Informace z oblasti - Evropa

Odpovědět
Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 2679
Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Bydliště: Doma (většinou)

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od Skeptik » 21 črc 2019, 23:36

Dragon píše:
21 črc 2019, 11:21
Do Francie ? A kampak, do Rouenu ?
Jako že by přidala něco málo k emisím CO2 ???

Pana Stockholmská :lol:
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 25 črc 2019, 11:26

Kdo všechno chce do Evropy

Na serveru iDnes.cz vyšel článek uvádějící výsledky průzkumu arabské BBC o tom, že polovina mladých Arabů uvažuje o emigraci, nejčastěji do Evropy. je zajímavý, hlavně kvůli pohledu na měnící se sociální poměry v arabských státech. Pro plné pochopení toho, jak velký je potenciál „migrace z nespokojenosti“ v okolí Evropy, ale podle mého názoru nestačí. Abychom docenili, o jak zásadní záležitosti pro naši budoucnost se bavíme, měli bychom k němu doplnit několik důležitých bodů.
arabský svět je jen jednou částí rozvojového světa. Je sice blízko, ale demograficky existují v rozvojovém světě i daleko „těžší váhy“ než stomilionový Egypt.
Další regiony, které bychom měli brát při studiu hrozícího potenciálu migrace v úvahu, jsou například:
subsaharská Afrika,
Írán,
středoasijské -státy (z nichž Pákistán už dosáhl zhruba poloviny obyvatelstva EU),
Indie, Srí Lanka a Bangladéš.
Podíváme-li se například na oficiální italskou statistiku žádostí o azyl z let 2017-2018 (soubor PDF), vidíme, že žebříčku vůbec nedominují arabské státy. Příčky vítězů obsadil Pákistán, Nigérie a Bangladéš.
Touží-li polovina mladých v arabském světě či v Pákistánu po vystěhování jinam, nebavíme už se o tisících, ale o desítkách milionů, ne-li stovkách (vezmu-li v úvahu Afriku). I kdyby jich ten záměr realizovalo jen pár procent, byly by to zástupy.

https://literarky.cz/civilizace/139-kdo ... -do-evropy

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 05 srp 2019, 01:12

Jaroslav Bašta: Nevědomost je síla

Přiznám se, že by mě ani v těch nejhorších snech nenapadlo, že se dožiji toho, že budu svědkem naplňování třetího ze sloganů z románu George Orwella 1984, píše v komentáři Jaroslav Bašta. První dva: „Válka je mír.“ a „Svoboda je otroctví.“ už dobře znám, dokonce ve dvou různých podobách. Hojně se používaly před rokem 1989, pak se na ně na chvíli pozapomnělo až po roce 2004 je obchodníci se strachem zase vytáhli ze zaprášeného kouzelnického klobouku.
- První se vrátil s novou studenou válkou.
- Ten druhý zase ke svému fungování potřebuje liberální demokracie, která není ani liberální, ani demokracií, proto se ohání pojmem politická korektnost. Ta v podstatě funguje jako před staletími církevní dogmata. Umožňuje totiž kohokoliv obvinit, že je málo pravověrný a vyobcovat jej. Nejčastěji z veřejného života, či ze zaměstnání (v řadě západních zemí je již dnes běžné odstranit z univerzity někoho, kdo se provinil politicky nekorektním výrokem). K dokonalosti to dovedly sociální sítě, které již trestají za použití jména a příjmení někoho, kdo byl politicky korektně proklet. Rozdíl ve prospěch středověku je v tom, že tehdy z nedostatku pravověrnosti obviňovaly úctyhodné instituce jako třeba inkvizice a existovala přísná procesní pravidla. Dnes si zhusta musíme vystačit s počítačovým algoritmem.
- Třetího Orwellova sloganu se s vehemencí odpovídající věku (a možná i diagnóze) chopila Greta Turnberg a její loutkovodiči a stoupenci. Školní stávka za klima představuje nejen faktické popření smyslu vzdělávání, ale mění bádání o klimatu v apokalyptické proroctví, obdobu chiliasmu, včetně toho období 12 let, které zbývají do konce světa. Greta nepřichází s modlitbami, ale se stávkou, protože v nevědomosti je síla.
Orwellovy knihy by se asi měly stát povinnou četbou na středních školách.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politi ... t-je-sila/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 06 srp 2019, 11:53

Zjevení Svaté Gréty aneb Dětská křížová výprava s.r.o.

Nejprve křehké dívce přivodili duševní poruchu tím, že ji v útlém dětství vystavili apokalyptickému brainwashingu jako v nějaké sektě. A pak ji klimatická mafie využila k získávání investic na zelený byznys.
Grétě samotné je těžko něco vytknout. Umí dobře přednášet, udržuje oční kontakt s publikem, a má brilantní anglickou výslovnost.Věřím, že to myslí upřímně a slzy v jejím projevu v EU parlamentu nebyly hrané. Těžko ji vinit, že se nechala napálit. Je ve věku, kdy mnozí stěží umí recitovat básničky a nedostala šanci naučit se samostatnému myšlení. Přístup k objektivním informacím jí nikdo nedovolí. Gréta vyrůstala v prostředí vzdělaných liberálních elit (matka operní pěvkyně, otec filmař), kde je klimatické náboženství společenská povinnost stejně jako nosit kravatu do divadla. Dívčina matka Malena Ernmanová v roce 2017 dokonce dostala za své uvědomělé názory cenu „Ekologický hrdina“ od ekologické korporace WWF. Tito rodiče nepochybně apokalyptické hrůzy vtloukali do hlavy i své dceři. Osobně bych na takové sadisty poslal sociálku.
Souhra náhod, která pak udělala z Gréty celebritu, je až neuvěřitelná. V srpnu 2018 Grétina matka vydává memoáry „Scény od srdce“, kde líčí, jak strach z klimatické změny přivodil Grétě duševní chorobu. Čirou náhodou právě 20. srpna 2018 (čtyři dny před vydáním knihy) z ničeho nic Grétu napadlo jít stávkovat před parlament. O jejím posedáváním před budovou by se nikdo nedozvěděl nebýt toho, že tam – opět čirou náhodou - poslala profesionálního fotografa jedna marketingová agentura.

https://kremlik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=723093

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 09 srp 2019, 23:02

Jsou to nebezpeční fanatici, říká o nevládkách přepravující migranty bývalý šéf německých špionů

Migrace přes Středozemní moře by měla být okamžitě zastavena, říká v exkluzivním rozhovoru pro server Insideover, který tento týden přetiskl v Miláně vycházející deník Il Giornale, bývalý šéf německého Spolkového úřadu pro ochranu ústavy Hans-Georg Maassen. Podle penzionovaného Maassena, který běžně rozhovory nedává, jsou lidé z některých nevládních organizací, kteří převážejí na lodích migranty do Evropy, nebezpeční fanatici, kteří tak chtějí prezentovat svou morální nadřazenost. Maassen musel loni opustit svou funkci poté, co zpochybnil tvrzení kancléřství, že se ve východoněmeckém Chemnitzu odehrály štvanice proti migrantům.
Maassen ale nyní v rozhovoru říká, že si nemyslí, že by někdo v Evropě chtěl migrací oslabit Itálii nebo italskou vládu. Na současné migraci do Evropy mají podle něj zájem jednak obchodníci s lidmi, kteří na tom vydělávají spoustu peněz, mnohem více než při obchodování s drogami, a potom některé nevládní organizace, které jednají až s kvazi fanatickou náboženskou horlivostí, a jiné nevládní organizace, které tím vydělávají peníze. Potom existují i některé jednotlivé evropské země, které jsou skrytě spokojeny s destabilizací Evropy, ty však už nespecifikoval.
https://echo24.cz/a/SxM9E/jsou-to-nebez ... ych-spionu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 17 srp 2019, 23:45

Západní Balkánce láká EU. Vloni se do ní vystěhovalo čtvrt milionu lidí, hlavně do Německa

Do Evropské unie se loni legálně vystěhovalo bezmála čtvrt milionu lidí ze zemí západního Balkánu. Vyplývá to ze zveřejněných údajů evropského statistického úřadu Eurostat. Žebříčku vévodí Albánie, z níž za jediný rok emigrovalo do bloku přes dvě procenta veškerého obyvatelstva.
V roce 2018 z nečlenských států EU na západním Balkáně - Černé Hory, Bosny a Hercegoviny, Albánie, Srbska, Severní Makedonie a Kosova - odešlo 228 000 osob. V poměru k celkové populaci i v absolutních číslech jich nejvíce opustilo Albánii (62 000 lidí, respektive 2,2 procenta), jen o pár desetin procenta nižší údaj zaznamenaly Severní Makedonie a Kosovo. Ze Srbska a Bosny odešlo kolem 1,5 procenta obyvatel. Nejmenší populační úbytek v důsledku emigrace se odehrál v Černé Hoře (3000 lidí, respektive 0,5 procenta).
Ze zprávy Eurostatu dále plyne, že lidé ze západního Balkánu míří nejčastěji do Německa. Výjimku tvoří Albánie, z níž obyvatelstvo migruje především do Itálie.

https://echo24.cz/a/S58dB/zapadni-balka ... do-nemecka

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 22 srp 2019, 17:31

Zelená islandská premiérka vynechá setkání s Pencem, raději bude s odboráři

Islandská premiérka Katrín Jakobsdóttirová vynechá setkání s americkým viceprezidentem Mikem Pencem, který navštíví tuto severskou zemi začátkem září. Místo toho pojede do Švédska na odborářskou konferenci, uvedla agentura AP.
„Návštěva (Pence), která byla organizována ministerstvem zahraničních věcí, by způsobila četné změny v kalendáři, takže bylo složité jí do programu zařadit,“ sdělila v úterý islandské televizi RÚV.
Její kancelář ve středu potvrdila, že názor nezměnila.

https://echo24.cz/a/S7pjJ/zelena-island ... s-odborari

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 24 srp 2019, 13:11

Afričtí migranti se radikalizují, určují si sami místo přistání v Evropě

Vincent Cochetel, vedoucí evropské kanceláře uprchlické agentury OSN varuje, že migranti jsou stále radikálnější, protože nevládní neziskové organizace námořních záchranářů je vybízejí, aby prosazovali své požadavky.
Vincent Cochetel vidí celý scénář kriticky: Záchranáři z Open Arms odmítl španělskou nabídku bezpečného útočiště, přestože Cochetel chápe obtížnost situace na palubě, je velmi znepokojen stále radikálnějšími požadavky a nadějemi některých migrantů a uprchlíků z Libye a sousedních zemí.
Podobně se vyjádřil Charlie Yaxley, odpovědný mluvčí OSN pro Afriku, středomořské státy a Libyi. Zaznamenává rostoucí trend mezi migranty, že oni sami chtějí určit, kde požádají o azyl, řekl Yaxley Euronews.
„Lidé uprchlí z konfliktu ve východoevropských a západoafrických zemích obvykle žádají o azyl v sousedních zemích. Azylový systém, který existuje podle Úmluvy o právním postavení uprchlíků z roku 1951, vyžaduje, aby platil v zemi, kde se nacházejí. Žadatelé o azyl nemají na výběr kde požádatjí o azyl, “upřesnil.
Osoba by měla požádat o azyl v oblasti, ve které se nachází. „Nemohou pozdržet svou žádost o azyl a doufat, že jinde dostanou lepší podmínky,“ řekl Yaxley.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... -v-evrope/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 30 srp 2019, 23:12

Turci dál pouštějí migranty do EU. Na Lesbos dorazilo za pouhou hodinu 13 lodí

Na řecký ostrov Lesbos v Egejském moři připlulo ve čtvrtek z Turecka 547 migrantů, což je nejvíce za jeden den od masové migrační vlny do Evropy z roku 2015. Informoval o tom ve čtvrtek řecký deník Kathimerini. Podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) se letos Řecko stalo opět hlavní vstupní branou migrantů přes Středomoří do Evropy.
Většina z 547 běženců, kteří ve čtvrtek připluli na Lesbos na 13 člunech, jsou rodiny. Celkem skupina čítá 177 mužů, 124 žen a 246 dětí. Zhruba 200 z nich bylo převezeno do uprchlického tábora Moria, zbytek ubytovali v Sykamii. Podle agentury Reuters na Lesbos ve čtvrtek dorazilo dokonce 650 migrantů v 16 lodích, 13 z nich se podle UNHCR ke břehu dostalo během jediné hodiny.
Řecký ministr zahraničí Nikos Dendias ve čtvrtek vyzval Turecko, aby dál plnilo své povinnosti vyplývající z dohody s EU, která počty příchozích migrantů v roce 2016 výrazně snížila. Předvolal si proto i tureckého velvyslance v Řecku.

echo24.cz/a/SU278/turci-dal-pousteji-migranty-do-eu-na-lesbos-dorazilo-za-pouhou-hodinu-13-lodi

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 03 zář 2019, 01:07

Írán pohrozil, že přestane plnit další závazky z jaderné dohody

Írán pohrozil, že odstoupí od plnění dalších zásadních závazků plynoucích z dohody o jeho jaderném programu z roku 2015. Mluvčí tamní vlády dnes totiž uvedl, že pokud Evropa nenabídne do konce týdne nové podmínky, které Íránu umožní prodej ropy na mezinárodním trhu navzdory americkým sankcím, bude Teherán nucen odstoupit od dalších bodů dohody. Plnit ji přestal už ve dvou předchozích fázích. Do Francie a Ruska dnes odjeli vyjednávat íránští diplomaté.
Krizi kolem dohody vyvolaly Spojené státy, které od ní loni odstoupily a obnovily protiíránské sankce, čímž ochromily obchod s íránskou ropou. Zbylí signatáři dohody, mezi nimiž jsou tři evropské země – Británie, Francie a Německo – a také Rusko a Čína, si přejí, aby Írán dohodu dále plnil. Evropané slíbili, že vytvoří mechanismus, který umožní navzdory sankcím ropu prodávat, zatím se to ale nestalo.
Mluvčí íránské vlády dnes řekl, že pokud do konce týdne Evropané nenabídnou způsob prodeje ropy, je Írán připraven k zásadnímu kroku a od dohody dále odstoupí.
„Oznámíme svůj třetí krok Evropanům písemně, pokud do čtvrtka nepřijmou nezbytná opatření,“ řekl ministr Zaríf v neděli.

https://echo24.cz/a/S2Fbe/iran-pohrozil ... rne-dohody

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 04 zář 2019, 14:33

NEOPresse: Proč si média podivně nevšímají Macronových slov o

Před několika dny, na výročním setkání s velvyslanci republiky v Paříži, francouzský vůdce Emmanuel Macron oznámil svou snahu „vytvořit novou evropskou civilizaci“, ale tentokrát za účasti Ruska, uvedl NEOPresse. A německá média „podivným způsobem“ sotva věnovala pozornost projevu francouzského prezidenta, diví se publikace. Evropa by podle Emmanuela Macrona měla přehodnotit své vztahy s ostatními zeměmi, protože v současné době jsou obyvatelé evropských zemí „svědky úpadku západní hegemonie ve světě“.
Pokud jde o Ruskou federaci, tím se od něho odvrátila, učinila Evropa strategickou chybu, uvedl francouzský prezident. Bez důkladného přehodnocení vztahů s Ruskem nebude možné oživit evropskou civilizaci, dodal Macron.
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... v-o-rusku/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 05 zář 2019, 12:11

Migrační krize 2.0: Nejenom Řecko, ale i Itálie v zlomovém bodě

Drastický nárůst počtu přistěhovalců v posledních několika týdnech přivedl migrační tábor na řeckém ostrově Lesbos na pokraj kolapsu a donutil vládu, aby okamžitě vše řešila. V důsledku přeplněnosti a zhoršujících se podmínek na ostrově Lesbos Řecko začalo přesouvat stovky „žadatelů o azyl“ z migračního tábora na ostrově Lesbos na pevninu.
Navzdory dohodě mezi EU a Tureckem z roku 2016, která umožňuje Evropě poslat zpět všechny migranty, kteří přijíždějí na řecké ostrovy přes Turecko, turecká vláda dohodu nepodpořila. Podle dohody bylo navráceno do Turecka jen málo migrantů.
V srpnu turecký ministr vnitra Süleyman Soylu vyhrožoval evropským vládám, když řekl: „Čelíme největší vlně migrace v historii. Pokud otevřeme protipovodňové dveře, žádná evropská vláda nebude schopna přežít déle než šest měsíců. Doporučujeme jim, aby nezkoušeli naši trpělivost.“

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... ovem-bode/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 11 zář 2019, 14:43

Štrasburk zahajuje veřejné slyšení ve věci stížnosti Ukrajina v. Rusko kvůli převzetí Krymu

Veřejné slyšení ve věci stížnosti Ukrajina v. Rusko kvůli převzetí Krymu se koná od středečního rána před Velkým senátem Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Jde o tzv. mezistátní stížnost. Stěžovatelem proti Rusku je nikoli občan, ale vláda Ukrajiny. Převzetí kontroly nad Krymem mělo následky pro celou Evropu. V panelu soudců zasedá i soudce Aleš Pejchal zvolený za Českou republiku.
Do sporu o porušení Úmluvy o lidských právech a základních svobodách se dostaly dva členské státy Rady Evropy – Ruská federace a Ukrajina v roce 2014 při převzetí Krymu Ruskem.
Právní argumenty zástupců obou států před Velkým senátem ESLP mohou zájemci vyslechnout ze záznamu veřejného slyšení, které začne ráno po deváté hodině. Záznam bude k dispozici po druhé hodině odpoledne. https://echr.coe.int/Pages/home.aspx?p=hearings&c=
https://www.ceska-justice.cz/2019/09/st ... eti-krymu/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host