EU - tanky

Odpovědět
IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7541
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: EU - tanky

Příspěvek od IgorT » 23 led 2023, 09:31

Leopardy, počet, typ:
234.jpg


https://t.me/newsfrontsk/16247

Uživatelský avatar
Kalinac
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5552
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: EU - tanky

Příspěvek od Kalinac » 23 led 2023, 10:23

Military Watch Magazine : LMUR...Bitevní vrtulníky MI-28 versus Tanky ....

Ruské bitevní vrtulníky Mi-28 v čele tankových operací na Ukrajině - používá nové protitankové rakety

Ruské bitevní vrtulníky Mi-28NM pokračovaly v rozšiřování své role v probíhající rusko-ukrajinské válce, přičemž letoun byl nedávno spatřen pomocí nové třídy protitankových raket k řešení rychle rostoucího ukrajinského inventáře obrněných vozidel. Ačkoli byla Ukrajina do značné míry zastaralá, měla před vypuknutím konfliktu v únoru 2022 zdaleka nejpočetnější tankové síly v Evropě a rychle začala dostávat více obrněných jednotek od členů NATO, přičemž Británie nedávno potvrdila plány na dodání vlastních Challengerů 2.
https://militarywatchmagazine.com/artic ... d-suffered
Odhaduje se, že v ruské armádě je v současné době ve výzbroji více než 120 Mi-28 a kromě dvourotorových Ka-52 vyráběných konkurenční konstrukční kanceláří Kamov jsou považovány za nejsilnější bojové vrtulníky. Letoun začal poprvé vstupovat do služby v lednu 2008 po dlouhých zpožděních způsobených rozpadem Sovětského svazu a jeho dopadem na ruský obranný sektor, čímž se stal o 22 let novějším než jeho nejbližší západní rival americký AH-64 Apache. Mi-28 byl vyvinut jako přímý nástupce přímého sovětského protějšku Apache Mi-24 Hind, přičemž dva starší rivalové tvořili centrum flotily NATO a Varšavské smlouvy v roce 1980.
MI- s novými rachejtlami
0mi-28.jpeg
0mi-28.jpeg (55.21 KiB) Zobrazeno 1180 x
Mi-28 může nést až 16 protitankových střel nebo 80 80mm neřízených raket a má značnou výhodu nad Apači z hlediska letových výkonů, palebné síly, přežití a snadné údržby, včetně proslulé schopnosti létat pozpátku. Mi-28NM, nejnovější varianta vrtulníku, která byla viděna v rostoucím počtu na Ukrajině, byla poprvé nasazena pro bojové operace v Sýrii v roce 2016. Jeho silný výkon vedl ruské ministerstvo obrany k podpisu smluv na dodávku dalších 98 jednotek do roku 2027, s vylepšeními včetně integrace motorů VK-2500P, 13% zlepšení rychlosti, nových senzorů poskytujících všestranný výhled a vylepšené řízení palby. Letouny jsou také schopné provádět vzdušné operace a mohou být vyzbrojeny raketami R-74M.
Mi-28 primárně používaly rakety ráže 80 mm a 122 mm pro operace na Ukrajině, ale byly také viděny s protitankovými řízenými střelami 9M120 Ataka. Nové záběry zveřejněné 14. ledna ukázaly, že letadlo poprvé nasadilo novou zbraň, raketu LMUR, která byla navržena speciálně pro protipancéřové role pro použití z vrtulníků. Raketa byla údajně poprvé testována v boji v Sýrii aměla zdlouhavý vývoj, i když to nebylo potvrzeno, protože nedostatek obrněných vozidel mezi povstalci na bojišti ponechával jen omezené příležitosti pro smysluplné testy. LMUR je ceněn pro svůj dlouhý dosah téměř 15 km a použití inerciálního, satelitního a optického navádění v kombinaci pro maximalizaci přesnosti.
Vybavení vrtulníků raketami poskytuje způsob, jak využít ruské kontroly nad oblohou k ovlivnění rovnováhy sil na zemi v jeho prospěch, přičemž očekávaný rychlý růst ukrajinských obrněných válečných schopností potenciálně představuje vážnou hrozbu, protože stovky nových tanků a dalších obrněných vozidel jsou nadále přislíbeny k dodání z několika členských států NATO. Úspěch LMUR na Ukrajině by také mohl vydláždit cestu k exportním prodejům, a to nejen do Alžírska, Iráku a Ugandy, které provozují Mi-28, ale také klientům levnějších a široce používaných vrtulníků, jako je Mi-8, s nimiž je raketa také kompatibilní.

https://militarywatchmagazine.com/artic ... nk-hunting

Jo tam na Východě , budou mít EUtanky těžkej život ....
Pravda může být různá. Absolutní, relativní, částečná, úplná, krutá, sprostá, naprostá, veliká… A každý má tu svou.

Odpovědět