„V zemi s cenzurou může věřit oficiálním zprávám jen blbec.“ V. Havel (Tvrzení nelze ověřit z nezávislých zdrojů)
„První obětí každé války je pravda.“ Aischylos

Radarová technika

Odpovědět
nine_mike
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2578
Registrován: 07 úno 2017, 19:50

Re: Radarová technika

Příspěvek od nine_mike » 17 dub 2022, 09:36

Malá radarová stanica na vyhľadávanie dronov "Волна" ide do etapy skúšobnej prevádzky.
https://rg.ru/2022/04/16/malogabaritnye ... aciiu.html
Vlna je malorozmerná radarová stanica, ktorá môže byť umiestnená stacionárne, napr. na strechách chránených objektov, alebo v mobilnom variante, určená pre vojenské jednotky. Je určená na 3D sledovanie malých dronov v rátane kvadrokopterov stojacich vo vzduchu, ktoré bežné doplerovské radary vyhodnotia ako šum. Dosah je až 30 km. Stacionárny variant je pripravený do sériovej výroby, mobilný variant ide na vojskové skúšky.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 26936
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Radarová technika

Příspěvek od Alchymista » 17 kvě 2022, 11:53

https://ekonomickydenik.cz/americka-arm ... rmy-retia/
Americká armáda nakoupí inovativní české radary od firmy Retia
Radary nemusejí nutně sloužit jen ke sledování a zaměřování letadel. Radar ReTwis 5, unikátní produkt pardubické společnosti Retia ze skupiny CSG, umožňuje identifikovat polohu osob za pevnou překážkou – třeba zdí. Mezi jeho uživatele se nově zařadila Armáda USA, která tento radar pořídila pro své speciální jednotky.

Radarový systém ReTwis 5 v roce 2020 úspěšně prošel certifikací u Federální komise pro komunikaci – a krátce poté našel ve Spojených státech amerických své první zákazníky. V létě loňského roku dodala společnost CSG USA, lokální pobočka českého průmyslového a zbrojního holdingu Czechoslovak Group (CSG), policejním jednotkám ve městech Phoenix a San Antonio několik kusů radarů ReTwis 5, v Americe nabízených pod názvem POLR-1.

V obou městech už byly radary nasazeny v ostrých akcích, kdy místní policii pomohly odhalit a zneškodnit nebezpečné pachatele. V návaznosti na úspěch u policejních složek se pro radary od pardubického výrobce rozhodly i federální ozbrojené složky a některé federální státy. Celkově dosavadní kontrakty pro americký trh zahrnují dodávku několika desítek kusů. Cena jedné soupravy nejnovější generace ReTwis odpovídá ceně vozu střední třídy.

O radary ReTwis 5 neboli POLR-1 je zájem nejenom v USA, ale i v dalších částech světa. Malý přenosný radarový systém od společnosti Retia zaujal i ozbrojené a bezpečnostní sbory Vietnamu a několika zemí z Asie, Blízkého východu a Evropy. Kromě obchodních úspěchu si ReTwis vysloužil i ocenění odborné veřejnosti. Nedávno uspěl v soutěži moderních technologií MoSAIC Challenge 2022 konané v Izraeli, kdy se v kategorii Detekce lidské přítomnosti umístil na prvním místě.

Společnost Retia pokračuje ve vývoji této slibné technologie. ReTwis by měl získat schopnost přesnější identifikace polohy objektu, a to nejen přes kolmou přepážku, ale i přes strop či podlahu, což rozšíří možnosti jeho taktického využití.

Czechoslovak Group zahrnuje řadu tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG a propojených firmách pracuje více než 8100 zaměstnanců. V roce 2021 dosáhly konsolidované tržby holdingu hodnoty 14,4 miliardy korun. Díky akvizici firem Retia a Eldis Pardubice získala CSG silnou pozici ve výrobě radarových technologií.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

DJW
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1186
Registrován: 16 dub 2018, 11:45

Re: Radarová technika

Příspěvek od DJW » 14 čer 2022, 08:51

Elbit Systems predstavuje malý všeúčelový X-band radar DAiR. Systém dokáže detekovať pozemné ciele - vozidlá aj osoby (do 15km), námorné ciele, pomocou umelej inteligencie vo vzduchu odlišovať vtáky od dronov (do 12km).
https://elbitsystems.com/pr-new/elbit-s ... ar-system/
Nečakaj. Začni teraz, tam kde si, a použi to čo máš k dispozícii. /// Optimista sa učí anglicky, pesimista čínsky, realista si kúpil Kalašnikov.

Odpovědět