MH17

Odpovědět
Uživatelský avatar
bacil
Redakční rada
Příspěvky: 2817
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: MH17

Příspěvek od bacil » 30 pro 2017, 03:02

Nezapomeňte na zákaz vstupu Kolomojského do Izraele

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 8168
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: MH17

Příspěvek od Skeptik » 30 pro 2017, 08:54

Stejně tak doporučuji obezřetnost v případě svědectví, které se objeví po více než 3 letech od události.
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14393
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: MH17

Příspěvek od martanus » 30 pro 2017, 13:27

Skeptik píše:
30 pro 2017, 08:54
Stejně tak doporučuji obezřetnost v případě svědectví, které se objeví po více než 3 letech od události.

S prostorovou orientací se zdá, že Andrei Kostin má všechno v pořádku:
kosin.png
http://mh17.webtalk.ru/viewtopic.php?id=321&p=4#p73668
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14393
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: MH17

Příspěvek od martanus » 01 led 2018, 19:13

Dnes nebo zítra by měli holandští vyšetřovatelé zveřejnit jména těch, kteří se podíleli na pádu MN17 :shock: :blbec:

http://www.unn.com.ua/uk/news/1707496-s ... 7-dzherelo
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: MH17

Příspěvek od woxia » 01 led 2018, 23:25

Udělal někdo revizi, kolik má Ukrajina protiletadlových raket a s jakými výrobnímí čísly?
Rusko ví, kolik Ukrajina raket dostala, zároveň se přesně ví, kolik jich vystřílela.
Pořád to jde, udělat tuto revizi.

Bohužel, takovou jednoduchou věc není schopen nikdo prosadit. A Rusko takovou jednoduchou věc neumí dát do médií a točit se na ní.

Já vím, že je to velké politikum a jak to ve skutečnosti bylo se nedozvíme - hraje se o to, jaká varianta se za co vymění.
Stejně jak bylo v případě sestřelení Siberia Airlines 1812 (RA-85693), kdy Ukrajina zatloukala, zatloukala a zatloukala...

Bohužel jsem našla jen seznam jmen posádky, seznam Izraelských pasažérů bohužel ne. Jen vím, že jedno jméno tam bylo velmi důležité.
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42270
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: MH17

Příspěvek od Alchymista » 02 led 2018, 01:17

Už prvý veľký výbuch ukrajinského muničáku (ten pri železničnej stanici) zmazal všetky použiteľné stopy - bolo v ňom uložených niekoľko desiatok rakiet pre Buk. A zmizli aj s dokumentáciou...
Na druhej strane nie je potrebná nejak veľká snaha a je možné zorganizovať dodávku dielcov rakiet Buk vystrieľaných na ruských strelniciach.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 5895
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: MH17

Příspěvek od lasib » 02 led 2018, 16:16

Ukropi údajne pripravuju 2.1.2018 publikovanie mien ludí, ktorí sú zodpovední za zostrelenie lietadla..... Holanďania to zatiaľ neotvrdili ... Podla zástupcu generálneho prokurátora Ukropov Jevgenija Enina Medzinárodná vyšetrovacia skupina musí mať určitý čas na dokončenie vyšetrovania v predsúdnom konaní a vznesie obvinenia.
Ukrajinci "ponúknu" podozrivým, aby sa dobrovoľne dostavili pred holandský súd, no trestne prípady proti občanom Ukrajiny budú vypočuté na holandskom súde podľa osobitného postupu, ktorý je už stanovený v bilaterálnej medzištátnej dohode.
"To znamená, že obvinený bude vypočutý len na území Ukrajiny a jeho svedectvo bude doručené holandskému súdu pomocou moderných informačných technológií," vysvetlil Enin.
http://www.mk.ru/incident/2018/01/01/go ... -mh17.html
https://www.ukrinform.ru/rubric-society ... sudom.html

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14393
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: MH17

Příspěvek od martanus » 02 led 2018, 18:06

:D

Tak JIT žádné jména zveřejnovat nebude. Podle ukrajinců je to Ruská lež. Přitom to jako první uvedli Ukrajinské noviny.

http://www.pravda.com.ua/news/2018/01/2/7167357/
http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/4855514
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 5895
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: MH17

Příspěvek od lasib » 02 led 2018, 18:16

Asi zajatí Rusi a opolcenci z ATO, ktorí "dobrovolne odmietli" návrat výmenou este dostatočne nespolupracuju ... Ale raz jeden z nich musí prikyvnut a uviesť to, čo chcú pocut Holandania (ako v pripade dopingu ...)
Obrázek
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Echo_Moskvy

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: MH17

Příspěvek od woxia » 02 led 2018, 19:45

Alchymista píše:
02 led 2018, 01:17
Už prvý veľký výbuch ukrajinského muničáku (ten pri železničnej stanici) zmazal všetky použiteľné stopy - bolo v ňom uložených niekoľko desiatok rakiet pre Buk. A zmizli aj s dokumentáciou...
Na druhej strane nie je potrebná nejak veľká snaha a je možné zorganizovať dodávku dielcov rakiet Buk vystrieľaných na ruských strelniciach.
Sem blbá, to mě mělo trknout hned.

Jen když jsem četla o tom ukrajinském sestřelu ruského Boeingu, tak tam operátor civilního radaru viděl na obrazovce tu střelu, jak se rychle blíží k letadlu.
A tady u MH17 tu raketu na radaru nikdo neviděl.

Něco je špatně.
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6274
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: MH17

Příspěvek od Juraj » 02 led 2018, 20:27

woxia píše:
02 led 2018, 19:45
Alchymista píše:
02 led 2018, 01:17
Už prvý veľký výbuch ukrajinského muničáku (ten pri železničnej stanici) zmazal všetky použiteľné stopy - bolo v ňom uložených niekoľko desiatok rakiet pre Buk. A zmizli aj s dokumentáciou...
Na druhej strane nie je potrebná nejak veľká snaha a je možné zorganizovať dodávku dielcov rakiet Buk vystrieľaných na ruských strelniciach.
Sem blbá, to mě mělo trknout hned.

Jen když jsem četla o tom ukrajinském sestřelu ruského Boeingu, tak tam operátor civilního radaru viděl na obrazovce tu střelu, jak se rychle blíží k letadlu.
A tady u MH17 tu raketu na radaru nikdo neviděl.

Něco je špatně.
neviem o ziadnom doveryhodnom svedectve a zazname odpalenia rakety z priestorov Donbassu. Su tu raketaci, Ti potvrdia, ze prehliadnut stopy odpalenia BUKu je prakticky nemozne. Tak vizualne ako aj akusticke efekty su obrovske. Pokial ziadne svedectvo nikto nevytiahne, obvinovat z toho opolcencov je zbytocne

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 8168
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: MH17

Příspěvek od Skeptik » 02 led 2018, 20:53

Je to možná už trapné připomínat :???:, ale ...

Pokud by střela startovala z pozice udávané Američany (pardon Holanďany), pak by byla odpalovaná na limit dosahu. OK, proč ne, ale pak by neměla žádnou zálohu pro manévr = letěla by přímo na NEMANÉVRUJÍCÍ cíl.
V tom případě by přiletěla na téměř vstřícném kurzu a střepinové pole hlavice by trup B777 zasáhlo téměř zboku (dle vyjádření expertů A-A vytváří hlavice střepinové pole s extrémní koncentrací střepin téměř kolmé na let střely, nazývají to "Nůž", které by v takovém případě de-facto "odřízlo" kokpit). Jenže pravá strana kokpitu nejen, že není totálně zničená, jako ta levá, ona není střepinami skoro vůbec zasažená!!!
Naopak, pás chybějících "plechů" se táhne v ostrém úhlu k ose B777.
Tedy přesně tak, jak by se táhl, pokud by střela přiletěla zprava. Jenže vpravo NEBYLI opolčenci :sad:
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16233
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: MH17

Příspěvek od petrp » 02 led 2018, 20:56

Netřeba nic potvrzovat - videí z odpalů raket a jejich průvodních efektů je na YT spousta...
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: MH17

Příspěvek od woxia » 02 led 2018, 21:32

Jenže na co jsem narazila, tak rakeťáci se shodují, že průrazy v trupu jsou od protiletadlové rakety.
Já tomu nerozumím, ale nechápu, že odpal ani z jedné pozic (opolčenci/ukrajinci) nikdo neviděl a neslyšel a na radaru nic není.

