Množí se vkládání starých a zdvojených zpráv. Dodržujte témata, zprávy vkládejte tam kam patří, nevkládejte sem každou hloupost, kterou najdete!
U krátkodobých zpráv - FlightRadar, Twitter vkládejte kopii obrazovky, tyto zprávy brzo mizí a jsou dlouhodobě nedostupné.
Než sem vložíte nějakou zprávu, podívejte se jestli už tady není! Zprávy, které nesplní tyto požadavky budou mazány!

Informace z oblasti - Evropa

Odpovědět
QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 5355
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 13 zář 2018, 17:24

Skeptiku, stejně jako drtivá většina zde.

Ladislav Žák: Cenzura nové doby…

Internetem prý obchází strašidlo, strašidlo cenzury. Ve jménu čehokoliv jsou mazány příspěvky, aniž by bylo jasné, jaká jsou pravidla hry. Strašidlo ale obchází nejen internet, obchází i klasická média a postupně obchází nás všechny. Do řady z nás po kratším či delším obcházení už vešlo a jako správné strašidlo vneslo do našich duší strach, ze kterého strašidlo žije, roste a sílí. Bojovat s cenzurou tedy znamená především vyhnat strašidlo ze své duše a přestat se bát.
Když se podíváme na společenské uspořádání jako na komunikační síť, pak můžeme v dějinách pozorovat opakující se proces, který začíná tím, že se komunikační síť rozrůstá co do počtu a různorodosti svých uzlů. To přirozeně přináší zvýšenou složitost sítě a související pokusy o její zvládnutí. Nastupují vědomé procesy jako optimalizace, reorganizace, rekonstrukce, ale od určitého stupně složitosti jde o nikdy nekončící, úmorný zápas. Mimo plánované procesy, přinášejí dílčí řešení i samovolná zjednodušení obecně nazývaná jako kolapsy.
Lidé se nechají až příliš snadno přesvědčit o tom, že jsou si navzájem rovni, mohou do všeho vidět a všechno mohou. Vůbec nejsnadněji to jde, když cítí, že to kolem nich tak nějak trochu drhne, něco se nedaří nebo se něco příliš dlouho opakuje. Jsme toho svědky dnes a denně, když jsme neustále vystavování působení věrozvěstů pocitů rovnosti, transparentnosti a všemocnosti každého z nás a nás všech dohromady.
Doba jakýchsi neměnných jediných oficiálních pravd je evidentně pryč a zároveň existuje silná skupina lidí, která si myslí, že je to špatně, aniž by tím projevovala nostalgii po minulých časech.

http://literarky.cz/komentare/ostatni/2 ... -nove-doby

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 5355
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 14 zář 2018, 13:52

Dalajláma: Evropa patří Evropanům, uprchlíci se musí vrátit do svých rodných zemí původu

Tibetský duchovní vůdce dalajláma ve středu řekl, že Evropa patří Evropanům a že uprchlíci by se měli vrátit do svých rodných zemí, aby je obnovili. Dalajláma, který v roce 1989 získal Nobelovu cenu za mír, ve svém projevu na konferenci ve třetím největším švédském městě Malmö, jež je zároveň domovem velkého množství přistěhovalců, uvedl, že Evropa nese odpovědnost za pomoc uprchlíkům, kteří skutečně čelí ohrožení vlastního života.
„Přijmout je, pomoct jim, vzdělávat je… ale nakonec by měli rozvíjet svou vlastní zemi," oznámil 83letý Tibeťan, který utekl z Lhasy ze strachu o svůj život poté, co Čína naplnila region vojáky, aby potlačili povstání. „Myslím si, že Evropa patří Evropanům," uvedl dalajláma a dodal, že by se mělo uprchlíkům jasně dát najevo, že mají obnovit vlastní zemi.
https://ac24.cz/-/dalajlama-evropa-patr ... direct=%2F
http://tn.nova.cz/clanek/dalajlama-prek ... ratit.html

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 5355
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 04 říj 2018, 11:22

Britská univerzita zakazuje tleskání, údajně ubližuje a způsobuje úzkost

V Univerzitě Manchesteru proběhly volby o tom, zda vyměnit klasické tleskání rukou za nehlučný ekvivalent, který byl zapůjčen z britského znakového jazyka. Aktivistka svazu Sary Khanová řekla, že tradiční tleskání ubližuje studentům, kteří trpí autismem, smyslovými poruchami nebo hluchotou.
V souladu s novými opatřeními se tleskání znakového jazyka bude používat na studentských akcích, jako jsou třeba debaty, rozhovory atd.
Národní svazek studentů, který zavedl na svých akcích v roce 2015 tzv. BSL, uvedl, že jednotlivé svazy uznávají potřeby všech svých studentů a reagují na jejich potřeby. "Měli bychom všichni usilovat o zlepšení našich veřejných prostorů, aby se všichni členové společnosti cítili dobře a byli schopni plně přispívat." (citát z BBC https://www.bbc.com/news/uk-england-manchester-45717841)

https://ac24.cz/-/britska-univerzita-za ... edirect=%2

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 5355
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 08 říj 2018, 19:57

Maďarsko nedovolilo ukrajinskému ministrovi obrany zúčastniť sa na zasadnutí členských krajín NATO v Bruseli

Maďarsko šikovne využilo stanovy NATO. Vedenie aliancie stále hovorí o demokracii, o tom, že základný princíp NATO umožňuje aj malej krajine zablokovať kolektívne rozhodnutie, ktoré iniciujú veľmi silní spojenci, ako USA, Nemecko, Veľká Británia, Francúzsko a pod. A malá krajina Maďarsko sa postavila proti všetkým a nedovolila ukrajinskému ministrovi obrany zúčastniť sa na zasadnutí členských krajín NATO.
V rozhovore pre denník Ukrajinská pravda to povedal zástupca predsedu ukrajinskej misie pre obranu v NATO Sergej Mukosij. Pripomenul, že ukrajinský minister zahraničia Stepan Poltorak špeciálne poslal generálnemu tajomníkovi NATO Jensovi Stoltenbergovi žiadosť a chcel, aby mu umožnil zúčastniť sa na stretnutí, ktoré sa konalo v Bruseli 3. a 4. októbra. Bol však veľmi sklamaný, keď dostal odpoveď z centrály NATO: na tomto stretnutí sa zúčastniť nemôže, pretože je jeho účasť nežiadaná.
https://www.hlavnespravy.sk/madarsko-ne ... lu/1542760

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 5355
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Informace z oblasti - Evropa

Příspěvek od QVAK » 08 říj 2018, 20:30

Merkelová cpe Itálii 40.000 migrantů, Salvini chce uzavřít letiště pro německá letadla. Napětí mezi Itálií a Německem nabírá na obrátkách.

Merkelová chce letecky vrátit 40.000 migrantů do Itálie a 15.000 do Francie. Horst Seehofer se pokusil v tomto směru o dohodu s Itálií, ale neuspěl. Dále by Merkelová chtěla během 48 hodin vracet do Itálie každého, kdo ilegálně překročí hranice. Merkelová určila, že první letadlo s migranty z Německa by mělo přistát v Římě již v úterý 9. 10. 18. Zapomněla o tom však informovat italskou vládu - a ta je rozhodnuta nenechat se od Německa šikanovat.
Salvini s německým plánem nesouhlasí a stejně jako uzavřel přístavy pro neziskovky, chce uzavřít i letiště pro německá letadla:
"Žádná přistání jsem neautorizoval. Uzavřel jsem přístavy a teď uzavřu i letiště. ... Jestliže si někdo v Berlíně nebo v Bruselu myslí, že do Itáli nacpe neautorizovanými charterovými lety hromady migrantů, zjistí, že žádné letiště není a nebude k dispozici."
http://www.zvedavec.org/vezkratce/15739/
https://translate.google.com/translate? ... 85065.html

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host