Kuba

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Kuba

Příspěvek od QVAK » 20 dub 2019, 12:06

Co se děje na „zadním dvorku“ USA? Čína aktivně těží ropu na Kubě

Čína se aktivně zapojuje do těžby ropy ve vodách nedaleko Kuby. Podle médií může dosáhnout na naleziště, kterých se zatím nedotkli sami Kubánci. Čínská státní zpravodajská agentura Sin-chua dříve informovala, že společnost Great Wall Drilling, pobočka největší čínské ropné společnosti CNPC, vrtá pro těžbu ropy nedaleko pobřeží Kuby v rámci společného podniku s kubánskou společností Cuba Petroleum Company (CUPET). „Naše naleziště se rozšířila v moři, ropné vrty jsou hlubší, a abychom je dorazili, potřebujeme nejnovější technologie, přístup ke kterým jsme získali přes společnost Great Wall Company,“ cituje Sin-chua Julio Jimeneze, ředitel pro vrtání společnosti CUPET. Podle informací se místo vrtání nachází nedaleko města Boca de Camarioca. Ropný vrt má hloubku 1 475 metrů a leží 4 692 metrů od pobřeží. Pracovníci doufají, že se podaří dosáhnout 6 950 metrů, kde podle geologického výzkumu byly objeveny uhlovodíkové zásoby.

https://oilprice.com/Energy/Crude-Oil/C ... kyard.html
https://ac24.cz/-/co-se-deje-na-zadnim- ... direct=%2F

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5006
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Kuba

Příspěvek od martanus » 11 kvě 2019, 07:51

Kuba zavádí přídělový systém
Kubánská vláda v pátek oznámila, že kvůli vážné ekonomické krizi v zemi spouští přídělový systém na kuřata, vejce, rýži, fazole, mýdlo a další nedostatkové základní produkty. S odvoláním na kubánskou státní tiskovou agenturu o tom informovala agentura AP.
https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... ystem.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5239
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Kuba

Příspěvek od petrp » 05 kvě 2020, 08:52

Prohlášení ministra zahraničních věcí Kubánské republiky Bruno Rodrígueze Parrilly
Dobré odpoledne,
jak včas informovalo Ministerstvo zahraničních věcí, dnes kolem 2. hodiny, to je v časných ranních hodinách dnes, ve čtvrtek 30. dubna 2020, byl spáchán teroristický útok proti velvyslanectví Kubánské republiky ve Spojených státech ve Washingtonu. K neidentifikované střelbě na budovu kubánského velvyslanectví v USA s použitím útočné pušky. Nikdo z personálu mise, kdo je v bezpečí a chráněn, nebyl zraněn, ale v důsledku četných výstřelů na budovu došlo k materiálním škodám. Kubánská diplomatická mise ve Washingtonu má v místě bezpečnostní a ochranný systém proti jakékoli hrozbě, jež může ohrozit diplomatické funkcionáře, jejich příbuzné a rodiny. Jednotlivec, jehož identita nebyla kubánské vládě sdělena, byl zatčen místními úřady a zůstává v jejich vazbě. Oceňujeme profesionální chování příslušníků zákon prosazující agentury, kteří velmi rychle dorazili na místo incidentu. Dnes v poledne jsem pozval chargé d’affaires velvyslanectví USA v Havaně, paní Maru Tekach, k prodiskutování tohoto vážného incidentu.

Předložil jsem náš nejostřejší protest proti závažnému teroristickému útoku, spáchanému proti kubánskému velvyslanectví. Zeptal jsem se jí: „Jak by reagovala vláda USA na takový útok proti některému z jejich velvyslanectví? Pamatuji si špinavé akce a hrozby ze strany vlády USA, bez sebemenšího vysvětlení nebo důkazu o takzvaných „akustických útocích“, údajně proti americkým diplomatům. Povinností všech států je podniknout všechny příslušné kroky na ochranu prostor diplomatické mise akreditované to té které země proti jakémukoli zásahu nebo škodě a zabránit jakémukoli narušení klidu mise nebo snižování její důstojnosti či jejího normálního fungování, jak je zakotveno ve Vídeňské konvenci o diplomatických vztazích z roku 1961.

Požaduji od vlády USA nejzazší spolupráci k objasnění faktů a ujištění, že se takové incidenty znovu nestanou nebo nezůstanou nepotrestány, včetně tohoto incidentu, k němuž právě došlo.

https://www.kubadnes.cz/o-kube-a-z-kuba ... e-parrilly
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1610
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Kuba

Příspěvek od woxia » 06 kvě 2020, 11:40

Americká vojenská výsadková loď USNS Watkins při své plavbě směrem k Venezuele prolomila námořní hranice Kuby.
USA tak podle dat zaznamenaných na stránce (https://www.vesselfinder.com/?imo=9232230) porušily mezinárodní úmluvu OSN o námořním právu.

Šíře pobřežního moře
Každý stát má právo stanovit šíři svého pobřežního moře až po hranici nepřesahující dvanáct námořních mil měřených od základních linií určených v souladu s touto Úmluvou.
https://cs.wikisource.org/wiki/%C3%9Aml ... pr%C3%A1vu
Usns Watkins break Cuba Border II.png
Kde cenzura začíná, tam Woxia končí...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host