Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1891
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa

Příspěvek od QVAK » 07 říj 2017, 09:15

QVAK píše:
28 srp 2017, 18:02
MONSANTO ZAHAJUJE ÚTOK NA AGENTURU CHRÁNÍCÍ PŘED RAKOVINOU, KTERÁ VAROVALA VEŘEJNOST PŘED ROUNDUPEM

Podle dokumentů amerických právních firem se tato agrochemická společnost pokusila diskreditovat Mezinárodní agenturu pro výzkum rakoviny (IARC), když tato odhalila, že glykofosfát je pro lidi karcinogenní.
Zpráva v Sutainable Pulse informuje, jak Monsanto sepsalo a do-upravilo Spis panelu ‚nezávislých‘ expertů, aby vyvracel zjištění IARC týkající se potenciálně karcinogenního účinku Roundupu. Byla vznesena tvrzení, že Monsanto se pokoušelo manipulovat rozhodnutí týkající se pesticidů pomocí politického ovlivňování k nátlaku na Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která IARC kontroluje.
Tajné dokumenty ukázaly i to, jak Monsanto plánovalo mediální útok na Forbes, který na zjištění IARC přispěl, aby tato zjištění nepublikoval. Odsuzující dokumenty rovněž odhalily, jak Monsanto platilo členy Panelu expertů jako konzultanty.
Tajné dokumenty Monsanta si lze přečíst na webové stránce Baum Hedlund Artistei Goldman.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10957-mo ... na-roundup
AGROCHEMICKÁ SPOLEČNOST MONSANTO ČELÍ VELKÉMU SKANDÁLU

Agrochemická spoločnosť Monsanto čelí veľkému škandálu. Francúzsky denník Le Monde prišiel s odhalením, že spoločnosť Monsanto praktizuje tzv.ghostwriting. Ide o praktiku, kedy zamestnanci spoločnosti sami píšu texty a štúdie o určitej téme resp. produkte a odborníci, ktorým spoločnosť samozrejme dobre zaplatila, ich podpíšu vlastným menom, aby štúdiam dodali dôveryhodnosť. Počas súdnych sporov prebiehajúcich v Spojených štátoch došlo k odtajneniu interných materiálov nadnárodnej spoločnosti Monsanto, ktoré dokazujú mnohonásobné používanie tejto praxe.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11204-mo ... ky-skandal

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1891
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa

Příspěvek od QVAK » 08 říj 2017, 10:21

USA VYZVALY RUSKO K ZABRÁNĚNÍ „ZBYTEČNÉHO KONFLIKTU“ V SÝRII

USA vyzývají Rusko, aby soustředilo úsilí na boj s Islámským státem a zabránilo tak „zbytečnému konfliktu,“ oznámil RIA Novosti zástupce Pentagonu při komentáři prohlášení Ministerstva obrany RF o situaci v syrském al-Tanf.
„Vyzýváme režim (pozn. orgány Sýrie) a Rusko, aby své úsilí soustředily na IS a zabránily tak zbytečnému konfliktu, který odvede pozornost od této mise a povede k další nestabilitě v Sýrii," oznámil partner agentury.

https://cz.sputniknews.com/svet/2017100 ... ikt-syrie/

V USA se vyjádřili k prohlášení ruského ministerstva obrany o „živých štítech“ v At Tanfě

Pentagon tvrdí, že prohlášení ruského ministerstva obrany o tom, že uprchlíci v syrském táboře Rukban představují „živé štíty“ na americké základně v At Tanfě, je lživé.
Mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov dříve prohlásil, že uprchlíci v Rubkanu fakticky představují „živé štíty" pro americkou základnu v At Tanfě.

https://cz.sputniknews.com/svet/2017100 ... ko-obrana/

V Radě federace okomentovali oznámení USA o tom, že nelze porazit IS

Oznámení USA o neschopnosti syrských vládních vojsk zcela porazit Islámský stát za podpory VKS zakrývá skutečné cíle Američanů v Sýrii, kde pouze imitují boj s bojovníky, je si jist první místopředseda obranného výboru Rady federace Franc Klincevič.
Tiskový mluvčí Pentagonu Eric Pahon dříve oznámil, že na obranném úřadě nepovažují za možné úplné zničení IS v důsledku společných úsilí vládní syrské armády a ruských VKS.

https://cz.sputniknews.com/svet/2017100 ... orazka-is/

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1891
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa

Příspěvek od QVAK » 05 lis 2017, 11:55

Tereza Spencerová: Kdo vládne Ukrajině. Stále ještě Porošenko?

„Ruská“ kauza v USA? Obvinění Manaforta se netýká Ruska, ale Ukrajiny za Janukovyče. A odtamtud brali peníze i manželé Clintonovi, upozorňuje Tereza Spencerová na nejednoznačnost vývoje kolem vyšetřování v Americe. Sděluje též, že zvláštní americký zmocněnec pro Ukrajinu se zeptal, zda je Porošenko vlastně ještě prezidentem, což značí, že prezidentský čas ukrajinského oligarchy se krátí.

http://literarky.cz/politika/rozhovory/ ... t-poroenko

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1891
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa

Příspěvek od QVAK » 11 lis 2017, 18:58

Tereza Spencerová: USA prý ‚vzdají‘ Ukrajinu a Rusko jim za to ‚pomůže‘ se Severní Koreou

V situaci, kdy Asadova vláda s pomocí Ruska ovládla většinu území Sýrie, začíná vojensky dotírat na vojska USA, která do Sýrie nikdo nezval. Válka velmocí nehrozí, nicméně to dostává Američany pod tlak, informuje Tereza Spencerová. Ta rovněž připomíná, že v podivném souznění jsou vyjednavači USA a Ruska, i pokud jde o Donbas. A to v atmosféře blížícího se setkání Donalda J. Trumpa a Vladimira V. Putina ve Vietnamu. Podle ruských médií je aktuálnější možná ‚výměna‘ v jiných oblastech.

http://literarky.cz/politika/rozhovory/ ... rni-koreou

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1891
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa

Příspěvek od QVAK » 13 lis 2017, 11:30

NATO VZKAZUJE EVROPĚ: PŘIPRAVTE SE NA RUSKOU INVAZI, ZAČNĚTE ZBROJIT!

Do militaristického šílenství se musí podle NATO zapojit celý kontinent v úzké provázanosti s Evropskou unií a soukromým sektorem.
NATO vyzývá evropské země, aby aktualizovaly svoji infrastrukturu pro rychlé nasazení vojsk a vojenského vybavení, informuje Daily Mail. Jak generální tajemník aliance Jens Stoltenberg v rozhovoru s ministry obrany NATO v Bruselu zdůraznil, že evropské silnice, mosty a železniční sítě by měly být vhodné pro přepravu tanků a těžkého vojenského vybavení.
Během tiskové konference v Bruselu Stoltenberg řekl, že NATO potřebuje velitelskou strukturu, aby se zajistilo, že „u aliance jsou potřebné síly, jsou na správném místě se správným vybavením a ve správném čase", poznamenala britská publikace.


http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11464-na ... ze-zbrojit

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1891
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 18 lis 2017, 10:50

RUSKO A ČÍNA SPOUŠTÍ AKCI PRO PŘÍPAD „PROVOKAČNÍCH ÚTOKŮ BALISTICKÝCH STŘEL“

Rusko a Čína nacvičí během počítačového cvičení v protiraketové obraně úkony pro případ „náhodných a provokačních útoků balistickými střelami,“ informuje v pátek ministerstvo obrany RF.
Druhé rusko-čínské počítačové velitelsko-štábní cvičení Letecká a kosmická bezpečnost 2017 se má konat v Pekingu 11-16. prosince.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11505-ru ... cke-strely

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1891
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 18 lis 2017, 20:52

Tereza Spencerová: Rusko má dnes co říct a roste

Donald J. Trump si ve Vietnamu podal ruku s Putinem… A asi si ji měl raději nechat upadnout. Protože kratičké setkání, během něhož stačil Putinovi naznačit, že ani tak moc nevěří, že by Rusko zmanipulovalo volby v USA, bylo následováno titulky amerického tisku ve stylu „Trump se nechal zpracovat Putinem“. Skutečně? Co zásadního pořídili DJT a Putin na onom summitu? Samozřejmě, deklaraci o Sýrii, ale co ještě? Australané začali naříkat, že spojenectví USA a Číny je ohrožuje. Je pravda, že DJT a Si Ťin-pching si porozuměli…
DJT je prý skálopevně přesvědčen, že díky své genialitě vyřeší izraelsko-palestinský konflikt. Je o něm známo, že nepije alkohol, takže to to zatím nebylo. Prý počítá s tím, že okolní sunnitské státy se ještě víc než Izraele aktuálně bojí Íránu. Dá se s tou úvahou pracovat?

http://literarky.cz/politika/rozhovory/ ... ct-a-roste

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host