Vše na téma OSN

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3978
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 12 dub 2018, 22:43

Rusko nastolilo na Valném shromáždění OSN otázku vypovězení svých diplomatů z USA

Rusko nastolilo na zasedání příslušného výboru Valného shromáždění OSN otázku vypovězení americkou vládou diplomatů ze stálého zastupitelství RF při OSN. Mluvčí stálého zastupitelství Fjodor Stržižovskij prohlásil, že 11. dubna bylo na žádost Moskvy svoláno mimořádné zasedání výboru OSN pro vztahy s hostitelským státem. Tento výbor má na starosti podmínky činnosti newyorského sídla světové organizace a delegací, jež tu pracují.
Připomněl rovněž, že Washington porušil dohodu o sídle OSN z roku 1947: zabral jeden z objektů patřících stálému zastupitelství RF při OSN, omezil svobodu pohybu diplomatů řady misí na 25. mílovou zónu a začal zpomalovat vyřizování a prodlužování víz.
https://cz.sputniknews.com/svet/2018041 ... ypovezeni/

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3978
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 11 kvě 2018, 17:01

OSN tlačí na Pařížskou dohodu „na steroidech“

Spojené národy budou tento týden hlasovat ve prospěch uzavření klimatické dohody „na steroidech“ – tj. daleko silnější, více vše-zahrnující a více právně závazné, než bylo ta churavějící Pařížská dohoda.
Návrh na zavedení mezinárodního ekologického zákona jakožto jediné pro všechny závazné dohody Spojených národů bude tento týden předmětem předběžného hlasování Valného shromáždění OSN. Velvyslankyně Spojených států v OSN Nikki Haley v prohlášení pro Fox News říká, že USA tato opatření nepodpoří.

https://ac24.cz/-/osn-tlaci-na-parizsko ... direct=%2F

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3978
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 12 kvě 2018, 12:06

Po centrále OSN běhali Ukrajinci v maskáčích a vyhrožovali ruským diplomatům, uvedla Zacharovová

Veteráni ATO (antiteroristická operace – ukrajinský název pro činnosti ukrajinských vojáků proti DLR a LLR) vyhrožovali ruskému diplomatovi, který se účastnil činnosti výboru Valného shromáždění OSN pro informace v centrále OSN. To v pátek řekla žurnalistům mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharovová.

https://ac24.cz/-/po-centrale-osn-behal ... direct=%2F

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 2646
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od petrp » 15 kvě 2018, 07:04

OSN nevyzve k "nezávislému a transparentnímu" vyšetřování násilí v Izraeli. Výzvu zablokovaly Spojené státy
Spojené státy zablokovaly přijetí prohlášení Rady bezpečnosti OSN, které vyzývalo k nezávislému vyšetření pondělního násilí na hranicích Pásma Gazy. Při střetech s izraelskými vojáky na hranici Izraele a Pásma Gazy v pondělí zahynulo 58 Palestinců. Další protesty se čekají v úterý.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2 ... aeli-vyzvu
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
"Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat." - B. Franklin

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 2646
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od petrp » 15 kvě 2018, 20:37

Izrael projevil v pondělí zdrženlivost, míní zástupkyně USA v OSN
Americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová ocenila Izrael za zdrženlivost při pondělním zásahu proti palestinským demonstrantům na hranici Pásma Gazy. Izraelci v pondělí zabili 58 lidí a v úterý při klidnějším protestu dalšího člověka. Haleyová v Radě bezpečnosti OSN násilí připsala palestinskému hnutí Hamás, které pásmu vládne.

https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/ ... 80184.html
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
"Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat." - B. Franklin

Uživatelský avatar
Grif
Sponzor fóra
Příspěvky: 373
Registrován: 07 úno 2017, 13:04
Bydliště: Jizerky

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Grif » 17 kvě 2018, 16:18

Tereza Spencerová (část rozhovoru)
Když o věci jednala Rada bezpečnosti OSN, ambasadorka USA Nikki Haleyová opustila sál. V té souvislosti zazněl názor, že až se velmoci při řešení závažných otázek začnou zvedat od stolu, nezbude už světu nic než válka. Filozoficky pojato, je to pravda? Přepíná se v poslední době struna tak, že na tom něco bude?

Nikki Haleyová začíná být opravdu „provařenou figurkou“. Vetovala nyní návrh na prošetření nejnovějšího izraelského masakru s tím, že Izrael zabitím „pouhých“ 61 lidí prokázal „zdrženlivost“, prý mnohem „větší zdrženlivost“ než jakýkoli jiný stát, který by musel čelit demonstracím. Ufff! A vzápětí dokonce vinu za masakr hodila rovnou na Írán, protože prý v minulosti Hamas podporoval a ponouká ho k boji proti Izraeli. Je přitom pozoruhodné, že exiloví lídři Hamasu sice čas od času do Teheránu „ke konzultacím“ opravdu zaletí, ale hlavní – a mnohamiliardové – slovo při podpoře Hamasu a pásma Gazy jako takového mají američtí věrní vazalové z Kataru. Ale protože jsou věrní vazalové, tak jsou z obliga a za všechno může Írán… Fraška.

Nicméně, vcelku zajímavý je fakt, že paní Haleyová se v reálu jmenuje Nimrata Singhová Randhawaová Haleyová a pochází z indické sikhské rodiny. Její sestra na svém blogu popisuje, proč musela rodina uprchnout z Indie, kde jsou sikhové často pronásledováni, a jak byla v USA perzekvována, protože nezapadala do konceptu „běloši“, „černoši“, „Hispánci“… Americký politolog Juan Cole vyslovil podezření, že její nenávist vůči Palestincům má něco společného s popíráním svého vlastního osudu, své vlastní faktické zanedbatelnosti…

A pokud se ptáte na to, že rovnou odešla, když se o tématu začalo jednat, cynicky bych podotkla, že je to skoro jedno. Rada bezpečnosti OSN je v zásadě už dlouho zablokovaná, dvojblok Západu a Číny s Ruskem se na ničem důležitém neshodne a diskuse se tam stejně nevedou, spíš se tam všichni navzájem různě obviňují, nadávají si a hrozí. Z tohoto pohledu sice paní Haleyová dala ostatním najevo, jak si váží nejdůležitějšího orgánu OSN, ale nějakou blížící se katastrofu bych v tom nespatřovala. Pokud válka nepropukla doteď, tak nějaké to odcházení už situaci zhoršit nemůže.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ere-536213
Všechno se dá vysvětlit.Bohužel ne všem.

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3978
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 24 kvě 2018, 14:07

Šéf přes migraci u Spojených národů útočí na Trumpa a tvrdí, že migrace je v národním zájmu

Generální direktor Agentury pro migraci Spojených národů William Lacy Swing vydal lehce zastíraný útok na amerického prezidenta. S tvrzením, že masová migrace je v „národním zájmu“ a že obavy z migrantů se zakládají na „falešných stereotypech a nepodložených obavách.“ „Lidé říkají…, nechceme žádné migranty, staví zdi a pálí mosty,“ vztekal se Swing. „Migranty identifikují jako ‚ty jiné‘. A z toho jde velký strach,“ tvrdil. Tento bývalý americký diplomat vydal tento slabě zastíraný útok na prezidenta Trumpa v interview s Korea Herald a proložil ho rozsáhlým útokem na populismus z širšího hlediska. „To je z podstaty velice zkázonosné, vybudované ze spousty falešných stereotypů, že přichází, aby nám vzali naše pracovní místa a přivedli kriminální živly a nejspíš zanesli i choroby. Kdy nic z toho není ničím doloženo,“ tvrdil.
Swing se ve svém interview snažil udat představu, že „migranti jsou vrcholnými nositeli rozvoje,“ kdy tvrdil, že by se měli protlačit i do prosperující Jižní Koreje jako alternativa k čím dál větší automatizaci a růstu produktivity práce, protože přeci „roboti neplatí daně.“ „Migrace nejenže je nevyhnutelná, ale je také nezbytná,“ tvrdil.
Obrázek

https://ac24.cz/-/sef-pres-migraci-u-sp ... direct=%2F
http://www.breitbart.com/london/2018/05 ... -interest/

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3978
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 05 čer 2018, 15:37

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí obvinila Radu bezpečnosti OSN ze lži

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová uvedla, že lhaní v Radě bezpečnosti OSN se stalo rutinou. „Lhát v sále Bezpečnostní rady je něco, co se bohužel stalo rutinou. Říkáme, že tyto propagandistické kousky se dají vyvádět donekonečna, ale problémem je, že takovým způsobem zabijete OSN a Radu bezpečnosti OSN,"

https://ac24.cz/-/mluvci-ruskeho-minist ... direct=%2F

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3978
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 14 čer 2018, 21:19

Valné shromáždění OSN odsoudilo Izrael za zabíjení Palestinců v Pásmu Gazy

Valné shromáždění OSN ve středu přijalo nezávaznou rezoluci, která odsuzuje Izrael za zabíjení Palestinců z Pásma Gazy a požaduje pro Palestince mezinárodní ochranu. Neprošel naopak americký návrh, jenž odpovědnost za násilí v Gaze připisoval radikálnímu hnutí Hamás. Česká delegace se hlasování zdržela.
Shromáždění o 193 členech zasedlo mimořádně na žádost arabských států. Pro rezoluci hlasovalo 120 států, proti osm a 45 se zdrželo, mezi nimi i Česko. Důvodem bylo, že se dokument „nezmiňoval o ničivé roli Hamásu“, což Izraelce a Palestince k vyjednávacímu stolu nepřivede, píše OSN vysvětlení české delegace na svém webu. Rezoluci předložili Palestinci spolu s Alžírskem a Tureckem. Učinili tak poté, co Spojené státy podobný text vetovaly v Radě bezpečnosti. Dokumenty tohoto orgánu jsou závazné.
https://echo24.cz/a/SN6Mk/valne-shromaz ... pasmu-gazy

Uživatelský avatar
Polite
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1194
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Polite » 14 čer 2018, 21:22

Aj SK sa zdržalo..
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3978
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 13 črc 2018, 18:21

WHO se pokouší ospravedlnit svou zbytečnou existenci vyhlášením bůčku za „karcinogen“

Světová zdravotnická organizace (WHO) teď oficiálně vyhlásila bůček za stejně nebezpečný lidskému zdraví jako kouření tabákových cigaret. WHO přistoupilo k rozhodnutí vyhlásit veškeré konzervárensky upravené maso (uzené, nasolené, marinované aj.) za „karcinogenní pro člověka“, a to není dobré.
To znamená, že to není jen bůček, ale všechno do-zpracované maso, které by mohlo potenciálně vyvolávat rakovinu. Podle Reporting http://www.reportingthetruth.com/world- ... igarettes/ dospělo WHO k rozhodnutí zařadit bůček (veškeré opracované maso) do stavu takových dalších notoricky karcinogenních látek, jako je azbest, arzen, cigarety a alkohol. Toto rozhodnutí a celý následný příběh se ve skutečnosti točí kolem bludu: kolem apelu na autoritu, kdy tou autoritou je teď WHO.
https://ac24.cz/-/who-se-pokousi-osprav ... direct=%2F
https://www.sciencealert.com/so-process ... ed-to-know

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti