Vše na téma OSN

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 4731
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Alchymista » 20 srp 2018, 14:20

http://rusvesna.su/news/1534763391
Структурам ООН секретным указом запретили восстанавливать экономику Сирии
Štruktúram OSN tajným príkazom zakázali pomáhať pri obnove ekonomiky Sýrie
Политический департамент ООН в конце прошлого года издал секретную директиву, запрещающую структурам организации участвовать в восстановлении Сирии, заявил глава МИД РФ Сергей Лавров в понедельник на пресс-конференции в Москве.

«Политический департамент секретариата ООН ещё в октябре прошлого года издал и распространил по всей системе ООН секретную директиву, запрещающую организациям, входящим в эту систему, участвовать в каких-либо проектах по восстановлению сирийской экономики. Только гуманитарная помощь, больше ничего», — сказал Лавров.

Глава российской дипломатии рассказал, что поинтересовался у генсека ООН Антониу Гутерриша, «почему подобные вопросы становятся предметом неких секретных секретариатских внутренних директив» и почему о них не информирует Совет Безопасности ООН.
Politický departament OSN na konci minulého roka vydal tajnú direktívu, zakazujúcu štruktúram organizácie podieľať sa na obnove Sýrie, povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v pondelok na tlačovej konferencii v Moskve.

"Politický departament sekretariátu OSN ešte v októbri minulého roka vydal a rozoslal vo svojom systéme OSN tajnú direktívu, zakazujúcu organizáciám v tomto systéme podieľať sa na akýchkoľvek projektoch na obnovu sýrskej ekonomiky. Len humanitárna pomoc, nič viac" - povedal Lavrov.

Predstaviteľ ruskej diplomacie povedal, že sa zaujímal u generálneho sekretára OSN Antónia Guterresa, "prečo sú takéto a podobné otázky predmetom nejakých tajných sekretariátnych vnútorných direktív" a prečo o nich nebola informovaná Rada Bezpečnosti OSN.
Ruský minister zahraničných vecí tiež povedal, že Spojené štáty aktívne bránia obnove oblastí Sýrie, ktoré sú pod kontrolou sýrskej vlády.

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 5637
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 04 zář 2018, 18:14

Zpráva UNHCR: Středomořská plavba je smrtelnější než kdy jindy

Včerejší zpráva této organizace uvádí, že při snaze dospět do Evropy utonulo od ledna do července letošního roku více jak 16 tisíc lidí, z toho ve Středozemním moři přes 15 tisíc. UNHCR počty imigrantů za uvedené letošní období:
Organizace konstatuje, že došlo proti roku 2017 k poklesu a v souvislosti s tím uvádí, že Evropa se již necítí imigranty ohrožená, a proto se nastoluje otázka, zda Evropa dokáže být natolik humánní, aby zachránila lidské životy. Tisková zpráva nese titulek – Středomořská plavba je smrtelnější než kdy jindy (Mediterranean crossings deadlier than ever). Udajným důvodem je zvýšené riziko při převozu utečenců, kdy pro převaděče je jejich činnost stále těžší a snaží se dostat více lidí do jednoho plavidla.
Obrázek

http://literarky.cz/politika/svet/26914 ... -kdy-jindy
http://www.unhcr.org/news/press/2018/9/ ... shows.html

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 4731
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Alchymista » 07 zář 2018, 14:18

https://politikus.ru/events/111461-v-oo ... sirii.html
O tajných direktívach zástupcu generálneho sekretára OSN pre politické otázky Jeffrey D. Feltmana (United Nations Department of Political Affairs) o zákaze akejkoľvek pomoci organizácií OSN pre Sýriu s výnimkou humanitárnej.

na preklad pre mňa trochu pridlhé - vyžaduje to preklad celého článku, aby sa nestratili podrobnosti.

Juraj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2754
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Juraj » 07 zář 2018, 14:22

Zaujimave, mozno to vecer spravim

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 5637
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 10 zář 2018, 17:22

Situaci migrantů v Rakousku a Itálii budou zkoumat speciální týmy, rozhodlo OSN

Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová vyslala do Rakouska a Itálie speciální týmy, které budou zkoumat situaci migrantů v těchto zemích. Informovala o tom agentura Reuters. Bacheletová kritizovala také USA, kde se k rodičům podle ní stále nevrátilo 500 dětí odebraných migrantům po překročení hranice s Mexikem. Terčem kritiky nové komisařky se stala i Čína, Barma či Saúdská Arábie.
V projevu Bacheletová rovněž vyzvala Čínu, aby umožnila vyslání podobné monitorovací mise do západní provincie Sin-ťiang kvůli zprávám o rozsáhlých převýchovných táborech pro muslimské menšinové etnikum Ujgurů.
https://echo24.cz/a/SNAne/situaci-migra ... zhodlo-osn

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 5637
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 03 říj 2018, 19:45

Mezinárodní soud v Haagu nařídil USA zrušit část sankcí proti Íránu

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) dnes nařídil Spojeným státům, aby zrušily část protiíránských sankcí, a to těch, které ovlivňují humanitární dovoz a rovněž služby spojené s bezpečnostní íránského civilního letectví. Informovala o tom agentura AP. Spojené státy letos zavedly proti Íránu nové sankce poté, co vypověděly mezinárodní jadernou dohodu s Teheránem z roku 2015. Íránci se v dohodě zavázali omezit svůj jaderný program výměnou za zrušení s ním spojených sankcí. Americký prezident Donald Trump ale dokument kritizoval mimo jiné s argumentem, že se nevztahuje na íránský balistický program.
V dnešním předběžném rozhodnutí ICJ, který je orgánem OSN, se uvádí, že Washington musí odstranit jakékoli překážky, plynoucí ze znovuzavedení amerických sankcí, které brání vyvážet do Íránu „léky a lékařská zařízení, jídlo a zemědělské komodity a náhradní díly a vybavení potřebné pro zajištění bezpečnosti civilního letectví“. O tom, jak budou překážky odstraněny, může Washington rozhodnout sám, uvedl soud.
https://echo24.cz/a/SZ4dH/mezinarodni-s ... roti-iranu

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 5637
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od QVAK » 08 říj 2018, 21:28

Ne! Rakousko a Dánsko směřují k odmítnutí migračního paktu OSN

Rakousko a Dánsko, tyto země na konci minulého týdne představily na společné tiskové konferenci dokument, který se týká migrace a přijímání uprchlíků. V OSN z něj mít příliš velkou radost nebudou. Dokument se týká programu OSN pro přesídlování, v rámci kterého jsou zainteresované země povinny přijmout zodpovědnost za uprchlíky. Dánsko přitom již v minulosti dalo jasně najevo, že se programu OSN pro přesídlování nehodlá účastnit. Nyní tento svůj postoj potvrdilo po boku s Rakouskem, které změnilo své postoje v důsledku působení nově zformované vládnoucí koalice, kterou tvoří lidovci společně se Svobodnými.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... OSN-554524
http://www.faz.net/aktuell/politik/daen ... 20722.html

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 2922
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od skflanker_ » 09 říj 2018, 20:36

Juraj píše:
09 říj 2018, 19:06
Odstúpila Nikky Haley, veľvyslankyňa USA pri OSN
https://slobodnyvyber.sk/rezignacia-vel ... planovane/
+
Veľvyslankyňa USA pri OSN Haleyová rezignovala
Americký prezident Donald Trump prijal rezignáciu veľvyslankyne USA pri Organizácii Spojených národov (OSN) Nikki Haleyovej. Informoval o tom spravodajský server BBC. V Oválnej pracovni Bieleho domu Trump novinárom povedal, že Haleyová opustí tento post na konci roka 2018 po tom, ako odviedla „fantastickú prácu“...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/48 ... odstupila/ z 09.10.2018
+
Americká veľvyslankyňa pri OSN skončí vo funkcii
Nikki Haleyová by mala z funkcie odísť na konci roka 2018.
...Haleyovú potvrdili ako veľvyslankyňu USA pri OSN v januári 01/2017. Správa o jej konci prišla po tom, ako bola mesiac dočasnou predsedníčkou Bezpečnostnej rady OSN. V apríli 04/2018 sa dostala do sporu s Bielym domom, keď jeden z Trumpových poradcov naznačil, že predčasne oznámila nové kolo sankcií voči Rusku.
Zdroj https://svet.sme.sk/c/20933555/usa-velv ... eyova.html z 09.10.2018

Podľa TASS ktorá vychádza zo CNN je možný dôvod aj Financie
https://edition.cnn.com/politics/live-n ... index.html + https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/5655338

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti