Nový Zéland

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Nový Zéland

Příspěvek od QVAK » 21 bře 2019, 12:31

Je to tady: Na Novém Zélandu byl zaveden zákaz na samonabíjecí zbraně

Orgány Nového Zélandu zavedly zákaz na samonabíjecí zbraně a útočné pušky na území státu, informace jsou dnes uvedeny na webové stránce vlády. „Kabinet se v pondělí 72 hodin po strašném teroristickém útoku v Christchurchu dohodl na nutnosti změny zákona,“ uvádějí se v tiskové zprávě slova premiérky Jacindy Ardernové. Zákaz se vztahuje také na příslušenství a obchody s náboji do těchto zbraní.
Podle australského ministra policie Stuarta Nashe jsou možné některé výjimky pro policii a bezpečnostní síly. Navíc bude projednána možnost použití takových zbraní v rámci velkých sportovních soutěží. Paralelně se mění požadavky na licence, které umožňují držet samonabíjecí zbraně.
https://www.theguardian.com/world/live/ ... ve-updates
https://ac24.cz/-/je-to-tady-na-novem-z ... direct=%2F

false_flag
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2442
Registrován: 27 čer 2017, 23:20

Re: Nový Zéland

Příspěvek od false_flag » 31 bře 2019, 03:59

Snímky zveřejněného vybavení pachatele zobrazují z neznýmých příčin Slovanskou symboliku.
Christchurch-terror-gunmanE28099s-chilling-arsenal-of-assault-rifles-hundreds-of-700x467.jpg
Např symbol Černého slunce, symbol kolovrat.

https://slavyanskieoberegi.ru/product-c ... oe-solnce/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Nový Zéland

Příspěvek od QVAK » 31 bře 2019, 13:48

Novozélandská policie poslala policisty na vzdělávací kurzy o islámu do mešity v Christchurch

Novozélandští policisté byli vyslání na zadělávací kurzy o islámu do mešit v Christchurch. Muslimové si pochvalují kolik rozdali policistům propagandistických brožurek vychvalujících islám a vedení policie je nadšeno jak ukazuje svůj přátelský vztah k islámu.
Obrázek
Obrázky z jiných akcí, kdy novozélandští policisté a policistky se podřídili zákonům islámu:
Obrázek

Obrázek
https://ac24.cz/-/novozelandska-policie ... direct=%2F

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2359
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Nový Zéland

Příspěvek od El Diablo » 31 bře 2019, 14:41

Vrah na Zélandu není šílený, jeho cíl se asi splní, míní muslimský expert
31. března 2019 14:10
Střelce v mešitách v novozélandském Christchurch není správné shazovat jako šílence. Chtěl zostřit polarizaci ve společnosti, což se zřejmě vlivem různých věcí stane. Rozpoznal také problémy vedoucí k radikalizaci, uvedl americký analytik Shadi Hamid, který se označil za muslima.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_luka
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6038
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Nový Zéland

Příspěvek od skflanker_ » 10 dub 2019, 19:46

Nový Zéland zakázal držbu automatických a poloautomatických zbraní
Cieľom je zakázať útočné zbrane, ktoré použil strelec pri marcovej masakre.
Novozélandský parlament v stredu 10.04.2019 hladko schválil prísnejšie zákony o strelných zbraniach. Iba 1 zo 120 členov parlamentu sa vyslovil proti. Cieľom novej legislatívy je zakázať útočné zbrane, ktoré použil strelec pri marcovej masakre. Mimo zákon sa tak dostanú automatické a poloautomatické zbrane, ako aj komponenty na ich modifikáciu. Premiérka Jacinda Ardernová potrebu tohto kroku obhajovala počas posledného čítania v emotívnom prejave, kde priblížila utrpenie zranených, ktorých navštívila v nemocnici po útokoch...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22096091/novy-zel ... brani.html z 10.04.2019

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6038
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Nový Zéland

Příspěvek od skflanker_ » 18 čer 2019, 21:00

Muža, ktorý šíril video zo streľby v mešitách na Novom Zélande, odsúdili na 21 mesiacov väzenia
Podnikateľa z novozélandského mesta Christchurch Philipa Arpsa, ktorý šíril video z brutálnych útokov strelca na veriacich v mešitách, odsúdili v utorok na 21 mesiacov väzenia. Informovali o tom tlačové agentúry AP, AFP a DPA.
Arps (44) sa už skôr priznal k obvineniu zo zdieľania a šírenia videa, ktoré 15.03.2019 naživo vysielal na Facebooku strelec Brenton Tarrant, keď zabíjal 51 ľudí v dvoch mešitách v Christchurchi. Video nakrúcal kamerou pripevnenou na prilbe. Podnikateľa Arpsa zatkli 4 dni po vyčíňaní Tarranta v mešitách, pričom išlo o najhorší masaker v novodobých dejinách Nového Zélandu. Sudca Stephen O'Driscoll uviedol, že keď Arpsa vypočúvali pre toto video, podnikateľ ho označil za „pôsobivé“ a neprejavil voči obetiam žiaden súcit...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/51 ... v-vazenia/ + https://www.aktuality.sk/clanok/701643/ ... v-vazenia/ z 18.06.2019

Pepe Razzi
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1122
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Pepe Razzi » 01 srp 2019, 18:45

Lepší budoucnost přichází. Včera zbraně, dnes svoboda projevu, zítra nedotknutelnost obydlí.

Novozélandská policie dnes uvedla ve svém časopise článek o tom, že se proti konfiskacím nevyjadřují "opravdoví" Novozélanďané, nýbrž trollové ze zahraničí. Na titulce s obrázkem nahé panenky - trolla s puškou přes rameno. https://www.policeassn.org.nz/news/trolls-with-guns

Mezitím média volají po domovních prohlídkách osob, které na internetu vyjádří nesouhlas s konfiskacemi zbraní. https://www.stuff.co.nz/national/114613 ... ion-at-all

https://zbrojnice.com/tag/novy-zeland/
FB_IMG_1564677849628.jpg

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Juraj » 10 lis 2019, 09:26

Len aby ste vedeli, od 1.novembra je novozélandské námorníctvo konečne slobodné. Mužskí príslušníci môžu bez obmedzení objavovať svoju ženskú stránku a v uniforme na bojovej lodi majú povolené sa prechádzať s perfektným mejkapom a namaľovanými nechtami. Samozrejme, armáda je konzervatívna inštitúcia, preto nie je povolené vyzývavé líčenie a lak na nechty musí byť svetlý, alebo priezračný. Veľkosť a úprava inak povolených umelých obŕv však nie je stanovená. Konečne môže mužný námorník do "práce" chodiť nielen upravený, ale aj s prepichnutým uškom ozdobeným decentnými náušničkami - buď na šróbovanie, alebo krúžkové. Samozrejme, kvapka Chanel 5, alebo inej príťažlivej vône nemôže chýbať. Muž sa predsa musí páčiť aj po čuchu, nie? :D
https://www.foxnews.com/world/new-zeala ... and-makeup

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2862
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Rado Info » 13 čer 2020, 19:15

Absurdita sochoborectví: Novozélandské město odstranilo sochu muže, po němž má jméno
Městská rada města Hamilton na Novém Zélandu nechala v pátek ráno odstranit sochu britského velitele z 19. století, po němž je toto město pojmenované.
https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... o-40327435

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 13549
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Alchymista » 30 říj 2020, 13:46

https://echo24.cz/a/SC49p/legalizaci-ma ... -referendu
Legalizaci marihuany ne, eutanazii ano. Nový Zéland se vyjádřil v referendu
Novozélanďané schválili v referendu legalizaci eutanazie, odmítli ale legalizovat marihuanu pro rekreační účely. Vyplývá to z předběžných výsledků, které zveřejnila místní volební komise. Konečné výsledky budou k dispozici až příští týden. Podle listu The New Zealand Herald je ale možnost, že budou příznivci marihuany nakonec přece jen slavit vítězství, nepatrná.

Obyvatelé Nového Zélandu v obou referendech hlasovali 17. října, kdy se konaly i parlamentní volby. V nich zvítězila Strana práce dosavadní premiérky Jacindy Ardernové.

Podle předběžných výsledků, které dnes zveřejnila volební komise, se pro legalizaci eutanazie vyslovilo 65, 2 procenta voličů. Legalizaci marihuany pro rekreační účely odmítlo 53, 1 procenta hlasujících.

Nyní zbývá sečíst ještě asi 17 procent odevzdaných hlasů. Jedná se z velké části o hlasy Novozélanďanů žijících v zahraničí. Konečné výsledky obou referend by měly být k dispozici 6. listopadu.

Podle novozélandských médií je výsledek v případě hlasování o eutanazii prakticky jistý. Dodatečný téměř půl milion hlasů by ještě mohl změnit výsledek referenda o marihuaně, šance je ale podle médií relativně nízká.

Mluvčí novozélandské premiérky k výsledkům referend uvedla, že Ardernová v obou případech hlasovala pro legalizaci. Před samotným hlasováním předsedkyně vlády odmítla říci, jak bude sama hlasovat. "Po zveřejnění konečných výsledků příští týden bude postupovat v souladu s vůli lidu," řekla premiérčina mluvčí.

Podle The New Zealand Herald by první pacienti mohli využít eutanazie zhruba za rok. Nárok na ni mají mít podle plánu pouze lidé, kteří trpí nevyléčitelnou nemocí a pravděpodobně jim nezbývá více než šest měsíců života. Mělo by se jednat o pacienty, kteří prožívají "nesnesitelné utrpení", jemuž nelze žádnými prostředky ulevit. Nevyléčitelně nemocní by si smrtící látku mohli aplikovat sami, nebo by jim ji mohl podat lékař či zdravotní sestra.

Eutanazie je ve většině zemí světa nelegální, v nějaké formě ji umožňuje například Švýcarsko, Belgie, Lucembursko, Nizozemsko, Kanada či Kolumbie.

V případě, že by příznivci marihuany přece jen v referendu převážili, mohli by si lidé koupit až 14 gramů této drogy denně a vypěstovat dvě rostliny. Rekreační užívání marihuany v minulosti povolily Uruguay, Kanada či některé státy USA.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host