Zajímavosti ze světa

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1433
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa

Příspěvek od QVAK » 07 říj 2017, 09:15

QVAK píše:
28 srp 2017, 18:02
MONSANTO ZAHAJUJE ÚTOK NA AGENTURU CHRÁNÍCÍ PŘED RAKOVINOU, KTERÁ VAROVALA VEŘEJNOST PŘED ROUNDUPEM

Podle dokumentů amerických právních firem se tato agrochemická společnost pokusila diskreditovat Mezinárodní agenturu pro výzkum rakoviny (IARC), když tato odhalila, že glykofosfát je pro lidi karcinogenní.
Zpráva v Sutainable Pulse informuje, jak Monsanto sepsalo a do-upravilo Spis panelu ‚nezávislých‘ expertů, aby vyvracel zjištění IARC týkající se potenciálně karcinogenního účinku Roundupu. Byla vznesena tvrzení, že Monsanto se pokoušelo manipulovat rozhodnutí týkající se pesticidů pomocí politického ovlivňování k nátlaku na Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která IARC kontroluje.
Tajné dokumenty ukázaly i to, jak Monsanto plánovalo mediální útok na Forbes, který na zjištění IARC přispěl, aby tato zjištění nepublikoval. Odsuzující dokumenty rovněž odhalily, jak Monsanto platilo členy Panelu expertů jako konzultanty.
Tajné dokumenty Monsanta si lze přečíst na webové stránce Baum Hedlund Artistei Goldman.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10957-mo ... na-roundup
AGROCHEMICKÁ SPOLEČNOST MONSANTO ČELÍ VELKÉMU SKANDÁLU

Agrochemická spoločnosť Monsanto čelí veľkému škandálu. Francúzsky denník Le Monde prišiel s odhalením, že spoločnosť Monsanto praktizuje tzv.ghostwriting. Ide o praktiku, kedy zamestnanci spoločnosti sami píšu texty a štúdie o určitej téme resp. produkte a odborníci, ktorým spoločnosť samozrejme dobre zaplatila, ich podpíšu vlastným menom, aby štúdiam dodali dôveryhodnosť. Počas súdnych sporov prebiehajúcich v Spojených štátoch došlo k odtajneniu interných materiálov nadnárodnej spoločnosti Monsanto, ktoré dokazujú mnohonásobné používanie tejto praxe.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11204-mo ... ky-skandal

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1433
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa

Příspěvek od QVAK » 08 říj 2017, 10:21

USA VYZVALY RUSKO K ZABRÁNĚNÍ „ZBYTEČNÉHO KONFLIKTU“ V SÝRII

USA vyzývají Rusko, aby soustředilo úsilí na boj s Islámským státem a zabránilo tak „zbytečnému konfliktu,“ oznámil RIA Novosti zástupce Pentagonu při komentáři prohlášení Ministerstva obrany RF o situaci v syrském al-Tanf.
„Vyzýváme režim (pozn. orgány Sýrie) a Rusko, aby své úsilí soustředily na IS a zabránily tak zbytečnému konfliktu, který odvede pozornost od této mise a povede k další nestabilitě v Sýrii," oznámil partner agentury.

https://cz.sputniknews.com/svet/2017100 ... ikt-syrie/

V USA se vyjádřili k prohlášení ruského ministerstva obrany o „živých štítech“ v At Tanfě

Pentagon tvrdí, že prohlášení ruského ministerstva obrany o tom, že uprchlíci v syrském táboře Rukban představují „živé štíty“ na americké základně v At Tanfě, je lživé.
Mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov dříve prohlásil, že uprchlíci v Rubkanu fakticky představují „živé štíty" pro americkou základnu v At Tanfě.

https://cz.sputniknews.com/svet/2017100 ... ko-obrana/

V Radě federace okomentovali oznámení USA o tom, že nelze porazit IS

Oznámení USA o neschopnosti syrských vládních vojsk zcela porazit Islámský stát za podpory VKS zakrývá skutečné cíle Američanů v Sýrii, kde pouze imitují boj s bojovníky, je si jist první místopředseda obranného výboru Rady federace Franc Klincevič.
Tiskový mluvčí Pentagonu Eric Pahon dříve oznámil, že na obranném úřadě nepovažují za možné úplné zničení IS v důsledku společných úsilí vládní syrské armády a ruských VKS.

https://cz.sputniknews.com/svet/2017100 ... orazka-is/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Brzac, PoloSVK a 2 hosti