Bojoví pozemní roboti

false_flag
Samostatný redaktor

Re: Bojoví pozemní roboti

Příspěvek od false_flag » 28 říj 2019, 03:28

Takže vlastně nevíme co skutečně Ti roboti z Boston Dynamics umí. Protože mnoho tzv. demonstrativních videí vypada navlas podobně a nevíme co je filmový trik a co realita. Vzpoměl jsem si na Reaganovu psychologickou hvězdnou válku. Namluvili soc táboru co u nich vše je. A pak když přišly stíhačky a bombardery s futuristickým designem UFO, pamatuji si dobře emoce které to ve mě vyvolalo. Jsme v prdeli i s dřevákama :shock: . Ta technika měla takový vzhled nejen kvůli aerodynamice, ale podstatnou složku hrála psychologie. S dopady na přecenění technologické nadvlády USA a údajnou výhru v soutěži ve zbrojení. Jako jeden z faktorů to vedlo ke kapitulaci východního bloku.

Dnes mi to přijde úplně to samé, vyvolání pocitu nadvlády. A zužitkování tohoto pocitu v budoucnu.

homer
Sponzor fóra

Příspěvek od homer » 28 říj 2019, 14:10

:sipka:
kdyby nekoho zajimalo - Behind the scenes 😉

bacil
Redakční rada

Příspěvek od bacil » 29 říj 2019, 00:37

Tyhle věci v ČR zvládne levou zadní trochu nadanější středoškolák nebo Bc, pokud ho materiálově zajistíte včetně 3D tiskárny.

V dnešní době máme dostupná serva, krokové motory, jednočipové počítače (ty jsou tu už 40let, ale nedělalo se to tak snadno jako pomocí Arduino - dá se říct i technologie).

Odpovědět