Svět

jura-p
Sponzor fóra
Příspěvky: 374
Registrován: 07 úno 2017, 19:46
Bydliště: CB

Re: Svět

Příspěvek od jura-p » 27 úno 2018, 14:21

Také jde o to, jak velká část produktů jde mimo placenou a registrovanou a zdaněnou zónu. Zejména v zemědělsky orientovaných oblastech. V Číně jsou to velké plochy, kde z hlediska zaznamenávané a zdaněné produkce a obchodu to vypadá, jakoby tam snad ani nežili lidé. Žijí jich tam miliony, celkem bídně v našich městských měřítcích, ale zdaleka ne tak bídně, jak to vypadá z hlediska hospodářských statistik a vybraných daní.

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3198
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 03 bře 2018, 10:23

MARTIN BERGER: V YUANECH OCENĚNÉ FUTURES BY MOHLY SKONCOVAT S VĚKEM PETRODOLARU

Slábncoucí využívání amerických dolarů je jedním z hlavních trendů mezinárodní geopolitiky. Média věnovala hodně pozornosti krokům přijatým státy BRICS, konkrétně Brazílií, Ruskem, Indií, Čínou a Jižní Afrikou, za účelem zeslabení jejich závislosti na americké měně. Jak státy BRICS, tak četní další mezinárodní hráči už opakovaně vyjadřovali svou nespokojenost s moderní globální ekonomickou architekturou, kterou na zbytek světa uvalily Spojené státy. Celá ta struktura globální ekonomiky prostě ignoruje rostoucí vliv nových vynořujících se trhů. Kvůli neutuchající touze Washingtonu zůstat globálním hegemonem, který uvaluje svou vůl i na jiné země, funguje americký dolar nadále jako instrument ekonomického útlaku. Vytvoření Eura, rychlý vzestup čínské ekonomiky a záměry četných zemí bývalého Sovětského svazu, Středního východu a Asie přejít na vyrovnávání v národních měnách přetvořilo americký dolar spíše jen v měřící instrument, neboť to podvrací jeho postavení povinné transakční měny.
Existující Západní sankce spolu s hrozbami novými sankcemi nutí Čínu s Ruskem, aby více strategicky spolupracovaly na čemsi, z čeho by měla vyrůst skutečná nová alternativa k dolarovému systému. Od roku 1998, kdy Západ v Rusku zkusil vyvolat státní bankrot, je Rusko extrémně opatrné při všech svých finančních dohodách, což mu umožnilo poradit si i se sankcemi uvalenými na něj Washingtonem v roce 2014, a tuto zemi to dohnalo k tomu, aby se po prostředcích zajišťujících finanční stabilitu sháněla jinde než na Západě. A to „jinde“ se čím dál více jmenuje Čínská lidová republika.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12282-be ... petrodolar

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3198
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 09 bře 2018, 12:05

SVĚT ČEKÁ HISTORICKÉ SETKÁNÍ: TRUMP SOUHLASIL SE SCHŮZKOU S KIM ČONG-UNEM

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek prohlásil, že v záležitosti Severní Koreje dochází k „skvělému pokroku“. Uvedl to na Twitteru po oznámení, že do konce května se setká s vůdcem Korejské lidově demokratické republiky (KLDR) Kim Čong-unem. Zdůraznil však, že sankce vůči Severní Koreji zůstávají v platnosti, dokud nedojde k dohodě o denuklearizaci. „Kim Čong-un hovořil o denuklearizaci s jihokorejskými představiteli, nejen o zmrazení,“ napsal na Twitteru Trump a dodal, že setkání se severokorejským lídrem se již plánuje.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12330-hi ... -kimcongun

Uživatelský avatar
martanus
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1810
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Svět

Příspěvek od martanus » 09 bře 2018, 18:02

Riziková společnost
Globalistická akce, která probíhá v celé západní civilizaci, se dostala do fáze, ve které už naráží na přirozený odpor konzervativně založených lidí. Vývoj ke globalizaci přestal být přirozený a je mocensky prosazovaný.
https://www.securitymagazin.cz/komentar ... 59268.html

Mnohem lepší v popisu demokracie je Platon
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3198
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 22 bře 2018, 17:57

Klíčem případu CEFC je Rosněft

Praha se těžko orientuje v kotrmelcích spolupráce s čínskými partnery, ale důležitější je ruská větev působení CEFC, a na té Číně opravdu záleží.
Motorem nadějí je fakt, že se hledá řešení pro pokračování strategické čínsko-ruské spolupráce v oblasti zásobování ropou, které měl stvrdit čínský nákup podílu v Rosneftu. O tomto obchodu CEFC se před časem dohodl čínský prezident s ruským za návštěvy v Moskvě. Souběh okolností zároveň nabízí spekulaci, že bude příležitost znovu tento obchod doladit na nejvyšší úrovni.
Aktivita čínské společnosti CEFC byla rozvíjena ve dvou směrech. Tím prvním bylo vytvoření finančního nástupiště pro investice v Evropě, pro které byla vybrána Praha a banka J&T. Z tohoto plánu zatím sešlo, nákup dalších 40 procent akcií, kterým se měl zvýšit podíl CEFC v této bance na polovinu, byl nyní čínským partnerem zrušen, protože by se stejně nestihl do 31. března, jak bylo stanoveno ve smlouvě.

http://literarky.cz/komentare/ostatni/2 ... -je-rosnft

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 1910
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Svět

Příspěvek od skflanker_ » 04 kvě 2018, 22:02

Zbrojí sa najviac od studenej vojny. Zbrane však nie sú iba na obranu
Tohtoročná pravidelná správa Štokholmského medzinárodného ústavu pre výskum mieru (SIPRI) informovala, že výdaje na zbrojenie vo svete vzrástli najviac od skončenia studenej vojny.
V minulom roku prekročili 1,74 bilióna dolárov (asi 1,45 bilióna eur). Najviac do armády už tradične investovali USA, za ktorými s odstupom nasleduje Čína a Rusko. Ibaže podľa prvých reakcií nezaujala ani tak celková výška vojenských investícii, ako škrty Ruska. Ako zdôrazňujú niektorí analytici, napriek zisku tretieho miesta Rusko znížilo výdavky na zbrojenie od roku 1998 približne o pätinu. Konkrétne o 66,3 miliardy dolárov. A to vraj „kvôli ekonomickým problémom“ spojenými s protiruskými sankciami Západu...
...A tak podľa SIPRI medzi krajiny, ktoré len v roku 2015 najviac investovali do armády, patrí Poľsko (+ 22%), Estónsko (+ 6%), Lotyšsko (+ 14%) a Litva (+ 33%). Naopak, zníženie či „stabilizáciu“ už existujúcich výdavkov do prezbrojenia zaznamenalo hlavne Nemecko, ale aj Británia a Francúzsko...
Podiel na svetovom trhu so zbraňami
Krajina Podiel
1. USA 35 %
2. Čína 13%
3. Saudská Arábia 4%
4. Rusko 3,8%
5. India 3,7%
6. Francúzsko, 7. Británia, 9. Nemecko, 12. Taliansko spolu 10%
NATO (29 krajín) 52 %
...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/46 ... na-obranu/ z 04.05.2018

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3198
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 09 kvě 2018, 15:43

Negativní reakce na Trumpovo zrušení dohody s Íránem

Moskva, Peking, Ankara zatím ze všech nejostřeji reagovaly na rozhodnutí Donalda Trumpa zrušit dohodu s Íránem. Reakce lze shrnout: Rusko za tím vidí politicko-taktický útok. Turecko si myslí, že USA tím prohrají svůj boj a Čína má obavu z velké krize a možného konfliktu.
V prohlášení ruského ministerstva zahraničí se píše o „velkém zklamání z rozhodnutí prezidenta USA.“
Čínská reakce. Gong Siao Šeng čínský zvláštní představitel pro Střední Východ je názoru, že všechny strany zapojené do íránského paktu o jaderné bezpečnosti by se měly dohodnout a využít dialogu a vyjednávání k vyřešení sporu. Doslova prohlásil dnes v Teheránu, že „lepší je nějaká dohoda s Íránem, než žádná. Dialog je lepší než konfrontace“.
Turecká reakce jako sousedící země s Íránem. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan uvedl, že Spojené státy svým odstoupením od jaderné smlouvy s Íránem budou tratit a prezident dodal, že USA by měly respektovat dohodu, kterou podepsaly.
http://literarky.cz/politika/svet/26246 ... y-s-iranem

Bude tanec, přátelé

To byla moje první reakce, když jsem se včera dozvěděl, že americký prezident Trump odstupuje od smlouvy s Íránem. Dnes bych na ní nic neměnil.

https://kechlibar.net/wordpress/2018/05 ... c-pratele/

Rado Info
Výkonný redaktor
Příspěvky: 846
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Svět

Příspěvek od Rado Info » 09 kvě 2018, 22:34

Host: Ilona Švihlíková. Témata: Co přinese odstoupení USA od íránské jaderné dohody, Vladimir Putin začíná své čtvrté prezidentské období, vývoj situace na českém realitním trhu volá po dlouhodobém řešení. Moderuje Zita Senková.
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/4003924

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3198
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 16 kvě 2018, 19:27

Začíná Putinova strategie konečně fungovat?

Pokoušel jsem se už vysvětlit, že Putinova křesťanská praxe nastavit políčku i druhou tvář, mohou jako důkaz velkorysosti a rozvinutějšího rozumu pochopit jen Evropané, ale nikdy ne Washington.
A taktéž jsem tvrdil, že Rusko nepředstavuje pro evropské zájmy žádnou hrozbu, zatímco Washington ano. Tím totiž, že se přizpůsobuje Izraeli a že se stáhl z mezinárodní dohody s Iránem o nešíření nukleárních zbraní, dopomohl možná Donald Trump Putinově strategii k úspěchu. Tři hlavní washingtonské vazalské státy Evropy – Britanie, Francie a Německo – vyjádřili totiž s Trumpovým činem svůj nesouhlas.
Veden tímto přesvědčením zamýšlí nyní Trump uvalit na obchodování s Iránem jak sankce staré, ale přidat k nim i sankce nové. A jestliže Britanie, Francie a Německo budou v obchodování s Iránem dle starých dohod pokračovat, bude Washington sankcionovat i své evropské vazaly a zakáže jim obchodovat v USA. Washington se zřejmě domnívá, že okolnost vyšších evropských zisků z obchodování s USA než s Iránem, přiměje Evropany k zaujetí totožné pozice s Washingtonem, čili k návratu na pozici vazalů, tak, jak se to už mnohokrát stalo. A mohlo se tak stát i tentokrát, kdyby se nedostavilo cosi, co bychom mohli nazvat zpětným nárazem, k němuž k velkému překvapení všech skutečně došlo.
Není to jen přenesený boj tradicionalistů s neokony přenesený do Evropy, poslední nejvýznamnější bašty neoconů?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti