Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10622
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 05 říj 2019, 23:21

ZÁPADNÍ GEOPOLITICKÝ NULOVÝ SOUČET A JEHO MARNÝ KONEC

USA a jeho západní spojenci vytvářejí další mezinárodní napětí a nestabilitu v marné snaze vytesat planetu do „sfér zájmu“ a „exkluzivity“. Takto to vidí ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a jen málo objektivních pozorovatelů mezinárodních vztahů by s jeho napomenutími nesouhlasilo.
Nejvyšší ruský diplomat říká, že jedinou cestou vpřed je to, že převáží multilateralizmus a že všechny státy budou dodržovat zásady Charty Organizace spojených národů které jsou signatáři. Ukázkový příklad destruktivní západní politiky vedené USA je vidět v Perském zálivu, kde napětí dosáhlo minového pole které by mohlo vyvolat všestrannou válku na Středním východě která by mohla postihnout celý svět.
Google překladač:
Nelze pochybovat o tom, že nejistá situace v Perském zálivu existuje z důvodu nezodpovědných provokací Washingtonu vůči Íránu. Jednostranné zrušení mezníkové jaderné dohody 2015 ze strany Trumpova administrativa a militarizace již dominantní americké přítomnosti v Perském zálivu v posledních měsících je drzým případem, kdy se Washington sám ocitl v rozporu s mezinárodním právem a normami. (Bohužel, byly někdy USA jiné?
Ve své jednostranné iniciativě USA dláždily kliku národů, aby podpořily své domnělé vojenské právo jednat jako policista v Perském zálivu: Británie, Austrálie a Saúdská Arábie naznačily, že jsou ochotny připojit se k americké „koalici“, aby údajně chránit „svobodu plavby“ prostřednictvím životně důležitého bodu globálního obchodu s ropou.
Prohlášené záměry stranou, problém je pokus Washingtonu vymezit „sféru vlivu“ na strategicky důležitém Středním východě. Bez ohledu na to se zdá, že tato akce vážně zvyšuje napětí a nestabilitu v regionu. Írán má všechna práva protestovat proti tomu, co vidí jako kampaň agrese vedenou USA, která se hromadí nad špatnou vírou Washingtonu, pokud jde o jadernou dohodu schválenou OSN.
Naproti tomu je životaschopným východiskem ze slepé uličky, kterou vytvořila Washingtonská jednostranná politika, vytvoření mnohostranného námořního bezpečnostního systému, který zahrnuje všechny národy v Perském zálivu, včetně Íránu, Saúdské Arábie a dalších. Zapojeny mohou být i mimoregionální země, včetně Číny, Indie, Japonska, Evropské unie, Ruska a USA.
Rusko tento návrh předložilo Rusko začátkem tohoto roku. Tento týden během setkání s Sergejem Lavrovem íránský ministr zahraničí Mohammed Javad Zarif plně podpořil takový mnohostranný bezpečnostní mechanismus. Tato iniciativa je v souladu se zásadami OSN týkajícími se dodržování národních suverenit a neútočení. Vylučuje pojem národů, u nichž se předpokládá, že mají „sféry vlivu“. Tento koncept je pozůstatkem kolonialismu a imperialismu a v dnešním světě by měl být zastaralý.
Dalším současným příkladem destruktivního unilateralismu je probíhající konflikt na Ukrajině. Země byla uvězněna v téměř pětileté válce, ve které civilisté ve východní oblasti Donbassu velmi trpěli. Západní vlády a média obviňují Rusko z vměšování na Ukrajinu. Skutečností však je, že to byl Washington a evropské státy, které v únoru 2014 zasáhly nezákonným svržením zvolené vlády v Kyjevě násilným pučem podporovaným CIA.
Ukrajina se změnila na zkrachovalý stát, protože Washington a jeho západní spojenci chtěli na ruskou hranici uvalit „sféru vlivu“.
Je zjevné, že taková jednostranná politika je porušením mezinárodního práva a demokratických zásad. Jedná se o trestní prohlášení geopolitických „zájmů“ a „cílů“. Navíc takovéto nesprávné jednání nevyhnutelně vede k pohoršení konfliktů, ničení a obrovskému lidskému utrpení.
Hanebnou ironií je, že zatímco Rusko je neustále obviňováno, aniž by existovaly důkazy, z zasahování do jiných zemí, hojný, nevyvratitelný důkaz je opak: Washington a jeho západní spojenci mají nepřetržitý zvyk porušovat a destabilizovat národy a regiony v předpokládané nulové sumě geopolitické hry.
V zájmu světového míru a progresivního rozvoje se musí všechny národy držet konceptu multilateralizmu, vzájemného respektu a skutečné spolupráce, bez stereotypů a démonizovat ostatní kvůli propagandistickým ziskům.
Otázkou však zůstává: může americký korporační kapitalismus a jeho militaristický stroj dodržovat rozumnou, minimální poptávku po mezinárodní spolupráci?
Pokud ne, pak americký politický systém a jeho zástava západních přisluhovačů tlačí svět do propastné slepé uličky.
https://southfront.org/western-zero-sum ... -dead-end/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host