Kromě toho také říkali - co jsem o tom kde četla, že kdyby to byla pouze raketa vzduch - vzduch, tak to poškození by muselo být výrazně menší.

A co není logicky vysvětlitelné, tak je to podivné. A co je podivné, tak smrdí konspirací.
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

Uživatelský avatar
Grif
Sponzor fóra
Příspěvky: 4089
Registrován: 07 úno 2017, 13:04

Re: MH17

Příspěvek od Grif » 03 led 2018, 16:52

Amsterdam - Nizozemsko oproti včerejším předpokladům neoznámí seznam podezřelých ze sestřelení letadla nad východní Ukrajinou, které se odehrálo v červenci 2014 a při nichž zemřelo 298 lidí. Pro ruskou agenturu TASS to řekl mluvčí nizozemského státního zástupce Wim de Bruin.
Některá světová média včera uváděla, že Nizozemsko vydá seznam 120 podezřelých lidí v souvislosti s teroristickým útokem na východě Ukrajiny, při němž bylo sestřeleno dopravní letadlo Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines.
"Tato tvrzení nebyla správná. Seznam podezřelých nezveřejníme," řekl de Bruin ruské mediální agentuře, čímž překvapil celý svět.

Připomeňme, že Boeing 777 letecké společnosti Malaysia Airlines byl sestřelen při letu nad Doněckem 17. července 2014. Letadlo mělo namířeno z Amsterdamu do malajské metropole Kuala Lumpur. Tragédii nepřežil ani jeden z 298 lidí na palubě.

Mezinárodní tým, který vyšetřoval havárii letadla, dospěl k závěru, že dopravní letoun byl sestřelen raketou, která byla vypálena z raketometu "Buk". Tento raketomet byl podle vyšetřování vyrobený v Rusku.

Fotografii Buku, který měl podle všeho sestřelit letadlo mířící do Malajsie, vydalo na svých stránkách britské investigativní médium bellingcat. Fotografie pocházela z ruského Kursku z roku 2013 a měla být důkazem o zapojení Ruska do této tragédie.
Představitelé Ruské federace v reakci na článek britského serveru prohlásil, že "vyšetřování bellingcatu se nedá věřit".

Nizozemská strana si vzala na starosti vyšetřování katastrofy poté, co ji Ukrajina pověřila, aby celou záležitost prozkoumala. Nizozemsko muselo kvůli možnosti vynesení rozsudku změnit své právní předpisy.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/ ... ch-nevyda/
Všechno se dá vysvětlit.Bohužel ne všem.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11612
Registrován: 07 úno 2017, 16:20

Re: MH17

Příspěvek od QVAK » 04 led 2018, 00:53

Skeptik píše:
02 led 2018, 20:53
Je to možná už trapné připomínat :???:, ale ...

Pokud by střela startovala z pozice udávané Američany (pardon Holanďany), pak by byla odpalovaná na limit dosahu. OK, proč ne, ale pak by neměla žádnou zálohu pro manévr = letěla by přímo na NEMANÉVRUJÍCÍ cíl.
V tom případě by přiletěla na téměř vstřícném kurzu a střepinové pole hlavice by trup B777 zasáhlo téměř zboku (dle vyjádření expertů A-A vytváří hlavice střepinové pole s extrémní koncentrací střepin téměř kolmé na let střely, nazývají to "Nůž", které by v takovém případě de-facto "odřízlo" kokpit). Jenže pravá strana kokpitu nejen, že není totálně zničená, jako ta levá, ona není střepinami skoro vůbec zasažená!!!
Naopak, pás chybějících "plechů" se táhne v ostrém úhlu k ose B777.
Tedy přesně tak, jak by se táhl, pokud by střela přiletěla zprava. Jenže vpravo NEBYLI opolčenci :sad:
Spekulace, navíc nejspíše něco ukazovaly i ruské radarové záznamy které byly poskytnuty v originále + program namísto v požadovaném formátu. Revizní zkoušky dvou hlavic BUK byly provedeny ve Finsku a výsledky nebyly nikde (ani v Závěrečné zprávě) zveřejněny.
Nizozemci jsou v koutě a neví jak vykličkovat bez ztráty nejen tváře ale i veškeré mezinárodní důvěryhodnosti. Možná i od Malajců a Australanů, "členů"-pozorovatelů jejich Komise mají některé dílčí zprávy z těchto vyšetřování. Nechtěl bych být v jejich kůži. Inu nechoď Vašku s pány na led, pán uklouzne a sedlák si nohu zláme.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14393
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: MH17

Příspěvek od martanus » 04 led 2018, 18:28

Alchymista píše:
02 led 2018, 01:17
Už prvý veľký výbuch ukrajinského muničáku (ten pri železničnej stanici) zmazal všetky použiteľné stopy - bolo v ňom uložených niekoľko desiatok rakiet pre Buk. A zmizli aj s dokumentáciou...
Na druhej strane nie je potrebná nejak veľká snaha a je možné zorganizovať dodávku dielcov rakiet Buk vystrieľaných na ruských strelniciach.
Ten výbuch byl 23. března 2017 v Balaklij. Kde skladovali BUK-M1 a delostřeleckou munic. Celkem bylo zničeno 70% munice. Zemřel jen jeden civil 5 civilů zraněno voják ani jeden.

Doplnil jsem to do studie. UA taky přemalovala a vyčistila všechny BUKy, ale to tam zatím nemám. :wink:
https://mh17web.wordpress.com/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14393
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: MH17

Příspěvek od martanus » 05 led 2018, 15:56

Dohoda MH17 JIT byla prodloužena do 1. ledna 2019

http://www.whathappenedtoflightmh17.com ... ry-1-2019/

// Proto chtěli zveřejnit ty jména, končila jim smlouva, ale z nějakých důvodů :wink: to nerealizovali.

//-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Celkem vtipný nový článek o MH17 od belincatu, který se snaží nepřímo vyvrátit moji studii tvrzením, že Rusko od 2014 měnilo verzi nehody MH17. :dobre:
Ale žádný důkaz tam není jen žvásty. Jsem zvědav co budou psát až zveřejním svoji simulaci poškození.

https://www.bellingcat.com/news/uk-and- ... ives-mh17/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: MH17

Příspěvek od woxia » 05 led 2018, 19:22

je tam zajímavá fotka toho "poškozeného" BUKu. Mně osobně unikla a z těch odkazů nejsem moudrá o co vlastně jde.

Když jsem se tak dívala na https://pp.vk.me/c620619/v620619438/d82 ... IluNFw.jpg tak jsem něco našla.
Kdo mi prozradí, co je to pod přístřeškem s označením 32 - E8? Viz vlevo vzadu.
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14393
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: MH17

Příspěvek od martanus » 05 led 2018, 22:34

woxia píše:
05 led 2018, 19:22
je tam zajímavá fotka toho "poškozeného" BUKu. Mně osobně unikla a z těch odkazů nejsem moudrá o co vlastně jde.

Když jsem se tak dívala na https://pp.vk.me/c620619/v620619438/d82 ... IluNFw.jpg tak jsem něco našla.
Kdo mi prozradí, co je to pod přístřeškem s označením 32 - E8? Viz vlevo vzadu.
Taky mě to zaujalo. Pravděpodobně jde o vojenskou jednotku A1428 v obci Avdeevka, na předměstí Donecku.
48.0983528, 37.754

Datum získaní celé základy jsem zatím nezjistil. Zajímavé je že u Buku jsou ukrajinci z VSU. Opolčenecké fotky s bukem jsem nenašel až na jedno video kde jsem buk neviděl. Je z o 23. 9. 2016



Dobře je to popsané tady:

https://forums.spacebattles.com/threads ... 5/page-473

http://russianpulse.ru/continentalist/2 ... sensatsiya

http://ukraineatwar.blogspot.cz/2014/10 ... hotos.html

http://lostarmour.info/armour/item.php?id=5360
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Odpovědět