MH17

Odpovědět
Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14402
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: MH17

Příspěvek od martanus » 16 úno 2018, 16:48

Film o nehodě MH17 od National Geografic.

Celkem dobře provedeno. Je to spíš o vyšetřovaní než obviněných.
http://www.dailymotion.com/video/x6etkzp

Jak se film točil
http://tellybinge.co.uk/interviews/alex ... stigation/

// dle mého jde o snahu zlepšit obraz JIT
>>>> Pro mě tam bylo zajímavé poranění pilota a nekteré poškození letadla. Když tvořím simulaci poškození.

1) Vypadá to že to dostal zepředu a z leva. Tak to potvrzuje mojí teorii. A vylučuje raketu ze smeru Snežnoe.
2) Je tam i další informaco o obletu bouřky a tím pádem i natočení letadla vylučuje Snežnoje a potvrzuje smez Zaroščonskoe.
Poranění pilota.jpg
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14402
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: MH17

Příspěvek od martanus » 16 úno 2018, 17:59

martanus píše:
16 úno 2018, 16:48
Film o nehodě MH17 od National Geografic.

Celkem dobře provedeno. Je to spíš o vyšetřovaní než obviněných.
http://www.dailymotion.com/video/x6etkzp

Jak se film točil
http://tellybinge.co.uk/interviews/alex ... stigation/

// dle mého jde o snahu zlepšit obraz JIT
>>>> Pro mě tam bylo zajímavé poranění pilota a nekteré poškození letadla. Když tvořím simulaci poškození.

1) Vypadá to že to dostal zepředu a z leva. Tak to potvrzuje mojí teorii. A vylučuje raketu ze smeru Snežnoe.
2) Je tam i další informaco o obletu bouřky a tím pádem i natočení letadla vylučuje Snežnoje a potvrzuje smez Zaroščonskoe.
Poranění pilota.jpg
Dodatek k přízpěvku. Nějak mi už nejde editovat. (editovat můžeš jen do 2h po odeslání. b.)

Je tam chyba v počtu pasažérů a s fragmenty motýlků. Kdby je měli takby je zveřejnili už ve zprávě.
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14402
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: MH17

Příspěvek od martanus » 16 úno 2018, 19:23

Dodatek k Filmu 2. Nemohu starší příspěvky editovat. (editovat můžeš jen do 2h po odeslání. b.)

Až na pár skutečných snímku jde o falešné poškození, jako rekvizita pro natáčení..
Nejzajímavější je toto. Vypadá to že nekteré fragmenty proletěli i mezi cestujícími.
Poškození 1.jpg
Poškozeni 2.jpg
Nemáte někdo skuečnou trasu MH17. Dá se to zhruba určit z filmu.
V oficiální zprávě jsem si to nevšilm. Jsou tam jen data FlightRadaru¨, ale přímka to nebyla. Víte o tom více?
Diky.
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: MH17

Příspěvek od Alchymista » 16 úno 2018, 19:38

čo sa pamätám, bol tam vidieť celkom nápadný zlom na sever a potom smerom na juh a pri porovnaní s trasami letov v predošlých dňoch/predošlom období bolo vidieť, že trasa linky sa postupne presúvala
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16238
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: MH17

Příspěvek od petrp » 16 úno 2018, 20:04

Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14402
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: MH17

Příspěvek od martanus » 18 úno 2018, 12:50

Děkuji

Tak jsem se podíval důkladnění na ten odklon MH17, který navigovala Anna Petrenko.
Data z FlightRadaru jsou asi v pořádku, ale vychází mi, že úhlel byl trohu větší asi o 2 stupně, aby let směřoval k TAMAK.

Vypadá to, že letový provoz odklonil MH17 kvůli letu SU25M1 Vorošina, aby mu poskytli radarové krytí a ne kvůli bource!
Odklon dělal asi 6 km. Podle zpráv jak JIT tak ICAO mraky dosahovali maximálně do výšky 5 km. Tak kvůli bouřče MH17 neodklonili.

Obrázek



Zakreslil jsem to do své mapy
https://www.google.com/maps/d/u/0/edit? ... P8vLBy6W18

Tyky jsem narazil na to, že pár vojáků z 156 protilietadlového raketového pluku Ukrajiny zemřelo(W / H A1402)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10224
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: MH17

Příspěvek od skflanker_ » 08 bře 2018, 20:48

Bývalý riaditeľ SBU zverejnil 7 mien zodpovedných za zostrelenie letu MH17
Bývalý riaditeľ SBU zverejnil 7 mien zodpovedných za zostrelenie letu MH17, kde okrem iných spomenul aj ruských dôstojníkov:
Igor Girkin, Sergey Dubinsky a Nikolai Tkachev + Plotnitsky
Zdroj https://zembla.bnnvara.nl/nieuws/namen- ... rs-genoemd z 07.03.2018

Vyšetrovatelia odmietli komentovať vyhlásenia bývalého riaditeľa SBU ktorý zverejnil mená podozrivých
Vyšetrovatelia odmietli komentovať vyhlásenia bývalého riaditeľa SBU ktorý zverejnil mená podozrivých, iba pripomenuli že termín vyšetrovanie bol predĺžený do 01.01.2019.
TASS dodáva, že bývalý riaditeľ a jeho kolega z SBU odišli v roku 2015
Originál https://zembla.bnnvara.nl/nieuws/jit-wi ... ing-zembla z 08.03.2018
Klon http://tass.ru/proisshestviya/5017877 z 08.03.2017

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14402
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: MH17

Příspěvek od martanus » 11 bře 2018, 21:03

Vypadá to, že prokurátor Ward Ferdinandusse pro MH17 bude pěkné kvítko.

http://www.whathappenedtoflightmh17.com ... zaak-poch/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: MH17

Příspěvek od woxia » 19 bře 2018, 16:25

ČTK - Fake news - copak máme závěrečnou zprávu?

Vološin ujišťoval, že boeing, který letěl z Amsterodamu do Kuala Lumpuru, nesestřelil. "Bývalý kolega z armády jménem Jevgenij Agapov, strojní inženýr, nepravdivě svědčil proti mně," stěžoval si loni v dokumentu BBC.

Agapov údajně tvrdil že Vološinův letoun nesl střely pro letecké souboje, zatímco Vološin trval na tom, že létal pouze se střelami určenými k zasahování pozemních cílů. Navíc prý absolvoval let, o němž hovořil Agapov, nikoli 17. července, ale 23. července

Tvrzení strojního inženýra jsou v rozporu se závěrem mezinárodního týmu vyšetřovatelů, že letadlo bylo sestřeleno raketovým systémem Buk pocházejícím z Ruska, a to z oblasti, kterou měli pod kontrolou proruští povstalci.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ukraji ... vy/1599561

Informace z roku 2015:
„Naše stíhačky běžně prováděly různé vojenské mise. Když se jedna z nich vrátila, pilot kapitán Vološin vylezl z kokpitu a prohlásil: Bylo to špatné letadlo. Ten večer jsme se dozvěděli o sestřeleném Boeingu,“ vzpomíná letecký mechanik Evgenij Agapov.

Později pak údajně zaslechl, jak viditelně otřesený Vološin říká jinému pilotovi: „Letadlo bylo ve špatný čas na špatném místě.“ Ruští vyšetřovatelé se domnívají, že let MH17 byl sestřelen raketou typu vzduch-vzduch. „Naši experti navíc zjistili, že raketa nebyla vyrobena v Rusku,“ prohlásil šéf vyšetřovacího týmu Ruské federace Vladimir Markin.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet ... znami.html

Tak - jaká raketa se dá podvěsit na SU-25, která nemá (nevím jak ukrajinská tehdejší verze) zaměřovač a může střílet pouze infračervené rakety vzduch-vzduch?
Nebo nějaká, která se navádí na radar letounu? To by ale musela být nějak specielně upravená, aby brala civilní srážkový radar...

Uvedl vyšetřovací tým Ruska typ rakety?
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 8171
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: MH17

Příspěvek od Skeptik » 19 bře 2018, 19:08

Rusové neustanovili žádný vyšetřovací tým ... Alespoň ne oficiálně.
Šetření prováděl mezinárodní tým, sestavený Holanďany, ke kterému byl ruský zástupce přizván jako pozorovatel (nemá právo zasahovat do ZZ).
Rusko následně obdrželo draft ZZ k připomínkám (regule ICAO). Ruské připomínky nebyly do ZZ zapracovány (alespoň ne ty zásadní), dle regulí ICAO ale musí být z ZZ připojeny jako stanovisko dotčeného státu.

Co se Vološina a jeho konstatování, že MH17 byl "ve špatnou dobu na špatném místě", tak jsem někde četl, že ten den prováděl se svým Su-25 "kalibrační let", aby se na něj zaměřovaly ukrajinské Buky, nově rozmístěné u Zarošenskoje.
Pokud jeden z těch Buků omylem odpálil střelu, a pokud se MH-17 nacházel nad "zaměřeným" Su-25 Vološina, pak je možné, že měl jen Vološin štěstí, že jeho Su-25 představoval "menší cíl".

Ale nejsem "rakeťák" abych posoudil věrohodnost takového příběhu.
Faktem je, že dle poškození MH17, a způsobu výbuchu hlavice Buku, je přílet střely od Zarošenskoje velmi pravděpodobný.
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Už nám nenapíše...
Příspěvky: 10205
Registrován: 10 úno 2017, 22:29

Re: MH17

Příspěvek od Aaron Goldstein » 19 bře 2018, 19:55

Skeptik píše:
19 bře 2018, 19:08
Faktem je, že dle poškození MH17, a způsobu výbuchu hlavice Buku, je přílet střely od Zarošenskoje velmi pravděpodobný.
Mě na té teorii nesedí rychlost, s jakou Ukrajina vydala prohlášení co se stalo, kdo to udělal a proč to udělal...

A přiznám se, že (důkazů nemaje) pořád koketuji s myšlenkou, že to byla záměrná akce SBU, aby zatáhli do hry velké hráče (USA, EU)...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 5895
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: MH17

Příspěvek od lasib » 19 bře 2018, 20:29

No dôkazy o priznani samovraždy od V. Volosina sú naozaj zvláštne, len psychopaticka komunikacia z internetu ....
Obrázek
... Vypadá to, že sa to musí - tu samovraždu - niekto zdôvodniť ... Bez listu, ...
https://censor.net.ua/news/3056372/ya_e ... rshivshego

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 8171
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: MH17

Příspěvek od Skeptik » 19 bře 2018, 21:15

Aaron Goldstein píše:
19 bře 2018, 19:55
Skeptik píše:
19 bře 2018, 19:08
Faktem je, že dle poškození MH17, a způsobu výbuchu hlavice Buku, je přílet střely od Zarošenskoje velmi pravděpodobný.
Mě na té teorii nesedí rychlost, s jakou Ukrajina vydala prohlášení co se stalo, kdo to udělal a proč to udělal...

A přiznám se, že (důkazů nemaje) pořád koketuji s myšlenkou, že to byla záměrná akce SBU, aby zatáhli do hry velké hráče (USA, EU)...
Myslím, že naopak, protože v tom urychleném Porošenkově prohlášení utekla jedna dost zásadní "drobnost". Nejenže určil, že byl MH17 sestřelen Bukem - necelé 2 hodiny po události - ale on dokonce uvedl, že Bukem M1 !!!
Evidentně byl ve stresu, a tak řekl ... pravdu.
Něco, co by normálně vůbec neměl vědět.
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: MH17

Příspěvek od woxia » 19 bře 2018, 21:30

Aaron Goldstein píše:
19 bře 2018, 19:55

Mě na té teorii nesedí rychlost, s jakou Ukrajina vydala prohlášení co se stalo, kdo to udělal a proč to udělal...

A přiznám se, že (důkazů nemaje) pořád koketuji s myšlenkou, že to byla záměrná akce SBU, aby zatáhli do hry velké hráče (USA, EU)...
Tam nesedí více věcí - např. ukrajinský výpadek radarů a neposkytnutá radarová data, navigace letového provozu, zveřejnění komunikace (hlasový záznam) mezi pozemními středisky a piloty...

Ale uvidíme, jestli Putin svůj slib v MH17 dotáhne, ale už hodně dlouho nic.

Mně by zajímalo, jak už jsem říkala, když Rusko tehdy řeklo po výslechu toho technika řeklo, že SU-25 mělo neruské rakety vzduch-vzduch, tak jaké to byly typy.

Ono je také zajímavé, že Ukrajina si vyráběla vlastní rakety vzduch-vzduch - ale já se v tom moc nevyznám, např. jaké fragmenty byly v hlavici - tyče, kuličky, motýlky...
http://www.hups.mil.gov.ua/periodic-app ... 0_2_19.pdf
http://www.radar.net.ua/

Tady je také zajímavý obrázek - co prorazilo trup MH-17 v těchto místech?
Obrázek
http://vg-news.ru/n/110218
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: MH17

Příspěvek od Alchymista » 19 bře 2018, 22:14

woxia píše:
19 bře 2018, 21:30
Tady je také zajímavý obrázek - co prorazilo trup MH-17 v těchto místech?
obrázek
To nie je korektná otázka, je provokujúca k nepodloženým špekuláciám a teda nezmyselná. Chýba k nej totiž príliš veľa informácií:
1) kedy, ako dlho po katastrofe bola snímka zhotovená?
2) bolo s troskami akokoľvek manipulované?
3) ako vyzerá opačná strana tejto časti?
4) aký je to diel lietadla a aké diely sú k nemu pripojené alebo umiestnené v jeho okolí?
5) na troskách je aj pri mizernom rozlíšení vidieť zemina - ako sa vôbec dostala na hornú stranu trosiek?

Čiže - nie je tam napríklad zlomený telegrafný stĺp alebo pätník pri ceste? Nebol k dielu pripojený napríklad hydraulický valec alebo podobný diel, ktorý sa pri dopade utrhol alebo tento diel prerazil? atď atp
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
Tomas BB SK
Senior redaktor
Příspěvky: 3602
Registrován: 17 úno 2017, 18:33

Re: MH17

Příspěvek od Tomas BB SK » 19 bře 2018, 22:34

hlavne raketa nema trupom preletiet ale vybuchnut vedla... Tu diera mohla vzniknut vselijak, napr. prerazenim od inej casti pocas padu trosiek... Woxia ma bujnu fantaziu
Poznej, co máš před svou tváří, a co je ti skryto, se ti odhalí. Neboť nic
není skrytého, co nebude odhaleno. Poznej sám sebe ...

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 8171
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: MH17

Příspěvek od Skeptik » 19 bře 2018, 22:35

Dle vnitřní konstrukce nejspíš křídlo, konkrétně torzní skříň. Díra mohla vzniknout čímkoli na zemi, nebo jinou částí konstrukce letadla.
Bylo by nutné vidět druhou stranu.
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: MH17

Příspěvek od woxia » 19 bře 2018, 23:39

Ta fotka byla zveřejněná BBC v roce 2015. Byla spousta různých fotek, ale tuto jsem neviděla, tak se ptám. Jak vidno, tak vy také ne...

Kdybych měla v tomto případě bujnou fantazii, tak povím, že zmršená ukrajinská modifikace rakety proletěla bez výbuchu trupem, tak pak musel zasáhnout SU-25 a za každou cenu letadlo sundat, aby nepřeletělo do Ruska.


Prostě díra, kde je uražené příčné žebro není moc obvyklá. To žebro podle mne chybí, ale zase ten vyražený plát vypadá, že visí na tom druhém žebru.

Vypadá to jako z této části (silnice), ale nejsem si vůbec jistá:
Obrázek
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: MH17

Příspěvek od Alchymista » 19 bře 2018, 23:48

Cesta može byť, ale jedine ako pohľad opačným smerom - chýba strom na horizonte, stĺp v zábere je raz vpravo, raz vľavo, trosky sú na opačných stranách záberu...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 4682
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: MH17

Příspěvek od Rado Info » 19 bře 2018, 23:56

18.7.2014
Poslechl jsem si to video


O který den se opravdu jedná, by se dalo určit podle-->
Jeden rozhovor:
Taky Vostoku a k nim se do kolony přidá BUK
sraz u motelu Gornostaevki
Druhý:
podívat se na mapu Pervomajske (ulice?město?)
zůstane rezerva a ochrana (buku)
Třetí:
Zalenopolnaja
včera 2 SU a dnes už další


Tento rozhovor nic nedokazuje.
Někde se v popisu videí uvádí M1 a někde ne

Co se psalo oné dny.
UP 17.4.2014
https://www.pravda.com.ua/archives/date_17072014/
UP 18.4.2014
https://www.pravda.com.ua/archives/date_18072014/
----
Nenačel jsem, že by Porošenko řekl BUK M1
----
Jeden výbuch
Pak série výbuchů
Na konec pořádná rána a dým.



Publikováno 17. 7. 2014

16ч 16 мин по 16ч 22 мин были перехвачены переговоры летчика неизвестного боевого самолета. Частота - 136.000. Буду признателен за объяснение - что сие может быть. Из записей часовых вычленили вот эти 15 сек (запись повторяется).
16h 16 min. V 16 h 22 min. Rozhovory byly zachyceny pilotem neznámého bojového letadla. Frekvence je 136 000. Byl bych vděčný za vysvětlení - že to může být. Z kontrolních záznamů byly tyto 15 sekund extrahovány (záznam se opakuje).

Odpovědět