Nový Zéland

Odpovědět
Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 3403
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Nový Zéland

Příspěvek od skflanker_ » 19 bře 2017, 14:13

Americký diplomat bol vypovedaný z Nového Zélandu
Amerického diplomata vypovedali z územia Nového Zélandu z dôvodu zapojenia diplomata do trestnej činnosti, po ktorom mal monokel a zlomený nos... Polícia ho z dôvodu diplomatickej imunity nemohla zatknúť, ale Nový Zéland vy vypovedal zo svojho územia. Za daný trestný čin by mu hrozil trest vo väzení po dobu min. 1 roka a viac.
Najskôr žiadali o zrušenie imunity, čo US strana odmietla - tak musel okamžite opustiť územie štátu.
Zdroj http://www.theguardian.com/world/2017/m ... ity-waived
Klon http://lenta.ru/news/2017/03/19/forced_to_leave/

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 3403
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Nový Zéland

Příspěvek od skflanker_ » 28 bře 2018, 07:39

Nový Zéland čelí kritike za nevyhostenie ruských diplomatov
Mnohé krajiny pre kauzu Skripaľ vyhostili ruských diplomatov.
Nový Zéland čelí kritike za to, že zatiaľ nevyhostil žiadneho ruského diplomata. Mnohé krajiny Európskej únie, ale tiež Austrália, USA či Kanada tak urobili v reakcii na otrávenie bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry v Anglicku.
Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová a minister zahraničných vecí Winston Peters vyhlásili, že oni na rozdiel od iných krajín nenašli žiadneho "nedeklarovaného člena spravodajskej služby"...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/20791145/novy-zel ... matov.html z 28.03.2018

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6924
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Nový Zéland

Příspěvek od QVAK » 07 kvě 2018, 14:48

Co se to děje? Na Novém Zélandu se vytvořila gigantická prasklina

Na farmě na Novém Zélandu vznikla obrovská prasklina v zemi hloubkou šestipodlažní budovy a délkou 2 fotbalových hřišť, uvádí RT.
Obrázek
V blízkosti města Rotorua se objevila tato prasklina po několikadenním dešti. Podle farmáře Colina Tremaina se prasklina, která dostala přezdívku „Tomo", mohla objevit 30. dubna. Jeho délka je odhadována na 180 metrů, šířka a hloubka na 20 metrů.
Toto je již devátá prasklina, která se na farmě v posledních letech zformovala, ale novozélandský vulkanolog GNS Science Brad Scott poznamenal v rozhovoru pro Newshub, že je tato prasklina třikrát větší než kterákoli jiná, kterou předtím viděl.

https://ac24.cz/-/co-se-to-deje-na-nove ... direct=%2F

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 5432
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Alchymista » 07 kvě 2018, 16:01

A giant sinkhole that opened up on a farm in New Zealand's Bay of Plenty on Monday (April 30) has revealed a 60,000-year-old volcanic deposit. Running along a fault line, the sinkhole opened after heavy rainfall in the area, the length is around 200 metres (656 feet) with a width of 20 to 30 metres (65-98 feet). While sinkholes are common in the area, the size of this sinkhole has excited the science community with volcanologist Bradley Scott calling it "pretty spectacular."
Teda:
- terén tvoria relatívne mladé vulkanické depozity (vulkanický tuf a popol), zrejme nespevnené alebo len málo spevnené, v hrubej vrstve
- trhlina vedie pozdĺž geologického zlomu
- otvorila sa po intenzívnych dažďoch
Záver - nesúdržný materiál podmytý spodnou vodou (podzemným tokom)

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6924
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Nový Zéland

Příspěvek od QVAK » 05 čer 2018, 01:32

Prostitutka, která pomohla zlegalizovat „nejstarší řemeslo“ dostala řád a titul

Bývalá sexuální pracovnice, která vedla na Novém Zélandu úspěšnou kampaň za dekriminalizaci prostituce, se dočkala státního vyznamenání, se kterým se pojí i šlechtický titul dámy – v případě muže by šlo o rytíře, s oslovením sir. Na Novém Zélandu není prostituce trestným činem od roku 2003.
„Překvapilo mě, když mi to nabídli. Byla jsem prostě ohromena,“ řekla stanici BBC Catherine Healyová (62), která se stala dámou Řádu za zásluhy – v tomto případu o práva pracujících v sexuálním průmyslu.
Healyová původně pracovala jako učitelka na základní škole, než se v 80. letech začala zabývat prostitucí. Říká, že ji šokovaly poměry, zejména skutečnost, že zákon sexuální pracovnice nijak nechránil. Ze školy přitom byla zvyklá, že ji chrání jak zákon, tak odbory. A to ještě nebylo vše – o pracovnicích v oboru, na který přesedlala, se hovořilo se zjevnou neúctou.
https://echo24.cz/a/Se942/prostitutka-k ... ad-a-titul

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6924
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Nový Zéland

Příspěvek od QVAK » 08 led 2019, 11:20

Nový Zéland se rozhodl jako první na světě zabít všechny divoké šelmy na svém území

Nový Zéland jako první na světě se rozhodl zničit všechny divoké šelmy na svém území – do roku 2050. Díky takovému opatření doufají v zemi, že zachrání před vymizením kivi a místní papoušky. O novém programu informuje Gizmodo. Ke zničení statisíců krys, vačic, tchořů, hranostajů a divokých koček už bylo vyčleněno 28 milionů dolarů. Všechny tyto druhy se dostaly (nebo byly dovezeny) na Nový Zéland z jiných území a každoročně zabíjejí miliony místních ptáků. Společnost Predator Free New Zealand Ltd. bude hledat a financovat konkrétní projekty ke zneškodnění dravců.
Při vší krutosti tohoto plánu uvádějí Novozélanďané, že před tím, než se na ostrově objevili Evropané (a také Maorové, kteří přivezli krysy a psy), ekosystém Nového Zélandu byl harmoničtější a vyrovnanější. „Unikátní zvířata a rostliny jsou hlavní součástí naší národní identity.
Miliony let se vyvíjeli ve světě, kde nebyli savci, a následkem toho se stali velmi zranitelnými ve vztahu k přistěhovalým dravcům", řekla ministryně Nového Zélandu pro otázky zachování životního prostředí Maggie Barryová.

P.S. Neměla by jste p. ministryně v zájmu harmonie cíleně vylovit roboty i vrcholového predátora, šelmu N.Z. člověka? Ten nejvíce ruší Vaší milióny let trvající harmonii ostrovů.
Inu opět po bolševicku poručíme větru, dešti nyní nikoli v zájmu diktatury proletariátu ale diktatury všeobjímající HARMONIE.

https://ac24.cz/-/zpravy-ze-sveta/8442- ... direct=%2F
https://www.stuff.co.nz/environment/104 ... us-killbot

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host