Svět

jura-p
Sponzor fóra
Příspěvky: 267
Registrován: 07 úno 2017, 19:46
Bydliště: CB

Re: Svět

Příspěvek od jura-p » 27 úno 2018, 14:21

Také jde o to, jak velká část produktů jde mimo placenou a registrovanou a zdaněnou zónu. Zejména v zemědělsky orientovaných oblastech. V Číně jsou to velké plochy, kde z hlediska zaznamenávané a zdaněné produkce a obchodu to vypadá, jakoby tam snad ani nežili lidé. Žijí jich tam miliony, celkem bídně v našich městských měřítcích, ale zdaleka ne tak bídně, jak to vypadá z hlediska hospodářských statistik a vybraných daní.

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2725
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 03 bře 2018, 10:23

MARTIN BERGER: V YUANECH OCENĚNÉ FUTURES BY MOHLY SKONCOVAT S VĚKEM PETRODOLARU

Slábncoucí využívání amerických dolarů je jedním z hlavních trendů mezinárodní geopolitiky. Média věnovala hodně pozornosti krokům přijatým státy BRICS, konkrétně Brazílií, Ruskem, Indií, Čínou a Jižní Afrikou, za účelem zeslabení jejich závislosti na americké měně. Jak státy BRICS, tak četní další mezinárodní hráči už opakovaně vyjadřovali svou nespokojenost s moderní globální ekonomickou architekturou, kterou na zbytek světa uvalily Spojené státy. Celá ta struktura globální ekonomiky prostě ignoruje rostoucí vliv nových vynořujících se trhů. Kvůli neutuchající touze Washingtonu zůstat globálním hegemonem, který uvaluje svou vůl i na jiné země, funguje americký dolar nadále jako instrument ekonomického útlaku. Vytvoření Eura, rychlý vzestup čínské ekonomiky a záměry četných zemí bývalého Sovětského svazu, Středního východu a Asie přejít na vyrovnávání v národních měnách přetvořilo americký dolar spíše jen v měřící instrument, neboť to podvrací jeho postavení povinné transakční měny.
Existující Západní sankce spolu s hrozbami novými sankcemi nutí Čínu s Ruskem, aby více strategicky spolupracovaly na čemsi, z čeho by měla vyrůst skutečná nová alternativa k dolarovému systému. Od roku 1998, kdy Západ v Rusku zkusil vyvolat státní bankrot, je Rusko extrémně opatrné při všech svých finančních dohodách, což mu umožnilo poradit si i se sankcemi uvalenými na něj Washingtonem v roce 2014, a tuto zemi to dohnalo k tomu, aby se po prostředcích zajišťujících finanční stabilitu sháněla jinde než na Západě. A to „jinde“ se čím dál více jmenuje Čínská lidová republika.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12282-be ... petrodolar

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2725
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 09 bře 2018, 12:05

SVĚT ČEKÁ HISTORICKÉ SETKÁNÍ: TRUMP SOUHLASIL SE SCHŮZKOU S KIM ČONG-UNEM

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek prohlásil, že v záležitosti Severní Koreje dochází k „skvělému pokroku“. Uvedl to na Twitteru po oznámení, že do konce května se setká s vůdcem Korejské lidově demokratické republiky (KLDR) Kim Čong-unem. Zdůraznil však, že sankce vůči Severní Koreji zůstávají v platnosti, dokud nedojde k dohodě o denuklearizaci. „Kim Čong-un hovořil o denuklearizaci s jihokorejskými představiteli, nejen o zmrazení,“ napsal na Twitteru Trump a dodal, že setkání se severokorejským lídrem se již plánuje.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12330-hi ... -kimcongun

Uživatelský avatar
martanus
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1401
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Svět

Příspěvek od martanus » 09 bře 2018, 18:02

Riziková společnost
Globalistická akce, která probíhá v celé západní civilizaci, se dostala do fáze, ve které už naráží na přirozený odpor konzervativně založených lidí. Vývoj ke globalizaci přestal být přirozený a je mocensky prosazovaný.
https://www.securitymagazin.cz/komentar ... 59268.html

Mnohem lepší v popisu demokracie je Platon

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host