Mil Mi - 28

skflanker_
Sponzor fóra

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od skflanker_ » 10 bře 2019, 17:11

Komu sa nechce čítať tu je TV reportáž na danú tému:

https://youtu.be/imzVvTpujtU zverejnené 07.03.2019, dĺžka videa 3:10 min.

Juraj
Senior redaktor

Příspěvek od Juraj » 20 bře 2019, 06:53

Vrtuľník Mi-28NM dostane nové riadené rakety s dosahom až 25km. Vrtuľník bude môcť niesť až 8 takýchto rakiet. Raketa bude letieť na cieľ na základe údajov vložených pri štarte. Tieto údaje budú pochádzať buď z vlastnej rozviedky vrtuľníka, alebo z komplexného systému riadenia vojsk na bojisku. Raketa pri dosiahnutí približných koordinátov cieľa aktivuje samonavádzaciu hlavicu. Zároveň bude mať vrtuľník k dispozícii aj šifrovaný videokanál, avšak v informácii sa neuvádza jeho využitie
https://tass.ru/armiya-i-opk/6236432

puma
Senior redaktor

Příspěvek od puma » 20 bře 2019, 17:11

Nejspíš je řeč o střelách Klevok-A (Hermes-A), což by odpovídalo doletem i možností nosit "jen" 8ks (8x100kg), + použití hlavice i s aktivním RL.
Obrázek
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Julesak
Redaktor

Příspěvek od Julesak » 22 bře 2019, 15:15

Objavilo sa video údajne zachytávajúce Mi-28NM v Sýrii.

classix
Samostatný redaktor

Příspěvek od classix » 22 bře 2019, 15:58

U toho ruského vojenského průmyslu jsme zvyklý, že dnes znamená včera. A ono dnes tu máme leteckou techniku, hypersonické střely a autonomní torpéda, které tu měli být zítra.
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

puma
Senior redaktor

Příspěvek od puma » 02 kvě 2019, 15:19

Dosah nového laserového rušícího komplexu President-S pro Mi-28NM je zde uváděn 500 až 5000m - myšleno laserového paprsku na přesvětlení naváděcí hlavice PLŘS. Což je zatím jediný veřejný a trochu hodnověrný údaj.

Konfigurovatelnost Prezidenta-S (současná verze), je tam už i ta nová směrová laserová stanice, IR rušící směrová pouzdra známá z Ka-52 a Mi-35M a Mi-8AMTŠ ze Sýrie. A také možnost nějakých vlečených aktivních rušičů, + fléry.
2.jpg
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

puma
Senior redaktor

Příspěvek od puma » 05 kvě 2019, 14:17

První sériový Mi-28NM před čtrnácti dny v Rostově na Donu
https://desarrollodefensaytecnologiabel ... e-del.html
https://defence-blog.com/news/first-ser ... n-don.html

Obrázek
Obrázek
Má nainstalovaný pod pravou zadní části trupu i ten laserový "oslepovač" IR PLŘS komplexu President-S.
2.jpg
Obrázek
Obrázek

Zajímavý údaj
r. 2015: „S pravděpodobností více než 90% tvrdíme, že odvedeme PLŘS (s využitím komplexu„ President-S “) od letadla. Při testech tento komplex vykazuje 98% úspěšnost, “uvedl náměstek generálního ředitele koncernu KRET Vladimir Mikheev, který tyto systémy vyvíjí.
http://nevskii-bastion.ru/president-s-2015/

puma
Senior redaktor

Příspěvek od puma » 15 kvě 2019, 21:28

Prezident také stanovil úkol dodat vojákům 100 modernizovaných vrtulníků Mi-28NM do roku 2028.

"Flotila vojenských bitevních vrtulníků by měla být vybavena co nejrychleji moderními vzdušnými obrannými komplexy se zlepšenými charakteristikami, a vybavena nejnovějšími prostředky ničení zvýšeného dosahu, do roku 2028 se dodá vojákům 100 modernizovaných bitevních vrtulníků Mi-28NM", nařídila hlava státu.

Putin uvedl, že bojové nasazení ruského letectva v Sýrii odhalilo řadu nedostatků v technickém stavu letadel a vrtulníků, jakož i v použitých prostředcích ničení. „Chtěl bych upozornit na to, co již dobře víte, že by bylo nemožné toto vše zjistit během testů na polygonech,“ uvedl Putin a poznamenal, že podniky běžně pracují na odstranění zjištěných nedostatků.

Hlava státu zmínila i frontové bombardéry Su-24M s novým naváděcím a navigačním systémem, který používá jak konvenční bomby, tak vysoce přesné zbraně, čímž se několikrát snížila spotřeba letecké munice.
https://tass.ru/armiya-i-opk/6434341

a vybavena nejnovějšími prostředky ničení zvýšeného dosahu = nová PTŘS Klevok-A (alias Hermes-A) s dosahem až 25km

puma
Senior redaktor

Příspěvek od puma » 16 kvě 2019, 11:20

Nový dokument o Mi-28N z 55. korenovského vrtulníkového pluku a ze Sýrie.

Svarboj
Samostatný redaktor

Příspěvek od Svarboj » 16 kvě 2019, 20:39

Oni tu raketu Hermes-A přejmenovali?
Dosah 25 km je fajn ale bez adekvátní senzorové soupravy vrtulníku co dokáže detekovat, rozpoznat a identifikovat cíle na vzdálenost max dosahu střely to bude mít limitované možnosti.

nine_mike
Výkonný redaktor

Příspěvek od nine_mike » 16 kvě 2019, 21:00

Limitované v čom? Spike NLOS nemá problém pri dostrele 25 km, pritom je odpalovaný z džípu absolútne mimo priamu viditeľnosť cieľa. Klevok-A môže tak ako Spike brať koncové navedenie z iných zdrojov než z vrtuľníka z ktorého štartoval.

Alchymista
Redakční rada

Příspěvek od Alchymista » 16 kvě 2019, 22:49

Alebo výber cieľa až po odpálení - "targeting via missile" - TavM (nezamieňať s "track via missile" - TVM)

Svarboj
Samostatný redaktor

Příspěvek od Svarboj » 16 kvě 2019, 22:57

Hermes má obousměrný datalink - přenos pohledu střely na nosič resp. obrazovku operátora?

Alchymista
Redakční rada

Příspěvek od Alchymista » 16 kvě 2019, 23:25

Pravdepodobne ano - alebo si dokáže sám ciele vyhľadať. Inak by veľký dostrel nemal príliš zmysel.
Pozemné ciele na taktickej úrovni významnosti (obrnené a iné vozidlá, palebné prostriedky delostrelectva) sú na vzdialenosť 25km do letovej výšky 2-3km "neviditeľné" - zostávajú skryté za terenom, vegetaciou a zástavou, takže nepomáha ani IR optika, ani rôzne rádiolokátory.

puma
Senior redaktor

Příspěvek od puma » 17 kvě 2019, 05:38

Klevok-A je ruské označení, Hermes-A je exportní označení, je tam rozdíl i v max. dosahu 25km vs 12-15km. Což je dané spíš ale tím, že Hermes-A byl jen na papíře před 15 roky a vycházel z tehdejších možností a ne náhodou je ten dosah defakto roven prvním PLŘS Pantsiru-S1, technologie a TPH jsou už jinde a dosah až 25km je obdivuhodný, ale může za to hlavně filozofie konstrukce a z čeho vychází, ne náhodou je ten dosah defakto roven nejnovější PLŘS s dosahem až 30km. Jinak nejde o jeden typ PTŘS ale modulární skládačku osvědčené konstrukce, klíčová je vlastnost několika různých typů naváděcích hlavic: radarová, leserová a IČ. Což je dost zásadní věc, krom toho, že je to dvoust. koncept vycházející opět z konstrukce PLŘS z Pancire, další výrobní unifikace. Nový Pantsir-M (námořní varianta) a klasický Pantsir-SM má být schopný používat i protizemní/protilodní Klevok-K (Hermes-K) o dosahu cca 100km. Se zasitovanymi vrtulníky a průzkumem nad bojištěm s radary pak půjde využívat jejich radary na koncové navedení, teoreticky v zcela automatických režimech i na pohyblivé cíle - minimálně ve verzi s radiolokacni naváděcí hlavicí, když na to přijde.

A pak je tu zajímavá úvaha, když protizemní Klevok-A vychází konstrukčně z PLŘS Pantsire, tak, co kdybych využil radar vrtulníku na detekci vzdušných cílů i pro navedení a vyvynul verzi ne s IČ naváděním proti pozemním cílům, ale proti vzdušným cílům, a co ta verze s radiolokačním naváděním? když použiji tyčovou boj. hlavici proti vzdušným cílům a bezkontaktní zapalovače... Pokud vyvynu IR verzi proti vzdušným cílům, tak ji mohu použít (budu-li na to myslet) i v Pantsiru-SM, ale hlavně v novém pasivním PVO komplexu krátkého dosahu Pine s PLŘS obdobné konstrukce Sosna-R, kde by se hodila možnost mít nejen laserem naváděnou PLŘS, ale i zcela pasivní IČ verzi, protože by to zvedalo podstatně možný počet současně postřelovaných cílů, kdy IČ verze by byla vystřel a zapomeň + s možností vedení po datalinku na cíl (co ještě nevidí). Stálo by to za to, nebo ne?..

Odpovědět