Izrael

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5234
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Izrael

Příspěvek od petrp » 18 úno 2017, 12:50

Víkendář: Demokracie v ohrožení. Co dokáže zaujmout mileniály?
Alex Orlyuk se narodil v Sovětském svazu a když mu bylo šest let, jeho rodina se přestěhovala do Tel Avivu. Tam absolvoval armádní výcvik a dokončil školu. Sleduje politiku a cení si demokracie. Ve svých 28 letech ale nebyl nikdy volit. Tvrdí, že neúčastí ve volbách vyjadřuje svůj politický postoj a ukazuje na smutný stav izraelské politiky. Nedomnívá se totiž, že by nějaká z mnoha tamních politických stran byla schopná přinést změny, které by on uvítal. Tento jeho názor sdílí řada dalších lidí. Ve volbách v roce 2013 volilo pouze 58 % lidí mladších 35 let a jen 41 % lidí mladších 25 let.

Z obav o budoucnost demokracie se tak hledají způsoby, jak přimět mladé lidi hlasovat. Nejpřímějším způsobem jsou samozřejmě volby povinné, které nalezneme například v Austrálii, Belgii či Brazílii. Barack Obama prohlásil, že pro USA by takové volby představovaly klíčovou změnu. Jenže takový systém neřeší pravou podstatu problému. Namísto něj by bylo lepší přesvědčit mladé lidi, že systém na jejich hlasy reaguje a že mají svůj význam. K tomu je lze přesvědčit ve školách tím, že si tam studenti vyzkoušejí demokracii na vlastní kůži. Jinou možností je snížit věk, od kterého mohou mladí volit. Volební zvyky se totiž formují velmi brzy a toho se snaží využít země jako Rakousko či Argentina, kde se může volit od 16 let. V Rakousku se skutečně ukazuje, že takový systém zvyšuje pravděpodobnost toho, že k volbám přijdou i osmnáctiletí či dvacetiletí lidé.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/345 ... nialy.html
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Izrael

Příspěvek od WuVirr » 15 bře 2017, 12:47

Výbuch skladu s pyrotechnikou


Zdroj: https://russian.rt.com/world/video/3682 ... erki-vzryv

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 3675
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: Izrael

Příspěvek od Aaron Goldstein » 15 bře 2017, 13:15

K neštěstí došlo včera ve vesnici Porat ve středním Izraeli... V troskách byla nalezena dvě těla, která byla převezena k identifikaci do Národního Institutu Forenzní Medicíny v Tel Avivu... Na místě zasahovalo okolo 100 hasičů s třiceti vozy, dále jednotky policie a záchranka...
Obrázek

Obrázek
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Izrael

Příspěvek od QVAK » 22 bře 2017, 08:26

HRA SKONČILA. VLADIMIR PUTIN VARUJE IZRAEL, ABY OKAMŽITĚ OPUSTIL SYRSKÝ VZDUŠNÝ PROSTOR

Vladimir Putin vyslal jasné varování Izraeli sdělující, že pokud okamžitě nenařídí svým tryskovým bitevníkům, aby opustily syrský vzdušný prostor, tak bude Rusko nuceno přistoupit k akcím.
„Putin vyslal jasné poselství,“ řekl Bashar Jaafari syrské televizi. „Skutečností je, že izraelský velvyslanec v Rusku byl předvolán k pohovorům jen den poté, co ruskému ministerstvu zahraničí ve čtvrtek předložil svou akreditaci, a kategoricky mu řekli, že tahle hra končí.“

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10064-pu ... ny-prostor

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Izrael

Příspěvek od QVAK » 25 bře 2017, 18:48

Exšéf Mossadu: Izrael strká hlavu do písku, Palestina se sama nevyřeší

Bývalý šéf izraelské tajné služby Mossad, Tamir Pardo, kritizuje Izrael za jeho politiku ohledně okupace Palestiny. Podle něj se Izrael rozhodl „nic nedělat a čeká, že se vše vyřeší samo“. Podle Pardoa jde o „existenční problém pro Izrael“. Podle současného šéfa Mossadu, Yossiho Cohena, je ovšem hlavní hrozbou pro Izrael Írán. Píše o tom izraelský Haarec.

http://echo24.cz/a/wSx3C/exsef-mossadu- ... a-nevyresi

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Izrael

Příspěvek od QVAK » 27 bře 2017, 10:40

Vrtí Netanjahu psem nebo chystá skutečnou válku?

Vysvětlení válečnické rétoriky izraelských politiků a eskalace vojenských akcií v Sýrii se nabízí hned několik.
Zatím poslední z četných cest izraelského premiéra Benjamina Netanjahua do Moskvy měla na počátku března zřejmě jediné téma: postěžovat si Putinovi na rostoucí vliv Íránu v Sýrii. „Jednou z věcí, které nás (s Ruskem) spojují, je společný boj proti radikálnímu islámskému terorismu,“ prohlásil Netanjahu v Kremlu. „Za poslední rok bylo v boji proti radikálnímu sunnitskému terorismu vedenému Islámským státem a Al Kajdou dosaženo významného pokroku a Rusko k němu přispělo významně. Samozřejmě, nechceme, aby byl sunnitský islámský terorismus vystřídán šíitským islámským terorismem vedeným Íránem.“

http://literarky.cz/blogy/tereza-spence ... enou-valku

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2245
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Izrael

Příspěvek od El Diablo » 02 dub 2017, 20:59

Netanjahu ukázal Davidův prak: Zničí každého, kdo zaútočí na židovský stát
2. dubna 2017 18:44
Izrael dokončil rozmisťování protiraketového obranného systému zvaného Davidův prak, který vyvinul ve spolupráci se Spojenými státy. Premiér Benjamin Netanjahu na nedělní slavnostní ceremonii podle agentury AP nepřátele své země varoval, že systém zničí každého, kdo by se pokusil na židovský stát zaútočit.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/izrael-protirake ... anicni_och
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Izrael

Příspěvek od QVAK » 05 dub 2017, 12:35

Tomu se říká ne šlápnutí do ale vyválení se v lejnu......

Izrael říká, že chemický útok v Idlibu byl schválen na nejvyšší úrovni syrské vlády

BEJRÚT, LIBANON (10:01) - Izraelští bezpečnostní úředníci udělali nepodložené tvrzení, že syrský prezident Bašár Assad byl odpovědný za smrtící chemický útok na syrské provincii Idlib v úterý, podle Haaretz.
Zdroje v Izraeli tvrdí, že útok byl údajně schválen nejvyššími úrovněmi syrskou vládu, aniž by nabídli nějaký důkaz, pro toto prohlášení.
Vše je doplněno premiérem Benjaminem Netanjahuem, který uvádí na svém twitteru, že se syrská vláda musí zodpovídat.

https://mobile.almasdarnews.com/article ... overnment/

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2245
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Izrael

Příspěvek od El Diablo » 23 dub 2017, 23:52

Palestinec v Tel Avivu pobodal čtyři Izraelce
Osmnáctiletý Palestinec v neděli s nožem v ruce na jedné z rušných turistických tříd Tel Avivu napadl čtyři Izraelce a způsobil jim lehčí zranění. Policie útočníka zadržela, zranění byli převezeni k ošetření do nemocnice, napsaly zahraniční agentury.
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizk ... aelce.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

syos
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1115
Registrován: 08 úno 2017, 11:50

Re: Izrael

Příspěvek od syos » 24 dub 2017, 12:30

Moše Ya’alon přiznal tiché spojenectví Israel-ISIS

http://ahtribune.com/world/north-africa ... aalon.html

Byvalý Izraelský ministr vojenských záležitostí Moshe Ya'alon připustil tiché spojenectví s ISIS a řekl, že se skupina "okamžitě omluvila" Tel Avivu poté, co jednou "vystřelila" na Izrael.

Mezinárodní sdělovací prostředky již rozsáhle informovaly o misích izraelských přepadových oddílů v Sýrii, aby zachránili zraněné militanty, ale oficiální potvrzení vyššího úředníka režimu za spojení s ISIS je bezprecedentní.

Moshe Ya’alon Admits Tacit Israel-ISIS Alliance: Report
Israel’s former minister of military affairs Moshe Ya’alon has admitted to a tacit alliance with ISIS, saying the group had "immediately apologized" to Tel Aviv after firing "once" into Israel.

International media outlets have already reported extensively on Israeli commandos' missions inside Syria to rescue wounded militants but a senior regime official's acknowledgement of a link with ISIS is unprecedented.

Ya'alon's explosive revelation came during an interview reported Saturday on Israeli Channel 10’s website, content portal Mako, which acts as a gateway to Israeli media outlets and websites.


Mako also incorporated footage of the event in the northern city of Afula, during which the former military affairs chief was seen describing an occasion in which Syria-based ISIS terrorists had fired into the Golan Heights.

Golan is a Syrian territory, which Tel Aviv has been occupying since 1967 and lays claim on it as its own property. Save some rare alleged rocket attacks from Egypt’s Sinai Peninsula, for which ISIS has reportedly claimed responsibility and have not resulted in any human injury or losses, the group has generally refused to target either Israel or the territories under its occupation.

However, Ya’alon said, after opening fire on Golan, ISIS served Tel Aviv with a quick apology, pointing to the alliance between the two, and also suggesting that the group had agreed not to target Israeli interests in line with the rapport.

“On most occasions, firing comes from regions under the control of the (Syrian) regime. But once the firing came from ISIS (ISIS) positions–and it immediately apologized,” he said.

Israeli media outlets, meanwhile, refused to report on the ISIS strike, probably because of either a media blackout or military censorship, reported Tikun Olam, a Seattle-based liberal blog dedicated to outing “the excesses of the Israeli national security state," which also reported Ya’alon’s remarks.

“In the midst of complaining about the Islamist threat to Israel and the world, Bibi (Benjamin) Netanyahu (Israel’s prime minister) conveniently forgets that his own country enjoys a tacit alliance with ISIS in Syria,” said New York-born Dr. Richard Silverstein, who runs the blog. “It is an alliance of convenience to be sure,” he added.

According to him, Ya’alon has been speaking more candidly about the inner workings of the regime since falling out with Netanyahu and being replaced by successor Avigdor Lieberman.

“But he did reveal how closely tied Israel is to ISIS in Syria,” wrote the blogger, who has also documented Israeli collaboration with al-Nusra Front, al-Qaeda’s Syria branch, which has rebranded itself.

In June 2015, the blog published a story reporting on Israel’s interventions in the foreign-backed militancy in Syria in favor of anti-Damascus militants.

It said Tel Aviv and al-Nusra had forged an alliance, featuring the former’s building camps for terrorists and their families in Israel-held territory, holding regular meetings with terrorist commanders, and providing military and other critical supplies to them.

The report incorporated a video showing Israel’s provision of medical assistance to the terrorists who had been wounded in Syria.

It also cited an incident in which locals had intercepted one Israeli ambulance carrying two wounded ISIS forces, forcing the medics to flee and beating up one of the terrorists to death. The other was also seriously injured when the regime’s forces intervened to saved him.

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2245
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Izrael

Příspěvek od El Diablo » 01 kvě 2017, 22:29

Hamás se fakticky vzdal cíle zničit Izrael, je pro hranice z 1967
Radikální palestinské hnutí Hamás se nevzdává boje proti izraelské okupaci, ale je připraven uznat hranice pro palestinský stát z roku 1967. Fakticky tím podle agentur dává najevo, že už neusiluje o zničení židovského státu, i když jeho existenci dál uznávat nehodlá. Nové osnovy organizace představil dnes v katarské metropoli Dauhá její vůdce Chálid Mišál. Izrael ale o novému programu vyjádřil pochybnosti.
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizk ... -1967.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Izrael

Příspěvek od QVAK » 17 kvě 2017, 03:25

Je třeba zabít Asada, vyzývá izraelský ministr

Režim Bašára Asada přirovnává Yoav Galant, izraelský ministr výstavby, k nacistickému režimu za druhé světové války. Syrského prezidenta v úterý obvinil z plynování svých vlastních lidí, spalování jejich těl a páchání zločinů proti lidskosti, které svět neviděl od doby, kdy Adolf Hitler zavraždil šest milionů Židů, píše server Newsweek.
„Překročili jsme červenou linii a je čas doslova zlikvidovat Asada,“ řekl Galant listu Jerusalem Post. Byla to reakce na pondělní informace americké vlády, že Asadův režim vytvořil na předměstí Damašku poblíž vězeňského komplexu Sidnájá krematorium, kde se zbavuje těl vězňů. Podle Stuarta Jonese z ministerstva zahraničí Washington tvrdí, že zde bylo oběšeno tisíce lidí, podle Amnesty International je za poslední čtyři roky obětí až 13 000. Jejich masová likvidace má tak být zakryta a důkazy zničeny.

http://echo24.cz/a/i46yi/je-treba-zabit ... ky-ministr

Uživatelský avatar
Polite
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2781
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Izrael

Příspěvek od Polite » 18 kvě 2017, 19:45

Izraelski vojaci.. ich syrski spojenci (nie Assadovci) a v pozadí napis ktorý odkialsi poznam UN..
A chlapik14rokov basy za tieto fotky(neoverene ze za ne, ale 14 dostal a aj tie fotky urobil on) ...
A EU mlčí!!
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

danny1691
Sponzor fóra
Příspěvky: 1037
Registrován: 06 úno 2017, 02:09

Re: Izrael

Příspěvek od danny1691 » 28 kvě 2017, 17:08

Donald Trump při své první zahraniční cestě v úřadu prezidenta USA jednal mimo jiné v Izraeli. Podle generálmajora Amose Gilada se hlava Spojených států snaží vytvořit sunnitsko-arabskou koalici, jež by čelila narůstajícímu vlivu Íránu. Ten je podle Gilada hlavním nepřítelem USA v regionu, nebo alespoň brzy bude. Izraelský generálmajor totiž předpokládá, že Islámský stát se do šesti až dvanácti měsíců rozpadne. „To samozřejmě neznamená, že jejich terorismus skončí. Už zapustil kořeny, má svou infrastrukturu a to i v Evropě,“ řekl v Interview ČT24 s Jakubem Szántó.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2 ... i-v-evrope

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2245
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Izrael

Příspěvek od El Diablo » 28 kvě 2017, 19:36

Norové zuří a chtějí vrátit peníze. Palestinci pojmenovali ženské centrum po teroristce
Norové jsou pobouřeni. Palestinci totiž za jejich peníze na Západním břehu Jordánu postavili ženské centrum a pojmenovali ho po teroristce Dalal Mughrabiové. Ta se v roce 1978 podílela na vraždě 38 civilistů včetně 13 dětí z autobusu, kteří palestinští teroristé unesli v Izraeli. Oslo teď bude chtít darované peníze zpět a nebude za současných podmínek financovat ani žádné další projekty. Informoval o tom server Times of Israel.
https://www.novinky.cz/zahranicni/43908 ... istce.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2238
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Izrael

Příspěvek od classix » 02 čer 2017, 14:13

Výcvik předškoláků v Gaze :vitez

Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Or-Hor
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1020
Registrován: 08 dub 2017, 07:47
Bydliště: Český kras

Re: Izrael

Příspěvek od Or-Hor » 05 čer 2017, 07:31

Před padesáti lety začala nejúspěšnější válka Izraele.
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0est ... v%C3%A1lka
Tam credere omnia vitium est quam nil credere

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2245
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Izrael

Příspěvek od El Diablo » 05 čer 2017, 23:01

Šestidenní válka den po dni: zdrcující porážka arabských sil Izraelem
5. června 2017 10:00
V červnu 1967 porazil Izrael početně silnější armády arabských sousedů, stačilo mu na to pouhých šest dní. Tato lokální válka na Blízkém východě znamenala také zostření studené války mezi Východem a Západem.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/sestidenni-valk ... enstvi_erp
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Izrael

Příspěvek od QVAK » 09 čer 2017, 16:18

Netanjahu děkuje Česku za kritiku UNESCO kvůli Jeruzalému

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v dopise prezidentovi Miloši Zemanovi ocenil český Parlament za kritiku UNESCO kvůli Jeruzalému. Šlo podle něj o statečnou a inspirativní rezoluci. Během Zemanova působení ve funkci premiéra se podle Netanjahua vztahy mezi oběma zeměmi prohloubily. „Doufám, že Vás budu brzy moci opětovně přivítat v Izraeli,“ uvedl izraelský premiér v dopise, jehož znění dnes ČTK zaslal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

http://echo24.cz/a/wmPas/netanjahu-deku ... jeruzalemu

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2238
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Izrael

Příspěvek od classix » 13 čer 2017, 12:06

Mýtus šestidenní války

Aneb Historii píšou vítězové

Představa zápasu Davida s Goliášem, která je často do šestidenní války projektována, stejně jako mýtus boje o holé přežití židovského národa v Izraeli, jenž se nakonec obrátil v zázračné vítězství nad arabskými vojsky, sice může nejednoho obavami sužovaného pozorovatele dneška naplnit uspokojením z toho, že podporou Izraele stojí na správné straně pomyslné barikády, vlastnímu pochopení událostí však podobné představy úspěšně brání.

Obrázek

http://denikreferendum.cz/clanek/25440- ... enni-valky

Pěkný článek. Nečekal jsem, že se najde někdo kdo poskládá informace historickým směrem, jak se to stalo. A ne jak je dnes prezentováno, aby se ta historie takto stala.
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů