Čína

Odpovědět
Miyamoto Musashi
Senior redaktor
Příspěvky: 3644
Registrován: 07 úno 2017, 16:43

Re: Čína

Příspěvek od Miyamoto Musashi » 25 říj 2019, 20:35

Americký minister obrany Mark Esper tvrdí, že Čína predstavuje z hľadiska Washingtonu pre západné krajiny väčšiu hrozbu ako Rusko. Politik to uviedol počas prejavu pred diplomatmi na bruselskej konferencii americkej mimovládnej organizácie German Marshall Fund (GMF)

https://www.hlavnespravy.sk/cina-predst ... nu/1932233

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5500
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Čína

Příspěvek od skflanker_ » 29 říj 2019, 21:09

Líder hongkongských protestov nemôže kandidovať v miestnych voľbách
Voľby sa majú konať v 11/2019.
Známy hongkonský prodemokratický aktivista Chuang Č'-feng (Joshua Wong) v utorok 29.10.2019 oznámil, že mu nepovolili kandidovať v miestnych voľbách, ktoré sa majú konať v 11/2019.
"Dôrazne vládu odsudzujem za vykonanie politického lustrovania a cenzúry, čím ma zbavuje mojich politických práv," napísal 22-ročný líder protestov na Facebooku ...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22247474/lider-ho ... lbach.html z 29.10.2019

Hongkonskému lídrovi opozičných protestov nepovolili kandidovať v miestnych voľbách
...Wong uviedol, že volebná komisia ho diskvalifikovala z účasti na novembrových voľbách do miestnej rady po tom, ako jeho kandidatúru označila za “neplatnú”.
Hovorca vlády v reakcii na otázky médií uviedol, že Wongova kandidatúra bola vyhlásená za neplatnú, pretože aktivista podporuje právo Hongkongu na “sebaurčenie”, čo je v rozpore s mestskou legislatívou ...
Zdroj https://www.hlavnespravy.sk/hongkonskem ... ch/1935985 z 29.10.2019

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Čína

Příspěvek od QVAK » 02 lis 2019, 17:09

Demonstranti v Hongkongu zdemolovali kancelář agentury Nová Čína

Demonstranti v Hongkongu dnes zdemolovali kancelář čínské státní agentury Nová Čína ve čtvrti Wan Chai, informovala agentura AP. Hongkongská policie nasadila proti tisícům protestujících ve Victoria Parku v centru města a ve Wan Chai slzný plyn a vodní děla. Demonstranti na muže zákona hází zápalné lahve a podle policie ničí obchody, páchají žhářství a pokládají hřebíky na silnice. Dnešní protivládní shromáždění není povolené; blíže neurčený počet demonstrantů byl zadržen.
Nepokoje se odrazily i na ekonomice tohoto asijského finančního centra. Podle vládních údajů zveřejněných ve čtvrtek se Hongkong ve třetím čtvrtletí propadl poprvé od finanční krize v roce 2008 do recese. Vedle protivládních demonstrací k tomu přispěla i americko-čínská obchodní válka.
Hrubý domácí produkt (HDP) se za červenec až září snížil proti předchozímu čtvrtletí o 3,2 procent a zaznamenal pokles už druhé čtvrtletí za sebou, a splnil tak technickou definici recese.

https://echo24.cz/a/Sqd9Z/demonstranti- ... -nova-cina

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Čína

Příspěvek od QVAK » 06 lis 2019, 17:25

V Hongkongu se přiostřuje. Po ukousnutém uchu byl pobodán pročínský zákonodárce

Hongkongského poslance, který podporuje politiku centrální čínské vlády v Pekingu, pobodal dnes na ulici útočník s nožem. Zákonodárce Junius Ho byl napaden na akci pořádané v rámci kampaně před místními volbami plánovanými na 24. listopadu. Protivládní aktivisté, kteří už pět měsíců při demonstracích požadují demokratické reformy, Hoa v červenci obvinili, že pomáhal zorganizovat útoky na demonstranty a kolemjdoucí na vlakovém nádraží ve čtvrti Yuen Long.
Poslanec Ho po ošetření v nemocnici uvedl, že měl při středečním útoku štěstí, protože mu nůž narazil na hrudní koš a způsobil jen dva centimetry hlubokou ránu. Podle videonahrávky, která se objevila na internetu, útočník předstíral, že je poslancův přívrženec. Přistoupil k němu s kyticí a poté řekl, že se s ním chce vyfotografovat. Sáhl do tašky, ze které ale místo mobilního telefonu vytáhl nůž a vrhl se na Hoa. Poslanec jej ale s pomocí dalších lidí přemohl a muž byl zatčen. Zraněn byl při incidentu také Hoův asistent i samotný útočník.
Organizování násilností ale popřel. Demonstranti od té doby několikrát poničili jeho kancelář a také hroby jeho rodičů, uvedla agentura AP.

https://echo24.cz/a/S6Hr9/v-hongkongu-s ... akonodarce

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9170
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Čína

Příspěvek od puma » 11 lis 2019, 09:08

Radikálové polili hořlavinou muže, který s nimi nesouhlasil v Hongkongu a zapálili jejPolice střílí ostrými náboji proti protestujícím v pondělí v HongKongu
Protestující v HongKongu napadli jednoho řidiče, který se pokusil odstranit silniční překážky, které protestující postavili na silnici..


Live
Správkyně Hongkongu vystoupí v 18h místního času s mimořádným projevem

Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9170
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Čína

Příspěvek od puma » 11 lis 2019, 11:14

Hongkongská správkyně Carrie Lam říká, že akce „radikálů“ daleko překročily jejich „takzvané požadavky“ a jsou nepřáteli obyvatel HongkonguLam říká, že je nejméně 60 zraněných, z toho 2 v kritickém stavu - protestující, který byl postřelen, a zapálený muž. Lam řekla, že ten druhý je v horším stavu, a dodal, že tato videa a informace osobně shlédla.


Teď tam demonstranti použili nějaké improvizované výbušné zařízení v otevřené elektrorozvodně, docela silně to bouchlo a začalo hořet.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9170
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Čína

Příspěvek od puma » 11 lis 2019, 14:41

Teď tam tlupy demonstrantů v černém umlátili ve velkém davu dalšího člověka
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9170
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Čína

Příspěvek od puma » 12 lis 2019, 17:57

Copak to mají hongkongští demonstranti? dálkově odpalovaný molotov, nebo jen vysílačka s 5 bateriemi?
1.jpg


Asi Robin Hood se sportovním lukem a šípem mezi barikádníky, naštěstí střílel jen do 5m vzdáleného terče.
2.jpg
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11628
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Čína

Příspěvek od Alchymista » 12 lis 2019, 20:47

umiernený prodemokratický demonštranti v akcii
classix píše:
12 lis 2019, 19:33

strojmir
Výkonný redaktor
Příspěvky: 776
Registrován: 27 úno 2017, 23:58

Re: Čína

Příspěvek od strojmir » 13 lis 2019, 00:51

Článek o policejním státě a vyspělém sledovacím systému v Tibetu.

"Přemýšleli jste nad tím, proč se zdá, že otázka Tibetu vypadla z hledáčku médií? Během několika posledních let došlo k pozoruhodnému tichu, které občas přerušily zprávy o protestech proti sebeupálení. Přesto se zdá, že se množství informací, které vycházejí se dramaticky snížilo. Je tu jeden muž, který by mohl nabídnout vysvětlení. Chen Quanguo, úředník komunistické čínské strany (ČKS), který je přímo odpovědný za zavedení systému hromadného sledování a nemilosrdného policejního státu v okupovaném Tibetu a nedávno v tzv. Xinjiang (východní Turkistán)."

(s překladačem se to dá)

https://tibettruth.com/2019/11/11/the-c ... sENirjoRjY

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2259
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Čína

Příspěvek od classix » 13 lis 2019, 01:05

Američtí senátoři tlačí na hlasování o hongkongských právech s rostoucím násilím

WASHINGTON (Reuters) - Předseda Výboru pro zahraniční styky Senátu USA v úterý uvedl, že chce, aby Senát schválil legislativu na podporu pro-demokratických demonstrantů v Hongkongu, protože násilí v čínském městě vzrostlo.
Republikánský senátor Jim Risch poznamenal, že je sponzorem a „silným zastáncem“ Hongkonského zákona o lidských právech a demokracii, který by Spojené státy vytvořil zvláštnímu zacházení s Hongkongem ze strany Spojených států.

"Chceme, aby se to pohnulo," řekla Risch během diskuse o Číně v Centru strategických a mezinárodních studií ve Washingtonu.

Demokraticky kontrolovaná sněmovna reprezentantů jednomyslně schválila návrh zákona v polovině října a vznesla na Peking obvinění, že zákonodárci měli „zlověstné úmysly“.

Rischův výbor pro zahraniční vztahy schválil podobné opatření v září, ale nebylo naplánováno na hlasování celého Senátu, který musí návrh zákona schválit, než bude zaslán prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Bílý dům, který se věnuje intenzivním obchodním jednáním s Čínou, musí ještě říci, zda jej podepíše nebo vetuje.

Policie v Hongkongu v úterý bojovala proti demokratickým demonstrantům na několika univerzitních kampusech v někdy divokých střetech, protože části města byly ochromeny, včetně centrální finanční čtvrti v Hongkongu, která byla po druhý den spuštěna.

Risch a kolega republikánského senátora Marco Rubia se ve středu sejdou s vůdcem většinového republikánského senátu Mitchem McConnellem, aby prodiskutovali možnost získat prostor pro hlasování o návrhu zákona, jak uvedli asistenti.

"Svět musí vidět, že se Spojené státy postaví a řeknou, že je to špatně, stojíme za lidmi z Hongkongu," řekla Risch.

"Jsem dychtivý pokračovat v práci s kolegy, jako jsou senátor Risch, senátor (Lindsey) Graham, senátor Rubio, a další, na silném a procedurálně proveditelném řešení," řekl McConnell.

Legislativa má ve 100-členném senátu 37 spoluzakladatelů republikánských a demokratických zemí. Podpůrci tvrdí, že se očekává, že projde snadno, pokud společnost McConnell naplánuje hlasování.
https://www.reuters.com/article/us-hong ... m_campaign
EJLqFmgX0AEt6i0.jpeg
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9170
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Čína

Příspěvek od puma » 13 lis 2019, 12:41

Hongkongská policie představila několik šípů, zadržených při střetech, žádného policistu netrefili, ale na 50-80m mohou představovat smrtelné ohrožení.


Zajímavé techniky


Špinavý trik policejních sil Hongkongu, který vypnul pouliční světla a elektřinu. Jedná se o aktuální video z Kowloon Tong, Hongkongská baptistická univerzita


V oblasti te Hongkongské baptistické univerzity
Demonstranti vyhánějí pracovníky z mýtných bran a zapalují je
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Čína

Příspěvek od Juraj » 14 lis 2019, 13:28

Agentúra Reuters informuje o situácii medzi protestujúcimi v Hong Kongu. Podľa nich je používanie zapálených šípov a Molotovových koktajlov bolo nevyhnutné, pretože polícia používala "brutálne" prostriedky. Vraj je to len sebaobrana. A že hádžu bomby iba preto, aby ochránili svojich "súdruhov". A vraj sú ochotní zomrieť za Hong Kong
https://www.reuters.com/article/us-hong ... SKBN1XO1A5

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9170
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Čína

Příspěvek od puma » 16 lis 2019, 14:19

Na ulicich v oblasti Kowloon Tong v Hongkongu jsou desítky těch, co vypadají, že jsou vojáky PLA - sbírají cihly s kbelíky po protestujících.


Prodemokratičtí zákonodárci odsoudili vojáky PLA za to, že v sobotu opustili kasárna a zúčastnili se na úklidové operaci v Kowloon Tongu a ptali se, zda jednotky porušily zákon o posádce.


Mluvčí vlády říká, že SAR nežádala o pomoc PLA, jak armáda tvrdí, že právě přichází pomáhat místním obyvatelům.


Čínští vojáci nasazení na vyčištění ulic Hongkongu od nepořádku.Velitel PLA říká tisku: „je to dobrovolnická mise. Zastavení násilí v Hongkongu je zodpovědností každého člověka. “Odmítá se vyjádřit, zda o akci požádala police nebo vláda.

Naposledy upravil(a) puma dne 16 lis 2019, 17:40, celkem upraveno 1 x.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9170
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Čína

Příspěvek od puma » 16 lis 2019, 15:18

Čínská lidová osvobozenecká armáda potvrzuje, že byly čínští vojáci nasazeni na úklid v Hongkongu
Hongkongská vláda „nepožádala“ o pomoc čínských jednotek při úklidu: mluvčí vládyKdyž v říjnu 2018 vyšli vojáci PLA z kasáren, aby pomohli při úklidu po tajfunu Mangkhut, vláda uvedla, že posádka nepožádala o povolení a ani se od nich nevyžaduje, aby si vyžádali místní povolení před provedením toho, co bylo popsáno jako "dobročinné aktivity."


Samovznícení s molotovem


Polytechnická univerzita Hongkongu je nyní pod útokem policie.Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9170
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Čína

Příspěvek od puma » 17 lis 2019, 10:55

Obklíčení tisíců "demonstrantů" okolo polytechnické univerzity (nemají kudy ustoupit do města) - něco se chystá


Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5500
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Čína

Příspěvek od skflanker_ » 17 lis 2019, 15:24

puma píše:
13 lis 2019, 12:41
Hongkongská policie představila několik šípů, zadržených při střetech, žádného policistu netrefili, ale na 50-80m mohou představovat smrtelné ohrožení...
Протестующие в Гонконге начали применять против полиции луки/арбалеты. Стрела угодила сотруднику в ногу.
Protestujúci v Hongkongu začali používať luky/kuše proti polícii. Šíp zasiahol príslušníka do nohy.
20191117.jpg
Zdroj https://vk.com/wall-123538639_1256469 z 17.11.2019 + viac info

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Čína

Příspěvek od QVAK » 17 lis 2019, 21:14

Boje a chaos v Hongkongu. Policista byl postřelen šípem, demonstranti zapálili obrněné vozidlo

Po relativně klidné sobotě opět zavládly v hongkongských ulicích boje mezi bezpečnostními složkami a studenty, obléhajícími kampus polytechnické univerzity v městské části Hung Hom. Policie použila proti protestujícím slzný plyn a demonstranti se bránili benzinovými bombami, podomácku vyrobenými zbraněmi a luky. Jeden policista byl zasažen do nohy šípem, následně byl převezen do nemocnice. Potyčky pokračovaly až do noci, jedno z policejních vozidel po zásahu zápalnými lahvemi vzplálo. O situaci v Hongkongu informuje server deníku South China Morning Post.
Boje opět propukly kolem desáté hodiny ráno, kdy asi stovka lidí v maskách přišla uklidit z ulic v blízkosti polytechnické univerzity barikády po protestech. V práci jim začali bránit demonstranti, mimo jiné po nich házeli cihly.Odhaduje se, že kampus okupuje několik set lidí, desítky z nich již podle vlastních slov policie zatkla. Zatčen bude prý každý, kdo opustí kampus bez průkazu novináře.
Šípem vystřeleným demonstranty byl do nohy zasažen policejní styčný důstojník pro média, který byl s poraněním převezen do nemocnice.
https://echo24.cz/a/S7U76/boje-a-chaos- ... ne-vozidlo

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9170
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Čína

Příspěvek od puma » 17 lis 2019, 22:31

Právě došlo k policejnímu šturmu polytechnické univerzity v Hongkongu - teda přesněji řečeno vytlačení radikálů do ní z barikády před ní, s tím, že ji asi brzo podpálí, používají uvnitř molotovy.Vesele se zabarikádovávají v budově univerzity
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Čína

Příspěvek od Juraj » 18 lis 2019, 05:14

Unikli materialy o postoji cinskeho vedenia k Ujgurom. Po teroristickych utokoch a nepokojoch pred niekolkymi rokmi prijala vlada politiku "ziadne zlutovanie". Do "prevychovnych" taborov vraj putovalo milion ludi z mensiny, ktora ma okolo 10milionov. Miestni funkcionari, ktori odmietnu plnit pokyny strany, su odvolani a zatknuti
https://www.asiatimes.com/2019/11/artic ... -xinjiang/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host