Mobilní komunikace, datové sítě

bacil
Redakční rada
Příspěvky: 1633
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: Mobilní komunikace, datové sítě

Příspěvek od bacil » 14 čer 2020, 12:29

Takového něco?
Obrázek

Uživatelský avatar
gandalf
Sponzor fóra
Příspěvky: 1292
Registrován: 07 úno 2017, 18:22

Re: Mobilní komunikace, datové sítě

Příspěvek od gandalf » 14 čer 2020, 12:46

Nevyvážené - málo dírek a ještě kolem bílé ....

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1659
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Mobilní komunikace, datové sítě

Příspěvek od woxia » 13 črc 2020, 13:15

Vědec Oleg Grirogjev promluvil o tom, čeho byl, podle jeho tvrzení, očitým svědkem:

„V roce 2017, na zasedání komise WHO pro neionizující záření, oznámil zástupce ITU zahájení masového technického testování prototypu 5G. Na otázku expertů v oblasti biologického účinku EMP z různých zemí, ohledně absence testů na bezpečnost a škodlivost, nám bylo řečeno, že do projektu bylo investováno 200 miliard eur, proto již mínění vědců nemá význam. Vědci byli samozřejmě pobouřeni a toto pobouření potřebuje jisté aktivity.“

Co se týče zdraví, chci především upozornit na výsledky práce podle smlouvy DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency), grant number: HR000111810006, zveřejněné v dubnu 2020. V závěrečné části zprávy navrhují radikální zpřísnění požadavků vůči limitům a podmínkám působení EMP na lidi v situaci dlouhodobého ozáření složitými signály. Tím se mají na mysli poslední generace mobilní komunikace 4G a 5G. Průzkumníci DARPA zejména uvádí, že kombinovaný účinek EMP 5G a slunečního ultrafialového záření může zvýšit riziko vzniku melanomů. Tento názor byl pro nás nový, ale celkem odůvodněný. Je tedy správné považovat pokožku za nový kritický systém. Dnes jsou za hlavní kritické systémy považovány nervová soustava, neuroendokrinní a kardiovaskulární,“ řekl Grigorjev.

https://cz.sputniknews.com/nazory/20200 ... -generace/
Kde cenzura začíná, tam Woxia končí...

bacil
Redakční rada
Příspěvky: 1633
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: Mobilní komunikace, datové sítě

Příspěvek od bacil » 14 črc 2020, 02:13

Já bych chtěl jen k tom 5G podotknout, že velikost antény pro délku vlny v milimetrech, může být zanedbatelně malá, vůbec nemusí mít velikost v milimetrech, ale v jednotkách mikrometrů. Co jde pak s takovým mikrometrovým zařízením dělat, třeba v krevním oběhu, nechám na zvážení každého soudruha. Například rámová anténa, poměr k délce vlny může být i méně než tisícina. No a teď si to představte tisíckrát menší pro milimetrové vlny...

Velké pro stometrové délky vlny to vypadá takhle
Obrázek

Malé pro metrové délky vlny NFC tagu (13,5MHz) to má jen 5x5mm -> http://www.jakcom.com/N3_en.html
Obrázek

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1659
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Mobilní komunikace, datové sítě

Příspěvek od woxia » 14 črc 2020, 13:01

K tomu bych ráda dodala, že se hodně operuje tím, že vysoké frekvence mají malou hlobku vniku a vzniká tak dojem, že je zasažena pouze povrchní vrstva odpovídající hloubce vniku.
To ale není pravdou, pouze exponenciálně klesá. Tj. např. pro frekvenci 3,7 GHz je hloubka vniku cca 2,6 mm a v této hloubce je odevzdáno 86,5% dopadající energie. V dalších násobcích je to pak řádově méně, ale je jasné, že téměř 15% energie této vlnové délky projde do větší hloubky lidského těla, tj. např. přímo do povrchu mozku, kde probíhá vysoce složitá komunikace a pro vývoj dětí a dospívání a pozdější uplatnění je správná funkce neocortexu zcela zásadní.

Obrázek
Spočítejte si sami:
https://www.roboterm.cz/home/kalkulator-hloubky-vniku

Pak např. u dětí, kteří tráví dlouhý čas v prostředí které vyzařuje složité signály (tou je i LCD monitor + modrá složka světla, nejen mobil, který je škodlivější z toho důvodu, že má většnou stále zapnuté wifi a bluetoth a masakr začne s mobily které budou mít wifi na 60 GHz, které se nesprávně označuje jako 5G místo WiGIG nebo WiGig), je prokazatelné zjištění Narušení integrity bílé mozkové kůry, či přímo snížení tloušťky mozkové kůry a špatná funkce dopamimu (a jeho dlouhodobá deprivace v organismu způsobená nedostatečnou úrovní tmy při spánku - např. světlo u dětí "aby se nebály")
https://www.psychologytoday.com/intl/bl ... -the-brain
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26788099/

No a proč se mluví o vztahu složitých signálů a rakoviny?
Měřením elektrických vlastností tkání můžeme zjišťovat, jaký je jejich vztah z hlediska histologie. Bylo zjištěno, že při výskytu zhoubného (maligního) nádoru v játrech dochází ke změně elektrických vlastností této tkáně
Z naměřených hodnot je zřejmé, že při onemocnění dochází ke změně elektrické vodivosti a dielektrické konstanty.

http://dielektrika.kvalitne.cz/biol.html
Kde cenzura začíná, tam Woxia končí...

bacil
Redakční rada
Příspěvky: 1633
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: Mobilní komunikace, datové sítě

Příspěvek od bacil » 14 črc 2020, 18:29

Bylo by zajímavé, začít počítat jako antény buněčné prvky, případně i shluky buněk. Protože se v biologii vůbec nevyznám, mám několikk doplňujících otázek, na které neumím najít odpovědi:

- je šroubovice genu vodivá, resp. jsou známy její elektrické vlastnosti?
- má buněčné jádro nějaké vodivé "výhonky" nebo části, které by mohly sloužit jako antény?
- je v buňkách něco, co je spirálové, co může vypadat jako anténa?
- zabýval se někdo působením přesných kmitočtů na řetězce buněk?

Podotýkám, že spirála může a nemusí být uzavřená. Když je uzavřená, je to magnetická anténa (ta smyčka na tom rámu, nebo ten flíček na nehet), když je otevřená tak je připojnená jen v jednom bodě a jedná se o buď o tzv helical anténu, vlastně anténo-cívku, nebo další možnost, kdy jde o tzv. prodlužovací cívku, tedy vlákno (anténa) s cívkou. Antány však mohou být i fraktálové, tudíž nějaké vodivé zašmodrchance ať už buněk, nebo čehosi v buňkách, by bylo též zajímavé prozkoumat.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11624
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Mobilní komunikace, datové sítě

Příspěvek od Alchymista » 14 črc 2020, 19:06

- dvojšroubovica DNA v ľudskej bunke je reálne niekoľko centimetrov dlhá a v jadre zložito stočená do klbiečka (mali by to byť až 2-3 metre :roll: - v každej jednej ľudskej bunke. Vo všetkých dohromady je to cca 130-135 AU - na Pluto, späť, a znovu na Pluto).
- kostra dvojšroubovice DNA je tvorená reťazcami "cukru" - deoxyribózy. Nakoľko je vodivá, neviem, ale asi na úrovni vlákne celulózy.
- špirálové štruktúry sa vyskytujú opakovane v mnohých bunečných organelách i v mnohých proteinoch/enzýmoch. Otázka je skôr rozmer týchto štruktúr
- najskôr ano... hľadali sa napríklad vhodné frekvencie pre nesmrtiace mikrovlnné zbrane na "kontrolu davu" - s "dobrým výsledkom". Produkty boli nasadené napríklad v Iraku a dávali "veľmi uspokojivé výsledky".

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1659
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Mobilní komunikace, datové sítě

Příspěvek od woxia » 14 črc 2020, 21:33

Aha, ty myslíš ADS (Active Denial System) na 95 GHz.

No a co jsem psala výše? Tak přesně toto tvrdí, že to působí jen do dané hloubky.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Prezentace:


A stačí 1 kW mikrovlnného paprsku na rozehnání davu:
Kde cenzura začíná, tam Woxia končí...

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11624
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Mobilní komunikace, datové sítě

Příspěvek od Alchymista » 19 črc 2020, 16:53

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... arizenich/
WSJ: Američtí vědci sledovali telefony v ruských vojenských zařízeních
Mluvčí americké armády Eric Thompson potvrdil, že Pentagon sponzoruje tento projekt, který byl vybrán, protože má „dobrý potenciál pro výměnu informací mezi vojáky“.

Je přitom pozoruhodné. jak se do rozvědné činnosti zapojují soukromé instituce, následně finančně podporované americkou vládou.

Skupina amerických vědců z University of Mississippi sledovala signály mobilních telefonů přicházejících z ruských vojenských zařízení, a to i v roce 2019 v oblasti cvičiště ruského námořnictva v Nenokse v oblasti Archangelska. Podle deníku The Wall Street Journal se pilotní projekt sledování telefonu sponzorovaný Pentagonem týkal celé východní Evropy.

Na testovacím místě Nenokse poblíž Severodvinska sledoval tým 48 mobilních zařízení, která byla přítomna 9. srpna. Den předtím došlo k výbuchu na zkušebním polygovnu, v důsledku kterého zahynulo pět zaměstnanců Ruského federálního jaderného centra - All-Russian Research Institute of Experimental Physics (RFNC-VNIIEF). Později, asi 40 km od místa neštěstí, bylo zaznamenáno krátké 16 násobné zvýšení radiačního pozadí.

Jak noviny napsaly, některé sledované telefony se později přemístily do Moskvy, Petrohradu a do uzavřených vojenských zařízení v Severodvinsku a Archangelsku. Jeden z telefonů se také "odjel" do Ázerbájdžánu a jeden na Kubu. Kromě toho projekt sledoval signály mobilních telefonů v „ruských vládních budov“, včetně Kremlu, a také na ambasádách v Moskvě.

Mluvčí americké armády Eric Thompson potvrdil, že Pentagon sponzoruje tento projekt, který byl vybrán, protože má „dobrý potenciál pro výměnu informací mezi vojáky“.

Pro analýzu se vzaly GPS data z otevřených zdrojů, které zaznamenávají mobilní aplikace spotřebitelů, a poté je prodávají pro marketingové účely. V projektu byla použita databáze služeb Loca X platformy Babel Street. Podle novin ta prodává svá data CIA, Národní bezpečnostní agentuře, ministerstvu spravedlnosti, ministerstvu vnitřní bezpečnosti a kybernetickému velení amerických ozbrojených sil a agenturám činným v trestním řízení v Austrálii, Velké Británii, Kanadě, Novém Zélandu, Německu a Singapuru. Babel Street neodpověděla na žádosti o komentář k informacím o sledování.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host