Austrália

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3670
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Austrália

Příspěvek od QVAK » 03 led 2018, 11:18

AUSTRALSKÉ BANKY ZAČÍNAJÍ ZMRAZOVAT BANKOVNÍ KONTA UŽIVATELŮ BITCOINŮ

Uživatelé bitcoinů v celé Austrálii hlásí, že jim „Velká čtyřka“ hlavních bank této země náhle zmrazuje jejich bankovní konta.
Ač tyto banky zůstávají o těchto uzavřených účtech přísně potichu, tak mnoho rozhněvaných držitelů těchto účtů dospívá k vlastnímu závěru a banky obviňují, že je tím trestají za zapojení do činností s bitcoiny. Uživatelé bitcoinů v celé Austrálii hlásí, že jim „Velká čtyřka“ hlavních bank této země náhle zmrazuje jejich bankovní konta. Ač tyto banky zůstávají o těchto uzavřených účtech přísně potichu, tak mnoho rozhněvaných držitelů těchto účtů dospívá k vlastnímu závěru a banky obviňují, že je tím trestají za zapojení do činností s bitcoiny.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11821-au ... ta-bitcoin

petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 2593
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Austrália

Příspěvek od petrp » 23 úno 2018, 23:19

Tajné operace: Jak CIA v roce 1975 pomohla svrhnout australského premiéra
V roce 1975 chtěl australský premiér Gough Whitlam uzavřít základnu CIA v zemi a provádět nezávislou zahraniční politiku. Americká rozvědka se však postarala, aby tak neučinil, tvrdí investigativní novinář John Pilger. Historicky Austrálie byla vždy věrným spojencem USA a Británie. Canberra se zúčastnila jak války ve Vietnamu, tak i invaze do Iráku. Nejednalo se však pouze o pouhou shodu zájmů, ale o takřka vazalské postavení Australanů. Snaha premiéra Whitlmana o změnu ho v roce 1975 stála křeslo.
Jak ukázaly diplomatické materiály zveřejněné WikiLeaks, CIA tehdy měla infiltrované informátory v nejvyšších pozicích australské vlády. Mezi ně patřili pozdější premiéři a ministři zahraničí země. Generální guvernér země, který má formálně reprezentovat britskou královnu, sir John Kerr byl ve zprávách CIA označován jako „náš člověk Kerr".

https://cz.sputniknews.com/svet/2018022 ... -premiera/
https://www.theguardian.com/commentisfr ... dependence
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
"Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat." - B. Franklin

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti