Hypersonické zbraně - RF

Odpovědět
Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 2692
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Hypersonické zbraně - RF

Příspěvek od WuVirr » 24 lis 2017, 10:28

NI: Moskva se vypořádá se strategickými hrozbami i bez jaderného arzenálu

Rusko již tolik nespoléhá na své taktické jaderné zbraně, neboť Moskva má vysoce přesné zbraně s dlouhým doletem, jako jsou například střely s plochou dráhou letu Kalibr. Rusové doufají, že pro účely strategického odstrašování se budou moci spolehnout na hypersonické nejaderné zbraně s dlouhým doletem, píše The National Interest.
„Současné tendence rozvoje vysoce přesných zbraní a vývoj hypersonických střel umožní v budoucnu přeložit hlavní úkoly strategického odstrašování z jaderné na nejadernou sféru," uvedl v této souvislosti náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov.
Jak předpovídali mnozí analytici, Kreml postupně opouští jaderné zbraně jako prostředek odstrašování kvůli rozvoji schopností konvenčních zbraní dlouhého doletu.
„Za pět let došlo k pokroku v oblasti vyzbrojování armády vysoce přesnými zbraněmi s dlouhým doletem. Byla zahájena sériová výroba operačně-taktických raketových systémů Iskander-M a ponorek a lodí s raketovým systémem Kalibr. Probíhá modernizace strategických letadel, jež mají být schopny nést nové řízené střely s plochou dráhou letu Ch-101," dodal Gerasimov.
Více zde: https://cz.sputniknews.com/svetovytisk/ ... y-arzenal/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host