„V zemi s cenzurou může věřit oficiálním zprávám jen blbec.“ V. Havel (Tvrzení nelze ověřit z nezávislých zdrojů)
„První obětí každé války je pravda.“ Aischylos

Austrália

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 26936
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 26 zář 2021, 13:22

https://echo24.cz/a/SnM6q/video-zakleka ... wn-v-praxi
VIDEO: Zaklekávání, smýkání po zemi, rozehnaný pohřeb. Brutální lockdown v praxi
Striktní koronavirové restrikce v Austrálii mají nepříjemný doprovodný jev – jejich přísné vymáhání daleko za hranicí brutality. Na sociální sítích se v poslední době šíří videa zachycující tvrdé zákroky tamější policie nejen proti demonstrantům, ale také běžným občanům, kteří nedodržují některá opatření nebo se dopustí banálních přečinů. Policisté je na záběrech surově bijí, znenadání povalují na zem nebo proti nim používají pepřový sprej. Ani nesmlouvavý přístup ale nedokázal šíření koronaviru zastavit, Austrálie se totiž aktuálně potýká s třetí vlnou infekce.

Na jednom ze záběrů lze vidět, jak policisté vyžadují po lidech telefony a kontrolují, zda neobsahují něco namířeného proti vládě nebo zavedeným lockdownům. Na jiném klipu skončila náhodná kontrola surovým zakleknutím a bitím. Další video zase ukazuje incident, při němž policista brutálně strhl na zem nic netušícího člověka. Objevil se i případ, kdy strážci pořádku zaklekli na útesech u moře na skupinu mladých lidí, která na pobřeží vyrazila popíjet.
Police are now taking random peoples phones and checking them for Anti-Government/Covid Communications.💥💥💥💥💥🤺🤺🤺
Melbourne, Australia pic.twitter.com/gQbnKnouWj
— Awakening2021 (@Awakenow2021) September 24, 2021
In Australia, a random-control trial showed police beatings of protestors are effective public health measures to slow the spread of COVID, experts say. pic.twitter.com/nCcnHc0Ufh
— Aaron Ginn (@aginnt) September 24, 2021
Zahraniční média pak popisují i jiné přemrštěné zásahy. Guardian přinesl zprávu o tom, jak policie v Sydney rozehnala pohřeb, který kvůli limitované kapacitě sledovali někteří truchlící zpovzdálí z aut. Podle listu se na místě „objevilo asi 10 policejních vozů, policisté klepali na okénka a nařizovali, aby odjeli“. Čtyři lidi zadrželi. The Sun zase popsal potlačení demonstrací v Melbouorne, kde se v týdnu protestovalo proti vládním opatřením a povinností nechat s naočkovat, která platí pro vybrané skupiny. Policisté demonstranty bili, stříleli je gumovými projektily a stříkali na ně slzný plyn.

Nákaza se v Austrálii i přesto příliš dobře nevyvíjí. Kupříkladu stát Viktorie s 6,6 milionu obyvatel v úterý oznámil 766 nových případů koronaviru za poslední den, což je nejvíce od začátku pandemie. Předchozí denní maximum úřady zaregistrovaly 5. srpna, kdy testy odhalily 725 infikovaných.

Austrálie se potýká s třetí vlnou šíření koronavirové infekce, kvůli které úřady zavedly striktní karanténní opatření v Melbourne, Sydney a metropoli Canbeře, což podle agentury Reuters omezuje pohyb téměř poloviny z 25 milionů obyvatel země. Úřady zároveň slíbily rozvolnit opatření, jakmile bude očkovaných 70 procent dospělých, což se očekává příští měsíc. V tuto chvíli zdravotníci vakcinovali přibližně 55 procent lidí starších 16 let ve státě Nový Jižní Wales a kolem 45 procent ve Viktorii.

Australia, Melbourne, police saving another citizen from Covid, !!!#For_your_safety pic.twitter.com/dscqqxiTW9
— Protest News (@PROTEST__NEWS) September 23, 2021

Ulice města Melbourne byly po třech dnech protikoronavirových demonstrací povětšinou klidnější, uvedl Reuters. Střežily je stovky policistů, kteří podle listu The Guardian zadrželi 92 lidí, mimo jiné kvůli „porušení pokynů hlavního hygienika“. Protesty byly podle britského zpravodajského serveru roztříštěné a výrazně menší než v předchozích dnech.

V ulicích druhého nejlidnatějšího australského města stovky demonstrantů od pondělí do středy protestovaly mimo jiné proti povinnému očkování proti covidu-19 pro zaměstnance ve stavebnictví a dočasném uzavření stavenišť. Podle úřadů se k nim přidali extremisté a členové krajně pravicových skupin. Policie místy násilné protesty rozháněla, jen ve středu zatkla přes 200 lidí.

Austrálie registruje od začátku pandemie přes 92 000 případů nákazy a necelých 1200 úmrtí spojených s covidem-19. Přičemž na 61 000 infekci zdravotníci zaznamenali od poloviny tohoto června, kdy se v Sydney objevil první případ výrazně nakažlivější koronavirové mutace delta.
Vyspelá demokracia v praxi - africký a juhoamerický diktátori, o europskych ani nehovoriac, by sa mali použiť
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 26936
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 06 říj 2021, 17:03

https://echo24.cz/a/SkRuq/letos-uz-ne-a ... novem-roce
Letos už ne. Austrálie se otevře turistům až v novém roce
Austrálie kvůli epidemii covidu-19 pustí na své území zahraniční turisty až v příštím roce. Uvedl to premiér Scott Morrison. O něco dříve budou podle něj do země smět přicestovat kvalifikovaní zaměstnanci a studenti, informovala agentura AP. Kvůli epidemii covidu-19 Austrálie v březnu loňského roku velmi omezila počet lidí, kteří mohou přicestovat na její území.

Morrison dříve uvedl, že hranice se začnou otevírat, až v Austrálii bude naočkováno proti covidu-19 nejméně 80 procent obyvatelstva staršího 16 let. Podle ministerstva zdravotnictví do úterý dostalo 80 procent obyvatelstva ve věku 16 a více let alespoň jednu dávku vakcíny, obě dávky pak 57 procent lidí v dané věkové kategorii, uvedla stanice ABC.

Od listopadu vláda hodlá umožnit cestování do zahraničí Australanům. Pak by podle premiéra měli být na řadě zahraniční kvalifikovaní zaměstnanci a studenti. „Dočkáme se i mezinárodních turistů, myslím, že to bude v příštím roce," uvedl Morrison.

Austrálie také oznámila, že hodlá nakoupit 300.000 balení nového léku molnupiravir od americké společnosti Merck. Ta uvádí, že její lék snižuje až o polovinu riziko hospitalizace a úmrtí v souvislosti s nákazou koronaviru. Podle společnosti to ukazují výsledky její studie, která však nebyla zatím publikována. První balení by Austrálie měla dostat na začátku příštího roku.

Stát Viktorie v úterý zaznamenal 1763 nových případů nákazy za posledních 24 hodin. To je nejvyšší denní přírůstek, který od začátku epidemie zaznamenal nějaký z australských států. Přes 500 obyvatel státu je v souvislosti s nemocí covid-19 v nemocnici a stovka pacientů je na lůžkách s intenzivní péčí. Většinu hospitalizovaných tvoří nenaočkovaní lidé, informoval premiér státu Daniel Andrews. Kvůli špatné epidemiologické situaci je stát v uzávěře.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 26936
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 16 říj 2021, 12:26

Moderné koncentráky - storočné skúsenosti budú záročené.
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/aus ... eockovane/
Austrálie buduje trvalé karanténní tábory pro neočkované
Přestože je v podstatě již po koronaviru (Covid-19), alespoň pro neočkované, Austrálie pilně buduje nové „karanténní“ tábory, které budou podle tamní vlády potřeba příští rok pro lidi, „kteří neměli přístup k očkování“. (Foto: Twitter)

V zájmu zachování „průběžného provozu“ pro případ další pandemie financují australské úřady výstavbu masivních táborů, z nichž jeden má údajně 1000 lůžek a má být dokončen do konce března 2022.

„V této fázi budou kabiny sloužit domácím cestujícím, kteří se vracejí z ohnisek COVID,“ uvádí se ve zprávě o karanténním zařízení, které vzniká na letišti Wellcamp u města Toowoomba.

Obrovské zařízení údajně zaměstná mnoho místních obyvatel, což podle vlády pomůže podpořit ekonomiku. Tímto způsobem se snaží projekt marketingově zmírnit podezření ohledně jeho realizace.

„Kemp je rozdělen do různých zón a ubytovává jednolůžkové, dvoulůžkové a rodinné pokoje, přičemž je nepřetržitě hlídán policií a ochrankou,“ uvádí Summit.news.

Tábor, který je rozvržen podobně jako koncentrační tábor z druhé světové války (viz níže), bude údajně sloužit k tomu, aby pomohl „srovnat křivku“ a udržel Australany „v bezpečí“ před budoucími „variantami“.

„To je šílené!“ napsala na Twitteru skupina nazvaná Rodiče jsou bezprostřední rodina. „Kdo bude nucen zůstat v těchto vězeňských táborech?“ „Kdo bude nucen zůstat v těchto vězeňských táborech?
This is crazy! Who will be made to stay in these prison camps?! @AnnastaciaMP Wellcamp quarantine hub near Toowoomba to take travellers by year’s end https://t.co/yJE9T02qcg via @ABCaustralia
— Parents are Immediate Family (@ParentsFamily) October 8, 2021
1bc9f79984147382d481f442ae9d9daa.jpg
b6b6b3f133a183191e9b5bd28d0e6b87.jpg
"Obrovské zařízení údajně zaměstná mnoho místních obyvatel, což podle vlády pomůže podpořit ekonomiku." - tak tento marketingový ťah nenapadol ani geniálneho propagandistu Goebbelsa
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 26936
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 31 říj 2021, 11:11

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/zab ... -pravidel/
Zabavené domy a obstavené účty. Tisíce Australanů může trpět za porušení covid pravidel
Queenslanďanům, kteří obdrželi pokuty za porušení pravidel Covid-19, hrozí, že jim budou zabaveny domy a zmrazeny bankovní účty v rámci vládního zásahu, jehož cílem je vybrat 5,2 milionu dolarů na splátkách. (Foto: Youtube / ilustrační)

Očekává se, že státní registr pro vymáhání pokut bude jménem queenslandského zdravotnictví vymáhat 3 046 nezaplacených pokut za pandemii.

Více než 2 755 pokut bylo od jednotlivců a podniků obviněných z porušení omezení Covid-19 a zbytek je buď stále ve vyšetřování, nebo se čeká na zaplacení.

Přibližně 56,4 % pokut již bylo zcela zaplaceno nebo je spláceno na základě splátkového kalendáře.

Podle deníku Brisbane Times SPER uvedl, že vymáhání pokut u lidí, kteří je nezaplatili, „může zahrnovat obstavení bankovních účtů nebo mezd, registraci poplatků za nemovitosti nebo pozastavení řidičských průkazů“.

Tato drastická opatření by byla použita k výběru 18,4 procenta nezaplacených pokut v celkové hodnotě 1 milion dolarů.

Queenslandské zdravotnictví rovněž vyzvalo SPER k vymáhání více než 2 045 neuhrazených účtů za karanténu v hotelech, kvůli nimž vznikl státní dluh ve výši 5,7 milionu dolarů.

Provize, kterou exekutoři získají z vymáhání nezaplacených pokut, zatím není známa.

Předtím, než Queensland požadoval platbu předem za hotelové karanténní pobyty, bylo do 8. října vystaveno 44 350 faktur, přičemž 10,8 % účtů bylo neuhrazeno.

Ti, kteří nejsou schopni účet uhradit, mohou požádat o prominutí, ale ostatní budou odkázáni na exekutory.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 26936
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 10 lis 2021, 16:45

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/zap ... aji-covid/
V Západní Austrálii se děje něco velmi podivného. Nemocnice se začínají plnit, ale „nemají covid“
Podle Alexe Berensona se ve státě Západní Austrálie (WA), kde žijí téměř 3 miliony obyvatel, děje něco velmi podivného. Nemocnice jsou zahlceny a očkování pokračuje, ačkoli mají málo covid případů. (Foto: Youtube)

V uzavřené západní Austrálii je velmi málo případů covid, což jim poskytlo čas na přípravu na možný příchod viru, která zahrnuje masivní očkování.

Stát vymodeloval předpokládaný příchod viru covid na začátku roku 2022, tedy na začátku příštího roku.

V souvislosti se zvyšující se mírou proočkovanosti jsou však nemocnice zahlcovány novými pacienty a premiér nedokáže vysvětlit proč.

Alex Berernson si všímá komentáře premiéra státu WA Marka McGowana z 31. října o tom, že nemocnice jsou v současné době zahlceny:
“Naše nemocnice jsou pod obrovským tlakem. Stejné je to i ve [zbytku Austrálie]. Je to něco, co nikdo nikdy předtím neviděl, nárůst hospitalizace v našich nemocnicích, proč je to tak, těžko říct… Dveřmi prochází obrovské množství lidí, takže děláme vše, co můžeme, abychom se to pokusili zvládnout,” říká premiér McGowan.
Problém se zřejmě zhoršuje. V rozhovoru minulou středu premiér McGowan oznámil masivní rozšíření nemocničních kapacit kvůli existujícímu a v současnosti nedefinovanému přílivu pacientů, který zahlcuje nemocniční kapacity.

Předpokládalo se, že covid-19 přijde na řadu příští rok. Proaktivně probíhá hromadné očkování. Právě v období hromadného očkování jsou nemocnice zahlceny novými pacienty. Tyto hospitalizace nemají nic společného s infekcí covid.

Podívejte se (video v čase 29:15):

Je zřejmé, že něco není v pořádku:
  • Populace západní Austrálie je očkována.
  • Nemocnice v Západní Austrálii jsou zahlceny, a to nyní nikoli díky covid-19.
  • V čem jiném by mohl být problém, co způsobuje hospitalizace?
Premiér McGowan vypadá jako politik ve velmi obtížné pozici…
1/ In a press conference on October 31st, 2021, Western Australia Premier Mark McGowan revealed the state’s hospital system is under extraordinary pressure.
And they don’t know why.
(The state has recorded 1,112 Covid cases in total since the beginning of the pandemic). pic.twitter.com/3daGpzQJRs
— Justin Clarke (@justsee) November 4, 2021
S COVID-19 to nemá nič spoločné...
:pise A čo s očkovaním?
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 26936
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 13 lis 2021, 19:24

https://www.czechfreepress.cz/asie-a-pa ... lkeho.html
V Melbourne už to začalo: “Děje se něco velkého”. A co Praha?
Melbourne je ve zmatku, říká „Aussie Cossack“ Simeon Boikov ve videu YouTube svým 125 000 odběratelům. “Je to krásný pohled.” Jsem tak hrdý, “řekl Boikov, který brzy očekává nepokoje v Sydney. “To je fantastické.”

Ve videu děkuje všem bojovníkům za svobodu, nezávislým novinářům, stavebním dělníkům, otcům a matkám. “Všechno jde dohromady.” V dálce slyšíme vítězné bubny.”

Podívejte se na záběry z demonstrace minulou sobotu:

“V Melbourne se děje něco velkého,” řekl Boikov. Nejdelší uzamčení na světě skončilo ve městě na konci minulého měsíce. „Melbourne převzali Australané. Lidé vycházejí do ulic. Už nemluvíme o několika stavebních dělnících tady nebo o hrstce demonstrantů tam, ale stalo se z toho velké hnutí.”

Tuto sobotu se v centru města očekávají davy lidí. “Toto je zlomový bod,” říká. „Skupina, která protestuje, už není v menšině. Zdá se, že [premiér] Dan Andrews, ‚diktátor Dan‘, se konečně stal obětí své vlastní moci.

Každý toho má dost

„Vyvinul na lidi takový tlak, že už to není o levici nebo pravici, rase nebo barvě pleti, ale všichni vyjdou do ulic,“ říká Boikov. Lidem z Melbourne říkám: „Děláte to pro celou zemi. Děláte to pro celý svět. Jsem velmi hrdý na Melbourne a vyzývám všechny, aby v sobotu vyšli do ulic.

“Ze začátku jsme byli malá skupina, ze začátku se na nás lidé divně dívali, ale po dvou letech jsme dospěli do bodu, kdy už toho mají všichni dost.”

zdroj: http://www.infokuryr.cz/n/2021/11/11/po ... AVltlRj_cs
------------------------------------------------
Poznámka CFP: NEZAPOMEŇTE - 17.11.2021, v 15.00 na Staromáku. Demonstrace za SVOBODU proti nové COVID-fašistické diktatuře a COVID apartheidnímu režimu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 12035
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Kaj chceš...

Re: Austrália

Příspěvek od petrp » 24 lis 2021, 13:30

V Austrálii pozorují rozsáhlé množení Velkého bariérového útesu. Voda je plná spermií a vajíček
Australští badatelé v noci na středu místního času zaznamenali rozsáhlé množení Velkého bariérového útesu. Během noci koráli pustili do vody velký počet spermií a vajíček, které vytvořily pestrobarevné shluky ve vodě. Podle badatelů je to důkaz, že se útes snad zotavuje z předchozích negativních jevů, jako je bělení, uvedla agentura Reuters.
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3404 ... -spermii-a
„Všechno, co se stane jednou, už se nemusí stát nikdy. Ale všechno, co se stane dvakrát, určitě se stane i potřetí.“ ...

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5386
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Austrália

Příspěvek od IgorT » 03 pro 2021, 18:31

NOVÝ JUŽNÝ WALES - Minulý týždeň bol v Austrálii schválený zákon, ktorý sa týka súhlasu ohľadom sexu. Pokiaľ si teda chcete v tejto krajine intímne "zašpásovať", musíte predtým spraviť jednu vec, inak budete konať protiprávne.
Obyvatelia Austrálie, ktorí plánujú mať sex, sa budú musieť naučiť postupovať podľa určitých krokov, aby sa uistili, že akt s druhou osobou je v súlade so zákonom, píše news.com.au. "Ak sa chcete zapájať do sexuálnych aktivít, musíte najprv niečo povedať, alebo urobiť, aby ste sa uistili, že aj druhá osoba má záujem o to isté. Je to také jednoduché," vyjadril sa generálny prokurátor Nového Južného Walesu Mark Speakman. Viac:
https://www.topky.sk/cl/13/2219713/Prot ... -pomilovat

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 12035
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Kaj chceš...

Re: Austrália

Příspěvek od petrp » 04 pro 2021, 17:34

:sipka:
Zotavení korálového útesu předpovídal vyhozený vědec
Australský bariérový (korálový) útes se zotavuje z výraznějších epizod tzv. „bělení“, které se vyskytovaly v minulých letech. Toto zotavování předpovídal vědec, který byl ale za své názory z univerzity vyhozen.
https://milansalek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=779938
„Všechno, co se stane jednou, už se nemusí stát nikdy. Ale všechno, co se stane dvakrát, určitě se stane i potřetí.“ ...

DJW
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1186
Registrován: 16 dub 2018, 11:45

Re: Austrália

Příspěvek od DJW » 30 pro 2021, 06:00

O policajnom štáte v Austrálii a o tvrdých opatreniach pod zámienkou kovidu.. Napr. tehotná mamička zatknutá za príspevok na sociálnej sieti atď.. (anglicky)
Nečakaj. Začni teraz, tam kde si, a použi to čo máš k dispozícii. /// Optimista sa učí anglicky, pesimista čínsky, realista si kúpil Kalašnikov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 26936
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 12 úno 2022, 17:05

https://www.zdravotnickydenik.cz/2022/0 ... -se-bouri/
Lékárníci budou moci předepisovat některé léky v australském pilotním programu. Lékaři se bouří
Australští lékárníci v severním Queenslandu zřejmě získají možnost předepisovat pacientům některé léky. Stane se tak v rámci pilotního projektu, který má za cíl zpřístupnit péči na venkově, kde může být návštěva lékaře problém. Doktoři se však proti záměru důrazně ohradili s tím, že to může poškodit zdraví pacientů – a některé z nich i připravit o život. Navíc hrozí střet zájmů, kdy lékárník bere nejen poplatek za konzultaci, ale také marži z léků, které předepsal.

Diagnostika onemocnění a preskripce léků přímo v lékárně bez návštěvy lékaře jsou součástí australského pilotního programu, který by měl odstartovat v červnu a trvat rok a půl. Zapojit by se do něj mělo 180 lékáren v 37 místních oblastních správách na severu státu Queensland. Zdejší lékárníci přitom získají možnost bez nutnosti konzultace s praktikem diagnostikovat 23 onemocnění, jako jsou záněty středního ucha, astma, cukrovka, CHOPN či srdeční selhání.

Doposud přitom mohly v rámci pilotního programu queenslandské lékárny předepisovat antibiotika ženám ve věku 18 až 65 let, které měly diagnostikovánu nekomplikovanou infekci močových cest. Nyní by se ovšem mělo spektrum diagnóz a léků, které mohou lékárny předepsat, velmi rozšířit.

Podle ministryně zdravotnictví Yvette D’Athové byl pilot volebním slibem, který má pomoci zajistit péči v suchých odlehlých oblastech. „Queensland je velmi decentralizovaný stát, a my bychom se měli ujistit, že poskytujeme moderní, efektivní zajištění péče,“ vysvětlila podle ABC News D’Athová s tím, že lékárníci budou muset podstoupit školení předtím, než se pilotu zúčastní, a pro některé bude trvat až rok.

„Očekáváme, že rozsah pilotu bude brzy dokončen. Zároveň bude pokračovat práce se stakeholdery,“ konstatuje Yvette D’Athová, podle které už podobné programy fungují v Kanadě, na Novém Zélandu či ve Velké Británii.
Střet zájmů

Australští lékaři však mají s tímto krokem zásadní problém. Národní rada lékařů primární péče proto proti pilotu vznesla námitky na veřejném slyšení v parlamentu, které se konalo tento týden. Australská lékařská asociace v Queenslandu se přitom obává, že diagnostika v rukou lékárníků povede chybné diagnostice potenciálně závažných stavů, přičemž zároveň dojde k fragmentaci péče a podkopání snah o kontrolu předepisování antibiotik. Lékárníci také budou moci předepisovat antikoncepční pilulky, což ale Správa pro terapeutické zboží zakázala.

Podle prezidenta Australské lékařské asociace v Queenslandu Chrise Perryho nejsou lékárníci kvalifikovaní na to, aby léčili komplexní onemocnění bez lékařského dohledu. „Chtějí, aby lidé v severním Queenslandu byli léčeni někým s čtyřletým studiem, místo praktickým lékařem, který studuje 12 let. Lidé s astmatem budou umírat. Pacienti s diabetem mají slušnou šanci, že zemřou,“ řekl Chris Perry. Lékařské organizace zároveň poukazují, že zmiňovaný kurz pro lékárníky má většinou trvat kolem tří týdnů.

Obavy panují také kolem zvolené oblasti. V severním Queenslandu totiž žije velká populace domorodého obyvatelstva, kde je hodně lidí s komorbiditami a komplexními medicínskými potřebami. Právě oni tak naopak potřebují vyšší úroveň péče, než je běžné v jiných komunitách.

Aby toho nebylo málo, upozorňuje Královská australská akademie praktických lékařů na to, že na pilotu budou místní obyvatelé biti i finančně. Zatímco skoro 90 procent návštěv praktika je hrazeno, za konzultaci v lékárně nechají lidé v rámci pilotu až 55 australských dolarů.

„Je tu závažný konflikt zájmů, protože lékárny jsou motivovány nejen diagnostikovat onemocnění, ale také prodat pacientům na základě diagnózy léky. Je zřejmé, že tu jsou finanční motivace, které přesahují pouhou cenu za konzultaci lékárníka, ale také profit z marže u léků, které byly předepsány,“ poukazuje prezidentka akademie a také předsedkyně Národní rady lékařů primární péče Karen Priceová.
Dostupnost lékařů by se ještě zhoršila

Prezident Queenslandské asociace venkovských lékařů Michael Reinke, který sám působí v oblasti trpící nedostatkem doktorů, zároveň poukazuje, že pilot může problém nedostupnosti lékařské péče ještě zhoršit.

„Zdá se, že opatření je záplatou ve snaze zajistit pacientům možnost dostávat opakované recepty na jejich pravidelné léky bez toho, aby je zkontroloval kvalifikovaný lékař. Lidé ve venkovském Queenslendu ale zasluhují řádné zdravotní služby,“ poukazuje Reinke.

Podle něj je k tomu, aby byla práce ve venkovských oblastech pro lékaře atraktivnější, potřeba lepší školení. „Tím, že necháme lékárníky předepisovat léky, bude pro lékaře ještě méně lákavé do odlehlých oblastí jít. My ale potřebujeme kvalifikované lékaře, kteří budou umět zajistit akutní péči. Krok jen rozdmýchá problémy, které nyní máme,“ dodává Reinke.

Australská lékařská asociace v Queenslandu, Královská australská akademie praktických lékařů i další proto na protest stáhli svého zástupce z komise, která má pilot na starosti. „Pro lidi v Queenslendu by to byla druhořadá medicína. Je to zkrátka nebezpečné,“ uzavírá Perry.
Hurá do stredoveku
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 26936
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 13 úno 2022, 20:41

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/mas ... nim-meste/
ze světa
Masivní protest proti očkování a vládě v australském hlavním městě
Masivní protest proti očkování a vládě v australském hlavním městě měl návštěvnost podle mainstreamových médií pár tisíc lidí.
Australia, hundreds of thousands of people to Parliament House in Canberra to end vaccine mandates. pic.twitter.com/xmK8pELQIC
— RadioGenova (@RadioGenova) February 12, 2022
Níže se můžete podívat, že čísla neodpovídají, podle některých odhadů jich byly minimálně desítky tisíc.


Australský premiér Scott Morrison prohlásil, že chápe obavy protestujících proti nařízení k očkování, proti němuž v Canbeře protestovali lidé.

Protestující v sobotu pochodovali k budově parlamentu, skandovali a mávali vlajkami a uzavřeli ulice v okolí hlavního města.

Asi 100 lidí přeskakovalo barikády a čelilo policii, která dav monitorovala také pomocí dronů a vrtulníků.
🇦🇺🇦🇺Canberra,Australia🇦🇺🇦🇺 🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺
Freedom!!!
Parliament Building! pic.twitter.com/N9Vqgwqb7S
🔴⚪️💙~DEAN~🔴⚪️💙 (@7777DEAN7777) February 12, 2022
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 26936
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 19 úno 2022, 15:07

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/aus ... omlouvaji/
Australská vláda použila na protestující mikrovlnné zbraně. Oběti promlouvají
Australská vláda 12. února v Canbeře na akci Truckers for Freedom Australia použila mikrovlnné zbraně. (Foto: Telegram)

Níže je uvedené video, které ukazuje extrémně vysokou hladinu frekvencí, které bylo pořízeno v sobotu odpoledne z protestu.

Tato žena popisuje pálení na kůži, puchýře na rtech, bolesti kostí, žloutnutí očí, silné bolesti hlavy a vyčerpání. Trpí nepopsatelnou bolestí a cítí se bezmocná.
Říká, že existuje mnoho příběhů od lidí mnohem horších než ona a podobných stížností.
Policie ACT potvrdila použití akustických zařízení s dlouhým dosahem během sobotního protestu na žádost senátora Malcolma Robertse.
And there it is!👇

LRAD deployed at Canberra protest
12.02.2022

…AGAINST AUSTRALIANS !!!! 😡🤬🤯pic.twitter.com/UTSQuPf7o1
— The Baboon Scrolls (@BaboonScrolls) February 16, 202
Policie ACT tvrdí, že zatímco bylo zařízení používáno, bylo používáno pouze k předávání zpráv mluveným slovem, a nikoli v režimu varování.
ACT Police have confirmed the use of Long Range Acoustic Devices during Saturday’s protest after a senate request from Senator Malcolm Roberts. ACT Police allege that whilst the device was used it was only used to convey spoken-word messages, and not used in the alert mode. pic.twitter.com/wpDEwOy9A0
— Australian Free Independent Press Network (@australian_fipn) February 15, 2022


Demokratické policajné postupy.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9896
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Austrália

Příspěvek od martanus » 26 dub 2022, 13:38

V Sobotu 21. května 2022 se budou konat federální volby
https://www.aec.gov.au/election/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 26936
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 21 kvě 2022, 18:24

https://echo24.cz/a/iuLi6/v-australii-v ... al-porazku
V Austrálii vyhráli volby labouristé, dosavadní premiér Morrison přiznal porážku
Příští vládu v Austrálii sestaví Australská strana práce, která v parlamentních volbách porazila dosavadní konzervativní koalici. V čele země se ocitne poprvé po téměř deseti letech. Premiér Scott Morrison přiznal porážku a zároveň oznámil, že končí v čele Liberální strany Austrálie.

Není ale zatím stále jasné, zda budou labouristé schopni sestavit vládu sami, nebo budou muset uzavřít koalici s některou z menších stran. K získání většiny potřebuje 76 křesel ze 151 v dolní komoře, podle posledních údajů ji od ní dělí ještě 4 křesla. Lidé letos menší politické strany, zabývající se například tématem změny klimatu, letos volili častěji než v minulých letech.

Morrison pogratuloval předsedovi Australské strany práce Anthonymu Albaneseovi k vítězství. „Toto byla doba velkých nepokojů. Je důležité, aby se náš národ uzdravil,“ dodal.
Room goes off during Sitou’s speech when they realise Labor has won govt. Chants of “Labor, Labor!” Etc. pic.twitter.com/4D9wEtOIJt
— Frances Mao (@francesmao) May 21, 2022
Také oznámil, že skončí v čele Liberální strany Austrálie, která je spolu s Australskou stranou práce největší politickou stranou v Austrálii.

Hlasování je v Austrálii povinné, za neúčast bez řádné omluvy se dávají pokuty. Volební komisař Tom Rogers řekl, že bylo otevřeno více než 7000 volebních místností. Kvůli pandemii zhruba polovina ze 17 milionů oprávněných voličů odevzdala hlas předem prostřednictvím korespondenčního hlasování, což podle agentury AP zřejmě zpomalí sčítání. Lidé nedávno nakažení koronavirem navíc mohli nově hlasovat po telefonu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9896
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Austrália

Příspěvek od martanus » 16 čer 2022, 07:15

„Nemožné pokračovat v provozu“: Australský národní trh s energií pozastaven
Australský operátor energetického trhu (AEMO) pozastavil celý národní energetický trh od 15. června ve 14:05 poté, co bylo považováno za „nemožné“ pokračovat v provozování spotového trhu a zároveň zajistit spolehlivé dodávky energie.

" Bezprecedentní pozastavení místního spotového trhu s elektřinou je jasným signálem, že energetická krize ve východní Austrálii nabírá na intenzitě, " uvedl generální ředitel Innes Willox v prohlášení.
https://www.zerohedge.com/energy/imposs ... -suspended
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Odpovědět