„První obětí každé války je pravda.“ Aischylos

Kórejská republika / Južná Kórea / Jižní Korea

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 6895
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Kórejská republika / Južná Kórea / Jižní Korea

Příspěvek od homer » 19 zář 2021, 15:32

Mezi dalšími videozáznamy testů nových raketových zbraní, které 15. září 2021 distribuovalo jihokorejské ministerstvo národní obrany, byla i první ukázka testu nové jihokorejské nadzvukové protilodní střely.

Střela je velmi podobná ruské nadzvukové střele Oniks (Jachont), kterou vyvinula vojensko-průmyslová korporace NPO Mašinostrojenija (součást korporace Taktické raketové zbraně).

Na jihokorejském videu je vidět, jak je raketa vertikálně odpálena z odpalovacího zařízení a poté prolétá cílovou sítí na cílovém člunu, aby simulovala zásah. Podle obrázku je střela vybavena náporovým motorem s výrazným kuželovitým vstupem vzduchu na přídi. Charakteristiky a dokonce ani označení střely nejsou zveřejněny, ale uvádí se, že její vývoj byl dokončen do konce roku 2020.

Již nějakou dobu se objevují zprávy, že Jižní Korea vyvíjí nadzvukovou SCBM, včetně té, která je založena na ruské technologii. V jihokorejských internetových zdrojích se dokonce objevují tvrzení, že Jižní Korea v roce 2002 v rámci dohody o spolupráci koupila od Ruska buď vzorek rakety Jachont, nebo její technologii. Podle některých zpráv byly letové zkoušky jihokorejské nadzvukové rakety zahájeny v roce 2017.
https://vk.com/politics_today?w=wall-62675857_1651302
M02hHlDnhxg.jpg

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Kórejská republika / Južná Kórea / Jižní Korea

Příspěvek od martanus » 28 led 2022, 09:31

Jižní Korea obdržela od USA posledních 40 stíhaček páté generace F-35A
Vzdušné síly Korejské republiky dokončily nasazení 40 nejnovějších stíhaček páté generace F-35A zakoupených ze Spojených států, informuje dnes 28. ledna KBS.

Televizní kanál s odvoláním na zdroje z jihokorejského letectva uvedl, že tento týden dorazil na letiště ve městě Cheongju v provincii Chungcheongbuk-do poslední ze série čtyř letadel. Původně se plánovalo, že dodávky budou dokončeny v loňském roce, ale tento proces byl zpožděn kvůli pandemii koronaviru.

https://eadaily.com/ru/news/2022/01/28/ ... niya-f-35a
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 12288
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Kaj chceš...

Re: Kórejská republika / Južná Kórea / Jižní Korea

Příspěvek od petrp » 28 led 2022, 09:39

„Všechno, co se stane jednou, už se nemusí stát nikdy. Ale všechno, co se stane dvakrát, určitě se stane i potřetí.“ ...
"Když máš tři děti, tak čtvrté už nevadí." Robin Ferro

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 27950
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Kórejská republika / Južná Kórea / Jižní Korea

Příspěvek od Alchymista » 05 bře 2022, 12:51

https://echo24.cz/a/SUfvi/video-okoli-j ... ahly-pozar
VIDEO: Okolí jaderné elektrárny na jihu Koreji zachvátil rozsáhlý požár
V Jižní Koreji bojují s rozsáhlým požárem, který se přiblížil k jaderné elektrárně. Na východním pobřeží Jižní Koreje hasiči bojují s rozsáhlým požárem vegetace. Oheň už vyhnal z domovů na 4000 obyvatel, informovala AP.

