Vše na téma OSN

Uživatelský avatar
Grif
Sponzor fóra
Příspěvky: 227
Registrován: 07 úno 2017, 13:04
Bydliště: Jizerky

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Grif » 02 lis 2017, 12:39

Delegace ukrajinských a krymsko-tatarských organizací Krymu jsou připraveny odjet do OSN, aby mezinárodnímu společenství vypověděly o reálné situaci na poloostrově, řekli pro RIA Novosti zástupci těchto organizací.

„My jsme připraveni jet, pokud nám bude garantována bezpečnost, do OSN a přinést hlas krymských Tatarů k mezinárodnímu společenství. V OSN jsou povinni znát pravdu o situaci a rozvoji krymsko-tatarského národa, a ne řídit se pouze zkaženými informacemi, které poskytuje kyjevská vláda," řekl pro RIA Novosti čelní představitel mezinárodního hnutí krymsko-tatarského národa Kyrym Remzi Iljasov.
Připravenost odjet do OSN potvrdil i zástupce vedoucího ukrajinské národně-kulturní autonomie Znovuzrození v jednotě Roman Bilyk.

„Jsme připraveni jako první odebrat se do OSN, abychom vyzvali mezinárodní společenství reálně a objektivně hledět na věci. Krym se mění na očích, řeší se problémy, které se ukrajinskými vládci po desetiletí odkládaly," řekl pro RIA Novosti Bilyk.

Podle jeho slov mohli Krymčané v sestavě Ukrajiny jen snít o třech státních jazycích a pravomocích, které republika dostala po spojení s Ruskem. „Dnes jsou na všech oficiálních papírech záhlaví v ruském, ukrajinském a krymsko-tatarském jazyce," zdůraznil Bilyk.
https://cz.sputniknews.com/svet/2017110 ... e-vypoved/
Všechno se dá vysvětlit.Bohužel ne všem.

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2542
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 21 lis 2017, 01:05

Soud v Haagu by mohl vyšetřovat válečné zločiny v Afghánistánu

Prokurátorka Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu požádala soudce, aby povolili zahájit vyšetřování zločinů údajně spáchaných v Afghánistánu americkou armádou, pracovníky Ústřední zpravodajské služby (CIA), afghánskou armádou a hnutím Tálibán. Americké síly čelí mimo jiné obviněním ze znásilňování a mučení zajatců, afghánská armáda obviněním z válečných zločinů a Tálibán obviněním ze zločinů proti lidskosti, napsala agentura AP.
Je to poprvé, co prokurátorka Fatou Bensoudaová učinila kroky namířené proti Washingtonu. Přestože Spojené státy nejsou členy ICC, mezinárodní tribunál může soudit jejich občany za zločiny spáchané na území členských zemí. Ve shrnutí své žádosti Bensoudaová uvádí, že na základě dostupných informací je na místě věřit obviněním vůči americkým vojákům a agentům CIA. Konkrétně se jedná o „případy mučení, krutého zacházení, pošlapání osobní důstojnosti, znásilnění a sexuálního násilí páchaného na osobách držených v souvislosti s konfliktem v Afghánistánu a v jiných oblastech, zejména v letech 2003 a 2004“.

https://echo24.cz/a/pkUPz/soud-v-haagu- ... ghanistanu

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2542
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 16 pro 2017, 23:05

Rada bezpečnosti zvažuje rezoluci i proti Trumpovu rozhodnutí o Jeruzalému

Rada bezpečnosti OSN zkoumá návrh rezoluce stanovující, že jakékoliv rozhodnutí o statusu Jeruzaléma nemá právní důsledky a musí být odvoláno. Jednostránkový návrh rezoluce předložený Egyptem byl dnes předán členům Rady bezpečnosti OSN a podle agentury Reuters nejmenuje konkrétně USA, ani prezidenta Donalda Trumpa, který minulý týden oznámil uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele.
Diplomaté říkají, že egyptský návrh má širokou podporu, bude ale pravděpodobně vetován Spojenými státy. Rada bezpečnosti by o návrhu rezoluce mohla podle nejmenovaných diplomatů hlasovat počátkem příštího týdne. K přijetí vyžaduje rezoluce podporu devíti členů RB OSN a nesmí ji vetovat žádný z jejích pěti stálých členů.

https://echo24.cz/a/SbNFf/rada-bezpecno ... jeruzalemu

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2542
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 01 led 2018, 15:40

Násilí na ženách: Některá nepohodlná data pro zkorumpovanou OSN

Panely Organizace Spojených Národů se vždy rády chovají pokrytecky. V roce 2016 se diskuse v OSN točily kolem Výboru pro postavení žen (Commission on the Status of Women - CSW), který obvinil Izrael z palestinského domácího násilí. A letošní debaty se, co do jejich nesmyslnosti, nijak nelišily.
Poslední (nejhorší) umístění podle Globálního genderového indexu Světového ekonomického fóra, od 128. do 144. místa, patří bez výjimky zemím s převážně muslimským obyvatelstvem, včetně Turecka na 130. místě. Studie Ministerstva pro rodinnou a sociální politiku z r. 2016 odhaluje, že ne méně než 86 % tureckých žen trpělo fyzickým, nebo psychologickým násilím od svých partnerů, nebo rodiny. Takže nám řekněte paní Simonovic: Opravdu turečtí muži bijí a někdy i zabíjí své ženy kvůli izraelské okupaci? Opravdu je zde nějaká "jasná souvislost" mezi zvyšujícím se počtem zaznamenaných násilností na ženách v Turecku a "Izraelskou prodlužovanou okupací

http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporu ... u-osn.html

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2542
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 02 led 2018, 10:41

ŠÉF OSN VYDAL NALÉHAVÉ VAROVÁNÍ PRO CELÝ SVĚT

Šéf OSN António Guterrese vydal novoroční poselství, ve kterém naléhá na celý svět:


http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11809-se ... -cely-svet

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2542
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 07 led 2018, 11:47

ÍRÁNSKÁ VLÁDA MÁ „TVRDÉ DŮKAZY“ O VMĚŠOVÁNÍ CIA DO PROTESTŮ

Íránská vláda OSN sdělila, že má nezvratné důkazy o zapojení CIA do „režírování protestů“, které v uplynulém týdnu probíhaly po celém Íránu. Nejvyšší právní orgán už předtím tvrdil, že do těch nepokojů, které si zatím vyžádaly dva tucty životů, se přímo zapojuje CIA. Íránský generální prokurátor Mohammad Jafar Montazeri ve čtvrtek tvrdil, že „hlavním režisérem“ těchto demonstrací byl činitel americké CIA. A íránský vyslanec Gholamali Khoshroo – jehož země není členem Rady bezpečnosti, byl však v pátek pozván, aby se jejího zasedání zúčastnil – řekl, že protesty jsou „přímo podněcovány zahraničními silami včetně prezidenta Spojených států.“
Rusko dále americký postoj označilo za pokrytecký: „Kdybychom měli postupovat podle vaší logiky, tak bychom měli svolat zasedání Rady bezpečnosti po každých takových událostech, jako byly ve Fergusonu nebo při násilném rozpuštění hnutí Okupace Wall Streetu na Manhattanu,“ řekl Vasilij. „My nechceme být zapojeni do destabilizace Íránu ani žádné jiné země.“ To byla odpověď na zahajovací řeč velvyslankyně USA u OSN Nikki Haley, v níž ta ty týden trvající nepokoje v Íránu charakterizovala jako „spontánní projev základních lidských práv,“ kdy tvrdila, že ty protesty souběžně se odehrávající na „více než 78 místech“
Mnoho zemí, včetně evropských jako Francie, varovalo, že USA zneužívá íránské domácí situace k podvrácení jaderné dohody z roku 2015 (Společný podrobný akční plán, JCPOA).
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11850-ir ... a-protesty

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 2736
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od WuVirr » 19 led 2018, 10:38

Rada bezpečnosti OSN projednala opatření k předcházení šíření zbraní hromadného ničení

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2542
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 23 led 2018, 22:36

Po schválení Globálního kompaktu pro migraci na podzim 2018, budou o usídlení migrantů na našem území rozhodovat OSN a neziskovky

Dublin IV. je pokusnou aplikací Globálního zákona pro migraci, který má být přijat letos na podzim na 72. valném shromáždění OSN v New Yorku pod vedením slovenského Lajčáka. Tento zákon předává veškerou suverenitu v rozhodování o umístění migrantů OSN a neziskovým organizacím. Celá šaškárna s řízenou migrační krizí má vyústit v přijetí tohoto zákona. Krize měla navodit dojem, že migrace je objektivním procesem, který nelze zvládnout na národní úrovni. Globální kompakt pro migraci bude definitivním hřebíčkem do rakví národních států. Evropská komise již naznačila, že tento zákon přijme za všechny státy Evropské unie, což je protizákonné.

http://refugeesmigrants.un.org/sites/de ... an_gcm.pdf
http://www.un.org/apps/news/story.asp?N ... meqYKjibDc
http://www.zvedavec.org/vezkratce/14990/

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 2736
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od WuVirr » 06 úno 2018, 12:02

Palestinský mírový vyjednavač říká Nikki Haleyové, aby „držela hubu“

V novém rozhovoru vysoce postavený palestinský úředník vynadal americké velvyslankyni Nikki Haleyové po její kritice prezidenta Palestinské autonomie Mahmúda Abbása.
„Nikki Haleyová musí držet hubu a uvědomit si, že palestinské vůdcovství není problém," řekl v sobotu Saeb Erekat v rozhovoru Al-Watan Voice, hlásí the Times of Israel.
Erekat je přední palestinský mírový vyjednavač a generální tajemník Organizace pro osvobození Palestiny.
„Problém je naopak v izraelské okupaci a politice, kterou i nadále provádí. Neříkám, že neděláme chyby; každá společnost a každá vláda dělá chyby."
Více zde: https://cz.sputniknews.com/politika/201 ... ka-izrael/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host