Platforma Armata

Odpovědět
BPN
Redaktor
Příspěvky: 162
Registrován: 26 bře 2017, 19:34

Re: Platforma Armata

Příspěvek od BPN » 25 dub 2017, 12:29

Svarboj píše:
25 dub 2017, 12:02
Ten vnitřek T-14 s porůznu nalepenýma přístrojema po stěnách vypadá hodně archaicky a myslím si, že i řešený tak nějak v běhu. Nebýt tam těch displejů, tak bych řekl, že se jedná o obrněnec z 80-90. let. Ty brašny z celtoviny určitě pocházejí ze sovětských skladů a dodávají tomu brutální retro styl. Sedačky opět z levné ušmudlané celtoviny, opěrka hlavy z koženky, která už je v místě švů odrbaná, a to je přitom nový stroj. Nechci říkat, že je to takhle v celém ruském zbrojním průmyslu, ale v Uralvagonzavodu pojem koncepční řešení pro 21. století stále nedorazil. :roll:
...to se hned pozná odborník.. :dobre:

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Platforma Armata

Příspěvek od Alchymista » 25 dub 2017, 12:45

Je pravdou, že to vyzerá "hrozne" a zrejme to aj o dosť zhoršuje konfort.
Na druhej strane - kryty znamenajú hmotnosť navyše, menej priestoru, pracnejšie opravy a kontroly, a taký "zahorený kábel" pod krytom je až smrteľné ohrozenie. Tiež "drnčiaci kryt" je až dôvod k šialenstvu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 8171
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Platforma Armata

Příspěvek od Skeptik » 25 dub 2017, 13:01

A jste si jistí, že na fotkách je finální stav?

a) všechny T-14 jsou v testovacím režimu, který samozřejmě zahrnuje i ergonomii = umístění některých přístrojů a věcí se může měnit. Tak proč to zakrývat;

b) bojový prostor prvního T-90MS vypadal podobně, ale pak ho vyplnili takovou bílou protistřepinovou výstelkou. Připadalo by mi logické, kdyby to u T-14 udělali obdobně.
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Platforma Armata

Příspěvek od Alchymista » 25 dub 2017, 13:11

To je fakt - vrátane ergonomie. Odkrytované zariadenia, na ktoré "treba vidieť" sa takto nastavujú do správnej polohy o kus jednoduchšie.
Protičrepinová výstelka tam už prinajmenšom sčasti je.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

BPN
Redaktor
Příspěvky: 162
Registrován: 26 bře 2017, 19:34

Re: Platforma Armata

Příspěvek od BPN » 25 dub 2017, 13:37

Nedá mi to,musím se ještě k tomu vrátit.
Vážený příteli Svarboji,ta "koncepce pro 21 století" toho tanku spočívá v jeho uspořádání bojového prostoru,kompatibilitě zákl.komponentu-podvozku s ucelenou řadou pozemní boj.techniky a jeho předpřipravenost k "robotizaci" nikoli v tom,že budé mít přístrojovou desku s cífrblatama podle Vašeho rodinného zcela ekologického SUV

....jak se říká "neučte orly lítat!" :rolling:

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Platforma Armata

Příspěvek od Alchymista » 25 dub 2017, 13:51

Takto: Armata musí spoľahlivo absorbovať náraz s mernou energiou okolo 200J/kg, v ekvivalente to zodpovedá nárazu pri rýchlosti 20m/s alebo 72km/h (a reálne - je to dopad podkalibrovej šípovej strely s dopadovou energiou 8-10MJ)
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Platforma Armata

Příspěvek od kenavf » 25 dub 2017, 14:31

Alchymista píše:
25 dub 2017, 13:51
Takto: Armata musí spoľahlivo absorbovať náraz s mernou energiou okolo 200J/kg, v ekvivalente to zodpovedá nárazu pri rýchlosti 20m/s alebo 72km/h (a reálne - je to dopad podkalibrovej šípovej strely s dopadovou energiou 8-10MJ)
Čo si tým chcel povedať?Že aby po takom náraze nelietali vo vnútri odtrhnuté kryty,ktoré by zranili osádku?
Z nejakého dôvodu politika priťahuje sociopatov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Platforma Armata