S ohněm bojuje zhruba 1000 hasičů. Snaží se zabránit tomu, aby ohrozil jadernou elektrárnu či terminál pro zkapalněný plyn. Situaci ale komplikuje silný vítr. Hasiči se snaží, aby se oheň nedostal k terminálu pro zkapalněný zemní plyn (LNG) v přístavním městě Samčchok v provincii Kangwondo.
A wildfire broke out near a nuclear plant in South Korean county of Uljin pic.twitter.com/AFgGyBNCmr
— Reuters (@Reuters) March 4, 2022
Požár se již dostal k areálu jaderné elektrárny v provincii Severní Kjongsang. Jihokorejský prezident Mun Če-in nařídil úřadům, aby udělaly vše potřebné, aby zajistily bezpečnost provozu. Provozovatel elektrárny snížil její výkon o polovinu. Elektrárna disponuje šesti reaktory, jeden byl však odstaven kvůli údržbě.
Kromě škod na majetku úřady nehlásí mrtvé ani zraněné.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Kalinac
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2268
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Kórejská republika / Južná Kórea / Jižní Korea

Příspěvek od Kalinac » 01 črc 2022, 21:59

Korejci na Havaj ...Kalifornii pro USA ubráníme , RIMPAC válku jim zaplatíme ... :bliju

S.Korea posílá největší kontingent všech dob do RIMPAC, což je "nebezpečný" krok k odchýlení se od neutrálního postoje pro americkou indo-pacifickou strategii
.
0korea.jpg
0korea.jpg (75.01 KiB) Zobrazeno 1105 x
Jižní Korea údajně vyslala dosud největší kontingent na probíhající cvičení Rim of the Pacific 2022 (RIMPAC 2022) pod vedením USA, když její prezident zakončil své první vystoupení v NATO. Čínští experti varovali, že tyto kroky vysílají nebezpečný signál, že administrativa Yoon Suk-yeol se odchyluje od neutrální linie uprostřed čínsko-americké konkurence a ztrácí diplomatickou autonomii, aby sloužila americké asijsko-pacifické strategii, která také čelila obavám v Jižní Koreji ohledně vztahů a spolupráce s Čínou.
Cvičení RIMPAC 2022 odstartovalo ve čtvrtek, které americká tichomořská flotila popsala jako "největší mezinárodní námořní cvičení na světě".
Podle prohlášení bude 26 národů, 38 hladinových lodí, čtyři ponorky, devět národních pozemních sil, více než 30 bezpilotních systémů, přibližně 170 letadel a více než 25 000 personálu trénovat a operovat na Havaji a v jižní Kalifornii od 29. června do 4. srpna.
Cvičení RIMPAC, které bylo zahájeno v roce 1971, je navrženo tak, aby posílilo spolupráci mezi zúčastněnými zeměmi při zajišťování námořních komunikačních linek a boji proti potenciálním bezpečnostním výzvám na moři.
Nicméně s tím, jak USA prosazují svou ambiciózní indicko-tichomořskou strategii, se cvičení proměnila v platformu pro USA a jejich spojence, aby otestovali své bojové techniky a kapacity pro přípravu na potenciální vojenské konflikty v moři, zejména konflikty s Čínou v Jihočínském moři nebo Tchajwanském průlivu.
S výjimkou Japonska a Austrálie se cvičení letos aktivně zúčastnila i Jižní Korea, která vyslala největší kontingent do RIMPAC od doby, kdy se země poprvé připojila k cvičení v roce 1990, uvedla tisková agentura Yonhap.
Jihokorejská flotila, která se připojuje k letošnímu RIMPAC, zahrnuje 14 500 tun vážící obojživelnou výsadkovou loď Marado, 7 600tunový torpédoborec Sejong the Great, 4 400tunový torpédoborec Munmu the Great, 1 800 tunovou ponorku Shin Dol-seok, námořní průzkumný letoun P-3, dva vrtulníky Lynx a devět obojživelných útočných vozidel, podle Yonhap.
Tento krok je částečně výsledkem takzvaného konsensu dosaženého Jižní Koreou a USA na Korejském poloostrově, aby odradily Severní Koreu během návštěvy amerického prezidenta Bidena v Jižní Koreji, řekl Lü Chao, odborník na otázku Korejského poloostrova v Liaoning Academy of Social Sciences, řekl Global Times v pátek.
Vedoucí představitelé Japonska a Jižní Koreje také vyjádřili zájem podpořit bezpečnostní alianci se západními spojenci USA během jejich první účasti na summitu NATO v Madridu ve středu.
Lü řekl, že rozsáhlý kontingent je praktickým krokem Jižní Koreje, aby řekla USA, že je ochotna se přiblížit a posílit spolupráci s Japonskem při vytváření vojenské aliance.
To je nebezpečný signál, protože naznačuje, že ačkoli se Jižní Korea snaží vysvětlit, že její spolupráce s USA se nezaměřuje na Čínu, odchyluje se od neutrálního postoje mezi Čínou a USA a obětuje svou diplomatickou autonomii, aby sloužila americké indo-pacifické strategii zadržování Číny, varoval Lü.
Tyto kroky nejenže poškodí ekonomické a bezpečnostní zájmy Jižní Koreje v dlouhodobém horizontu, ale zhorší regionální konfrontaci a rozdělení, varovali odborníci.
Některé nepříjemné momenty pro Yoona ukázaly, že jeho první vystoupení v NATO nebylo tak hladké, jak očekával.
Na jedné fotografii čtyř vůdců, kteří se poprvé zúčastnili summitu NATO, která byla zveřejněna na webových stránkách NATO ve středu, byly Yoonovy oči zavřené, zatímco ostatní vůdci Japonska, Austrálie a Nového Zélandu se usmívali.
Ve videoklipu, který koloval ve čtvrtek, Yoon, usmívající se a pokyvující hlavou, dostal od Bidena "no look handshake", což někteří jihokorejští netizeni popsali jako "patetické". Reportér Korea Herald Yim Hyun-su zveřejnil video na Twitteru se slovy: "Když někdo, o kom si myslíte, že je váš bestie, vás na večírku neuzná."
Obavy vzrostly také v Jižní Koreji, zejména poté, co jihokorejský vysoký prezidentský tajemník pro ekonomické záležitosti řekl médiím v Madridu, že éra exportního boomu přes Čínu, kterou Jižní Korea užívala v posledních 20 letech, se blíží ke konci, a dodal, že Jižní Korea potřebuje diverzifikovat své trhy do Evropy, informovala média ve středu.
"Je to z velké části jihokorejská vláda, která postrádá strategické myšlení ve svém přístupu k indo-pacifické strategii a spojenectví s USA," řekl v pátek Global Times Jaewoo Choo, profesor čínské zahraniční politiky na katedře čínských studií na univerzitě Kyung Hee.
"Yoonská vláda chce být aktivním hráčem, ale veřejnost je velmi znepokojena čínským trhem a našimi národními zájmy v Číně. Ze všeho nejvíce chtějí, aby se náš vztah s Čínou napravil, ale ne tímto způsobem. To je důvod, proč existují nějaké protesty," řekl Choo.
Pokud jde o cvičení RIMPAC, navzdory upřímnosti Jižní Koreje ukázat postoj k USA prostřednictvím něj, vojenští experti poukázali na to, že jsou to jen série show pro USA, aby si protáhly svaly a pokusily se prodat více zbraní.
A i když to vypadá, že USA přitahují více partnerů, aby se letos připojili k cvičení, účastníci mají různé úvahy, řekl Song Zhongping, čínský vojenský expert a televizní komentátor Global Times.
Mezi těmito partnery by pravděpodobně pouze Japonsko a Austrálie skutečně přišly nebo jsou schopny pomoci USA, pokud by mezi USA a Čínou vypukl vojenský konflikt. Mnoho dalších zemí, zejména některé malé země, jsou prostě "uneseny" USA, aby se připojily a účastnily by se pouze několika projektů, poukázal Song.
Očekává se, že jihokorejská obojživelná výsadková loď Marado, která byla uvedena do provozu v roce 2021, bude sloužit jako de facto prototyp a přispěje k tomu, aby země získala znalosti a schopnosti o provozu lehkých letadlových lodí pro svůj model lehké letadlové lodi. Čínští vojenští experti však poznamenali, že v současné fázi zdaleka není modelem pro lehkou letadlovou loď, ale přistávací plošinou pro vrtulníky.
Japonský námořní torpédoborec JS Izumo (DDH-183) dorazil na společnou základnu Pearl Harbor-Hickam, aby se zúčastnil cvičení RIMPAC 2022. Je to poprvé, co se třída Izumo DDH zúčastnila RIMPAC. Kromě toho Izumo dokončilo první fázi své modifikace pro provoz F-35B v roce 2021, informovala média.

Je to také poprvé, co japonská válečná loď dorazila do Pear Harbor od japonského útoku v roce 1941, který ochromil nebo zničil téměř 20 amerických lodí a více než 300 letadel. :strelba:
Zdá se, že USA zapomněly na hořkou historii nebo na to, jak ambiciózní Japonsko bylo, když se ho snažily podporovat jako vojenského spojence a pomáhat mu zvyšovat vojenskou kapacitu, uvedli odborníci.
Flotila námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády vedená velkým torpédoborcem Lhasa typu 055 údajně ve čtvrtek dokončila plný kruh kolem Japonska, což podle odborníků slouží jako varování Japonsku a USA, protože opakovaně provokovaly vůči Číně kvůli otázce Tchaj-wanu.

https://www.globaltimes.cn/page/202207/1269579.shtml

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 27950
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Kórejská republika / Južná Kórea / Jižní Korea

Příspěvek od Alchymista » 04 srp 2022, 17:53

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/pel ... i-nesetka/
Pelosiová přijela do Soulu, ale jihokorejský prezident se s ní nesetká
Nancy Pelosiová dorazila do Jižní Koreje a pokračuje ve svém asijském turné – nyní za sebou zanechává napjatou situaci na Tchaj-wanu, kde čínské jednotky PLA obkličují ostrov cvičnou palbou – ale jihokorejský prezident Yoon Suk-yeol se s ní nesetká.

Měl sice předem naplánovanou „dovolenou“, která byla předem oznámena, ale v regionu se rozšířily spekulace, že to byl záměr (vzhledem k tomu, že před několika týdny se objevily zprávy, že by mohla jet na Tchaj-wan), aby se Soul vyhnul přivolání hněvu Číny.

Dokonce i ministr zahraničí Park Jin je shodou okolností mimo zemi – takže ani setkání Pelosi s nejvyšším diplomatem země se konat nebude.

Pelosiová je jako předsedkyně Sněmovny reprezentantů druhou v pořadí na post prezidenta USA. Namísto setkání s hlavou jihokorejského státu se místo toho pozdraví s předsedou Národního shromáždění Kim Jin-pyoem a vůdci vládnoucí konzervativní Strany lidové moci spolu s opoziční Demokratickou stranou Koreje.

Podle listu Korea Times jsou představitelé Soulu až příliš opatrní a nervózní z načasování návštěvy Pelosiové.

„Na pozadí prohlubujícího se americko-čínského soupeření Čína pohrozila vojenskými akcemi a to by mohlo vyvolat odvetnou reakci USA, která by nakonec ovlivnila Jižní Koreu, a to kvůli spojenectví Jihu s USA,“ cituje publikace ředitele Institutu americko-čínské politiky na univerzitě Ajou Kima Heung-kyu.

Jedná se o první návštěvu Pelosiové v Jižní Koreji od roku 2015 a očekává se, že bude tuto zemi povzbuzovat k prohloubení podpory Washingtonu při posilování koordinace mezi regionálními partnery a spojenci v boji proti čínské agresi.
South Korean President Yoon Suk-yeol and Foreign Minister Park Jin won't meet #Pelosi.@President_KR's on leave and @FMParkJin will be attending a meeting in Cambodia.

"Oops, Nancy, sorry that we won't welcome you in South Korea."#Taiwan pic.twitter.com/TdbzuHTqUT
— Whistle (@Whistle020) August 3, 2022
Zatím, kdy napětí mezi Čínou a Tchaj-wanem prudce roste, a to i s příslibem Pekingu, že USA „za to zaplatí“ – Jižní Korea naléhá na dialog a klid, přičemž v prohlášení prezidentské kanceláře se ujišťuje: „Postoj naší vlády je udržovat úzkou komunikaci s příslušnými stranami … na základě toho, že mír a stabilita v regionu prostřednictvím dialogu a spolupráce jsou důležité.“
Nancy Pelosi in Taiwan with wise words from “Benjamin Franklin, our presidency” on “freedom and democracy on one thing, security here.” pic.twitter.com/mElfFUoF5C
— Max Blumenthal (@MaxBlumenthal) August 3, 2022
Prohlášení rovněž přivítalo Pelosiovou a vyjádřilo naději na „mnoho úspěchů“ uprostřed schůzek, které jsou během jejího pobytu naplánovány.

COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 27950
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Kórejská republika / Južná Kórea / Jižní Korea

Příspěvek od Alchymista » 10 srp 2022, 15:39

https://echo24.cz/a/SaLuz/zaplavy-soul- ... ti-titanic
Velkoměsto pod vodou. Záběry ukazují masivní záplavy v Soulu
Nejméně osm lidí zemřelo při přívalových deštích, které v noci na úterý zaplavily jihokorejskou metropoli Soul a její okolí. Zranilo se 14 lidí a sedm se pohřešuje, informovala agentura Reuters. Liják, jaký jihokorejská metropole nepamatuje 80 let, proměnil ulice v řeky, zastavil metro a způsobil výpadky energie. Podle předpovědi má déšť pokračovat.

Nad Soulem začalo pršet v pondělí ráno, večer déšť zesílil. Podle korejského meteorologického úřadu v jižní části hlavního města v pondělí v noci napršelo přes 100 milimetrů za hodinu, přičemž některé čtvrti zaznamenaly až 141,5 milimetru srážek za hodinu. Přes 420 milimetrů srážek naměřily úřady od pondělí do úterý ráno v jednom z obvodů, který sousedí s řekou Han. Dohromady od pondělní půlnoci do úterního odpoledne tamního času napršelo 451 milimetrů srážek.

Předpověď na příští dny hlásí další déšť, na nějž se mají připravit nejen občané šestadvacetimilionové metropole, ale také části provincií Kangwondo a Čchungčchong. Úřady zvýšily stupeň ohrožení na nejvyšší stupeň a požádaly firmy, aby přizpůsobily pracovní dobu.
#BREAKING: Major Flood Emergency Un
folding In And Around Seoul, South Korea. Many Businesses Have Been Inundated With Water, Hundreds Of Cars Have Been Abandoned. #BreakingNews pic.twitter.com/pfOXcdWNct
— TPYXA ⚡ Middle East 🇸🇩 🇮🇷 (@MEPaper1090) August 9, 2022
Prezident Jun Sok-jol na mimořádné schůzce svolané k situaci nařídil, aby organizace předešly obětem na životech a snažily se rychle získat kontrolu v zaplavených oblastech.
Yesterday, heavy rain poured down the city of Seoul, South Korea, and lasted into the night. As a result, there was a very large flood that submerged all vehicles on the road.pic.twitter.com/bYk3jGy3yZ
— TPYXA ⚡ Middle East 🇸🇩 🇮🇷 (@MEPaper1090) August 9, 2022
Nejméně pět lidí zahynulo v Soulu a další tři v sousední provincii Kjonggido. Čtyři ze sedmi obětí voda uvěznila v zaplavených budovách, jedna byla pravděpodobně zasažena elektrickým proudem, další našli pod troskami autobusové zastávky. Dva lidé zahynuli při sesuvu půdy.

Záplavy jako scény z Titanicu
V metropoli a okolních městech liják poničil téměř 800 budov, zablokováno je 52 dálnic a silnic, přes 400 lidí muselo být evakuováno, uvedlo jihokorejské ministerstvo vnitra. V luxusním a hustě obydleném obvodu Kangnam voda zaplavila budovy i obchody, které se ocitly bez proudu. Voda zastavila auta i autobusy a také provoz metra, někteří lidé se proto nemohli dostat ráno domů nebo večer do práce.
#BREAKING: Record Rainfall And Flood Emergency In Seoul, South Korea Leaves At Least 7 People Dead, Others Missing. #BreakingNews pic.twitter.com/lrqFo9rJIb
— TPYXA ⚡ Middle East 🇸🇩 🇮🇷 (@MEPaper1090) August 9, 2022
Na snímcích je vidět lidi brodící se ulicemi města po kolena ve vodě. Úřednice Lim Na-kjong, již citoval Reuters, řekla, že jí situace připomněla scénu z filmu Titanic z roku 1997. „Musela jsme vystupovat do stále vyšších pater, protože budova se rychle plnila vodou. Nevěřila jsem, že jsem se s dalšími 40 lidmi ocitla v pasti uprostřed čtvrti Kangnam,“ řekla žena, která musela noc strávit ve čtvrtém patře.
This is absolutely insane video in South Korea. Extreme flooding that hasn’t been seen in 80 years or more. Very extreme flooding, causing massive problems in Seoul and the entirety of the country. #SouthKorea #flooding #weather pic.twitter.com/88xOxVuN4B
— Michael Steinberg (@MichaelWX18) August 8, 2022
„Byl jsem včera večer nedaleko stanice Kangnam, když déšť zesílil, hromy a blesky udeřily každých 30 vteřin,“ uvedl 27letý muž, který v místě pracuje v kanceláři. „Najednou byly zaplavené autobusy, metro i ulice, a proto jsem se rychle rozhodl rezervovat si ubytování, abych tu nezůstal uvězněný a bez místa, kam jít,“ dodal.

Prezident Jun Sok-jol odmietol jednať s Pelosi...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 27950
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Kórejská republika / Južná Kórea / Jižní Korea

Příspěvek od Alchymista » 11 srp 2022, 17:34

https://echo24.cz/a/SZ5T8/napeti-cina-t ... spoluprace
„Zachovejte si nezávislost.“ Čína chce na své straně Jižní Koreu
Čínský ministr zahraničí Wang I řekl svému jihokorejskému protějšku Park Činovi při setkání ve východočínském přístavním městě Čching-tao, že oba státy by se neměly vměšovat do vnitřních záležitostí druhých stran.

Čína v úterý vyzvala Jižní Koreu, aby si zachovala nezávislost a samostatnost, uvedla agentura Kjódó, podle které se Peking zjevně snaží získat podporu Soulu v době rostoucího napětí v čínsko-amerických vztazích.

Čínský ministr zahraničí Wang I řekl svému jihokorejskému protějšku Park Činovi při setkání ve východočínském přístavním městě Čching-tao, že oba státy by se neměly vměšovat do vnitřních záležitostí druhých stran a neměly by se nechat ovlivňovat vnějšími vlivy, uvedla agentura.

Park přicestoval na Wangovo pozvání a stal se tak nejvýše postaveným jihokorejským politikem na návštěvě Číny od květnového nástupu prezidenta Jun Sok-jola do úřadu. Obě asijské země si koncem tohoto měsíce připomenou 30. výročí navázání diplomatických styků.

Soul nyní balancuje mezi vztahem se svým bezpečnostním spojencem Spojenými státy a s Čínou, s níž udržuje blízké hospodářské vztahy. Když minulý týden navštívila Jižní Koreu předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, prezident Jun se s ní osobně nesetkal a místo toho Pelosiové jen zavolal. Prezidentská kancelář se tehdy odvolávala na to, že byla hlava státu na dovolené. Jeho rozhodnutí se schůzce vyhnout však podpořilo spekulace, že se tak snažil nepoškodit vztahy s Čínou.

Peking rovněž znepokojil krok Spojených států, které chtějí prohloubit spolupráci v oblasti výroby polovodičů s Jižní Koreou, Tchaj-wanem a Japonskem. Wang podle jihokorejské agentury Yonhap uvedl, že Čína i Jižní Korea by měly chránit stabilní dodavatelské řetězce.

Pokud jde o regionální bezpečnost, Park se nechal slyšet, že mír a stabilita na Korejském poloostrově čelí bezprecedentním hrozbám, a požádal Peking o konstruktivní roli při přesvědčování Pchjongjangu, aby místo provokací usiloval o dialog. Od začátku letošního roku Severní Korea opakovaně prováděla testy balistických raket. V březnu odpálila svou první mezikontinentální balistickou raketu od listopadu 2017.

Pelosiová a její jihokorejský protějšek Kim Čin-pchjo se ve společném prohlášení během její návštěvy Soulu zavázali, že budou podporovat politiku odstrašení vůči Severní Koreji s cílem zajistit její jaderné odzbrojení.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět