbraní.

Během akce zemřel jeden člen Zelených baretů, o afghánských úmrtích se zpráva nezmiňuje. Na straně nepřátel bylo zabito 32 bojovníků a zničeno 24 opevněných pozic. Posádka nakonec za „výjimečné hrdinství a nesobeckou oddanost svému poslání“ obdržela Záslužný letecký kříž (Distinguished Flying Crosses).

http://www.armadninoviny.cz/letadlo-ac- ... stanu.html

Takže celodenná akcia, 2x AC-130, X kusov F-16 a AH-64, tony a tony munície a desiatky kusov presných bomb a rakiet a výsledok? 32 mŕtvych talibancov. V kontexte dvoj hodinovej akcie v sýrii pri menšom počte útačiacoch prostriedkov budú súdruhova z pentagonu tvrdiť rozprávky o stovkých zabitých ruských žoldierov. To asi tí afgánci boli všetci z titánu..)

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9045
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Afghánistán

Příspěvek od QVAK » 14 srp 2018, 21:45

Kvadratura afghánského kruhu

V Afghánistánu padli další tři čeští vojáci. Tuzemská ozvěna tragédie je mohutná. Pořádně se rozvířila nehybná domácí atmosféra. Stojatá hladina okurkové sezóny úmorně horkého léta roku 2018. Ovšemže nemíním zlehčovat smrt tří krajanů při výbuchu sebevražedného atentátníka, nemohu ale ignorovat otazníky, jež přirozeně vyvstávají. Kolem jejich smrti na bitevním poli či kolem většinou prázdných, neupřímných tirád našich politiků. Též profesionálů, které již kdosi trefně srovnal s postavami Krylova syrového protestsongu „Píseň neznámého vojína“.
Redakce MF mě požádala, abych se v textu zaměřil hlavně na afghánské bezpečnostní perspektivy. Jak jsem to uslyšel, obratem mi z paměti vystřelily dvě události, co by mohly být vhodným entrée do problematiky. Před řadou let jsem navštívil besedu s důstojníkem naší intervenční jednotky v „Afghánu“ – a nelitoval jsem. Místo propagandy o vojenskopolitických úspěších hovořil oficír věcně a střízlivě. „Nehybný vývoj“ v hornaté zemi, kam roku 2002 vpadly zahraniční síly, popisoval zcela bez příkras. Tak tristně, až mi před očima běžely řádky z memoárů pokořených sovětských generálů. Potíže měli stejné. Pocit beznaděje ze supermoderně vyzbrojené kampaně jsem krátce předtím sám vtělil do jednoho z prvních kritických článků o prostoru, kde měl co dělat i geniální Alexandr Veliký. Článek jsem si schválně našel. S drobnými úpravami by mohl klidně popisovat přítomnost. Akce „Trvalá svoboda“ přinesla leccos, svobody však ani za nehet.
http://literarky.cz/blogy/pavel-kopecky ... keho-kruhu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9045
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Afghánistán

Příspěvek od QVAK » 15 srp 2018, 18:54

Krveprolití v Afghánistánu nemá konce, za středu přes 90 mrtvých

Při sebevražedném útoku v Kábulu ve středu zahynulo 48 lidí, dalších 67 jich utrpělo zranění, oznámilo afghánské ministerstvo zdravotnictví. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil. Předchozí podobné útoky ale měli na svědomí převážně teroristé z organizace Islámský stát IS), uvedla agentura Reuters. Celkem si útoky v Afghánistánu, za nimiž kromě bojovníků IS často stojí radikálové z Tálibánu, si jen za středu v různých částech Afghánistánu vyžádaly přes 90 mrtvých a desítky zraněných.
Při útoku na severu Afghánistánu příslušníci Tálibánu ve středu zabili 44 afghánských vojáků a policistů, uvedla s odvoláním na zdroje z provincie Baghlán agentura Reuters. Další útok je hlášen z jihoafghánské provincie Zábul. Ten si vyžádal životy čtyř policistů. Metropoli Kábul následně odpoledne zasáhl sebevražedný útok, který si vyžádal nejméně 25 mrtvých.
Po třídenním obléhání Tálibán v úterý obsadil vojenskou základnu Čanajíha v severoafghánské provincii Farjáb. Padlo přitom nejméně 17 vojáků, 19 jich utrpělo zranění a desítky padly do zajetí.

https://echo24.cz/a/SFfFX/krveproliti-v ... 90-mrtvych

Dragon
Výkonný redaktor
Příspěvky: 515
Registrován: 10 úno 2017, 09:05

Re: Afghánistán

Příspěvek od Dragon » 16 srp 2018, 08:36

Martin Koller mi trochu přijde jako neřízená střela, ale klade dos zajímavé otázky - tedy proč ti tři čeští vojáci vylezli z vozu a šli útočníkovi vstříc ?
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... alo-547776

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 853
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Afghánistán

Příspěvek od homer » 16 srp 2018, 10:56

Pokud je to pravda, tak je to "síla"....
1. Těch mrtvých z Afghanistánu máme víc než se uvádí. Naši novináři píší jen o těch, kteří měli konec kariéry mimořádně oslnivý. Tři letos a pět před časem. O těch se mluví.To jsou ti, kteří padli ve styku s nepřítelem. Ale pak jsou mrtví z nehod a dokonce i ze sebevražd. Ti se píší do jiných tabulek. Dohromady jsou naše ztráty víc než dvojnásobné. V novinách dojde jen na ty, kteří se dají snadno označit za hrdiny. Ti, co prostě spadli s autem ze skály, předávkovali se práškama nebo se prostě sesypali z vypětí a pak jim vypadl odjištěný granát z ruky, o těch se nemluví. Ale jsou.

2. Amíci jsou jen na základnách, kde je letiště. Všechny základny jsou obležené pořád. Jen dokud tam těch amíků bylo sto tisíc, měli dost lidí a techniky na sledování perimetru a tak bylo ostřelování základen menší. Dneska se to prostě nedá zvládnout. Základna je vždycky protáhlá, bo kopíruje údolí a je tam dráha pro letadla. Z hor létají rakety a miny. Všude kde dráha není, tam nejsou ani amíci. Tam se stává každou chvíli, že Tálibán odřízne zásobování na několik dní, týdnů i měsíců a tu a tam vběhne nějaká velká banda dovnitř a pak se střílí zblízka. Ostatně teď jsou dva takové případy. Stačí odříznout zásobování, počkat na špatné počasí a střílet po vrtulnících. Pak ti Afghánští vojáci zjistí, že jsou jen laciný frontový materiál a vzdávají se a dezertují.... a přidávají se k Tálibánu. Každý měsíc je v Afghanistánu dobyta, rozstřílena či jinak zničena nějaká základna afghánské armády. Pak se tálibové stáhnou, Amíci tam naběhnou s velkým haló, pobudou tam pár týdnů, předají to místním a vypadnou. A všechno se opakuje.
3. Naši velitelé, co se občas nechají v Afghánu vyfotit, jak přijeli za mužstvem, nemají ani ánung, jak to tam doopravdy vypadá. Přiletí letadlem, udělají pár fotek, jdou do bunkru, vyslechnou hlášení a letí domů. Nikdo nikdy nejel s mužstvem na patrolu, nikdo se ani na kilometr nepřiblížil k plotu či zdi základny. Nikdy nebyli ani vzdáleně pod palbou a nikdy se nepodívali na terén jinak než z desetikilometrové výšky nebo na fotkách. Prý v tomto vynikal Stropnický. Místní nejvyšší velitel (plukovník, generál) ten cítil povýšení a řekl ministrovi, co chtěl slyšet, ten rozdal medaile a vypadl.

4. V Afghánu je neuvěřitelně komplikovaný terén. Jakákoliv smysluplná silnice po které se na základnu vozí zásoby, ta se kroutí a klikatí a je nekonečně dlouhá. Neexistují žádné ani přibližně přímé směry. Cesty sice jsou, ale tak pro osla a někdy ani to ne. Tálibán nemá nikde ani nejmenší problém kteroukoliv silnici uzavřít. Pak přiletí drony, několik dní se pročesává prostor nejprve bezpilotně, pak pilotně, pak z vrtulníků a pak se tam teprve může jet. Jeden Tálibánec s padesáti náboji, které vhodně nadělají díry do potahu náklaďáku dokáže spustit akci za miliony a miliony dolarů, rozvrátit zásobování a ještě to přežít. Jediné zásobování pak funguje letecky a kolem každého dopravního letadla krouží stíhačky, Thunderboldy a kdo ví co ještě, aby vůbec mohlo přistát.

5. 90% všech sil se spotřebovává na hlídání příjezdových cest. Armáda NATO potřebuje skoro všechny své zdroje jen na to, aby vojáci neměli hlad, měli čím bojovat a mohli si vyčistit zuby pastou. Sto metrů od každé silnice začíná území nikoho, tedy Tálibánu, který si tam dělá co chce. Jediný důvod, proč Tálibán nekontroluje 100% území není v efektivitě našich čackých vojáků, ale v tom, že leckde ty Tálibánce nemají rádi. A tak tam vládne jiný warlord, který třeba bere prachy i od Američanů. Zvláště dokonalí v tomto byli italští vojáci, kteří platili vysloveně výpalné, že se na ně nebude střílet. A jsou dodnes nejúspěšnější kontingent co do ztrát. Na boj s nepřítelem se dá vyčlenit sotva deset procent techniky a vojáků.

6. Zatím to všechno funguje jen proto, že jsou vojáci dobře placení (prý lépe než si myslím, ale částku neřekl) a vědí že v případě toho nejhoršího mohou odletět. Zatím Tálibán nemá prostředky na to, aby zastavil letecký provoz a nemá zatím na to sestřelovat letadla při startu nebo přistávání. Ale to je jen otázka času. Celá mise skončí tak, že na základnách zůstanou vojáci, co se nedostali pryč a nikdo se nedostane k nim. Jednoho dne budou ustupující vojáci NATO stát za Amurdarjou na bývalém sovětském území a budou rádi, že to přežili. Směrem do Pákistánu se ustupovat nedá. Nakonec bude rozhodovat Putin, kdo se z té slavné vojenské mise NATO zachrání a kdo ne.
https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/bych-necekal

nine_mike
Výkonný redaktor
Příspěvky: 752
Registrován: 07 úno 2017, 19:50

Re: Afghánistán

Příspěvek od nine_mike » 16 srp 2018, 11:55

No bohužiaľ, táto situácia nemá klasické vojenské riešenie, pretože tu sa nebojuje s protivníkom ale s iným civilizačným stupňom vývoja. Jediné riešenie ktoré funguje z dlhodobého hľadiska je to čo voláme stalinské metódy, teda preseknutie ich klanových a náboženských väzieb, ich zmiešanie a postavenie do situácie kedy už nič z toho čo im predtým dávalo klanovú integritu a mocenskú štruktúru v ich spoločnosti, nebude mať význam. Jediný spôsob ako to urobiť je presne to čo robili bolševici - násilne premiestniť milióny ľudí, násilne prevychovávať ich deti, proste ich vytrhnúť z ich krajiny a vnútiť im iný spôsob života na niekoľko generácií, kým ho už dobrovoľne neakceptujú. To je ale minimálne kultúrna genocída a Afganistan za to proste nestojí i keď v horizonte desaťročí by to z Afganistanu urobilo normálnu krajinu (Sovieti s tým v Afganistane aj začali v takej light forme (už nebola prvá polovica 20. storočia), ale potom im tam CIA zorganizovala prevrat, začala vojna v Afganistane a už sa v tom ďalej nepokračovalo).

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 853
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Afghánistán

Příspěvek od homer » 16 srp 2018, 13:02

nine_mike píše:
16 srp 2018, 11:55
No bohužiaľ, táto situácia nemá klasické vojenské riešenie, pretože tu sa nebojuje s protivníkom ale s iným civilizačným stupňom vývoja.
Narod nejde porazit, narod jde pouze vyhladit

Uživatelský avatar
jura-p
Sponzor fóra
Příspěvky: 887
Registrován: 07 úno 2017, 19:46
Bydliště: CB

Re: Afghánistán

Příspěvek od jura-p » 16 srp 2018, 13:45

To není jen národ, je to národ a víra. Víra, která je nadřazená všem ostatním, nedá se pod trestem smrti opustit a každý věřící má povinnost bojovat za její rozšíření po celém světě.
Jestliže teď Talibán neexportuje své pojetí islámu, je to jen proto, že ještě nemá svou zemi svým pojetím zcela pod kontrolou. Však ono to přijde i na Talíbán, až bude vládnout, že se musí vrátit ke všem formám džihádu, a to fakt ke všem, dokud nebude celý svět pod jejich kontrolou, tedy domem míru, jak říkají jejich texty.
Vše, co není pod vládou islámu, je prostě dům války. Islám je ve válce s každým kouskem světa, kde nevládne, tedy i s námi.
Samozřejmě, že se mohou šířit pozorování a konstrukce, že Talibán se zajímá jen o Afghanistán. Nemám nic proti tomu, aby si to kdokoli myslel. Já jen poznamenávám, že z hlediska víry jsou tyto konstrukce předem odsouzeny ke zhroucení. Tak to u Muslimů prostě není.

tomaspetr
Výkonný redaktor
Příspěvky: 971
Registrován: 16 úno 2017, 20:13
Bydliště: Praha

Re: Afghánistán

Příspěvek od tomaspetr » 16 srp 2018, 14:06

Taliban že neexportoval islám? Část etnika v Afganistanu a docela početná jsou Tádžikové. Do 2011 byli v Tádžikistánu na hranici dvě ruské motostřelkové divize, do zpráv se dostávaly pouze boje s použitím BTR a tanků, ostatní nestálo ani za zmínku, a tyto zprávy byli 2-3 týdně, což ukazuje o intenzitě bojů. Kolik ruských pohraničníků lehlo při zastavování osvoboditelných pochodů islamistů na Dušanbe. Za druhé čečenské války kam bys nekopl, tak to rostlo z Afganistanu, dodávky zbraní, výcvikové tábory, dlouhodobé léčení raněných, financování atd. A když to není vývoz, tak co to tedy je?
Credo in me
Spero on Deum

Kalinac
Redaktor
Příspěvky: 91
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Afghánistán

Příspěvek od Kalinac » 16 srp 2018, 15:53

tomaspetr píše:
16 srp 2018, 14:06
Taliban že neexportoval islám? Část etnika v Afganistanu a docela početná jsou Tádžikové. Do 2011 byli v Tádžikistánu na hranici dvě ruské motostřelkové divize, do zpráv se dostávaly pouze boje s použitím BTR a tanků, ostatní nestálo ani za zmínku, a tyto zprávy byli 2-3 týdně, což ukazuje o intenzitě bojů. Kolik ruských pohraničníků lehlo při zastavování osvoboditelných pochodů islamistů na Dušanbe. Za druhé čečenské války kam bys nekopl, tak to rostlo z Afganistanu, dodávky zbraní, výcvikové tábory, dlouhodobé léčení raněných, financování atd. A když to není vývoz, tak co to tedy je?
No trochu divoký tvrzení asi z neznalosti. Tadžikové byli vždy proti Talibánu a jakékoliv vládě v Kábulu (bylo jich 3,5 mil ) , a byli pod velením US specialistů a Talibán jim dával pokoj (tehdy US platily Talibánu na jeho "školy" cca 75 mil dol /rok do roku 1999) .Asi nevíš , že Taliban se snažil držet v rovnováze "Klid mezi sunity a šíty - chtěl spravovat celou zemi" . Po odstranění Talibánu a nastolení nové sunnitské vládní US-kliky odešlo z Afganistánu do Iránu cca 1,5 mil šítů - nemyslíš že to byl ten USexport teroristů ???
Víš ty něco o 3 zadržených specialistech CIA v Čečně ? Busch za jejich propuštění slíbil Putinovi omezení-zastavení afgánského exportu jak SA-sun-teroristů tak heráku. Po dlouhodobé dodržování slibu dostal dokonce licenci v roce 2012 na užití transportu přes Uljanovsk.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host