Čína

Odpovědět
Uživatelský avatar
rEf
Redaktor
Příspěvky: 99
Registrován: 25 pro 2018, 19:03

Re: Čína

Příspěvek od rEf » 24 lis 2019, 18:23

:sipka: Zajímavé video co se týče muslimu v Číně.


Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5229
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Čína

Příspěvek od skflanker_ » 24 lis 2019, 19:23

V Hongkongu sa skončili komunálne voľby s rekordnou účasťou
V Hongkongu sa v nedeľu 24.11.2019 večer skončilo hlasovanie v komunálnych voľbách, ktoré sprevádzala mohutná účasť voličov. Informovala o tom agentúra AP s tým, že voľby sú považované za určité referendum o podpore prodemokratických protestov, ktoré sa na tomto čínskom území odohrávajú od júna 06/2019. Volebná komisia bezprostredne po skončení hlasovania o 22:30 hod. miestneho času (15:30 hod SEČ) informáciu o volenej účasti neposkytla. O hodinu skôr, a síce o 21:30 hod miestneho času (14:30 hod SEČ), dosahovala rekordných 69%. Pričom vo voľbách pred 4 rokmi to bolo v tom istom čase iba 47% ....
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/53 ... rotestoch/ z 24.11.2019

Hongkong: K urnám do 7:30 hod SEČ prišlo rekordných 42,26% voličov
...Hlasovanie o novom obsadení 452 kresiel v 18 obvodných radách sa začalo v skorých ranných hodinách miestneho času...
...Volebné právo môže využiť vyše 4,1 milióna Hongkončanov, o ktorých priazeň sa uchádza viac než 1000 kandidátov. Hoci obvodné rady plnia len prevažne poradnú funkciu, výsledkom volieb bude pripisovaný značný symbolický význam...
Zdroj https://www.hlavnespravy.sk/hongkongu-s ... ch/1964816 z 24.11.2019

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Čína

Příspěvek od Juraj » 24 lis 2019, 20:18

Prve vysledky volieb v Hongkongu su tazkym sklamanim pre procinskych kandidatov, vacsinovo prehravaju. Prva tretina zo 452 kresiel sa rozdelila v pomere 138-19, cize protestni kandidati doslova rozdrvili svojich oponentov (procinski, neutralni)
Live vysledky https://www.scmp.com/news/hong-kong/pol ... sults-blog

bacil
Redakční rada
Příspěvky: 1580
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: Čína

Příspěvek od bacil » 30 lis 2019, 10:40

Soudy řeší žádosti o azyl čínských křesťanů

27.11.2019 ČRo Plus - Zaostřeno
http://plus.rozhlas.cz/soudy-resi-zados ... nu-8115769
Čínská vláda povzbuzuje lidi, aby udávali věřící, a zakazuje všechny náboženské aktivity ve školách a na univerzitách. Také vyšetřuje náboženský status, poměr k náboženství u každého studenta. Víte, když je v Číně někdo uvězněn, tak jeho rodina může využít kontakty, úplatky a korupci, aby dotyčného z vězení vyplatila, ale u věřících lidí je to velmi těžké. Musela jsem kvůli tomuto tlaku ze školy odejít. Čínská vláda monitoruje obličeje všech lidí, i na univerzitách. Takže když jsem studovala, cítila jsem ten tlak opravdu každý den. Musela jsem školu opustit.

Když zavřeli naše bratry a sestry ve víře, musely jsme s matkou utéct a schovávat se na různých místech. Stěhovali jsme se 5× během pár měsíců. A i když jsme si dávaly pozor, tak jsou tu pouliční výbory, které obyvatele bedlivě sledují. Dvě sestry, které žily s mou matkou, byly uvězněny. Mojí matce se to nepřihodilo, protože ten den nebyla doma, ale o těch dvou sestrách jsme od té doby neměly vůbec žádné zprávy. A také znám sestru, která byla na policii mučena. Směla spát jen na zemi a dodnes má velké problémy se zády. S mámou jsme žily ve strachu každý den, že nemůžeme svobodně projevovat naši víru, tak jsem se rozhodla, že zemi opustím a odjedu do zahraničí.

Čínská vláda kontroluje všechny mobilní telefony, internet, poštu a mnoho našich bratrů a sester bylo uvězněno kvůli monitoringu telefonů, takže kdybych ji zkoušela volat, ohrozila bych ji na životě. Neodvažuji se to udělat.
Z čínských žádostí o azyl podaných od podzimu 2015 do léta 2016 nakonec ministerstvo vnitra rozhodovalo o 78 případech. Osmi žadatelům bylo loni v únoru vyhověno. Sedmdesáti se nedostalo žádné formy mezinárodní ochrany.

Vím, že v některých zemích se stalo, že křesťané tam hledali azyl, byli odmítnuti, vráceni do Číny a tam zmizeli. Někteří byli okamžitě zadrženi.

V Číně nemáme ani svobodu náboženství ani svobodu slova, takže když jsem přijela do Česka, chtěla jsem přes média dát lidem vědět o pronásledování křesťanů v Číně a o tom, že jím trpí stále více bratrů a sester. Ale bez ohledu na to, že se nám povedlo z Číny utéct, tamní vláda má dlouhé prsty a pozorně nás sleduje. Když jsem žila v uprchlickém táboře, potkala jsem některé divné Číňany a divné situace. Asi třicetiletý muž, nebyl to křesťan, řekl: "Když čínské vládě prodám všechny tvé informace, vydělám spoustu peněz." Takže pod tímto tlakem jsem velmi opatrná vystupovat jakkoliv veřejně.

Je obecně známo, že čínská vláda posílá hodně agentů i do jiných zemí. Setkala jsem se s divnými lidmi, kteří vůči čínským křesťanům vyslovovali výhrůžky, takže si myslím, že můžu být stále sledovaná čínskou vládu.

Nejvíc mě těší, že tu mám svobodu víry. Můžu jít do kostela, lidem můžu říkat, že jsem křesťanka. Není tu žádné pronásledování a nemusím se bát, že mě policie zatkne, kdykoliv si vzpomene. Takže jsem Bohu velmi vděčná, že tu můžu žít a taky za to, že nám mnoho Čechů pomohlo. Jsme tím velmi dojati, protože je to spousta věcí. Když jsme se setkali s těžkostmi, lidé začali psát a podepisovat petice. Účastnili se demonstrací za naše přijetí. Stále chci dělat maximum dobrých věcí a integrovat se v této zemi. Na druhou stranu doufám, že se více lidí zaměří na porušování lidských práv a náboženské svobody v Číně.

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2137
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Čína

Příspěvek od Svarboj » 02 pro 2019, 15:10

Čína nepustí do Hongkongu vojenské lodě USA, lidskoprávní organizace trestá sankcemi

Čína uvalila sankce na nevládní organizaci Human Rights Watch (HRW) sídlící v USA za údajnou podporu extremistických a násilných aktivit v Hongkongu. Informuje o tom agentura Reuters. Peking také pozastavil vstup amerických vojenských lodí a letadel do Hongkongu. Čína tak reaguje na nový zákon o lidských právech a demokracii v Hongkongu přijatý americkým Kongresem.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2993 ... a-sankcemi
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

k42
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1249
Registrován: 09 úno 2017, 07:11

Re: Čína

Příspěvek od k42 » 09 pro 2019, 17:03

Podle https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... -companies "Peking" vydal befel, že do tří let musí být ve státní správě a veřejných organizacích používané počítače a software pouze čínského původu. Tj. PC a software, včetně operačních systémů a aplikačního software...

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8495
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Čína

Příspěvek od puma » 09 pro 2019, 18:40

Hongkong: Police oznámila, že zneškodnila dnes večer dvě výbušná zařízení nalezená poblíž vysoké školy Wah Yan v Wan Chai. Policie tvrdí, že zařízení se skládala z 10 kg výbušnin s hřebíky jako šrapnely, s rádiusem účinku při výbuchu 50-100m.


Hongkonská policie zabavila ve škole dálkově ovládaný IED, který se skládal z dusičnanu amonného, ​​hřebíků, mobilních telefonů a řídících spojů, podle policie byla bomba uložena ve škole.Včera hongkongská police zadržela u radikálů pistole s více jak stovkou nábojů a výbušniny a tvrdí, že je chtěli použít k útokům na policisty při nedělním protestu.

Někteří radikálové se pokusili střílet při protestech ve snaze hodit obvinění ze střelby na policii.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4857
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Čína

Příspěvek od martanus » 14 pro 2019, 11:43

V Hongkongu bylo zadrženo pět mladistvých na základě podezření z vraždy během protestů
Hongkongská policie zadržela v pátek pět mladistvých podezřelých z vraždy starého uklízeče na ulici během protestů, uvádí se v policejní zprávě.

Mezi zadrženými je pět mužů a tři dívky, všichni ve věku od 15 do 18 let. Kromě vraždy jsou obviněni i z účasti ve veřejných nepokojích.

K události došlo 13. listopadu během protestů, kdy policie obdržela oznámení o tom, že starý muž byl udeřen cihlou do hlavy a ztratil vědomí. Poškozeným byl 70letý uklízeč, který odešel na polední přestávku a rozhodl se natočit na telefon rvačku protestujících a místních obyvatel a v té chvíli byl zraněn. Muže se podařilo ihned převézt do nemocnice, ale následkem zranění brzy zemřel.
https://cz.sputniknews.com/svet/2019121 ... -protestu/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4857
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Čína

Příspěvek od martanus » 15 pro 2019, 08:50

Předpovědi AK se zase plní. :nahoru: :pivo

Huawei se osamostatnil. Mate 30 už nemá žádné americké součástky
Restrikce americké administrativy se míjejí účinkem. Huawei se bez amerických součástek obejde a prodeje mu rostou. Americké firmy přitom přišly o byznys.

V září uvedený a pro Huawei klíčový model Mate 30 už neobsahuje v nové upravené verzi žádné americké součástky, sdělila serveru finanční společnost UBS a japonská společnost Fomalhaut Techno Solutions, která smartphone rozebrala a podrobně prozkoumala.

Zdroj: https://www.idnes.cz/mobil/telefony/hua ... lefony_ada
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4857
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Čína

Příspěvek od martanus » 21 pro 2019, 13:46

Ve čtvrtek policie v Hongkongu oznámila zatčení několika jednotlivců, které označili za vůdce hongkonského protestního hnutí.
Tito jedinci financovali protesty a platili kauce a právniky.

Policie zabavila 70 milionů HK (9 milionů USD) z bankovních vkladů a hotovot od Spark aliance a tvrdií, že skupina porušila zákony o praní peněz.

Spark Alliance a další, transparentnější fond nazvaný Humanitární fond 612 jsou zodpovědné za financování protestního hnutí: Podle BBG představují tyto dva fondy 70% peněz získaných protestním hnutím.
Obrázek


Jsou tam i další podrobnost k financovaní protestů v HK.
https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... t-movement
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5229
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Čína

Příspěvek od skflanker_ » 25 pro 2019, 18:19

Protesty v Hongkongu neutíchajú ani cez Vianoce, vláda odsúdila násilie
Hongkonská vláda odsúdila v stredu 25.12.2019 násilie, ktoré sprevádzalo opätovné protesty vo finančnej metropole počas Štedrého dňa, a označila ho za "hanebné". Zrážky trvali až do ranných hodín a policajti pri nich použili voči protestujúcim slzotvorný plyn, paprikový sprej i vodné delá, informuje agentúra DPA. Protestné akcie sa v utorok 24.12.2019 konali vo viacerých častiach Hongkongu, okrem iného v obľúbených nákupných a turistických štvrtiach Ťien-ša-cuej (Tsim Sha Tsui) a Wang-ťiao (Mong Kok)...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/53 ... a-nasilie/ z 25.12.2019

strojmir
Výkonný redaktor
Příspěvky: 776
Registrován: 27 úno 2017, 23:58

Re: Čína

Příspěvek od strojmir » 29 pro 2019, 15:31

"Osvobozování " ze středověkého způsobu života pokračuje úspěšně :sad:

23. prosince 2019 Čínský režim násilně přesunul téměř tři tisíce tibetských pastevců ze svých tradičních zemí v oblasti Nagchu v U Tsangu, v Tibetu.

Tibeťané byli odvezeni v řadě konvojů, které směřovaly do Gongkaru na jihu Tibetu. Tradiční tibetská nomádská kultura byla určena k likvidaci, Tibeťanům, kteří si žili nezávislý život na tibetských pastvinách a horských údolích slíbili život ve vesnicích v „socialistickém ráji “.
To, co získají, je mizerná existence v koncentračním táboře, kde jsou zcela závislí na svých čínských utlačovatelích, pokud jde o dodávky paliva, potravin a energie.

Tibetské pastevce přinutili k životu v závislosti a utrpení v jižním Tibetu

Novinkou se pro ně stává zoufalství, deprese, alkoholismus a další psychologické nemoci. Právě se zlomenou a servilní mentalitou počítá čínská tyranie , jako součást kampaně za odstranění tibetské kulturní a národní identity.https://tibettruth.com/2019/12/26/tibet ... 7sB9BX226w

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4857
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Čína

Příspěvek od martanus » 29 pro 2019, 20:17

Čína oznámila v pátek, že se blíží dokončení své nové sítě globálního systému určování polohy Beidou.
Očekává se, že čínská síť satelitů Beidou bude dokončena na konci 1/4 20, kdy budou spuštěny poslední dva z 35 satelitů.

Síť Beidou bude o 17% větší než současných 30 satelitů provozovaných GPS vlastněným USA.
Obrázek

https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... ps-network
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Kalinac
Výkonný redaktor
Příspěvky: 585
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Čína

Příspěvek od Kalinac » 29 pro 2019, 22:53

Čínský další krok k dobytí vesmíru - odpal těžké rakety „Čangženg-5"!!

Úspěšné vypuštění nejsilnější čínské nosné rakety „Čangženg-5“ („Velký pochod 5“) a komunikačního satelitu Šijian-20, oznámilo Národní kosmické řízení ČLR.

„Čangženg 5“ je momentálně nejsilnějším čínským raketovým nosičem nové generace. Jeho výška je 56,97 metrů, průměr hlavní části činí pět metrů a počáteční hmotnost je 870 tun. Je schopen umístit 25 tun nákladu na nízkou oběžnou dráhu Země a až 14 tun na geostacionární přechodnou oběžnou dráhu. Jako palivo se pro „Čangženg-5“ používá kapalný kyslík a kapalný vodík.


https://ria.ru/20191227/1562954193.html

ristreto

Re: Čína

Příspěvek od ristreto » 30 pro 2019, 12:58

J-20 poprve s cinskymi motory WS-15. Zatim nejsou fotky z letu. Nevim jestli muzu dat tento link: https://lt.cjdby.net/forum.php?mod=view ... a=page%3D1 Ze by Cinani konecne zvladli zivotnost jejich motoru?

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2176
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Čína

Příspěvek od Rado Info » 01 led 2020, 19:10

Chinese President Xi Jinping delivers 2020 New Year speech

Presidente chino pronuncia discurso de Año Nuevo para 2020

Le président chinois Xi Jinping livre son message du Nouvel An 2020

RU

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2137
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Čína

Příspěvek od Svarboj » 13 led 2020, 22:31

Pokuty a zákazy. Čínská armáda tvrdě trestá vojáky, kteří ji opustí

Povinná vojenská služba je sice v Číně jen formální a není v praxi uplatňována, odejít z armády se tam ale nevyplácí. Na vlastní kůži to zjistil mladý muž, který v ozbrojených silách odmítl dál působit. Vysloužil si za to řadu trestů. Nesmí například začít podnikat, pracovat pro státní úřady ani cestovat letadlem, vlakem či autobusem.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_jhr
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5229
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Čína

Příspěvek od skflanker_ » 19 led 2020, 16:17

Polícia v Hongkong použila voči demonštrantom slzotvorný plyn
Najmenej 2 policajti utrpeli zranenia hlavy po napadnutí protestujúcimi.
Policajti v Hongkongu zasiahli v nedeľu 19.01.2020 popoludní miestneho času slzotvorným plynom proti protivládnym demonštrantom, ktorí sa zhromaždili v centre mesta, čím povolený protest ukončila 90 minút po jeho začatí. Desaťtisíce demonštrantov sa najskôr zhromaždili v parku v centre Hongkongu. Organizátori pôvodne požiadali o povolenie na pochod, no polícia súhlasila iba so statickým protestom v parku, odvolávajúc sa na predchádzajúce násilné pochody...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22305461/policia- ... -plyn.html z 19.01.2020

Anton
Redaktor
Příspěvky: 69
Registrován: 16 úno 2017, 17:25

Re: Čína

Příspěvek od Anton » 23 led 2020, 15:31


Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 10954
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Čína

Příspěvek od Alchymista » 25 led 2020, 19:08

https://rusnext.ru/news/1579865234
https://www.businessinsider.com/china-v ... rus-2020-1
Vo Wuhan začali v piatok? stavať nemocnicu (Huoshen Mountain Hospital) pre 1000 pacientov nakazených koronavirusom s rozlohou 25 tisíc metrov štvorcových. Má byť dokončená za päť/šesť dní.
Včera na fotkách a záberoch je na stavenisku v akcii vyše tridsať bagrov a tucet buldozerov, do kolon sa radia desiatky nákladných áut so stavebným materiálom.

https://rusnext.ru/news/1579969543
https://www.reuters.com/article/us-chin ... SKBN1ZO0C4
Vo Wuhan začali stavať ďalšiu nemocnicu pre 1300 pacientov - má byť hotová do dvoch týždňov (do 3. februára 2020 ?).


s-203630-1016603977[1].jpg
pre informáciu a pre predstavu - Wuhan je mesto s viac ako 11 milionmi obyvateľov a má rozlohu 8494km2 (1295 obyvateľov na kilometer štvorcový)
"urban area" je ale len 1528km2 a žije v nej 8 896 000 obyvateľov (5821 obyvateľov na kilometer štvorcový!)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host