Příspěvek od Alchymista » 25 dub 2017, 14:53

Čo si tým chcel povedať? Že aby po takom náraze nelietali vo vnútri odtrhnuté kryty, ktoré by zranili osádku?
To ani nie - ten ráz /náraz pri zásahu má o dosť iný charakter, zrýchlenia sú síce vysoké, ale "posunutie" je len pár milimetrov (až centimetrov) a zrýchlenie trvá veľmi krátko (menej než milisekundu). Takže kryty rozhodne "nepoletia" - ale dosť spoľahlivo to strihá skrutky alebo ich vytrháva z "plechov".
Preto tiež nie sú "krabičky" chytané priamo o stenu a cez plechy, ale na "stĺpiky" a otvory pre skrutku majú gumové vložky. Takže všetky krabičky po stenách sú vlastne uchytené do akýchsi individuálnych silenblokov, ktoré ten ráz udržia.

Skôr som chcel naznačiť, že na tank a jeho vybavenie - upevnenie prvkov, dizajn priestoru posádky i iných priestorov - sú kladené trochu iné požiadavky ako na "rodinné zcela ekologické SUV" a musí vydržať šoky, po ktorých by z onoho SUV vypadol možno i motor
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
Grif
Sponzor fóra
Příspěvky: 4090
Registrován: 07 úno 2017, 13:04

Re: Platforma Armata

Příspěvek od Grif » 25 dub 2017, 15:45

A jak je chráněna posádka před nárazem? Nejspíš mají pásy. Na fotkách ani videu jsem ale nic takového neviděl.
Všechno se dá vysvětlit.Bohužel ne všem.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Platforma Armata

Příspěvek od Alchymista » 25 dub 2017, 15:59

ehmm... prečítaj si môj príspevok ešte raz.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Platforma Armata

Příspěvek od kenavf » 25 dub 2017, 17:23

Grif píše:
25 dub 2017, 15:45
A jak je chráněna posádka před nárazem? Nejspíš mají pásy. Na fotkách ani videu jsem ale nic takového neviděl.
Myslíš bezpečnostné pásy a airbag?
Aká hmotnosť by to musela byť(okrem výbuchu) aby aby dokázala tak prudko zastaviť tank?A taký výbuch by skôr pôsobil odspodu kde bezp. pásy nepomôžu.Zatiaľ som nevidel fotku z tanku s bezp. pásmi.Na výbuch odspodu by skôr pomohla tá nejaká sedačka s amortizátorom výbuchu mín.
Z nejakého dôvodu politika priťahuje sociopatov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Platforma Armata

Příspěvek od woxia » 25 dub 2017, 19:29

Právě že pásy pomohou. Bylo mi to vysvětleno, co se stane s vozidlem, které najede na minu.A co se stane s těmi, co nejsou připoutáni.
Obrázek
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

Uživatelský avatar
Svarboj
Senior redaktor
Příspěvky: 3860
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Platforma Armata

Příspěvek od Svarboj » 25 dub 2017, 21:13

Existuje cosi jako diagnostické nástroje. Kabeláž je u vojenské techniky dostatečně naddimenzovaná a vydrží dost, pokud ji zakryji, tak se s tím nemůže nic stát. V případě zásahu vím v jakém místě k němu došlo a tedy i případné místo poškození kabeláže.
Opravy stejně budou řešit jednotky k tomu určené a těm rychlé odmontování krytu nebude dělat problém. Ergonomie je v Rusku cosi jako sprosté slovo...je tam potřeba řešit spoustu drobných detailů a to je přesně to čemu se rádi vyhýbají, protože jim to ušetří čas a peníze, ale je to přesně naopak u cílového uživatele. U toho, kterému to může zachránit život.
Můj známej vždycky říkal "Buď to dělej pořádně nebo se na to vy***." Všechno je to o přístupu k dané věci.

A to je ten rozdíl, proč středověké Japonsko bylo schopno přeskočit novověk rovnou do moderny a stát se jednou z nejúspěšnějších zemí vůbec, zatímco jiné státy to nedokážou. Perfekcionismus a organizační kultura jsou stavebním kamenem těch nejvýkonějších společností.
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Uživatelský avatar
bacil
Redakční rada
Příspěvky: 2817
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: Platforma Armata

Příspěvek od bacil » 25 dub 2017, 22:44

Japonsko udělalo vývojový skok proto, že kradli patenty, nikoli kvůli perfekcionismu a organizaci. Jakákoli ochrana autorských práv vede ke zpomalení nebo dokonce i k zastavení rozvoje a pomalému návratu do doby kamenné. Když jsem byl malý, tak v NASA slibovali v 2017-2020 obydlený Mars. Mezitím jim odlítalo to co měli vyvinuté v 70. letech a pak společnost byla natolik svázaná patenty a vzájemným sdílením patentů (tj. museli jste dělat patenty jen proto aby jste je pak mohli vzájemně sdílet, jinak byste museli platit šílené prachy - viz různ dohody o vzájemném využívání patentů Microsoft-Apple, Apple - Samsung a pod.), že už nezbylo místo na opravdovou invenci, nikoli invenci pro invenci.

Pozorovat to jde i v současném Rusku, kdy se tam už začíná dohlížet nad autorskými právy a patenty víc než za divokých let, což je chyba, na kterou dojedou stejně, jako západní společnost. Ještě se tam najdou ale dozvuky, jako například "neautorizované" použití postaviček z kreslených filmů disneyovek v logách firem, ale celkově už u nich pozvolna dochází ke kulminaci aplikovaných nápadů - druhá derivace už začala klesat. Pozoruji to na jejich odborném tisku, je to na úrovni invence přelomu 80/90. let na západě. Teď je na západě invence skládačů kostek lega, cokoli mimo kostku lega si neumí představit. Mají k tomu už dobře našlápnuto i v Rusku, což je chyba, protože číňani si toho jsou vědomi a ačkoli jejich invence je od přírody invencí kopírovačů, tak si vychovávají svoje kádry a už začínají tvořivě myslet samostatně.

Největší brzda rozvoje civilizace je lpění na autorských právech. A to vám říkám jako člověk, který je taky tvořivým autorem a živí mě to. Neživte se na myšlenkách tak že jim budete bránit v samovolném šíření, živte se na jejich aplikaci - uvádění do života a vysvětlování těm co to nezvládnou sami.

Tak to přeložte a dejte to vědět vašemu gosudarstvu.

Uživatelský avatar
jura-p
Sponzor fóra
Příspěvky: 3241
Registrován: 07 úno 2017, 19:46

Re: Platforma Armata

Příspěvek od jura-p » 26 dub 2017, 00:23

To není jen hřích moderní doby. Rozvoj železníc v Anglii se taky vlekl, než vypršely Stewensonovy patenty a pak se to teprve naplno rozjelo.
Dnešní doba je padlá na hlavu tím, že se dá patentovat i tvar placatého mobilního telefonu, jako obdélníku se zaokrouhlenými rohy. To je jako by si někdo patentoval tvar hrací karty, která má lautr stejný tvar.

hexvonkei
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2450
Registrován: 07 úno 2017, 09:14

Re: Platforma Armata

Příspěvek od hexvonkei » 26 dub 2017, 07:20

Na druhou stranu, z praxe - Byl nápad, je jedno co, nedal se patentovat (ono to není zadarmo), půjčily se prachy, rozjel se vývoj a výroba. Než se vůbec stačil naplnit trh, už tam byla s tou samou, okopírovanou realizací nadnárodní konkurence, která to díky svým možnostem totálně zválcovala (zahltila ho). Zbyly dluhy, exekuce, šibenice. S patentem by byl alespoň čas se prosadit s nápadem tak, aby se jeho vývoj a nasazení zaplatil.

225bar
Redaktor
Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2017, 20:57

Jak rychle Rusko vyrobí tanky T-14 Armata?

Příspěvek od 225bar » 26 dub 2017, 09:24

Obrázek

Podle Dmitrije Rogozina, místopředsedy ruské vlády, se v záři rozhodne o objemu výroby tanků T-14 Armata. V ruských médiích se stále mluví o dodání všech 2300 tanků T-14 do roku 2020. Taková rychlost výroby je ale zcela nereálná.

"Parametry objednávky budou upřesněny v rámci nového vyzbrojovacího programu,” uvedl před několika dny ruským novinářům Rogozin. “V záři bude (státní vyzbrojovací program - pozn. red.) přednesen v ucelené formě ruskému prezidentovi, včetně velikosti objednávky pro tento tank,” uvedl Rogozin a dodal, že vývoj tanku T-14 běží “podle plánu a bez komplikací.”

http://www.armadninoviny.cz/komentar-ja ... -t-14.html

Uživatelský avatar
Grif
Sponzor fóra
Příspěvky: 4090
Registrován: 07 úno 2017, 13:04

Re: Platforma Armata

Příspěvek od Grif » 26 dub 2017, 10:32

kenavf píše:
25 dub 2017, 17:23
Grif píše:
25 dub 2017, 15:45
A jak je chráněna posádka před nárazem? Nejspíš mají pásy. Na fotkách ani videu jsem ale nic takového neviděl.
Myslíš bezpečnostné pásy a airbag?
Aká hmotnosť by to musela byť(okrem výbuchu) aby aby dokázala tak prudko zastaviť tank?A taký výbuch by skôr pôsobil odspodu kde bezp. pásy nepomôžu.Zatiaľ som nevidel fotku z tanku s bezp. pásmi.Na výbuch odspodu by skôr pomohla tá nejaká sedačka s amortizátorom výbuchu mín.
Přesně to jsem měl na mysli.Tedy jestli mají sedačky pásy? Pokud se píše o nárazu který by dokázal "vystřelit motor z SUV".Omlouvám se za neznalost.V žádném obrněném vozidle jsem nikdy neseděl.Na vojně jsem vykonával svoje povolání.Dělal jsem posádkového elektrikáře a zařazen jsem byl jako střelec. Tedy voják spíš z leknutí,jak se říkalo.Ale zase jsem vyměňoval zářivky v přísně utajeném bunkru letecké ochrany.MImo jiné.
Všechno se dá vysvětlit.Bohužel ne všem.

Uživatelský avatar
bacil
Redakční rada
Příspěvky: 2817
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: Platforma Armata

Příspěvek od bacil » 26 dub 2017, 12:00

Hexi, ještě něco dodám aby to tu bylo kompletní a pak případná diskuse o duševním vlastnictví jde už do kavárny.

Je špatný obchodní model, postavit něco na prosté výrobě, natož ji sám celou od píky financovat pokud už nemám vybudouvanou továrnu a distribuční síť. Mám známého, kterému se stalo totéž - něco vymyslel, a kamarád, kterému to půjčil na pohrání, to začal vyrábět a prodávat.

Můj známý ale svůj originál prodává pouze firmám (je natolik vytížen, že by toho víc nezvládl) a měl vybudované dodavatelsko-odběratelské vztaky, jeho proradný známý (který si dokonce hned pro sebe zaregistroval i doménu) přes velký eshop komukoli. Oba se navenek tváří jako že jejich je originál a druhého je ta kopie. Nicméně firmy, které se o produkt zajímají, jsou v obraze díky sociálním sítím, kde můj známý samozřejmě publikoval srovnávací měření obou výrobků, proradný kamarád však na to nemá vybavení a tak co vyrobil, nemohl změřit, zda to odpovídá deklarovaným parametrům.

Doba pokročila, výrobek morálně zastaral a co dál? Můj známý je vytížen tak, že prakticky zavřel web a tím že do odvolání nikomu dalšímu nic neprodá, proradný kamarád se musí živit jinak.

Jasně že to naštve, když do toho máte nalité prachy, ale musíte se k tomu postavit konstruktivně, což vy jako původce myšlenky dokážete mnohem lépe, než tvůrčího myšlení prostý kopírovač.

Takže jaký je správný postup, pokud mám realizovatelný nápad?
1. Mám nápad, který by se dal vyrábět a o který je zájem, proveden laický průzkum trhu k tomu abych mohl udělat krok 2
2. Najdu si investora (budete ho hledat klidně i půl roku, rok, oslovíte jich sto a odpoví jeden)
3. Nechám se vést jeho radami, je lidsky i obchodně mnohem zkušenější, po chvilce rozhovoru pozná moje silné a slabé stránky a dokáže je využít k oboustrannému prospěchu
4. Podle názoru investora to buď začnu vyrábět sám, nebo zadám výrobu
5. Musíte změnit typické myšlení zaměstnance a začít myslet jako správce majetku. Investor mě neokrádá o podíl na zisku, ale učí mně být úspěšným obchodníkem a výrobcem, za to mu patří podíl na mé práci, jsem jeho žák.

V žádném případě nepostupuji tak, že budu budovat továrnu od píky na splátky. Nejsem blázen!

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5647
Registrován: 01 úno 2017, 15:31

Re: Platforma Armata

Příspěvek od WuVirr » 26 dub 2017, 16:17

T - 14
Obrázek

Odpovědět