Libye

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10653
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Libye

Příspěvek od QVAK » 01 črc 2019, 23:23

LNA PROPUSTILA ŠEST TURECKÝCH OBČANŮ DETAŠOVANÝCH V LIBYI

Mluvčí tureckého ministerstva zahraničí sdělil 1. července, že bylo propuštěno 6 tureckých občanů, kteří byli zadrženi Libyjskou národní armádou (LNA). Zajímavostí je, že turecká strana tvrdila, že propuštění chtěli dále pracovat spíše než vrátit se do Turecka. Ankara popsala propuštěné osoby jako členy posádky a popírala, že by byl zadržen vojenský personál. LNA dříve označila turecké vojenské prostředky v Libyi za „legitimní cíle“ a obviňují Ankaru z podpory milic spojených s konkurenční vládou národní dohody (GNA). Turecko dodalo pro-GNA silám desítky obrněných vozidel a dokonce použilo bezpilotní bojová letadla na podporu záloh GNA. LNA ovládá většinu východní a jižní Libye. V dubnu zahájila LNA ofenzívu, jejímž cílem bylo znovu obsadit Tripolis od milic pro-GNA.
1july_Libyan_War_Map-768x768.jpg
https://southfront.org/lna-released-six ... -in-libya/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10653
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Libye

Příspěvek od QVAK » 04 črc 2019, 21:21

LIBYJCI ZNIČILI CENTRUM ŘÍZENÍ DRONŮ NA PŘEDMĚSTÍ TRIPOLISU

Letadla libyjského letectva (LAF) provedla 3. července několik náletů na údajné kontrolní středisko bezpilotních letounů (UAV) na předměstí hlavního města země Tripolisu. "Naše letectvo zničilo hlavní řídící centrum UAV na letišti Mitiga [východně od Tripolisu]," tvrdí v krátké tiskové zprávě Ahmed al-Mismari, mluvčí Libyjské národní armády. Al-Mismari neposkytl žádné další informace o kontrolním centru. Centrum by však mohlo být spojeno s tureckým Bayraktarem TB2, bezpilotního útočného letadla (UCAV), které bylo v minulém měsíci pozorováno v okolí Tripolisu.
Letiště Mitiga bylo v posledních týdnech několikrát cílem LAF. Poslední, letecký úder, ke kterému došlo 30. června, se zaměřil na úkryt UAV uvnitř letiště.

https://southfront.org/libyan-warplanes ... -outskirt/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10653
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Libye

Příspěvek od QVAK » 04 črc 2019, 22:24

ÚTOKY, KTERÉ MĚLY SMĚŘOVAT NA STŘEDISKO MIGRANTŮ V LIBYI TVRZENÍ

Nejméně 44 lidí bylo zabito a 144 dalších bylo zraněno při náletu na záchytné centrum migrantů v Tajoura, předměstí libyjského hlavního města Tripolisu dne 2. července.
Vláda národní dohody (GNA), která je mezinárodně uznávaná, ale sotva ovládá třetinu země, obviňovala Libyjskou národní armádu (LNA) za útok.
LNA používá svá válečná letadla na podporu vlastních vojáků v přípravě útoku, aby obsadili Tripolis od GNA. Nicméně, armáda odsoudila tyto obviňující prohlášení, protože jejich útok mířil na GNA vojenský tábor v blízké oblasti.
3july_Tripoli-map-1024x658.jpg
https://southfront.org/dozens-killed-in ... -in-libya/

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4463
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Libye

Příspěvek od skflanker_ » 05 črc 2019, 22:15

Líbya zadržala 2 zamestnancov ruskej neziskovej organizácie
V Líbyi už v 05/2019 boli zadržaní 2 zamestnanci neziskovej organizácie "Fond na ochranu národných hodnôt" (НКО "Фонд защиты национальных ценностей"), jeden zo zadržaných je sociológ Maxim Šugalej (Максим Шугалей), ktorí v Líbyi monitorovali kultúrnu a politickú situáciu v krajine. Líbya ich zadržala z údajného podozrenia zo zasahovania do pripravovaných volieb v krajine.
Zdroj https://tass.ru/proisshestviya/6635893 z 05.07.2019

false_flag
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1596
Registrován: 27 čer 2017, 23:20

Re: Libye

Příspěvek od false_flag » 06 črc 2019, 13:52

Druhý Kaddáfí už nebude. Proč povstalecký generál prohrál v Libyi

V pozičních bojích o Tripolis, které už čtvrtý měsíc svádí libyjský generál Chalífa Haftar s Vládou národní shody Fayeze al-Sarraje, umírá také civilní obyvatelstvo. Jedna ze stran konfliktu bombardováním zničila uprchlický tábor. Vinu za to nikdo zatím nepřevzal. Tento případ však může udělat krátký konec kariéře povstaleckého generála.
https://cz.sputniknews.com/nazory/20190 ... l-v-libyi/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10653
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Libye

Příspěvek od QVAK » 06 črc 2019, 23:18

V VIDEO: LNA ODESÍLÁ POSILY NA JIH OD TRIPOLISU

Dne 5. července zveřejnila Libyjská národní armáda video které ukazuje velké posily které byly nasazeny jižně od hlavního města země Tripolisu. V krátké tiskové zprávě armádní tiskový úřad uvedl, že tyto posily se budou účastnit druhé fáze Operace povodní důstojnosti. „Tato vlna zahrnuje skupinu vojenských praporů, které se budou poprvé účastnit od začátku operace a dalších vojenských praporů, které byly součástí operace k osvobození Bengházího a Derny a mají značné zkušenosti s jednáním s teroristickými skupinami,“ \ t tisková zpráva čte. LNA loni v dubnu zahájila operaci Povodeň důstojnosti s cílem obsadit Tripolis od sil loajálních vládě národní dohody (GNA). Druhá fáze operace bude pravděpodobně zahájena pozemním útokem na Garyan jižně od Tripolisu. Síly GNA obsadili město minulý měsíc což jim umožnilo prodloužit jednou hlavní zásobovací linku LNA.

https://southfront.org/in-videos-lna-se ... n-tripoli/

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4119
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Libye

Příspěvek od martanus » 08 črc 2019, 07:24

Turecko porušuje embargo OSN a dál posílá zbraně do Libye
Ankara dále porušuje embargo OSN z roku 2011 a mezinárodně uznávané libyjské vládě v Tripolisu v neděli doručila další zásilku vyzbrojených tureckých bezpilotních letounů. Informoval o tom turecký server Ahval s odvoláním na dobře obeznámený zdroj.
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... libye.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10653
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Libye

Příspěvek od QVAK » 08 črc 2019, 16:05

VOJENSKÁ SITUACE V LIBYI 7. července 2019 (MAP UPDATE)

- Libyjská národní armáda (LNA) letadly udeřila na vládní pozice národní dohody (GNA) a vozidla v Gharyan;
- Střety mezi silami LNA a GNA byly blízko Yarmouku a Asbie;
Světová zdravotnická organizace uvedla, že počet obětí leteckého bombardování střediska migrantů v Tajoura vzrostl na 53 mrtvých a 130 zraněných.
7july_Tripoli-map.jpg
https://southfront.org/military-situati ... ap-update/

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4463
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Libye

Příspěvek od skflanker_ » 10 črc 2019, 20:27

Paríž priznal, že americké rakety objavené v Líbyi patrili Francúzsku
Francúzske ministerstvo obrany v stredu 10.07.2019 priznalo, že rakety americkej výroby objavené na bývalej základni síl blízkych samozvanej Líbyjskej národnej armáde (LNA) patrili pôvodne francúzskym ozbrojeným silám. Rakety objavili na základni ležiacej južne od Tripolisu vojaci verní medzinárodne uznanej líbyjskej vláde, uviedla agentúra AP. Ministerstvo vo svojom vyhlásení spresnilo, že tri protitankové rakety Javelin zakúpilo Francúzsko od USA a pôvodne boli určené na ochranu francúzskej jednotky vyslanej do Líbye v rámci boja proti terorizmu. Paríž však nevysvetlil, ako sa zbrane dostali k LNA...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/51 ... rancuzsku/ z 10.07.2019

Francúzsko sa priznalo k raketám objaveným v sklade povstalcov v Líbyi
Protitankové rakety Javelin boli určené na ochranu francúzskej jednotky.
...Ako uviedol spravodajský portál 20Minutes.fr, rezort obrany takto súčasne potvrdil aj fakt prítomnosti francúzskych vojakov na líbyjskom území. Paríž vysvetlil, že rakety boli určené na ochranu francúzskych vojakov na území Líbye, takže nepredstavujú porušenie zbrojného embarga. Ministerstvo dodalo, že rakety boli poškodené, neboli bojaschopné, boli dočasne umiestnené v sklade, aby mohli byť následne zlikvidované. Podľa ministerstva tieto rakety nikdy nemali byť predané, požičané, odstúpené ktorejkoľvek zo strán konfliktu v Líbyi...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22165060/libya-fr ... velin.html z 10.07.2019

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10653
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Libye

Příspěvek od QVAK » 12 črc 2019, 00:33

LNA'S SPECIÁLNÍ SÍTĚ KOMANDER A SPOKESMAN SURVIVE ASSEMINATION ATTEMPT (VIDEO)

Generál Wanis Bukhamada velitel zvláštních sil Libyjské národní armády (LNA) a mluvčí armády gen. Ahmed al-Mismari přežil 11. července pokus o atentát ve východním Libyjském městě Benghazi. Oba generálové a další velitelé LNA se údajně účastnili pohřbu bývalého velitele speciálních sil Khalifa al-Mismari na hřbitově al-Hawari, když explodovalo vozidlo s pasti.
Citující libyjské zdroje, televizní stanice al-Arabiya sídlící v SAE uvedla, že čtyři lidé byli zabiti a dalších patnáct bylo zraněno při výbuchu. Gen. Bukhamada a generál al-Mismari neutržili žádné zranění. Několik hodin po útoku uspořádal generál al-Mismari tiskovou konferenci, ve které obvinil vládu národní dohody (GNA) z financování teroristických aktivit v Benghází. „Peníze byly vyplaceny [GNA] zrádcům v Benghází po operacích v Tripolisu… Nerozlišujeme mezi extremistickými organizacemi v Tripolisu, al-Kájdě a ISIS,“ citoval al-Arabí al-Mismari. LNA po útoku zintenzívnila svá bezpečnostní opatření v Benghází a jeho okolí. Velitel armády také nařídil všem bezpečnostním pobočkám, aby zahájily rozsáhlé vyšetřování útoku.
Tento neúspěšný pokus o atentát pravděpodobně povede k větší eskalaci kolem Tripolisu, a to navzdory nedostatku důkazů spojujících GNA s útokem.
11july_Libyan_War_Map.jpg
https://southfront.org/lnas-special-for ... mpt-video/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10653
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Libye

Příspěvek od QVAK » 14 črc 2019, 23:25

LIBYAN AIR FORCE ZAÚTOČILY NA GNA CÍLE V GARYANU

Letadla libyjského letectva (LAF) provedla novou sérii náletů na strategické město Garyan, jižně od libyjského hlavního města Tripolisu, v pozdních hodinách 13. července. „Intenzivní nálety našeho letectva na Garyan a jeho okolí… Zprávy o velkém počtu obětí,“ uvedla v tiskové zprávě tisková zpráva mediální kanceláře Libyjské národní armády (LNA). Podle televizní stanice al-Arabiya bylo několik bojovníků loajálních vládě národní dohody (GNA) zabito nebo zraněno při náletu, který cílil na muniční sklady. Loni v červnu GNA Garyan obsadil po překvapivém útoku. Po získání kontroly nad městem získaly síly GNA nejméně 40 zraněných vojáků LNA kteří byli uvězněni v místní nemocnici. LNA v současné době zpracovává své síly v blízkosti strategického města a připravuje se na zahájení velkého útoku aby ho znovu obsadila. Intenzivní nálety naznačují, že operace může začít velmi brzy.
13july_Tripoli-map.jpg
https://southfront.org/libyan-air-force ... in-garyan/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10653
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Libye

Příspěvek od QVAK » 15 črc 2019, 23:25

VOJENSKÁ SITUACE V LIBYI 15. července 2019 (MAP UPDATE)

- Podle médií loajálních vládě národní dohody (GNA) byl civilista zabit při útoku Libyjské národní armády (LNA) na oblast Ain Zara;
- GNA popřela jakékoli střety nebo zálohy LNA u města Gharyan;
- GNA vojenská letadla zaútočila na ozbrojené vozidla patřící LNA jižně od města Mizdah.
15july_Libyan_War_Map.jpg
https://southfront.org/military-situati ... ap-update/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10653
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Libye

Příspěvek od QVAK » 17 črc 2019, 21:44

LNA OZNÁMILA, ŽE MILICE Z MISRATY ODCHÁZEJÍ Z OBVODU TRIPOLISU

Misratovy milice se stáhly z okrajů libyjského hlavního města Tripolis v obavě z blížícího se útoku libyjské národní armády (LNA). „Misratovy milice stáhly své zbraně, které byly uloženy na střední škole v Suwani, al-Karimii, řada jejich ozbrojených gangů také opustila osu směrem k silnici na Misratu poté co obdržely zprávy o blízkém útoku LNA,“ uvedla tisková zpráva. Vojenská rada Misraty a její spojenci ve vládě národní dohody (GNA) dosud nepotvrdili ani nepopřeli tvrzení LNA. Minulý týden LNA zveřejnila, že připravuje nový rozsáhlý útok. Armáda nasadila velké posily jižně od Tripolisu. Pokud bude potvrzen odchod dobře vyzbrojených, vysoce zkušených milic Misraty bude to pro GNA ranou. LNA však může stále čelit divokému odporu ze strany Tripolisových milic, které jsou odhodlány držet se svých pozic okolo hlavního města.

https://southfront.org/lna-claims-misra ... -outskirt/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10653
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Libye

Příspěvek od QVAK » 19 črc 2019, 22:54

LIBYJSKÉ LETADLA ÚTOČILY NA KLÍČOVÉ TRIPOLSKÉ LETIŠTĚ NA STANOVIŠTĚ TURECKÝCH VOJENSKÝCH DRONŮ

Letadla libyjského letectva (LAF) provedla 18. července několik náletů na mezinárodní letiště Mitiga východně od hlavního města země Tripolis. „Vojenská část letiště v Mitize byla bombardována a byl zasažen citlivý cíl což potvrzuje sílu našeho zpravodajství na zemi, hluboko za hranicemi milic,“ uvedlo v krátkém tiskovém prohlášení mediální centrum Libyjské národní armády (LNA). Zdroje v LNA sdělily televizi al-Ain, že nálety útočily na turecké bezpilotniky (UCAV) když se pokoušely přistát na letišti Mitiga. Minulý měsíc byl v blízkosti letiště spatřen turecký Bayraktar TB2 UCAV.
Letecké útoky LAF zastavily na civilním úseku letiště Mitiga provoz na více než tři hodiny. Mnoho civilních letů muselo přistát na nedalekém letišti v Misratě. V posledních dvou měsících se LAF několikrát zaměřilo na letiště v Mitize. Zdá se, že vláda národní dohody (GNA), která provozuje letiště, není schopna tyto letecké útoky ukončit.

https://southfront.org/libyan-warplanes ... -targeted/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10653
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Libye

Příspěvek od QVAK » 20 črc 2019, 23:20

LNA OBNOVILA ÚTOČNOU OPERACI NA KLÍČOVOU ZÁKLADNU V JIŽNÍM TRIPOLISU (MAP)

Libyjská národní armáda (LNA) obnovila své pozemní operace 19. července a obsadila vojenskou základnu v okrajové části hlavního města země Tripolisu. Základna známá jako tábor al-Yarmouk, se nachází méně než 7 km jižně od centra Tripolisu. Televize al-Arabiya uvedla, že jednotky LNA byly schopny obsadit základnu po těžkých střetech se silami loajálními vládě národní dohody (GNA).
D_52jkRWwAApgdg.jpg
Tábor Al-Yarmouk střeží silnici spojující města Qasr bin Ghashir a Khallet Alforjan, což z ní činí jednu z klíčových vojenských pozic v okolí Tripolisu. Po revoluci v roce 2011 byl vojenský tábor obsazen brigádou pro-GNA Tripolis Revolutionaries Brigade. LNA v současné době pracuje na zabezpečení tábora, protože oblast kolem něj je stále svědkem některých střetů, podle al-Arabiya. Pokud by v tom armáda uspěla, mohla by se během několika dnů dostat do okresu Saladin v jižní části Tripolisu.

https://southfront.org/lna-resumes-grou ... skirt-map/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti