Vše na téma OSN

Odpovědět
Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10224
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od skflanker_ » 22 zář 2022, 19:21

Vystúpenie Sergeja Lavrova na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN o situácii na Ukrajine.
20220922.jpg
20220922.jpg (65.65 KiB) Zobrazeno 9027 x
Video https://vk.com/video-104764077_456268116 dĺžka 19:08 min.
Zdroj https://vk.com/wall-104764077_377327 z 22.09.2022

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Alchymista » 24 zář 2022, 12:20

https://echo24.cz/a/SBK7T/zpravy-zahran ... ned-odesel
Lavrov spěšně opustil radu bezpečnosti. „Utíká rychle jako jejich vojáci,“ řekl Kuleba
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se na jednání Rady bezpečnosti Organizace spojených národů dostavil se zpožděním a mimo jiné si stěžoval na západní dodávky zbraní Ukrajině. Po svém vystoupení nečekal na reakce ostatních účastníků a jednání hned opustil. Lavrova „vytrolil“ ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. „Zaznamenal jsem, že ruští diplomaté utíkají skoro tak rychle jako ruští vojáci.“

Lavrov na zasedání dorazil zhruba s devadesátiminutovým zpožděním. Tato doba stačila k tomu, aby se na sociálních sítích začaly množit spekulace, například o jeho zběhnutí na stranu protivníka. Před radou bezpečnosti ale Lavrov předvedl své tradiční vystoupení.

V projevu, po kterém sál ihned opustil, šéf ruské diplomacie opakoval tvrzení Kremlu o neonacistech a rusofobech na Ukrajině. Mimo jiné tvrdil, že se v této zemi pálí knihy jako za nacistického Německa či že Ukrajina podniká zákroky proti „disidentům“, přičemž hovořil o blokování vysílání ruských televizních stanic.

Podle Lavrova Západ na Ukrajinu pumpuje zbraně ve snaze protáhnout boje a oslabit Rusko. V této souvislosti ministr hovořil o „vojenské mašinérii kolektivního Západu“. „Tato politika oslabování Ruska znamená přímé vměšování Západu do konfliktu a činí z něj jeho účastníka,“ řekl Lavrov. Stěžoval si, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je cynik, když tyto moderní zbraně chválí.
"I notice that Russian diplomats flee almost as quickly as Russian soldiers."
Ukrainian Foreign Minister Dmytro Kuleba delivers a memorable one-liner in response to Russian Foreign Minister Sergei Lavrov's hasty exit during a UN discussion on the Russian invasion of Ukraine pic.twitter.com/r7naxVj5nv
— Business Ukraine mag (@Biz_Ukraine_Mag) September 22, 2022
Na zasedání Rady bezpečnosti hovořili mimo jiné generální tajemník OSN António Guterres a hlavní prokurátor ICC Karim Khan. Guterres označil jaderné hrozby za nepřijatelné a kritizoval referenda o nezávislosti ohlášená ve východních částech Ukrajiny ovládaných Ruskem, zatímco Khan připomněl norimberské procesy s nacistickými zločinci a nepromlčitelnost válečných zločinů.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Alchymista » 24 zář 2022, 12:31

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/bid ... eme-silou/
Biden v OSN oznámil, že Rusko nemůže zabírat území země silou
Prezident Biden se ve středu na Valném shromáždění OSN v New Yorku ve svém projevu věnoval převážně Ukrajině a obvinil Rusko, že zahájením války porušilo Chartu OSN.

„Rusko bezostyšně porušilo základní principy Charty OSN – ne důležitější než jasný zákaz, aby země zabíraly území svého souseda silou,“ řekl.

Bidenovy komentáře poukazují na pokrytectví USA v této otázce, neboť Washington v současné době okupuje velkou část východní Sýrie navzdory odporu syrské vlády. USA rovněž podporují izraelskou okupaci Západního břehu Jordánu a blokádu Gazy a válku a blokádu sousedního Jemenu ze strany Saúdské Arábie.

Biden prohlásil, že USA budou i nadále podporovat Ukrajinu v jejím boji proti Rusku na základě zásady, že „nelze násilím zabírat území nějakého národa“.

Prezident rovněž obvinil ruského prezidenta Vladimira Putina z „bezohledných“ jaderných hrozeb. Dříve během dne Putin nařídil částečnou mobilizaci a varoval, že Rusko může použít jaderné zbraně, pokud bude „ohrožena jeho územní celistvost“.

„Prezident Putin se dopustil otevřených jaderných hrozeb vůči Evropě a bezohledného pohrdání povinnostmi vyplývajícími z režimu nešíření jaderných zbraní,“ řekl Biden.

Podpora Ukrajiny ze strany USA v její válce proti Rusku vystupňovala napětí do té míry, že mnozí odborníci a úředníci se domnívají, že dnes existuje větší riziko jaderné války než v době studené války.

Spojené státy však nejeví žádné známky toho, že by od své politiky podpory Ukrajiny ustoupily, a Putinovy středeční kroky signalizují ruskou eskalaci na Ukrajině.
President Biden: "The United States wants this war to end of just terms, on terms we all signed up for; that you cannot seize a nation's territory by force. The only country standing in the way of that is Russia…We will stand in solidarity with Ukraine." #UNGA pic.twitter.com/bGSGalusYu
— CSPAN (@cspan) September 21, 2022
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10224
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od skflanker_ » 30 zář 2022, 22:15

РФ применила вето в СБ ООН по проекту резолюции США с осуждением референдумов
RF vetovala v BR OSN návrh rezolúcie SŠA odsudzujúce referendá

RF v Bezpečnostnej rade OSN vetovala návrh rezolúcie SŠA odsudzujúce referendá (4 oblasti z UA = DNR + LNR + Cherson + Zaporožie). Brazília, Gabon, India a Čína sa v piatok 30.09.2022 zdržali hlasovania o uznesení. Za uznesenie hlasovali Albánsko, Veľká Británia, Ghana, Írsko, Keňa, Mexiko, Nórsko, Spojené arabské emiráty (SAE), SŠA a Francúzsko.
Predtým SŠA predložili na hlasovanie v Bezpečnostnej rade OSN návrh rezolúcie odsudzujúcej referendá v Doneckej a Luganskej ľudovej republike, Chersonskej a Záporožskej oblasti o pričlenení k Rusku. Dokument pripravili Albánsko a SŠA.
Podľa rezolúcie prijatej Valným zhromaždením OSN v 04/2022 sa zasadnutie tohto orgánu zvolá vždy, keď stály členský štát využije právo veta v Rade. Valné zhromaždenie sa má zísť do 10 dní.
Zdroj https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/15926957 z 30.09.2022
vs.
Rusi vetovali rezolúciu OSN žiadajúcu odsúdenie referend na Ukrajine
Rusko v piatok 30.09.2022 na pôde Bezpečnostnej rady OSN (BR OSN) vetovalo rezolúciu, ktorá žiadala odsúdenie nezákonných ruských referend na Ukrajine a ich vyhlásenie za neplatné. Rezolúciu podporilo 10 z 15 členských krajín BR OSN. 4 krajiny - Brazília, Čína, Gabon a India - sa zdržali. Ruský veľvyslanec pri OSN Vasilij Nebenzia návrh rezolúcie označil za provokáciu a nepriateľský čin. BR OSN mimoriadne zasadla pre ruskú anexiu 4 ukrajinských regiónov. Rezolúciu predložili Spojené štáty a Albánsko. Požadovala odsúdenie "nezákonných" referend v Ruskom okupovaných častiach Ukrajiny a vyzývala všetky krajiny, aby neuznali žiadnu zmenu štátnych hraníc Ukrajiny. Rezolúcia tiež požadovala, aby Rusko okamžite stiahlo všetkých svojich vojakov z Ukrajiny. Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v piatok povedal, že USA sa budú usilovať o hlasovanie na pôde Valného zhromaždenia OSN, ak Rusko zabráni vykonávať svoje povinnosti Bezpečnostnej rade OSN.
Zdroj https://www.teraz.sk/zahranicie/rusi-ve ... lanok.html z 30.09.2022

Uživatelský avatar
Kalinac
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5553
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Kalinac » 07 říj 2022, 09:59

Čínský FM : OSN hlasuje proti USA vedenému "falešnému" návrhu rozhodnutí o Sin-ťiangu, ukazuje se, že mezinárodní komunitu "není snadno oklamat"

Hlasování Rady OSN pro lidská práva proti návrhu rozhodnutí vedenému USA o Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang v severozápadní Číně ukázalo, že mezinárodní společenství nebude snadno oklamáno navzdory tlaku USA a některých dalších západních zemí, uvedl mluvčí čínského ministerstva zahraničí v pozdním prohlášení ve čtvrtek.
Mezinárodní společenství si je jasně vědomo, že konečným motivem USA a některých dalších západních zemí za jejich příběhem o Sin-ťiangu je zadržování Číny a nelíbí se mu tento vzorec používání lidských práv jako záminky k vměšování se do vnitřních záležitostí jiných zemí, řekl mluvčí.
Tyto poznámky přišly poté, co 51. zasedání Rady pro lidská práva ve čtvrtek zamítlo návrh rozhodnutí o regionu Sin-ťiang, který byl prosazován USA a některými dalšími západními spojenci.
Navzdory tlaku ze strany USA a jejich spojenců skončil návrh rozhodnutí bez podpory většiny členů Rady pro lidská práva, zejména mnoha členů z rozvojového světa. Agenda opět nezískala mezinárodní podporu, řekl mluvčí.
Otázky týkající se Sin-ťiangu se netýkají lidských práv. Jedná se o boj proti násilnému terorismu, radikalizaci a separatismu. Díky usilovnému úsilí nedošlo v Sin-ťiangu k žádnému násilnému teroristickému incidentu po více než pět po sobě jdoucích let. Lidská práva lidí všech etnických skupin v Sin-ťiangu jsou chráněna jako nikdy předtím, řekl mluvčí ministerstva zahraničí.
"USA a některé další západní země již nějakou dobu dezinformují veřejnost o regionu Sin-ťiang a usilují o politickou manipulaci ve jménu lidských práv jen proto, aby pošpinily obraz Číny a omezily rozvoj Číny," řekl mluvčí.
Mluvčí zdůraznil, že tyto země ignorovaly fakta a pravdy o regionu Sin-ťiang, a poznamenal, že v posledních letech téměř 100 zemí, včetně mnoha islámských zemí, otevřeně vyjádřilo podporu spravedlivému postoji Číny k otázkám souvisejícím se Sin-ťiangem a vyjádřilo nesouhlas s využíváním těchto otázek k zasahování do vnitřních záležitostí Číny.
Otázky, na které se Rada pro lidská práva skutečně musí zaměřit, jsou závažné porušování lidských práv týkající se USA, Velké Británie a některých západních sil, včetně systémového rasismu a rasové diskriminace, práv uprchlíků a migrantů a nekontrolovatelného násilí se zbraněmi, řekl mluvčí.
Čína vyzvala USA a další západní síly, aby upustily od politické manipulace, dezinformací a potlačování, vrátily se na cestu dialogu a spolupráce a skutečně přispěly ke globálnímu pokroku v oblasti lidských práv.

https://www.globaltimes.cn/page/202210/1276607.shtml

AmiŠášové Západu slábnou , na Východ už nestačí....
Pravda může být různá. Absolutní, relativní, částečná, úplná, krutá, sprostá, naprostá, veliká… A každý má tu svou.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14401
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od martanus » 13 říj 2022, 08:02

Valné shromáždění OSN odsoudilo anexi části Ukrajiny. S Ruskem hlasovaly čtyři země
Valné shromáždění OSN odsoudilo ve středu ruský pokus o anexi části suverénního území Ukrajiny. Pro rezoluci zvedlo ruku 143 z 193 členských států. Proti rezoluci bylo jen pět států. Kromě Ruska i Bělorusko, Nikaragua, KLDR a Sýrie. Dalších 35 zemí včetně Číny a Indie se hlasování zdrželo.
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... u-40411434

Obrázek

UA se tváří že vyhrála, ale mě příjde, že je to vítězství RF.

Zajímavé je se podívat kdo se zdržel. 50 státu nehlasovalo s USA. A jde o jaké státy nehlasovali. Čína, Indie, ...
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 4682
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Rado Info » 17 říj 2022, 17:13

OSN nemá peníze na pomoc uprchlíkům
Agentura OSN pro uprchlíky United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR) bude podle vyjádření svého šéfa muset provést velké škrty s vážnými důsledky pro vysídlené lidi po celém světě, pokud rychle nezíská nové finanční prostředky ve výši alespoň 700 milionů dolarů. Na světě je již více než 100 milionů lidí, kteří byli násilně vysídleni a současná ostře sledovaná válka k této situaci ještě významně přispěla. Nad tímto faktem si zoufá komisař OSN pro uprchlíky (UNHCR) Filippo Grandi. Krize podle jeho vyjádření způsobila, že rozpočet jeho agentury narostl na více než 10 miliard dolarů. „S politováním vám musím oznámit, že poprvé za dobu mého působení mám obavy o finanční situaci UNHCR,“ řekl Grandi.
https://casopisargument.cz/?p=46120

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Alchymista » 22 říj 2022, 22:45

https://www.pokec24.cz/politika/v-rusku ... sidlo-osn/
V Rusku navrhli přemístit sídlo OSN
Náměstek Novikov se domnívá, že otázka přesunu sídla OSN začíná být aktuální.

Odmítnutí vydat americká víza delegaci Rosatomu a Rostechnadzoru k účasti na konferenci MAAE je porušením mezinárodních vztahů, řekl Dmitrij Novikov, první místopředseda výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti. V rozhovoru pro Lenta.ru náměstek poznamenal, že kvůli tomu je otázka přesunu sídla OSN relevantní.

Mimořádná událost
Již dříve vešlo známost, že delegace Rosatomu a Rostekhnadzoru se nezúčastní Mezinárodní ministerské konference MAAE v USA, protože americká strana nevydala členům delegace víza.

Rosatom poznamenal, že Spojené státy ve skutečnosti zablokovaly účast Ruska na této mezinárodní konferenci MAAE.

Také zástupci Rosatomu vyjádřili názor, že bez adekvátní účasti Ruska ztrácí konference ve Washingtonu v mnoha ohledech smysl. Zároveň Alexej Lichačev, generální ředitel státní korporace, vystoupí na konferenci nazvané „Jaderná energetika v 21. století“ ve formátu video zprávy. Uskuteční se od 26. do 28. října.

„To může a mělo by být považováno za pokus bránit činnosti MAAE“, upozornil Dmitrij Novikov.

„Událost je neobyčejná, extrémně nepříjemná. Ale nemůžeme říct, že to bylo úplně nečekané. Zvláště poté, co byla víza na Valné shromáždění OSN udělena na poslední chvíli a ne každý, kdo o ně požádal, je dostal,“ připomněl Novikov.

Sídlo OSN
Poslanec si je jistý, že toto porušení může zpochybnit umístění sídla OSN.

„Zdá se mi, že s touto situací, s konferencí MAAE, již souvisí tolik skutečností a to i s prací OSN, jejíž sídlo se nachází ve Spojených státech, stejně jako řada dalších pokusů USA vyvíjet tlak na země, které jsou zastoupeny v OSN, aby získaly potřebné hlasování o určitých otázkách – to vše nás nutí vážně uvažovat a snažit se realizovat úkol přesunout sídlo OSN do jiné země,“ řekl.

Novikov navrhl, že přesun sídla OSN by se mohl uskutečnit do některé z evropských zemí.

„Například práce UNESCO v Paříži nezažila a nezažívá žádné vážné problémy, což samozřejmě také není zaručeno, vzhledem k tomu, že se dnes Evropská unie stále více zapojuje do agresivních a nezákonných aktivit Washingtonu,“ řekl.

Dalšími možnostmi nového umístění sídla OSN mohou být země Latinské Ameriky nebo asijský region, domnívá se Novikov.

„Tyto země by mohly z jedné strany zajistit nerušenou práci mezinárodních organizací, počínaje OSN, konče tím, že by mohly vytvořit všechny potřebné organizační a technické podmínky pro jejich fungování,“ uzavřel Novikov.

„Zdá se mi tedy, že tato otázka je na pořadu dne.“ Dmitrij Novikov, Poslanec Státní dumy.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

treerat
Redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: 11 kvě 2022, 14:54

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od treerat » 26 říj 2022, 10:01

Přepis projevu ruského zástupce před RB OSN
Nejprve bych chtěl vyjádřit své zmatení.
Není nám zcela jasné, jakou jinou přidanou hodnotu než časové prodloužení dnešního jednání nese zařazení zástupců Slovenska, Polska, Německa a Řecka na seznam řečníků. Dnes nevedeme rozpravu, ale instruktáž. Postoj těchto zemí již velmi dobře známe. Hezky by ho mohl shrnout [jediný] zástupce Evropské unie. Nic jiného než touhu být uváděn na obrazovkách národních televizí v tom nevidíme. Do budoucna bychom Vás, pane předsedo, chtěli požádat, abyste byl při sestavování seznamu řečníků pro zasedání OSN na toto téma opatrnější.
Pane předsedající, bereme na vědomí informace náměstkyně generálního tajemníka OSN pro politické otázky Rosemary Di Carlo a rezidentní koordinátorky na Ukrajině Denise Brownové. [opravuje tlumočníka] Rezidentní koordinátorka.
Vidíme, že... sekretariát OSN se konečně začal zabývat příběhem ničení civilní infrastruktury. Bohužel opět jednostranně. Neslyšeli jsme ani slovo o destrukcích, které Kyjev 8 let působil a nadále působí v Donbasu. Neslyšeli jsme ani o obětech z řad jeho civilního obyvatelstva před útoky ozbrojených sil Ukrajiny. Bez jakékoli reakce ze strany sekretariátu zůstávají zrůdné teroristické útoky Kyjeva na takovou civilní infrastrukturu, jako je Krymský most, ostřelování Záporožské jaderné elektrárny a Kachovské vodní elektrárny ze strany AFU.
Potřebu svolat dnešní schůzku naši západní kolegové vysvětlili zesílenými údery proti ukrajinské civilní infrastruktuře a civilním cílům z ruské strany. Podívejme se, jak se věci skutečně mají. Poslední dva měsíce ukrajinský režim a jeho západní patroni, zjevně v euforii z jakéhosi taktického postupu ukrajinských vojsk na řadě směrů, kterého bylo dosaženo za cenu astronomických ztrát na živé síle a technice, všemožně omílají tezi, že Rusko údajně vyčerpalo své materiální a lidské zdroje a brzy ... začne na bojišti prohrávat.
Pokračování: https://zvedavec.news/komentare/2022/10 ... rb-osn.htm

Uživatelský avatar
Polite
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6448
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Polite » 30 říj 2022, 14:32

B ходе брифинга Глава Международного суда ООН Джоан Донохью отказалась отвечать о сторонах конфликта на украинской территории, сославшись на загруженность суда и переадресовала вопрос ученым.
Вопрос был задан в связи с конвенцией 1907 года, в которой говорится о правах и обязанностях нейтральных стран. Если следовать Конвенции, то нейтральные страны не могут формировать на своей территории военные отряды, открывать пункты вербовки и передавать оружие одной из сторон конфликта.

А дальше логика: если страна не под ходит под статус нейтральной, значит она является участницей конфликта.
https://t.me/denazi_UA/26824

Šéfka Medzinárodného súdneho dvora OSN Joan Donoghueová počas brífingu odmietla odpovedať na otázku o stranách konfliktu na ukrajinskom území s odvolaním sa na pracovnú vyťaženosť súdu a presmerovala otázku na akademikov.
Otázka bola položená v súvislosti s dohovorom z roku 1907, ktorý sa týka práv a povinností neutrálnych krajín. Podľa dohovoru neutrálne krajiny nemôžu na svojom území vytvárať vojenské jednotky, otvárať regrutačné miesta a odovzdávať zbrane jednej zo strán konfliktu.

A potom je tu logika: ak krajina nie je neutrálna, je stranou konfliktu.
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

Uživatelský avatar
Kalinac
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5553
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Kalinac » 04 lis 2022, 20:54

OSN odsoudila americkou blokádu Kuby poměrem 185 ku 2
.
0osnkuba.jpg
0osnkuba.jpg (51.18 KiB) Zobrazeno 6431 x
.
Valné shromáždění OSN hlasovalo již 30. rokem, aby odsoudilo americkou blokádu a podpořilo kubánskou rezoluci vyzývající k ukončení jednostranných sankcí vlády USA proti zemi, které jsou v platnosti již více než 60 let.
Hlasování bylo 185:2 ve prospěch kubánského návrhu, přičemž USA a Izrael hlasovaly proti a Brazílie a Ukrajina se zdržely hlasování.
Jeden řečník za druhým oslovoval Valné shromáždění OSN, aby odsoudilo americké sankce, pokračující zařazení Kuby na americký seznam "států podporujících terorismus" a ocenilo internacionalismus ostrova.
Stálá zástupkyně Svatého Kryštofa a Nevisu při OSN Nerys Dockeryová uvedla, že jako nejmladší a první zástupkyně své země vděčí za svou schopnost přednést svůj projev Kubě. Ještě před pěti měsíci jí prý hrozila ztráta pravého oka, ale zachránil ji kubánský optik. Zeptala
"Co ospravedlňuje Kubu, malý karibský národ, který má tak nepřiměřeně pozitivní dopad na globální boj proti pandemii COVID-19 a jehož internacionalismus a humanita zachránily, ovlivnily a posílily tolik lidských životů. Co ospravedlňuje, aby byla i nadále zatížena a omezována zastaralým embargem."
Peruánský zástupce řekl:
"Jakékoli opatření, které vede k nepříznivým humanitárním důsledkům pro obyvatelstvo ze strany jakéhokoli státu, musí být okamžitě pozastaveno. Blokáda porušuje právo na život a zdraví všech kubánských lidí."
Na závěr svého projevu kubánskýministr zahraničí Bruno Rodriguez apeloval:
"Nechť Kuba žije v míru. Kubě by bylo lépe bez blokády. Každé kubánské rodině by bylo lépe bez blokády. USA by na tom byly lépe bez blokády."

https://www.globalresearch.ca/united-na ... -2/5798162
Pravda může být různá. Absolutní, relativní, částečná, úplná, krutá, sprostá, naprostá, veliká… A každý má tu svou.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Alchymista » 10 lis 2022, 19:16

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/osn ... e-projevy/
OSN vzkazuje Elonu Muskovi, aby sledoval „škodlivé dezinformace“ a „nenávistné projevy“
Vysoký komisař OSN pro lidská práva Volker Türk zaslal novému majiteli Twitteru Elonu Muskovi otevřený dopis, v němž ho žádá, aby zajistil dodržování lidských práv a monitorování nenávistných projevů a dezinformací na Twitteru.

Kopii dopisu jsme pro vás získali zde. https://docs.reclaimthenet.org/22-11-05 ... n_Musk.pdf

Türk v dopise uvedl, že píše se „znepokojením a obavami o naše digitální veřejné náměstí a roli Twitteru v něm“.

Türk také uvedl, že je třeba monitorovat nenávistné projevy a dezinformace, a poznamenal, že svoboda projevu by neměla být „volnou kartou“.

„Stejně jako všechny společnosti musí i Twitter pochopit škody spojené s jeho platformou a přijmout opatření k jejich odstranění,“ napsal Türk.

„Respekt k našim společným lidským právům by měl nastavit ochranné mantinely pro používání a vývoj platformy. Stručně řečeno, vyzývám vás, abyste zajistil, že lidská práva budou pod vaším vedením ústředním bodem řízení Twitteru.“

Uvedl také, že Twitter by měl respektovat práva lidí v „maximální možné míře podle platných zákonů“ a zveřejňovat zprávy o transparentnosti vládních tlaků na porušování práv lidí.

Představitel OSN rovněž varoval před tzv. dezinformacemi a nenávistnými projevy.

„Twitter má odpovědnost za to, aby se vyhnul šíření obsahu, který vede k poškozování práv lidí,“ řekl Türk. „Na Twitteru není místo pro nenávist, která podněcuje diskriminaci, nepřátelství nebo násilí.

„Nenávistné projevy se na sociálních sítích šíří jako požár… s děsivými, životy ohrožujícími důsledky.“

„Naopak virové šíření škodlivých dezinformací, jako jsme viděli během pandemie COVID-19 v souvislosti s vakcínami, má za následek skutečné škody. Twitter má odpovědnost za to, aby se vyhnul šíření obsahu, který vede k poškozování práv lidí,“ uvedla vysoká komisařka.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Alchymista » 12 lis 2022, 21:25

https://t.me/casusbellichat/491343
Mám 20 rokov a som najmladší oficiálny poradca v histórii OSN! Generácia Z konečne smie zasadnúť k rozhodovaciemu stolu!"
🤔🤦
200000035(32).jpg
200000035(32).jpg (70.78 KiB) Zobrazeno 5955 x
To máme zato, že sa nemodlíte!
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Alchymista » 20 lis 2022, 10:33

https://echo24.cz/a/Sc9Qu/zpravy-zahran ... op27-egypt
Svět má novou Gretu. Politici lžou, řekla na summitu americká aktivistka
Světoví lídři se v egyptském Šarm aš-Šajchu téměř dva týdny scházeli, aby jednali o možných řešeních tzv. klimatické krize. Oči mnohých sledujících se ale místo k politikům upínají k teprve dvacetileté Američance íránského původu Sophii Kianniové. Tato aktivistka a nejmladší členka mládežnické skupiny klimatických poradců při OSN zastupuje na klimatické konferenci Blízký východ. Řadou médií již byla překřtěna na nástupkyni Grety Thunbergové. Ta se kupodivu do Egypta nedostavila.

Klimatický summit v Egyptě se tentokrát obešel bez účasti dosud zřejmě nejznámější aktivistky Grety Thunbergové. Ta se setkání světových lídrů odmítla vydat proto, že se podle ní jednalo o fórum sloužící k zastírání či ospravedlňování nepříznivých faktů za účelem zlepšení veřejného mínění o osobě či tématu (tzv. greenwashing).

Thunbergovou ale nahradili jiní mladí aktivisté, mezi nimiž nejvíce vyčnívala dvacetiletá Sophia Kianniová, která je mimo jiné už nyní je nejmladší poradkyní generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese pro oblast klimatu. Podle Kianniové, která studuje klimatickou vědu na Stanfordské univerzitě, byli mladí aktivisté během summitu v Šarm aš-Šajchu velmi úspěšní a výrazně ovlivnili výsledky jednání.

Kianniová založila neziskovou organizaci Climate Cardinals, která překládá důležité vzdělávací zdroje o změně klimatu do více než 100 jazyků. „Pro mladou generaci je to samozřejmě změna klimatu velmi naléhavý problém. Jasně jsme viděli, že dospělí lidé u moci, lidé, kteří v současné době ovládají naši vládu a legislativu, prostě odmítli v otázce klimatické krize jednat,“ uvedla Kianniová v roce 2020 pro magazín Cosmopolitan.

„Opravdu tím ohrožují naše životy, takže si myslím, že právě proto se tolik mladých lidí snažilo udělat vše pro to, aby skutečně zvýšili povědomí o klimatické krizi a vyvíjeli tlak na zvolené úředníky, aby začali jednat, i když mnozí z nás ani nemohou volit,“ dodala před dvěma lety po Thunbergové nyní zřejmě nejznámější klimatická aktivistka. V prosinci loňského roku se díky svému boji proti změnám klimatu stala jednou z osobností v žebříčku 21 pod 21 (21 úspěšných lidí pod 21 let – pozn. red.) časopisu Teen Vogue.

Za novou Gretu označil Kianniovou například italský list Il Messaggero. Podobně jako před dvěma lety totiž hovořila Kianniová o světových lídrech i nyní na summitu COP27 v Egyptě. „Jednu věc říkají, druhou dělají. Zkrátka lžou,“ řekla Kianniová ve svém projevu. „Do jakého jazyka musíme data o změnách klimatu přeložit, abyste začali jednat? Protože musím věřit, že jediný důvod, proč nepodnikáte nutné kroky rychlostí a intenzitou, kterou planeta potřebuje, je ten, že nemáte správné informace. Pokud byste správné informace měli a stejně nic nedělali, bylo by to neomluvitelné,“ vzkázala světovým lídrům Kianniová.
My speech to leaders at #COP27 yesterday was pretty clear. Here it is in each of the six official @UN languages:
Stop lying
كف عن الكذب
停止说谎
Arrêtez de mentir
прекрати врать
Deja de mentir#StopLying pic.twitter.com/9jkx2yQAIb
— Sophia Kianni (@SophiaKianni) November 9, 2022
Řada lidí na sociálních sítí i některá média označila slova Kianniové za přehnaná nebo neodpovídající skutečnosti. Podle řady názorů Kianniová přesně kopíruje agresivní rétoriku Thunbergové, kterou někteří sice oceňují, často ale spíše zaznívají hlasy, že takový narativ není konstruktivní. O Thunbergové takto například hovořil v minulosti bývalý český premiér Andrej Babiš, který v roce 2019 řekl, že se mu nelíbí tón jejího hlasu a její hysterie. Podobně hovořil i americký exprezident Donald Trump. Naopak mezi mladými lidmi mají obě výraznou podporu, na sociálních sítích má Kianniová desítky tisíc sledujících, Thunbergová například na Instagramu dokonce více než čtrnáct milionů sledujících, na Twitteru pak necelých pět milionů.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Alchymista » 16 pro 2022, 22:51

https://casopisargument.cz/?p=47372
Lidstvo se stalo „zbraní hromadného vymírání“
Téměř 200 zemí se sešlo na prosincové konferenci OSN o biologické rozmanitosti. Šéf OSN zde hovořil o „páchání sebevraždy“ lidstvem a problémech s vymíráním druhů.

Konference COP 15 se koná ve dnech 7. až 19. prosince v kanadském Montrealu, má více než 10 tisíc účastníků a jejím cílem je přijetí globálního plánu pro zachování, ochranu, obnovu a udržitelné řízení biologické rozmanitosti a ekosystémů pro příští desetiletí. Generální tajemník OSN Antonio Guterres zde pronesl projev, kde kritizoval nadnárodní korporace za to, že přeměnily světové ekosystémy na „hračky zisku“. „S naší bezednou touhou po nekontrolovaném a nerovném ekonomickém růstu se lidstvo stalo zbraní hromadného vymírání,“ řekl na slavnostním zahájení konference. Podle něj milionu druhů hrozí vyhynutí, jedna třetina veškeré půdy je vážně znehodnocena a úrodná půda se ztrácí, zatímco znečištění a změna klimatu urychlují znečištění oceánů. „Zacházíme s přírodou jako se záchodem,“ řekl Guterres s tím, že lidstvo na sobě páchá sebevraždu. „Tato konference je naší šancí zastavit tyto orgie ničení,“ dodal.

Druhy prý mizí rychlostí, kterou jsme neviděli za 10 milionů let. Podle zprávy OSN Global Land Outlook z roku 2022 je až 40 procent zemského povrchu považováno za znehodnocené. Vyjednavači doufají, že dvoutýdenní summit OSN přinese dohodu, která zajistí, že v roce 2030 bude více „přírody“ a zdravých ekosystémů než nyní. Na tom, jak bude tento pokrok sledován a měřen, se však budou účastníci muset teprve dohodnout. Návrh zní, že do roku 2030 bude pod ochranou alespoň 30 procent pevniny a mořských oblastí. V současné době spadá pod nějaký druh ochrany pouze asi 17 procent světové pevniny a méně než 8 procent globálního oceánu. Nový cíl bude do značné míry spoléhat na zapojení původních obyvatel, kteří spravují půdu. V klíčové otázce financování se objevily rozpory již předem, kdy bohaté země se cítí být příliš pod tlakem, aby do rozvojových zemí nasměrovaly za účelem ochrany přírody více peněz.

Média si všímají nepřítomnosti hlavních světových vůdců na tak důležité události, dorazil jen kanadský premiér Trudeau. Ten zdůraznil, že Kanada vloží 350 milionů dolarů na mezinárodní financování biologické rozmanitosti. „Pokud se ale jako svět nedokážeme shodnout na něčem tak zásadním, jako je ochrana přírody, pak na ničem jiném nezáleží,“ prohlásil Trudeau. Na akci bylo též zdůrazněno, že zdravé ekosystémy, jako jsou lesy a dna s mořskou trávou, jsou klíčem ke kontrole globálního oteplování. Rostoucí globální teploty zároveň stále více ohrožují mnoho ekosystémů a také druhy, které se nemohou rychle přizpůsobit nebo se přesunout do chladnějších podnebí. COP15 v současné době předsedá Čína, kvůli pandemii COVID ale toto setkání sama nepořádá. Čína měla uspořádat summit ve městě Kunming, ale od původního data v roce 2020 akci čtyřikrát odložila kvůli COVID, než souhlasila s uspořádáním rozhovorů v Montrealu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10224
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od skflanker_ » 05 led 2023, 23:08

deep_blue píše:
29 črc 2022, 08:38
V dôsledku úderu ozbrojených síl Ukrajiny na väznicu v Jelenovke zahynulo ...
Генсек ООН принял решение расформировать миссию по установлению фактов в Еленовке
Generálny tajomník OSN sa rozhodol rozpustiť vyšetrovaciu misiu v Jelenovke

Generálny tajomník OSN António Guterres sa rozhodol rozpustiť vyšetrovaciu misiu na vyšetrenie ostreľovania väznice v Jelenovke (Еленовке) (DNR), pretože na miesto nebolo možné dopraviť expertov. Vo štvrtok 05.01.2023 to povedal oficiálny zástupca šéfa svetovej organizácie Stéphane Dujarric.
"Generálny tajomník sa rozhodol rozpustiť vyšetrovaciu misiu týkajúcu sa incidentov v Jelenovke z 29.07.2022, pretože neexistujú podmienky na vyslanie misie na miesto činu," povedal. Podľa Dujarrica je dôvodom rozpustenia vyšetrovacej misie o ostreľovaní SIZO (СИЗО) v Jelenovke to, že nedostala potrebné bezpečnostné záruky a prístup. 
"Mali sme politickú dohodu, ale pre takú zložitú, delikátnu a úprimne povedané nebezpečnú misiu vo vojnovej zóne potrebujeme jasné záruky bezpečnosti a prístupu z oboch strán. Nemali sme pocit, že sme ich dostali, a nemali sme pocit, že by sme takéto záruky mohli dostať v budúcnosti," povedal. Dujarric neodpovedal na otázku, ktorá strana neposkytla potrebné záruky. Hovorca dodal, že misia by mohla byť obnovená v budúcnosti, ale keďže sa teraz nedosiahol pokrok, ľudia, ktorí sa k nej pripojili, by sa mali vrátiť k svojej bežnej práci. "Hneď ako budeme mať pocit, že existujú potrebné bezpečnostné záruky a môžeme tam ísť, misia bude obnovená," povedal.
Hovorca MO RF Igor Konašenkov informoval, že ukrajinské ozbrojené sily 29.07.2020 podnikli útok z amerického raketometu HIMARS na zadržiavacie centrum pri Jelenovke. V dôsledku raketového útoku zahynulo 50 Ukrajincov, 73 zajatcov bolo s vážnymi zraneniami prevezených do zdravotníckych zariadení a osem zamestnancov väzenského centra bolo zranených. Neskôr MO RF uviedlo, že Rusko pozvalo odborníkov z OSN a Medzinárodného výboru Červeného kríža, aby vykonali objektívne vyšetrovanie útoku na zadržiavacie centrum. Podobnú žiadosť predložila OSN aj Ukrajina. V 08/2022 generálny tajomník OSN António Guterres oznámil vytvorenie misie na zistenie skutočností o ostreľovaní zadržiavacieho centra, ktorá však na miesto nikdy neprišla.
Zdroj https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/16746413 z 05.01.2023

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14401
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od martanus » 13 led 2023, 21:24

Začíná jednání Rady bezpečnosti OSN o válce na Ukrajině.
https://media.un.org/index.php/en/webtv

Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Alchymista » 04 úno 2023, 20:32

https://www.czechfreepress.cz/valky/jad ... trofu.html
Jaderná válka na dohled: doporučení WHO pro případnou "jadernou katastrofu"
04. února 2023
Mezinárodní zdravotnická agentura doporučuje světovým vládám, "co dělat" v případě možné "jaderné katastrofy". Zjistěte, o co jde.

Možná "jaderná katastrofa": co říká WHO.

Světová zdravotnická organizace (WHO) prostřednictvím své oficiální platformy zveřejnila seznam léků, které by vlády "měly začít skladovat jako preventivní opatření pro případ radiační nebo jaderné havárie", uvádí se v dokumentu.

Toto prohlášení přišlo jen několik hodin poté, co Evropská unie (EU) varovala, že Rusko "je ve válce se Západem" kvůli konfliktu s Ukrajinou.

Mezinárodní zdravotnická agentura OSN vydala pokyny, jak by měly země světa postupovat, aby přežily případnou jadernou katastrofu, a varuje před "úmyslným použitím radioaktivních materiálů se zlým úmyslem".

Úřadující zástupkyně generálního ředitele WHO Maria Neira varovala, že mnoho vlád dnes "není připraveno na možnou jadernou nebo radiační katastrofu". Dodala, že "při radiačních mimořádných událostech mohou být lidé vystaveni záření v dávkách od zanedbatelných až po život ohrožující", a vyzvala vlády, aby "umožnily rychlou léčbu těm, kteří ji potřebují".

"Je nezbytné, aby vlády byly připraveny chránit zdraví obyvatel a okamžitě reagovat na mimořádné události. K tomu patří i připravené zásoby léků, které zachraňují životy, snižují rizika a léčí radiační zranění," dodala.

WHO rovněž zdůrazňuje, že národní zásoby obvykle zahrnují osobní ochranné prostředky, traumatologické soupravy, tekutiny, antibiotika a léky proti bolesti. Mezinárodní organizace však uvedla: "Mnohé země však stále postrádají základní prvky připravenosti na radiační mimořádné události.

Zpráva byla zveřejněna poté, co vyšlo najevo, že západní země dodaly Ukrajině nejmodernější tanky, což rozzlobilo vládu Vladimira Putina. Mezitím Kreml zasadil Ukrajině masivní odvetný úder, při kterém podle zpráv z Kyjeva zahynulo jedenáct civilistů. Ruský vůdce rovněž obvinil NATO z "hrubé provokace". V reakci na dohodu pohrozil "globální katastrofou".

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.mundo24.info/guerras/guerra ... trofe.html
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16238
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od petrp » 09 úno 2023, 23:43

Muzikant Waters v OSN hájil Rusko
Přestože Waters při jednání Rady bezpečnosti OSN označil ruskou invazi za nelegální, pro některé kroky Ruska podle něj existuje logické odůvodnění. „Invaze Ruské federace na Ukrajinu byla nelegální. Co nejsilněji ji odsuzuji,“ prohlásil ve videohovoru Waters s tím, že za konflikt mohou cizí síly: „Ruská invaze na Ukrajinu byla vyprovokována, takže já též co nejsilněji odsuzuji provokatéry,“ řekl Waters s tím, že je potřeba dosáhnout míru, aby Ukrajinci ani Rusové nepřicházeli o životy.

Waters tvrdil, že podobně na konflikt nahlížejí miliardy lidí. „Jsme mnozí, kteří se nepodílíme na ziscích válečného průmyslu. Nechceme dobrovolně vychovávat naše syny a dcery, aby poskytovali krmivo pro vaše děla,“ uvedl.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... aba-728818

Pro ty co nesledují jeho vyjádření v čase - je naprosto konzistentní a názory nemění...
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Alchymista » 21 bře 2023, 19:05

https://casopisargument.cz/?p=49254

Klíčová témata konference OSN o vodě
S problémy s vodou se potýká každá země na světě. Není to problém výlučně nejméně rozvinutých zemí.

Ve dnech 22. až 24. března 2023 se v New Yorku uskuteční konference OSN o vodě.

Od jediné celosvětové konference o vodě v historii, která se konala v roce 1977 v Mar de Plata, uplynulo téměř padesát let. Od té doby se tlak na množství a kvalitu vody dramaticky zvýšil, upozornila Laura Movilla Pateiro v příspěvku pro The Conversation.

Konference v roce 2023 se koná v klíčové době, kdy žádný z cílů udržitelného rozvoje v oblasti vody není na dobré cestě ke splnění. To odráží i její slogan: „Náš rozhodující okamžik: sjednotit svět pro vodu“.

O čem se bude na této konferenci diskutovat?
S problémy s vodou se potýká každá země na světě. Není to problém výlučně nejméně rozvinutých zemí. Voda je navíc jádrem téměř všech současných závažných globálních problémů, jako je změna klimatu, ztráta biologické rozmanitosti, znečištění, přírodní katastrofy, migrace a ozbrojené konflikty.

V roce 2015 stanovila Agenda pro udržitelný rozvoj 2030 ve svém 6. cíli udržitelného rozvoje šest ambiciózních cílů, které mají zajistit dostupnost vody a udržitelné hospodaření s vodou pro všechny. Tyto cíle mají zajistit, aby všichni lidé měli přístup k odpovídajícím vodním a hygienickým službám, ale pokrývají mnohem více rozměrů vody než předchozí rozvojové cíle tisíciletí.

Cílem 6. cíle udržitelného rozvoje je rovněž zlepšit kvalitu vody v životním prostředí a podpořit její účinné využívání, integrované hospodaření s vodou, spolupráci a ochranu ekosystémů. Nezapomínají ani na specifické potřeby rozvojových zemí a zapojení místních komunit do hospodaření s vodou.

Voda je také spojena s většinou ostatních cílů udržitelného rozvoje. Stejně tak je klíčová pro dosažení dalších mezinárodních cílů, jako je Pařížská dohoda o změně klimatu, Sendajský rámec pro snižování rizika katastrof 2015-2030 a nedávno přijatý Kunming-Montrealský globální rámec pro biologickou rozmanitost.

Pokrok v dosažení cíle 6 byl pomalý, a to i před pandemií covidu-19. Pandemie také poukázala na úzký vztah mezi vodou, hygienou a zdravím. Upozornila také na zvláštní potřeby nejzranitelnějších skupin.

V roce 2018 zahájilo Valné shromáždění OSN Mezinárodní akční dekádu „Voda pro udržitelný rozvoj“ (2018-2028). Jeho cílem bylo koordinovat a mobilizovat celosvětové úsilí o dosažení Agendy 2030. V roce 2023 jsme dosáhli poloviny tohoto desetiletí. Hlavním cílem konference OSN o vodě je zhodnotit, jak se nám daří plnit její cíle.

Konference tak představuje jedinečnou příležitost pro mezinárodní společenství, aby se spojilo a urychlilo společnou činnost v oblasti vody.

Jak bude konference probíhat?
Patrony konference jsou vlády Tádžikistánu a Nizozemska. Součástí konference bude zahajovací a závěrečný ceremoniál, šest plenárních zasedání a pět interaktivních dialogů. Naplánovány jsou rovněž zvláštní akce na vysoké úrovni a doprovodné akce pořádané státy, systémem OSN a dalšími aktéry.

Na šesti plenárních zasedáních státy oznámí své závazky, plány, opatření a osvědčené postupy. Pěti interaktivních dialogů se zúčastní i další zainteresované strany.

Cílem dialogů je zjistit obtíže při provádění činností Dekády a navrhnout opatření k jejich překonání.

Pro jejich zaměření byly během přípravných prací navrženy čtyři tematické bloky věnované konkrétním cílům udržitelného rozvoje. Ty se budou zabývat úlohou vody ve vztahu ke zdraví, udržitelnému rozvoji, klimatu, odolnosti a životnímu prostředí a spolupráci.

Jaký bude výsledek?
Nepředpokládá se, že by byl přijat závazný mezinárodní právní nástroj. Závěrečný dokument konference bude na jedné straně obsahovat shrnutí nebo záznam provedené práce. Na druhé straně bude obsahovat tzv. globální akční program.

Globální akční program spojí nové dobrovolné závazky států a všech zúčastněných stran k dosažení 6. cíle udržitelného rozvoje a dalších cílů a úkolů souvisejících s vodou. Každý zúčastněný subjekt může své dobrovolné závazky zaregistrovat ve formuláři uvedeném na internetových stránkách konference. Doufáme, že závazky vzešlé z tohoto setkání poslouží k transformaci činnosti mezinárodního společenství a urychlí dosažení cílů v oblasti vody.

Doufejme, že tomu tak bude a že se voda úspěšně probudí z mizivé pozornosti, která jí byla v posledních desetiletích celosvětově věnována. Do roku 2023 zbývá polovina času na dosažení cíle udržitelného rozvoje č. 6 a dalších cílů v oblasti vody. Nemáme ani vteřinu nazbyt.

Autorka: Laura Movilla Pateiro (Profesorka mezinárodního veřejného práva a mezinárodních vztahů na univerzitě ve Vigu. Specializace: mezinárodní vodní právo, mezinárodní právo životního prostředí, námořní právo a kosmické právo.)
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět